Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MacBook Air vs. Commodore SX-64

[es] :: Advocacy :: MacBook Air vs. Commodore SX-64

Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 156030 | Odgovora: 1042 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 12:34 - pre 197 meseci
puko HD-DVD ...

krsh standard koji je M$ hteo da uvali 8)

eto vam kako M$ koci celu industriju (zarad odrzanja svog monopola)...

http://www.cnet.com.au/dvdpvr/hddvd/0,2000063776,339286090,00.htm
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 12:47 - pre 197 meseci
Od kad je to HD DVD Microsoftov standard? :)

Mislim da je to trolovanje bogovskih proporcija, otprilike isto kao kada bi smo rekli da je BluRay SUN-ov standard jer se koristi Java u layeru za user-interfejs.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 13:22 - pre 197 meseci
dobro nije Microsoftov.

"In an attempt to avoid a costly format war, the Blu-ray Disc Association and DVD Forum started to negotiate a compromise in early 2005. One of the issues was that Blu-ray's supporters wanted to use a Java-based platform for interactivity (BD-J), while the DVD Forum was promoting Microsoft's "iHD" (which became HDi).[22] "

...i bash su se spotakli o Javu i SUN :P


i potpuno neocekivana reakcija Microsofta(!):

"At the same time, Microsoft and Toshiba jointly announced that they would cooperate in developing high-definition DVD players.[26]"



http://en.wikipedia.org/wiki/Hd-dvd
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 14:00 - pre 197 meseci
Opet ne razumem,

Mislim - u HD DVD-u je Microsoftova tehnologija za UI, u BD je UI layer baziran delom na Javi... I jedna i druga tehnologija su vrlo mocne i rade posao za ono za sta su napravljene, sto se videlo u naslovima koji su izasli u tim formatima - stvar izbora se svodi na royalties i strateske alijanse raznih clanova DVD foruma.

Ili ti imas neki elaborat da je HDi losiji od BD-Ja? Hoces da kazes da se za Javu ne placaju licence kako bi imao VM? :)

Moje misljenje je da su i HD DVD i BluRay djubre ako se uzme bilo sta drugo osim kapaciteta tih medija - i jedni i drugi imaju drakonski DRM koji sluzi samo da maltretira posene korisnike koji placaju i, osim visoke definicije koju i ovako i onako mozes dobiti i putem drugih medija ne nude nista revolucionarno.

Opet, smesni su argumenti da je Microsoft nesto hteo da "proturi" - obe UI tehnologije su odlicne za posao koji rade, i nemaju bas puno veze sa manama formata. Microsoft je "proturao" isto sto je "proturao" i Sun - parce UI interactivity tehnologije u jednom od DVD-forum kampova...

Reci da je jedno "inovacija" a drugo "proturanje" moze samo neko ko je trol ili nema pojma o cemu prica.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 14:12 - pre 197 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Opet ne razumem,

Mislim - u HD DVD-u je Microsoftova tehnologija za UI, u BD je UI layer baziran delom na Javi... I jedna i druga tehnologija su vrlo mocne i rade posao za ono za sta su napravljene, sto se videlo u naslovima koji su izasli u tim formatima - stvar izbora se svodi na royalties i strateske alijanse raznih clanova DVD foruma.

Ili ti imas neki elaborat da je HDi losiji od BD-Ja? Hoces da kazes da se za Javu ne placaju licence kako bi imao VM? :)

Moje misljenje je da su i HD DVD i BluRay djubre ako se uzme bilo sta drugo osim kapaciteta tih medija - i jedni i drugi imaju drakonski DRM koji sluzi samo da maltretira posene korisnike koji placaju i, osim visoke definicije koju i ovako i onako mozes dobiti i putem drugih medija ne nude nista revolucionarno.

Opet, smesni su argumenti da je Microsoft nesto hteo da "proturi" - obe UI tehnologije su odlicne za posao koji rade, i nemaju bas puno veze sa manama formata. Microsoft je "proturao" isto sto je proturao i Sun - parce UI interactivity tehnologije u jednom od DVD-forum kampova...

Reci da je jedno "inovacija" a drugo "proturanje" moze samo neko ko je trol ili nema pojma o cemu prica.


bravo Dimkovicu, bravo...

"Moje misljenje je da su i HD DVD i BluRay djubre ako se uzme bilo sta drugo osim kapaciteta tih medija"

i onda me pitas da li imam elaborat? kao obican korisnik vidim da BR ima duplo veci kapacitet a "ako samo ta stvar nije djubre" onda ce i tebi kao korisniku vise odgovarati BR. zar ne? ;)

i posle 3 godina HDDVD je izgubio - nece postojati dva stadarda parelelno ali bitno da se M$ nije slozio sa standardom pre 3 godine nego je vukao vodu na svoju vodenicu i mi tek sad posle 3 godine je propao HDDVD* imamo samo jedan stadard - isto kao sto je i trebalo da bude u pocetku.

ako ovo ne razumes ja drugacije ne mogu da ti nacrtam.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 15:15 - pre 197 meseci
Nema potrebe da ti nesto meni crtas, vec bi trebao malo bolje da se informises kako funkcionise DVD forum.

Da si malo bolje informisan, ne bi mogao da lupis nesto tipa "M$ je trebao da prihvati" ili "MS se nije slozio sa standardom" (sic) - Microsoft je u celoj toj "format war" prici jako mali sraf, tj. provajder jedne tehnologije od mnogih koje cine deo standarda - to sto je Microsoftova tehnologija zavrsila u HD DVD-u a ne u BD-u je stvar tajminga i nekih strateskih veza, a ne performansi ili inovativnosti.

I svakako je Microsoft poslednji koji je mogao da nesto odluci u celoj toj prici - HD DVD je izgubio kada su ga filmski studiji odbacili - ne ranije. Kako BD i HD DVD cine mizeran procenat trzista zajedno, jasno je da taj izbor nisu ni doneli korisnici - prema tome, izbor tj. pobeda je cisto politicko-strateske prirode, sa cim Microsoft ima veze koliko i moja baba.

Ispravi me ako gresim, ali Microsoft u svom vlasnistvu nema ni jedan filmski studio, a Sony ima Sony Pictures i najpopularniji BD player - PS3 ;-)

--

E sad, trolovima je i ovo dovoljno da HD DVD nazivaju "Microsoftovim" standardom, ali ***i ga.. znanje i obavestenost nikad nisu isli ruku pod ruku sa trolovima.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 15:51 - pre 197 meseci
i
Citat:
Ivan Dimkovic: I svakako je Microsoft poslednji koji je mogao da nesto odluci u celoj toj prici - HD DVD je izgubio kada su ga filmski studiji odbacili - ne ranije.


M$ je napravio (stao na stranu, kako hoces) standarda koji je losiji (manji kapacite), omogucio da se 3 godine razvlaci pitanje koji ce biti buduci standard i na kraju izgubio; steta sto ranije nije propao nego se 3 godine tapkalo u mestu. i ako je neko trol onda si to ti koji nonstop nesto izvrce...

i da, Sony je napravio pravu stvar sa PS3 i BR. M$ je sa Xbox360 napravio nevidjeno s***** (sve sto pipnu useru, ali polako, doci ce i oni na pravu meru... ;))
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.internet.krstarica.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 15:58 - pre 197 meseci
calimero ko ti maznuo devojku? bill ili balmer?

nesto si bas mnogo ogorcen na ms ...
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 16:04 - pre 197 meseci
Citat:
pri3rak: sorry unix je serverski sistem

Kad već pominješ servere, je l' znaš možda koji je OS prvi u istoriji Interneta terao web-server i prvi imao Internet browser?

NEXTSTEP, to jest onaj OS čiji je Mac OS X direktni naslednik :)

Pogledaj ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Nextstep
i ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/WorldWideWeb

A NEXTEP je isto UNIX, kao i njegov moderni naslednik Mac OS X Leopard.

NeXT računar je pravljen da bude radna stanica i imao je grafičko okruženje, a tek kasnije je upotrebljen da se napravi web-server.

Prema tome, ne možeš da kažeš da je UNIX samo serverski OS jer je prvi web-server nastao na NEXTSTEP-u.

Citat:
pri3rak: to sto ste ga uzeli je vise plod iznudice nego neceg drugog pogotovu kada se uzme da je apple najednom doziveo otkrovljenje po pitanju open source-a

Pročitaj ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/NeXT

Jobsova kompanija NeXT je razvijala NEXTSTEP operativni sistem, a kad se kasnije Jobs vratio u Apple, onda je naslednik NEXTSTEP-a postao Mac OS X.


U vreme kad se pojavio NEXTSTEP (kad je imao stabilnu verziju), tad Linux još nije ni postojao, tako da nemoj da umišljaš da je Linux nešto zaslužan za postojanje OS X-a i da stalno pričaš kako je OS X nešto "kopirao" sa Linuxa.

Citat:
pri3rak: ajd mi molim te navedi mnogo ali pazi mnogo aplikacija koje su prosecnom korisniku bitne a nema ih na linuxu

Je l' se ti zezaš ili misliš ozbiljno to?

Citat:
pri3rak: ajde koliko to browsera e-mail klijenata im klijenata multimedia player-a office programa picture editora/viewer-a ne postoji za linux?

A to je kao jedino što je prosečnom korisniku potrebno na računaru, a drugo mu ništa ne treba?

Šta ako neko hoće, na primer, da od nečega što je snimao digitalnom video kamerom napravi neko kratko fimče, to jest da malo obradi taj video (da izvuče samo one scene koje hoće), dotera boje, ubaci par efekata, doda neku muziku i da ubaci onaj naslov na početku klipa? Da li za Linux ima bar nešto kao onaj MovieMaker na Win što ima za to?

A šta ako neko, na primer, hoće da lako i brzo napravi DVD sa nekih menijima za izbor scena koji super izgledaju? Da li Linux ima neki program koji mu omogućava to?

Šta ako neko hoće, na primer, da na Drag&Drop konvertuje neki FLV klip u neki drugi format? Jeste da ima onaj FFMPEG za konvertovanje, pa odeš lepo u Terminal i kucaš putanju do tog klipa, format videa u koji hoćeš da se konveruje to, pa bitrate... al' to ipak nije baš nešto user-friendly.


To kao prosečnom korisniku nije potrebno?


A nije to jedino što treba prosečnom korisnku.

Šta je sa, na primer, podrškom za Intel GMA X3100 pod Linuxom?

Je l' Intel GMA X3100 još spada u neku egzotiku? :)

Mnogi noviji laptopovi imaju tu grafičku.


Šta vam uopšte znači to da je neki hardver "egzotika"? :)

Citat:
pri3rak: apple ne proizvodi softver, ok ciji je os x, i taj famozni shake? mozda je to hardver a ne softver?

Ti izgleda stvarno ne znaš razliku između proizvođača Brandname računara i softverske kompanije.

Proizvođači Brandname računara razvijaju i softver za računare koje proizvode, ali ih to ipak ne čini softverskim kompanijama u onom smislu kao što su to kompanije kojima je glavna delatnost razvoj softvera.

Kompanije kojima je glavna delatnost razvoj softvera za računare koji drugi proizvode zarađuju od prodaje tog istog softvera, tako da im se isplati da njihov softver radi na što više računara jer onda i prodaju više svojih proizvoda (softver koji proizvode).

Kompanije kojima je glavna delatnost proizvodnja Brandname računara zarađuju od prodaje tih računara. Ako bi neka firma koja za svoje računare razvija softver koji je u prednosti nad konkurentskim rešenjima odlučila i da svojoj konkurenciji omogući da i njihovi računari mogu da koriste taj softver, onda bi time samo jačali svoju konkurenciju, što nije baš dobar poslovan potez.

Citat:
pri3rak: pa zbog toga sto je tehnicki bedan telefon koga p990i sije

LOL

Je l' ti to ozbiljno? LOL

Je l' to po onoj logici "Ono što ja koristim je najbolje na svetu"? :D

Ajde bre, pa za taj P990i telefon treba da se koristi ona čačkalica kad na nešto treba da se klikne :D

A kakav Internet browser ima taj P990i? :D

Je l' može na tom P990i telefonu da se gledaju klipovi na YouTube? :D

Da li taj P990i podržava HTML E-mailove? :D

Da li taj P990i može da ima 16 GB memorije? :D

Da li taj P990i podržava H.264 video od 1.5 Mbps u rezoluciji 640 x 480 pixela? :D

Citat:
pri3rak: nego jel iphone moze da salje mms?

To što ne dolazi sa posebnom aplikacijom za MMS ne znači da ne može da šalje MMS.

Ako nisi znao, MMS može da se šalje i iz neke aplikacije za E-mail :)

Ako potražiš malo na Google nešto na tu temu videćeš da su neki napravili i posebnu aplikaciju za to.

Citat:
pri3rak: jel moze da se kaci na umts?

Što ne potražiš malo na Google?

iPhone još nije dostupan u svim zemljama, nego uglavnom samo na zapadu, a tamo UMTS retko ko koristi.

Pričaju ljudi da tamo na zapadu manje od 1% korisnika mobilnih telefona koristi UMTS.


Takođe si mogo da nađeš na Google i da mnogi sajtovi pišu o tome da su neki operatori u zemljama gde je UMTS popularan već dobili prava za distribuciju iPhonea koji podržava UMTS, pa kad iPhone počne da se pordaje u zemljama gde je UMTS populran, biće i podrške za UMTS.

Citat:
pri3rak: da li ima onaj bas napredni copy/paste mehanizam implementiran

I za to si trebao da pogledaš prvo na Google.

Ima jako dobar razlog zašto prstima ne može lako da se kopira nešto.

iPhone je pravljen da bude što lakši za korišćenje i da mu ne treba ona čačkalica kao što drugi telefoni imaju, a da su ubacili tu funkciju, onda bi moralo da se skroluje preko onih scrollbarova (što dosta otežava korišćenje), a ne da se prstom vuče stranica.

iPhone je još nova platforma, tako da treba da se nađe što efikasniji način da se funkcija za kopiranje teksta prstima implementira, a da to ne oteža korišćenje telefona.

Ta funkcija kasnije može lako da se ubaci updateom firmwarea.

Da si potražio na Google, našao bi dosta sajtova koji pišu o tome da se već radi na nalaženju što boljeg rešenja.

Citat:
pri3rak: jel moguce da se njime preko bt-a zakacis na neki drugi telefon i preneses recimo sliku po izboru

Ne znam da l' može preko Bluetooth... al' bluetooth je ionako spor ko usporeni snimak kornjače :)

iPhone ima i Wireless i E-mail, a i preko E-mail može da se pošalje nešto na MMS

Citat:
pri3rak: da li moze da otvara office dokumente?

Može PDF, a obzirom da DOC može lako da se na računaru prebaci u PDF, a ima i online servisa za to (kojima iPhone može da pristupi jer ima Intenet), onda to i nije neko ograničenje.

Al' ne brini se ti ništa... kad izađe SDK za iPhone, onda će verovatno da dobije ceo Office, obzirom da iPhone tera OS X :)

Citat:
pri3rak: jel mozes recimo na iphone da prebacis pdf file sa racunara?

Zašto misliš da ne bi moglo?

Citat:
pri3rak: kako stojte po pitanju koriscenja smart telefona kao modema za mac

Ne razumem se u mobilne telefone toliko. Ako te interesuje potraži na Google.

Samo imam jedno pitanje... Zašto bi neko pored telefona koji ima GPRS koristio telefon kao dial-up modem?

Gde to kao još nema GPRS?

Evo sad sam protražio na Google nešto na tu temu i vidim da po raznim forumima pričaju ljudi da preko GPRS radi lepo.


Da ponovim:

To što nešto ne radi na Linux, ne znači da neće i na OS X :)

OS X je dobro poznat po odličnom prepoznavanju hardvera :)


Kad vi sami nabrajate šta sve ne radi na Linuxu, šta ima onda neko drugi da priča zašto je OS X mnogo bolji za desktop :)

Citat:
pri3rak: kako stojite sa softverom koji sluzi za update tih telefona

Ako te interesuje, potraži na Google.

Već sam ti rekao da se ne razumem u mobilne telefone.

Citat:
pri3rak: evo busate sa air-om, evo recimo ja kupim taj air, i sad putujem vozom i zelim da se nakacim na net, valjda nije neka prevelika zelja za 2008mu godinu, imam p990i pored sebe

Pa ako je 2008. godina, onda valjda taj telefon može da ide na GPRS :)

Ko još u 2008. koristi telefon koji ima GPRS kao modem?

Citat:
pri3rak: pa ti si u moru aplikacija koje postoje samo za win nasao jednu koja ne postoji

Pa ajde onda iz tog "mora aplikacija" navedi bar jednu koja može da zameni Shake :)

Jeste da za Win ima more aplikacija, al' u tom moru za jednu istu stvar ima i na hiljade aplikacija, pa zato i ima tolko puno aplikacija :)

Šta će nekom, na primer, preko sto programa za konvertovanje FLV u MP4, ako mu treba samo jedan kvalitetan program za to?

Šta će nekom, na primer, preko sto raznih playara, ako mu treba samo jedan kvalitetan player koji može da pusti skoro sve formate?


Na Mac nema toliko puno programa kao na Win, ali su mnogi programi zato vrlo kvalitetni, pa zato ni nema poente da neko razvija na hiljade programa za jednu istu namenu ako već postoji kvalitetno rešenje koje većina koristi.

Citat:
pri3rak: vidim vama ne smeta da shake terate na starim 32bitnim sistemima

Kolko puta treba da ti se ponovi da niko nije pominjao da tera Shake na 32-bitnim mašinama???

Pa nije kao da su samo one baš najzahtevnije aplikacije 64-bitne, nego ima još dosta 64-bitnih aplikacija.

Citat:
pri3rak: cekaj znaci sada mi kazes da neko digne paralels da bi gonio neku malu aplikaciju, mislim zar nesto tako malo ne postoji i za tako jaku desktop platformu kao sto je os x?

ili pak to i nisu bas male aplikacije?

Uzmi pročitaj celu temu jer je već bilo reči o tome.

Za velike (popularne) aplikacije za koje postoji neka veća zainteresovanost nema problema jer mnoge bitnije aplikacije imaju i svoju verziju za Mac.

Softverskim kompanijama se isplati da popularne aplikacije prave i u verziji za Mac jer je Mac veliko tržište. To što je PC popularniji ne znači i da na PC-ju ima veće tržište za profesionalne aplikacije, pošto treba i da se pogleda činjenica da u siromašnim zemljama (gde se PC najviše i koristi) većina korisnika računara ne može da priušti neke profesionalne aplikacije.

One aplikacije koje nemaju verziju za Mac su uglavnom neke za koje ni nema nekog velikog interesovanja na Mac.

Pogledaj šta ljudi uglavnom teraju pod Parallels... uglavnom IE (ako prave neki sajt pa hoće da vide kako IE prikazuje taj sajt), neke igrice (mnoge popularne igrice imaju i Mac verziju) i neke manje popularne programe.

Citat:
pri3rak: tja sunce mu ... evo ja imam hp laserjet 1010 i hp deskjet d2360,

ajd ovaj d2360 je nesto noviji ali ovaj 1010 se vise ni ne prodaje i pazi za oba imas 64bitne drivere za vistu

Aj ukucaj na Google "hp laserjet 1010 64-bit vista" i kaži šta vidiš :)

Kažu ljudi da ne radi taj drajver pod Vistom

Citat:
bigvlada: Svako normalan (opet u zavisnosti od finansija) će kupiti ergonomsku tastaturu i miš, verovatno i dodatni monitor ako na tom laptopu mora da sastavlja neki izveštaj duži od deset strana ili nešto slično

Ajde za miša OK, al' što tastaturu i monitor da kupuje neko za laptop?

Pa laptopovi obično imaju kvalitetniji monitor od onih jeftinijih TFT monitora, a i sve više tastatura za desktop računare podseća na tastature za laptop.

Dodatan monitor za laptop većina ljudi sigurno ne bi kupila, a što se tastature tiče, to je više stvar navike. Nekom više odgovara tastatura za laptop, a nekom više obična tastatura.

Citat:
pri3rak: nego nesto se nisam nagledao virusa na mom xp-u

Što ne znači da nisu i drugi.

Jedan moj komšija je samo zbog toga prešo na Linux, iako kaže da mu Linux ne odgovara jer nema neke programe koji mu trebaju.

Citat:
pri3rak: imam redovno azurirani av, xp, firewall, i te sitnice

Pa ako niko nema problema sa virusima, šta će ti onda sve to? :D

Citat:
pri3rak: nesto sto je spram win-a mizerno zastupljno na trzistu

Šta je to "mizerno zastupljeno"?

Je l' imaš ti uopšte ideju kolko je Mac zastupljen u USA, Japanu i nekim drugim bogatim zemljama?

A biće da to nisu neka mala i nevažna tržišta.

Čak i da gledamo na globalnom nivou kakva je zastupljenost, opet je dosta popularniji od Linuxa :)

Citat:
degojs: imam ih nekoliko i uvek se pojavljuju sa istim slovima. Baš uvek.

Oćeš da kažeš da ako izvučeš neki eksterni hard disk koji je imao slovo "E:", pa uključiš neki drugi eksterni disk i onda opet povežeš taj prvi disk na računar (bez prethodnog isključivanja tog drugog eksternog diska) da će opet da dobije slovo "E:", a ne "F:"?

A da ipak nije da ne dobijaju "baš uvek" ista slova? :)


Citat:
degojs: Zašto bi to izbacili?

Da bi neki tamo lik, koji "misli da je M$ kočnica IT industrije i živi u skladu sa OpenSource principima..," bio zadovoljan? Apple poznata kompanija po tim principima

Pa zar nije bolje da lepo piše ime tog hard diska (na primer, da piše "WD Passport" kad se taj eksterni hard disk poveže na računar) i da tačno može da se vidi šta je hard disk, šta je rezač, šta je eksterni hard disk...?

Zašto je kao "bolje" da i hard disk i rezač i eksterni hard disk.. dobijaju neka slova u DOS stilu?


Citat:
calimero: uskoro nova serija pitanja "Kako na PCju da...?" :D

Najbolje otvori novu temu sa malo dužom listom pitanja :)

Više će ljudi da obrati pažnju na to kad ima posebna tema :)

Citat:
degojs: Što se tog multitouch-a tiče, prvo mi pokažite neku korisnu primenu istog

Ma jeste... najbolje je kad laptop ima touchpad kao na običnim PC laptopovima, pa samo da služi da se preko njega jednim prstom pomera strelica miša... šta će nekom više od toga? LOL

Samo još napiši nešto u stilu "Što bi neko skrolovao sa dva prsta na touchpadu kad može da koristi PageUp i Page Down dugmiće na tastaturi" ili "Što bi neko zumirao neku sliku tako što uštipa touchpad, kad može da nađe opciju za zumiranje u programu i da klikće na nju dok ne zumira kolko hoće" :D

Citat:
exsold: Vrlo korisna primena je ta da kad koristiš laptop negde gde nemaš sto (recimo autobus, ili voz kao što neko gore pomenu) ne moraš da bodeš miša i vučeš ga po kolenimao

Al' ako koristi laptop u autobusu, onda su kolena zauzeta, tako da ostaje samo opcija da miš vuče po džemperu :)

Citat:
degojs: Kad Mac bude na 90% desktop računara i izuzetno zastupljen na serveru, onda ćemo o kvarovima, servisima i virusima. Do tada, nema mnogo smisla. I kod mene u firmi ima IT osoblje koje rešava kvarove.. na Win/PC. Pa koje probleme će da rešavaju sa Macom kad ga nema. Dakle, prvo procenti da budu makar nešto, pa onda može ta priča.

Kako nema mnogo smisla?

OK, ajde i da uzmemo u obzir taj tvoj argument da je na Win tako jer je popularniji...

Recimo da je Mac zastupljen sa oko 10% (verovatno ima i više, al' ajde nek ti bude da ima 10%), a da je Win zastupljen sa oko 90%, kao što ti kažeš....

Čak i da broj svih "problema" na Mac pomnožiš sa devet, opet bi PC imao neuporedivo više problema.

Citat:
degojs: Dalje, ko kaže da ja nisam imao prilike da probam Mac? Jesam, zaista ne dugo, ali šta imam ja tamo da tražim - kad osnovnih stvari nema, koje meni trebaju. Sasvim dovoljno za pljuvanje.

VS i .NET su "osnovne stvari"?

Ajde da vidimo šta je većini korisnika računara (a većina su prosečni korisnici) više potrebnije... iLife ili VS?

Kolko procenata korisnika računara čine Win-only programeri?





[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 19.02.2008. u 20:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 16:05 - pre 197 meseci
Citat:
Calimero
M$ je napravio (stao na stranu, kako hoces) standarda koji je losiji (manji kapacite), omogucio da se 3 godine razvlaci pitanje koji ce biti buduci standard i na kraju izgubio; steta sto ranije nije propao nego se 3 godine tapkalo u mestu. i ako je neko trol onda si to ti koji nonstop nesto izvrce...


:)

Da li si ti svestan koliko je... glupo :) ovo sto si napisao?

Microsoft je provajder UI tehnologije za menije... to je stvarno vrlo malo relevantna stvar u celom ratu formata, i Microsoft je tu (bas kao i Sun) samo jedan manji contractor.

Nisu oni imali sta da "omoguce" ili "onemoguce", posto su ratovali "big boys" (filmski studiji i velike CE kompanije)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.internet.krstarica.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 17:47 - pre 197 meseci
Citat:
Džeronimo:
Kad već pominješ servere, je l' znaš možda koji je OS prvi u istoriji Interneta terao web-server i prvi imao Internet browser?

NEXTSTEP, to jest onaj OS čiji je Mac OS X direktni naslednik :)

Pogledaj ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Nextstep
i ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/WorldWideWeb

A NEXTEP je isto UNIX, kao i njegov moderni naslednik Mac OS X Leopard.

NeXT računar je pravljen da bude radna stanica i imao je grafičko okruženje, a tek kasnije je upotrebljen da se napravi web-server.

Prema tome, ne možeš da kažeš da je UNIX samo serverski OS jer je prvi web-server nastao na NEXTSTEP-u.



e ajde mi objasni kako ovo pomaze cinjenici da je os x kao unix smesno zasutpljen na serverskom trzistu?

i da sad pogledam, ako je neko nesto napisao na unix-u to znaci da on nije bio dominantno serverska platforma, znaci posto je na njemu jos pre web-a razvijen tcp/ip on se posle procuo kao desktop platforma?

Citat:
Džeronimo:
Pročitaj ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/NeXT

Jobsova kompanija NeXT je razvijala NEXTSTEP operativni sistem, a kad se kasnije Jobs vratio u Apple, onda je naslednik NEXTSTEP-a postao Mac OS X.


U vreme kad se pojavio NEXTSTEP (kad je imao stabilnu verziju), tad Linux još nije ni postojao, tako da nemoj da umišljaš da je Linux nešto zaslužan za postojanje OS X-a i da stalno pričaš kako je OS X nešto "kopirao" sa Linuxa.


1.gde sam ja rekao da je bilo sta kopirao sa linuxa
2.u kakvoj je vezi mach sa linuxom ako verujes da sam ono pod 1. rekao a naci cu ti post gde sam pominjao mach
3.kako to pomaze cinjenici da je originalni apple os 9 zamenjen necim sto je bazirano na oss-u (nije samo linux oss)

Citat:
Džeronimo:
A to je kao jedino što je prosečnom korisniku potrebno na računaru, a drugo mu ništa ne treba?

Šta ako neko hoće, na primer, da od nečega što je snimao digitalnom video kamerom napravi neko kratko fimče, to jest da malo obradi taj video (da izvuče samo one scene koje hoće), dotera boje, ubaci par efekata, doda neku muziku i da ubaci onaj naslov na početku klipa? Da li za Linux ima bar nešto kao onaj MovieMaker na Win što ima za to?

A šta ako neko, na primer, hoće da lako i brzo napravi DVD sa nekih menijima za izbor scena koji super izgledaju? Da li Linux ima neki program koji mu omogućava to?

Šta ako neko hoće, na primer, da na Drag&Drop konvertuje neki FLV klip u neki drugi format? Jeste da ima onaj FFMPEG za konvertovanje, pa odeš lepo u Terminal i kucaš putanju do tog klipa, format videa u koji hoćeš da se konveruje to, pa bitrate... al' to ipak nije baš nešto user-friendly.


To kao prosečnom korisniku nije potrebno?


A nije to jedino što treba prosečnom korisnku.

Šta je sa, na primer, podrškom za Intel GMA X3100 pod Linuxom?

Je l' Intel GMA X3100 još spada u neku egzotiku? :)

Mnogi noviji laptopovi imaju tu grafičku.


Šta vam uopšte znači to da je neki hardver "egzotika"? :)



eto nasao si jednu primenu,ali i dalje to nije mnogo i da evo licno ne poznajem nikoga ko se bavi bilo kakvom obradom videa

a jel hoces da se kladis da gomilu znam kojoj sve aplikacije koje im trebaju su one koje sam pobrojao

Citat:
Džeronimo:
Ti izgleda stvarno ne znaš razliku između proizvođača Brandname računara i softverske kompanije.

Proizvođači Brandname računara razvijaju i softver za računare koje proizvode, ali ih to ipak ne čini softverskim kompanijama u onom smislu kao što su to kompanije kojima je glavna delatnost razvoj softvera.

Kompanije kojima je glavna delatnost razvoj softvera za računare koji drugi proizvode zarađuju od prodaje tog istog softvera, tako da im se isplati da njihov softver radi na što više računara jer onda i prodaju više svojih proizvoda (softver koji proizvode).

Kompanije kojima je glavna delatnost proizvodnja Brandname računara zarađuju od prodaje tih računara. Ako bi neka firma koja za svoje računare razvija softver koji je u prednosti nad konkurentskim rešenjima odlučila i da svojoj konkurenciji omogući da i njihovi računari mogu da koriste taj softver, onda bi time samo jačali svoju konkurenciju, što nije baš dobar poslovan potez.


usao si u malo maglovitu i prilicno i nevaznu oblast, ali ajd...

dell i acer su slozices se proizvodjaci brandname racunara

ajde navedi mi koji to oni softver poput os x ilife shake .... razvijaju ... pricaj sta god zelis klasifikuj ga prema svojim kriterijumima gde god zelis ali apple prozivodi ceo os, kompletnu platformu za development na tom os-u, i recimo taj tako nahvaljeni shake a to ga vec pomalo mrda sa pozicije hw only vendora ...

Citat:
Džeronimo:
LOL

Je l' ti to ozbiljno? LOL

Je l' to po onoj logici "Ono što ja koristim je najbolje na svetu"? :D

Ajde bre, pa za taj P990i telefon treba da se koristi ona čačkalica kad na nešto treba da se klikne :D

A kakav Internet browser ima taj P990i? :D

Je l' može na tom P990i telefonu da se gledaju klipovi na YouTube? :D

Da li taj P990i podržava HTML E-mailove? :D

Da li taj P990i može da ima 16 GB memorije? :D

Da li taj P990i podržava H.264 video od 1.5 Mbps u rezoluciji 640 x 480 pixela? :D


prvo nisam rekao da je nabolje na svetu

da mora, i drago mi je sto mora ... mislim ajde mi reci kako ti izgleda taj iphone nakon neke iole obicne upotrebe jel nije ni malo umazan?

kako stojite sa handwriting recognition, ja sa ovime ovde nemam problema, a vi?

ima operu u dve verzije, jel to los browser?

da mogu da se gledaju klipovi sa youtube i to mnogo brze nego na iphone-u :D a tu pitanjce kakav je ugodjaj gledanja klipova sa youtube preko gprs-a?

ne moze da ima 16Gb i ova od 4Gb koja je lako dostupna nije bas dzazbe a zanima me samo cemu poslovnom korisniku tolika memorija, da neces na sastancima da gledas filmove ili ne mozes bez kolekcije muzike garaznih bendova?

a za ovu poslednju kompresiju i rezoluciju,pa vidis ima ekran 320x240 tako da ne moze, a ne vidim preteranu potrebu da ekran ove velicine ima vecu rezoluciju

Citat:
Džeronimo:
iPhone još nije dostupan u svim zemljama, nego uglavnom samo na zapadu, a tamo UMTS retko ko koristi.

Pričaju ljudi da tamo na zapadu manje od 1% korisnika mobilnih telefona koristi UMTS.


Takođe si mogo da nađeš na Google i da mnogi sajtovi pišu o tome da su neki operatori u zemljama gde je UMTS popularan već dobili prava za distribuciju iPhonea koji podržava UMTS, pa kad iPhone počne da se pordaje u zemljama gde je UMTS populran, biće i podrške za UMTS.



znaci nema je (a bice), ok jel to ocekuju nagli rast ili je bilo blam izbaciti 2007me godine gprs telefon?

da li je amerika jedina zemlja na zapadu?

i ovaj jel im je u planu i hsdpa

Citat:
Džeronimo:
I za to si trebao da pogledaš prvo na Google.

Ima jako dobar razlog zašto prstima ne može lako da se kopira nešto.

iPhone je pravljen da bude što lakši za korišćenje i da mu ne treba ona čačkalica kao što drugi telefoni imaju, a da su ubacili tu funkciju, onda bi moralo da se skroluje preko onih scrollbarova (što dosta otežava korišćenje), a ne da se prstom vuče stranica.

iPhone je još nova platforma, tako da treba da se nađe što efikasniji način da se funkcija za kopiranje teksta prstima implementira, a da to ne oteža korišćenje telefona.

Ta funkcija kasnije može lako da se ubaci updateom firmwarea.

Da si potražio na Google, našao bi dosta sajtova koji pišu o tome da se već radi na nalaženju što boljeg rešenja.


znaci koncept ui fenseraj protiv elementarne funkcionalnosti rula u apple-u ..

e a da vidis bas me zanima kako ces prstima selektovati tekst koji nije bas red velicine prsta ...

i da evo ti vidis htc touch ima cackalicu al voli i da se pipka prstima, pa cak i razlikuje kada ga pipkas prstima a kada cackalicom, kako mu to povecava komplikovanost upotrebe u ocima svetog stevana? (a pazi to je wm telefon)

Citat:
Džeronimo:
Ne znam da l' može preko Bluetooth... al' bluetooth je ionako spor ko usporeni snimak kornjače :)

iPhone ima i Wireless i E-mail, a i preko E-mail može da se pošalje nešto na MMS



znaci jos samo da nadjes hotspot za wireless,

a jeste veliki problem je poslati sliku u jpeg-u preko bt znaci ne dao bog da sacekas jedno sta znam 30 sekundi, brze je da malo okines neobavezni wardriving po kraju u potrazi za hot spot-om

Citat:
Džeronimo:
Može PDF, a obzirom da DOC može lako da se na računaru prebaci u PDF, a ima i online servisa za to (kojima iPhone može da pristupi jer ima Intenet), onda to i nije neko ograničenje.

Al' ne brini se ti ništa... kad izađe SDK za iPhone, onda će verovatno da dobije ceo Office, obzirom da iPhone tera OS X :)



pa eto ja ne moram da cekam, i ne samo sto pregledam nego mogu i da editujem office dokumenta, a vi samo cekajte ...

a to online pa prebacivanj u doc ... to je garant princip easy to use u apple varijanti

Citat:
Džeronimo:
Zašto misliš da ne bi moglo?


ajd probaj pa javi kako ide


Citat:
Džeronimo:
Ne razumem se u mobilne telefone toliko. Ako te interesuje potraži na Google.

Samo imam jedno pitanje... Zašto bi neko pored telefona koji ima GPRS koristio telefon kao dial-up modem?

Gde to kao još nema GPRS?

Evo sad sam protražio na Google nešto na tu temu i vidim da po raznim forumima pričaju ljudi da preko GPRS radi lepo.


Da ponovim:

To što nešto ne radi na Linux, ne znači da neće i na OS X :)

OS X je dobro poznat po odličnom prepoznavanju hardvera :)


Kad vi sami nabrajate šta sve ne radi na Linuxu, šta ima onda neko drugi da priča zašto je OS X mnogo bolji za desktop :)



Citat:
Džeronimo:
Pa ako je 2008. godina, onda valjda taj telefon može da ide na GPRS :)

Ko još u 2008. koristi telefon koji ima GPRS kao modem?


si mozda cuo za pojavu gprs modema?

i da znam da brzina danas nije popularna, a za pojavu umts modema?

Citat:
Džeronimo:
Ako te interesuje, potraži na Google.

Već sam ti rekao da se ne razumem u mobilne telefone.


postedecu te muke ne moze da radi na os x -u samo na jadnom windows-u ...

i da os x extra podrzava hardver samo dve dominantne mobilne platforme ne podrzava van syncovanja, a i tu radi kilavo na jednom delu primeraka

Citat:
Džeronimo:
Pa ajde onda iz tog "mora aplikacija" navedi bar jednu koja može da zameni Shake :)

Jeste da za Win ima more aplikacija, al' u tom moru za jednu istu stvar ima i na hiljade aplikacija, pa zato i ima tolko puno aplikacija :)

Šta će nekom, na primer, preko sto programa za konvertovanje FLV u MP4, ako mu treba samo jedan kvalitetan program za to?

Šta će nekom, na primer, preko sto raznih playara, ako mu treba samo jedan kvalitetan player koji može da pusti skoro sve formate?


Na Mac nema toliko puno programa kao na Win, ali su mnogi programi zato vrlo kvalitetni, pa zato ni nema poente da neko razvija na hiljade programa za jednu istu namenu ako već postoji kvalitetno rešenje koje većina koristi.

more aplikacija ti obezbedjuje veci izbor, nisu svima ukusi jednaki, evo nama dvojci na primer nisu ni oko os-a a kamoli oko aplikacija

Citat:
Džeronimo:
Kolko puta treba da ti se ponovi da niko nije pominjao da tera Shake na 32-bitnim mašinama???

Pa nije kao da su samo one baš najzahtevnije aplikacije 64-bitne, nego ima još dosta 64-bitnih aplikacija.

i sta npr jedan e-mail klijent ima od toga sto je 64bitni?

Citat:
Džeronimo:
Uzmi pročitaj celu temu jer je već bilo reči o tome.

Za velike (popularne) aplikacije za koje postoji neka veća zainteresovanost nema problema jer mnoge bitnije aplikacije imaju i svoju verziju za Mac.

Softverskim kompanijama se isplati da popularne aplikacije prave i u verziji za Mac jer je Mac veliko tržište. To što je PC popularniji ne znači i da na PC-ju ima veće tržište za profesionalne aplikacije, pošto treba i da se pogleda činjenica da u siromašnim zemljama (gde se PC najviše i koristi) većina korisnika računara ne može da priušti neke profesionalne aplikacije.

One aplikacije koje nemaju verziju za Mac su uglavnom neke za koje ni nema nekog velikog interesovanja na Mac.

Pogledaj šta ljudi uglavnom teraju pod Parallels... uglavnom IE (ako prave neki sajt pa hoće da vide kako IE prikazuje taj sajt), neke igrice (mnoge popularne igrice imaju i Mac verziju) i neke manje popularne programe.



ok ajd mi nadji autocad za os x, (ako ga nema, a nema ga, to znaci da verovatno nije popularan medju profesionalcima :D )

Citat:
Džeronimo:
Što ne znači da nisu i drugi.

Jedan moj komšija je samo zbog toga prešo na Linux, iako kaže da mu Linux ne odgovara jer nema neke programe koji mu trebaju.


pa majku mu kako mene nisu to unakazili virusi, kako gomilu mojih poznanika i prijatelja nisu, a ljubitelje maca i linuxa ubise virusi pa pobegose sa win-a

mislim ako nisi dovoljno sposoban da se elementarno zastitis na winu koj djavo trazis na linuxu?

Citat:
Džeronimo:
Aj ukucaj na Google "hp deskjet d2360 64-bit vista" i kaži šta vidiš :)

Kažu ljudi da ne radi taj drajver pod Vistom


evo na prve tri strane nisam video prituzbe ili gugl to mene zeza

Citat:
Džeronimo:
Pa ako niko nema problema sa virusima, šta će ti onda sve to? :D


pa da ih na mom racunaru ne bi bilo, valjda je ocigledno ...

 
Odgovor na temu

exsold
Miroslav Bakovic
Moscow, Russia

Član broj: 46916
Poruke: 140
78.107.154.*

Sajt: www.fudokankarate.com


Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 18:31 - pre 197 meseci
A sećate li se vi one bajke o dva jarca???
Pa, bem mu život ovo je isto to, samo sa više jarčeva.
Zašto je ljudima toliko teško da shvate da:

Ko hoće da radi u Visual Basicu, radiće pod Windowsom.
Jasno, i svi mi Mac korisnici ćemo reći, stvar u redu, toga nema pod OS X, nama ne treba, tebi kome treba, koristi ga po windowsom.


Ali osnovno pitanje je zašto vi zagriženi (da ne kažem zealoti, ili ne daj Bože trolovi) Microsoft korisnici ne možete da prihvatite ČINJENICU da se Mac BOLJE snalazi sa obradom fotografije i videa, već su svi oni koji ga u te svrhe koriste samo "iskompleksirani pederi koji svršavaju na svoj računar, fenseri koji nemaju pojma o životu, i bacaju pare na to što su glupi, a u stvari ne dobijaju ništa"


Pritom NIKO OD VAS nije NIKADA radio ni sa fotografijom ni sa videom, ali ga to ne sprečava da zna sve o tome, kao uostalom i o svim životnim temama
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 18:38 - pre 197 meseci
Citat:

Je l' to po onoj logici "Ono što ja koristim je najbolje na svetu"? :D

Ajde bre, pa za taj P990i telefon treba da se koristi ona čačkalica kad na nešto treba da se klikne :D

A kakav Internet browser ima taj P990i? :D

Je l' može na tom P990i telefonu da se gledaju klipovi na YouTube? :D

Da li taj P990i podržava HTML E-mailove? :D

Da li taj P990i može da ima 16 GB memorije? :D

Da li taj P990i podržava H.264 video od 1.5 Mbps u rezoluciji 640 x 480 pixela? :D


A sa cime se downloaduju ti HTML e-mailovi i YouTube clipovi na ajFonu - sa mizernom 2G mrezom :) WiFi inace visi na svakom uglu, jel da.

Ono, trebas da cekas 10-tak sekundi da ti se povuce taj tvoj HTML mail od 100 KB - neka hvala, u takvom slucaju bih ipak preferirao ASCII.

Tipican primer skupe a falicne mamipare iz Cupertina - mogli su bar da kopiraju uspesan proizvod (iPod) i da performanse usklade sa danasnjicom.

Sto se 640x480 h.264 kompresije tice - da, bas to treba ljudima na mobilnom telefonu, mozes misliti - pa 99% njih ne bi bilo u stanju da razlikuje MPEG-4 ASP od AVC clipa, a da ne pricamo o penalima za bateriju usled dekodiranja prvog.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

exsold
Miroslav Bakovic
Moscow, Russia

Član broj: 46916
Poruke: 140
78.107.154.*

Sajt: www.fudokankarate.com


Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 19:24 - pre 197 meseci
A sa cime se downloaduju ti HTML e-mailovi i YouTube clipovi na ajFonu - sa mizernom 2G mrezom :) WiFi inace visi na svakom uglu, jel da.





Pa znaš kako iPhone je napravljen specijalno za Tržište Srbije, Kambodže i Burkine Faso, i tačno je, tamo WiFi nema na svakom ćošku.

Mada, zamisli, postoje mesta na ovome svetu koja su potpuno pokrivena WiFi mrežom, evo ja sam na primer u jednom od njih.
(A nema UMTS-a)
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.vdial.verat.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 19:58 - pre 197 meseci
cela moskva pokrivena sa wifi?
 
Odgovor na temu

exsold
Miroslav Bakovic
Moscow, Russia

Član broj: 46916
Poruke: 140
78.107.154.*

Sajt: www.fudokankarate.com


Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 20:06 - pre 197 meseci
DA!!!

Ako izuzmemo metro, ali to je ipak pod zemljom :)
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.bethere.co.uk.



+4 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 20:32 - pre 197 meseci
Josh dzhabalebarite? :)


Btw, 'tis offtopic-but-insanely-funny: http://msdn.microsoft.com/events/hero/

"Windows Vista Sensie" , ne mogu da verujem :))
 
Odgovor na temu

exsold
Miroslav Bakovic
Moscow, Russia

Član broj: 46916
Poruke: 140
78.107.154.*

Sajt: www.fudokankarate.com


Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 20:37 - pre 197 meseci
O Božeeeee!!!!!

Pa ovo mi ogadi tolike godine bavljenja karateom :))
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 20:59 - pre 197 meseci
Citat:
NastyBoy: "Windows Vista Sensie" , ne mogu da verujem )

Ovo je luđe od Koštunice i Igi Popa i otprilike podjednako uverljivo.
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: MacBook Air vs. Commodore SX-6419.02.2008. u 22:20 - pre 197 meseci
Citat:
exsold: O Božeeeee!!!!!

Pa ovo mi ogadi tolike godine bavljenja karateom :))


šta je ovo? igrala se deca? :D :D :D ... lol!




btw ivane mislim da to što si napisao jednostavno nije tačno (da je eto, M$ toliko učestvovao u HD-DVDu samo time što je eto dao svoj _skromni_ doprinos u vidu ActionScript-a ili nekog sličnog smeća...);

HDDVD je trebao da posluži da se Sonyju uvali koska! - M$ je mnogo para spucao u Xbox360 i naravno da je trebalo po svaku cenu "onemogućiti" Sonyja i njegov PS3... ko je pratio xbox360 i PS3 zna o čemu pričam.

i ne vidim koje dobro mogu imati filmski studiji od rata formata; mogu imati samo štetu jer se tržište HD medija ne širi onoliko brzo koliko bi moglo da rata nikada nije ni bilo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: MacBook Air vs. Commodore SX-64

Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 156030 | Odgovora: 1042 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.