Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Asus WL-138 V2 Ubuntu 10.7 nemam Wireless

[es] :: Linux :: Asus WL-138 V2 Ubuntu 10.7 nemam Wireless

[ Pregleda: 1191 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
212.62.39.*



+45 Profil

icon Asus WL-138 V2 Ubuntu 10.7 nemam Wireless02.01.2008. u 14:53 - pre 199 meseci
Prvo sam mislio da je problem jer nemam firmware. Medjutim uspeo sam da skinem sa neta i instaliram. Sada mi se na desktopu u ikonici gore levo prikazuju dva monitora i klikom (levi ili desni ne znam) pojavljuje mi se spisak wireless provajdera i njihov signal. Znaci prepoznaje mi mrezu i kartica radi.
Ali kako da otvorim svoj nalog pppoe, jer mi treba za konekciju.
Pokusao sam preko sudo pppoeconf i pojavi mi se spisak od 2 mreze eth0 i eth1. Meni je wireless oznacen sa eth1 a ostalo mi ne treba. Ali dobro ne mogu tako da napravim nalog jer mi na kraju izbaci poruku "Sory ...proveri kabl,modem...

Jel postoji neki drugi nacin da napravim konekciju.
Moj provajder nema zasticenu mrezu, DNS bira automatski koliko ja znam..tako je na windowsu. a za nalog mi treba samo username i pass.

Da li je mozda neki problem sa karticom mozda trebaju neki drugi drajveri???Ja sam skinuo drajvere za linux za ovu karticu ali ne znam kako i gde da ih instaliram, ne znam nista oko linuxa, nov sam svega 3 dana.

Jos ne mogu da ugasim Ubuntu jer kad kliknem na onog ciku gore levo ne prikazuje mi vise opciju za shut down, vec samo ostalih 5 opcija(lock desk,switch user,hibernate, suspend...)

Sta da radim mnogo se sekiram ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Asus WL-138 V2 Ubuntu 10.7 nemam Wireless

[ Pregleda: 1191 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.