Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem oko kloniranja win-a

[es] :: Windows desktop :: Problem oko kloniranja win-a

[ Pregleda: 2275 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Problem oko kloniranja win-a08.10.2007. u 13:12 - pre 202 meseci
Istina, ima dosta slicnih tema, ali ne sa opisom mog problema.
Pre neki dan sam podigao Windows, instalirao drivere i sve potrebne programe. Skinem i instaliram sve win update-e, znaci sve potrebno.
Pa reko da napravim image C diska u slucaju da mi win opet zablesi da mogu za 10 min imati svjez sistem. Uradim image C diska pomocu Hiren's Boot-a sa programom Norton ghost (cini mi se) 11-ka. Prodje i to bez problema, pa hajde reko da probam. Posto imam dva HDD, otkacim prvi tako da je ostao samo drugi koji ima dve particije. Prva prazna (na nju radim restore), a na drugoj je image C diska.
Isti Hiren's Boot, isti Norton ghost sve odradi, restart, kad ono poruka kao kad nema hard disk-a, vjerovatno ne moze da nadje boot file.
Na disku se fizicki nalaze svi fajlovi, ali nece da buta sa njega?
Sreca pa nisam uradio restore na prvu particiju prvog diska (gdje mi je sistem) :)
Gdje sam pogrijesio i sa kojim alatom mogu to ispraviti?
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: Problem oko kloniranja win-a08.10.2007. u 13:24 - pre 202 meseci
Ovako,sistem se moze boot-ati samo s boot-abilne primarne particije,
tj. nemora s primarne,ali boot fajlovi moraju biti tamo.(boot.ini,ntldr...)
Nadalje,iz mog iskustva znam da ghost image nece raditi na drugacijem
hardveru u ovom slucaju s drugim diskom(druge velicine) ali zato nisam
siguran dali win provjerava i serijski broj diska.
poz
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Problem oko kloniranja win-a08.10.2007. u 13:45 - pre 202 meseci
Citat:
Flash411: Ovako,sistem se moze boot-ati samo s boot-abilne primarne particije,
tj. nemora s primarne,ali boot fajlovi moraju biti tamo.(boot.ini,ntldr...)


Boot .ini, ntldr i ostalo drustvo su na root-u c: a na koji su sektor upisani na disku to ne znam.

Citat:
Flash411:
Nadalje,iz mog iskustva znam da ghost image nece raditi na drugacijem
hardveru u ovom slucaju s drugim diskom(druge velicine) ali zato nisam
siguran dali win provjerava i serijski broj diska.
poz


Mislim da ovdje grijesis, jer to mu je glavna svrha, da se izbjegne instalacija na n masina sa istim hardwerom. Sto se tice provjere seriskog broja definitivno ne provjerava.
Particije su mi i na jednoj i na drugoj strani 40 GB od toga je zauzeto ~15 GB.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem oko kloniranja win-a08.10.2007. u 17:10 - pre 202 meseci
Da li je particija primarna i aktivna? Pošto su na njoj sistemski fajlovi, valjda mora da bude takva.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Problem oko kloniranja win-a08.10.2007. u 17:22 - pre 202 meseci
Koliko je velik C: disk i koliko ima particija? Ako je ceo C: sa jednom particijom da li je ta particija veca nego particija na drugom HDD-u? Nema veze kakva je particija na drugom disku jer kloniranje se vrsi tako da se klonira particija sa svim svojim atributima. Ako je primarna i klon te particije ce biti primarna particija. Ako se klonira ceo hard sa vise particija sve particije ce biti klonirane sa svim svojim atributima.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Problem oko kloniranja win-a08.10.2007. u 17:46 - pre 202 meseci
Citat:
Binary Mind: Koliko je velik C: disk i koliko ima particija?


Na disku su dvije particije, prva je 40 GB (destination) kao i particija koju sam klonirao (source). Sad sam pogledao properties jedne i druge i source je manja za ~900 MB. Mislim da to nema neke veze jer je image file 7.2 GB.

Sad sam ubacivao instalacioni disk XP-a pa sam isao na repair konzolu i koristio Fixboot i fixmbr, ali nije pomoglo. Odnosno vise ne prikaze istu poruku nego stoji crn ekran, u donjem djelu kursor blinka, a HDD se ubi od rada. Pustio sam ga neko vrijeme, ali sam vidjeo da ne misli zavrsiti pa je bilo reset.

Znam da bi pomogao repair win-a, ali hocu da nadjem rjesenje.

Ne znam da li je bitno, ali da napomenem da mi je disk source particije 200 GB SATA, a destinacion particije 80 GB ATA.

SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-2.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Problem oko kloniranja win-a08.10.2007. u 20:45 - pre 202 meseci
Imas 2 hard diska. Jedan je Parallel ATA to jest IDE a drugi je Serial ATA tj. SATA. Kako si mislio da kloniras sa jedne na drugu vrstu bez problema? Mora Repair ali ne pomocu recovery console-a nego odes nekoliko koraka posle tog prompta u Windows Setup-u i opet nadjes R opciju za Repair. Nema drugog nacina.

Pogresio sam kada sam pitao koliko "C: disk" ima particija jer je C: sama po sebi particija :) Hteo sam da pitam koliko particija ima HDD na kome se nalazi particija C:.

 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-58.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Problem oko kloniranja win-a08.10.2007. u 20:49 - pre 202 meseci
Koliko sam ja razumeo, ti ne kloniraš particiju, nego snimak prve, sistemske particije sa prvog diska vraćaš na prvu particiju drugog diska. Probaj direktno kloniranje, kada su oba diska priključena. Posle uklanjanja prvog diska, treba da ti bude aktivna prva na drugom, sada jedinom disku.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Problem oko kloniranja win-a08.10.2007. u 21:49 - pre 202 meseci
Niste vi mene uopste razumjeli!

Citat:

Koliko sam ja razumeo, ti ne kloniraš particiju, nego snimak prve, sistemske particije sa prvog diska vraćaš na prvu particiju drugog diska. Probaj direktno kloniranje, kada su oba diska priključena. Posle uklanjanja prvog diska, treba da ti bude aktivna prva na drugom, sada jedinom disku.


To ne radim, nego sam napravio image C disak sa svim potrebnim programima i podesavanjima pa da imam "svjez sistem" u steku :)
A taj image* (*prve particije 40 GB, diska 200 GB Serial ATA) sam htio probati da li radi tako sto sam uradio restore na drugi hard disk 80 GB koji je Parallel ATA, particija takodje 40 GB. Nadam se da je jasnije.

Citat:

Pogresio sam kada sam pitao koliko "C: disk" ima particija jer je C: sama po sebi particija :) Hteo sam da pitam koliko particija ima HDD na kome se nalazi particija C:.


...ma ok, skont'o sam sta si mislio, ali nisam znao:
Citat:

Imas 2 hard diska. Jedan je Parallel ATA to jest IDE a drugi je Serial ATA tj. SATA. Kako si mislio da kloniras sa jedne na drugu vrstu bez problema?

da to ne moze.

Znaci radilo bi da vratim na disk/particiju odakle sam napravio image?


SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

musicman
Music Man
Belgrade

Član broj: 25384
Poruke: 271
195.252.85.*



+1 Profil

icon Re: Problem oko kloniranja win-a09.10.2007. u 03:10 - pre 202 meseci
Citat:
Binary Mind: Imas 2 hard diska. Jedan je Parallel ATA to jest IDE a drugi je Serial ATA tj. SATA. Kako si mislio da kloniras sa jedne na drugu vrstu bez problema? Mora Repair ali ne pomocu recovery console-a nego odes nekoliko koraka posle tog prompta u Windows Setup-u i opet nadjes R opciju za Repair. Nema drugog nacina.

Mislim da ovo nije tacno.Ako je Ghost video oba HDD-a (i SATA i PATA) prijavio bi nemogucnost recovery zbog razlike u HDD-ovima.
Jedno banalno pitanje, da li si u biosu namestio da ti boot bude taj drugi HDD, tj. da li je on primarni na masteru ? Proveri i dzampere na tom HDD.
"Muzika je sva ljubav sveta"
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Problem oko kloniranja win-a09.10.2007. u 07:35 - pre 202 meseci
@musicman ostavim samo taj disk prikopcan.
Moguce da je ovo sto kaze @Binary Mind jer prilikom restora image-a on bukvalno vrati zapis na svaki sektor na disku odakle ga je procitao. Boot bi trebao da je na samom pocetku diska (na prvih 1024 cilindara, cini mi se). A ako je drugacija konfiguracija na paralelnom i seriskom ko ce znati gdje ga smjesti.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Problem oko kloniranja win-a09.10.2007. u 10:06 - pre 202 meseci
Evo ponovicu proceduru. Posto nisu isti konroleri u piranju mora da se radi Repair ali ne prvi put kada pita nego nekoliko promtova posle. Selektujesh Install Windows, onda Windows detektuje da imas vec instalaciju Windows-a na datom hardu posto su uradio kloniranje, i onda te Windows install ponovo pita da li hoces da nastavis sa instalacijom ili da uradis Repair. Tek tada odaberes Repair. Uradi tako i trebalo bi da radi.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-51.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Problem oko kloniranja win-a09.10.2007. u 11:31 - pre 202 meseci
Možda da nam nacrtaš. Slikaj i obeleži particije, meni sada ništa nije jasno.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Problem oko kloniranja win-a09.10.2007. u 13:47 - pre 202 meseci
Citat:
zoran_dojkic: Možda da nam nacrtaš. Slikaj i obeleži particije, meni sada ništa nije jasno.


Stvarno ne znam jel me lozis ili stvarno ne kontas?

@Binary Mind znam ja da bi tako proslo, to sam i sam rekao u jednom od proslih postova, ali necu to da radim. Ako cu morati cekati da repair uradi (oko 1h) onda mi i ne treba image C diska. Onda cu sledeci put kad padne windows ponovo instalirati, je li tako?

To sto mi ne radi na paralelnom ATA disku, nema veze, to je i onako bila proba. A ne radi jer je ATA, a image je sa SATA diska (Zorane jel me pratis). ;)
Vjerovatno bi radilo da vratim na originalni, znaci SATA. To mi je i bitno. Radio sam probu na taj drugi disk zato da ne bi zeznuo windows u slucaju da je neispravan image.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Problem oko kloniranja win-a09.10.2007. u 13:56 - pre 202 meseci
Citat:
Vjerovatno bi radilo da vratim na originalni, znaci SATA.


Da radilo bi.

Citat:
Gdje sam pogrijesio i sa kojim alatom mogu to ispraviti?


Pogresio si sto si probao image SATA diska prebaciti na ATA a u tom slucaju treba odraditi Repair, ali posto je bio samo test nije nikakva greska. To se praktikuje (barem sa Norton Ghostom) samo kada imas nesto bitno sto moras da prebacis sa jedne na drugu vrstu hard diska pa moras tako da radis, inace je jako neprakticno.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 09.10.2007. u 15:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-02-162.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Problem oko kloniranja win-a09.10.2007. u 14:20 - pre 202 meseci
Poštovana gospodo zahvaljujem sa na saradnji i odustajem.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Problem oko kloniranja win-a09.10.2007. u 14:39 - pre 202 meseci
Znaci radilo bi. Onda OK.
Ljudi hvala na pomoci.
Pozdrav.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Problem oko kloniranja win-a

[ Pregleda: 2275 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.