Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3547164 | Odgovora: 15779 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.03.2017. u 08:46 - pre 87 meseci
Drage Bugarke i srpkinje bugarske nacionalnosti srecan vam 8. Mart! 😘😘😘🎁🎁🎁
 
Odgovor na temu

dgimp
agent
Dimitrovgrad

Član broj: 335109
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.03.2017. u 09:01 - pre 87 meseci
Citat:
Ivan.ch:
Citat:
dgimp:
Dokumenta predata u DABČ 19.07.2016.(dobijen broj 141xx).
Status:" izdadeno udostoverenie" izašlo na sajtu DABČ-a 29.09.2016.
Čekao celog Oktobra i Novembra potpis na uverenju.
Posrednik javio da će uverenja za dokumenta predata drugom polovinom Jula biti potpisana i spustena na pisarnicu početkom Decembra i da dođem tada da ih preuzmem.
Danas 06.12.2016. uzeto uverenje iz DABČ-a i sa ostalim dokumentima sve predato u Ministarstvo pravosuđa.
Dobijeni broj u ministarstvu 219xx/2016.
Sada se odmah dobija i PIN za proveru statusa(a ne više posle intervjua).
Intervju zakazan za 18.04.2018.
Interesantno je da su jednom dečku koji je bio ispred mene u Ministarstvu trazili da na Deklaraciji za dobijanje i promenu drzavljanstva u rublici gde stoji adresa za korespodenciju upise neku drugu adresu u odnosu na "Lege" 6 koju mu je upisao posrednik iz Srbije.Kod mene je u toj rublici bilo upisano ime i adresa mog posrednika iz Sofije.

Zanima me ovo oko predaje dokumenata i intervjua. Sta znaci sto se odma dobija pin- da li proveravaju papire i ulazis u proceduru...pa intervju na kraju..nije mi jasno zasto je promenjeno. Da li znas nesto vise o tome? Da li je jos neko dobio odma pin?


Od Decembra 2015.prilikom predaje dokumenata i zakazivanja intervijua u Ministarstvu pravosuđa dobija se odmah broj za praćenje predmeta npr. (22645/2016 i PIN 234665).Ranije se PIN dobijao tek posle intervjua.Pogledaj objašnjenje na desnom delu stranice za proveru statusa prepiske u ministarstvu http://publicbg.mjs.bg/BgInfo
 
Odgovor na temu

dgimp
agent
Dimitrovgrad

Član broj: 335109
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.03.2017. u 09:17 - pre 87 meseci
Citat:
Skipper77:
Jel moze kratko objasnjenje za to uverenje iz mesne zajednice,na osnovu cega se izdaje i sta u njemu stoji sto dokazuje poreklo ? Ja sam vec pisao ranije,da imam izvod svoje prababe,koji je rucno pisan na bugarskom jeziku i izvucen je iz arhiva iz Vidina,ali u njemu ne pise koje je ona nacionalnosti. Ja sam sa tim izvodom otisao 2015 u Beogradu u konzulatu i na salteru su mi rekli da je to dovoljno za dokazivanje porekla, da bi nakon devet meseci cekanja na proizhod, dobio negativan odgovor iz Sofije,jer dokumenta koja sam prilozio nisu dovoljna za dokazivanje porekla. Isti taj izvod je moj ujak predao 2013.i nakon 3.5 godine cekanja, od pre dva meseca ima bugarski pasos u rukama. Moja nada je bila da cu ja na osnovu ujaka preko majke moci da predam, ali su mi u konzulatu rekli da to ne moze, dok mi je drugar iz makedonije predao tako preko ujaka i dobio. Ja sam to njima rekao,a njihov odgovor je da po srpskom zakonu to ne moze, a po makedonskom moze. AKO NEKO O OVOME ZNA NESTO NEKA KAZE,MENI TO NEMA LOGIKE ALI MOGUCE DA JE TAKO. E sad vidim pojavljuje se to neko uverenje,pa bi mozda negde i ja mogao to da izvucem,pa da krenem ispocetka..bio bih zahvalan na svakoj informaciji i izvinjavam se predugackom postu. Hvala

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 07.03.2017. u 23:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 08.03.2017. u 00:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 08.03.2017. u 00:02 GMT+1]


Prikacio sam ovo Uverenje koje se izdaje na obrazcu broj 9. U mom slucaju je to bio prepis iz maticne knjige rodjenih za oca sa datumom i mestom rodjenja. Dalje se navode podaci njegovih roditelja, datumi rodjenja, mesto, i obavezno mora da se upise narodnost bugarska, pod uslovom da je ovo jos tada upisano u predvidjenoj rubrici. Ako ovo jos tada nije upisano, onda ti ovo uverenje ne vredi nista. Uverenje se vadi u mesnoj kancelariji/ opstini gde su ti rodjeni roditelji. Oni imaju te stare knjige iz kojih izvlace podatke. Placa se taksa do 1000 dinara. Mogu ti ga oni poslati postom, da ne gubis vreme i novac.

Ja imam stari bugarski dokument, izvod rodjenih za pradedu, izdala ga bugarska crkva, ni na njemu ne pise narodnost. Mislim da se nije upisivala narodnost na njemu, ali to je valjda validan dokaz o poreklu. Tvoj ujak je prosao sa takvim dokumentom, ja sam prosao, verovatno ima jos takvih slucajeva. Pitanje je samo da li si se lepo povezao do prababe u smislu datuma rodjenja, mesto, imena i prezimena, slovne greske, itd. To zna da napravi problem, ali i to uglavnom moze da se ispravlja u opstinama, pisano je vec o tome.
[/quote]

Na osnovu ovog dokumenta sam i ja dobio proishod i u njemu piše da su mojoj majci u knjizi rođenih otac i majka upisani kao "bugarina" odnosno "bugarka".Imao sam i pripremljena njena svedocanstva iz srednje škole u Kragujevcu na kojima je naglašavana narodnost:"Bugarka" mnada ih nisam upotrebio.Na tim svedočanstvima iz šezdesetih upisivali su narodnost.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.03.2017. u 10:09 - pre 87 meseci
Jel znate kako se tacno zove taj obrazac ili samo da odem u opstini da trazim obrazac broj 9 i na osnovu cega se izdaje,samo treba da im dam njene podatke ? Ja sam pokusao da nadjem i svedocanstva i jos neki dokumenat,ali bezuspesno,kazu da je sve spaljeno.
Sto se tice tog starog izoda bilo je slovnih gresaka i u njemu pise jedna nebuloza, da je baba ,,muskog roda,,
ali sam ja imao i njenu umrlicu u kojoj pise zenski rod,
da i neki datum nije bio ok pa su me prvi put vratili zbog toga i rekli da mi donesem izjavu dva svedoka o istom fizickom licu,nakon par dana sam se vratio sa tom izjavom, zena na salteru je ponovo pogledala sva dokumenta i rekla mi je da je sada sve ok, ali se na kraju ispostavilo da nosta nije ok. E sad me vse zanima ova procedura oko ujaka,kalo to da makedonci mogu a mi ne ? Jel ne postoji bas nikakva sansa da je predam na osnovu njega, procedura da ja predam ista dokumenta kao i on vise ne pije vodu jer sam taj izvod vec predao kako sam rekao i on nije dovoljan, a ujak nista vise osim tog izvoda nije predao, da li postoji neki drugi nacin ? Hvala
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.03.2017. u 10:23 - pre 87 meseci
Zapro, samo im kazi ono sto sam ti napisao i eto, mozes da iskopiras to uverenje koje sam prikacio, za svaki slucaj. Treba ti ime i prezime i datum rodjenja majke.

Izvadio sam stavku koja se nalazi/ nalazila u spisku dokumenata potreban za drzavljanstvo:
"7. (Ako je potrebno) zvanicni dokument o promeni imena ili zvanicni dokument o identicnosti osobe sa razlicitim imenima."

Ako ste menjali prezime iz npr. u OV na IC, onda treba da je to negde naznaceno. Npr. u izvodu ili na posebnom dokumentu iz SUP-a.
Raspitaj se u konzulatu ili kontaktiraj na mejl MP Sofije kako izgleda "zvanicni dokument o identicnosti osobe sa razlicitim imenima" i gde i ko ga overava.

Pogledaj tacno gde ti se sve ne slazu podaci pa onda pokusaj da to promenis u Opstini ili u pomocu gore navedenih dokumenata.






[Ovu poruku je menjao Skipper77 dana 08.03.2017. u 11:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sk1

Član broj: 331145
Poruke: 76
77.28.77.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.03.2017. u 13:26 - pre 87 meseci
Citat:
jotasser:
Ja sam predao "proishod" i ostale potrebne papire marta 2016.g.
Zakazali mi intervju za februar 2017.g i tada sam dobio pin za proveru.
Do intervjua mi je izlazilo intervju vam e naznacen za 22.02.2016.g
Posle intervjua se promenilo u "Obrazuvana prepiska " i nakon desetak dana se promenilo u "Obrazuvana prepiska Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane"
Do sada,to je to.Cekam sledecu promenu.....


Ja sam intervju prosao oktobar 2016 od tada je proslo skoro 5 meseci, status je jos "Obrazuvana prepiska Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane". Kako ja znam ceka se izmedju 8 i 10 meseci da bi se dobio sledeci status.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.unitymedia.biz.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.03.2017. u 14:59 - pre 87 meseci
Citat:
Skipper77:
Zapro, samo im kazi ono sto sam ti napisao i eto, mozes da iskopiras to uverenje koje sam prikacio, za svaki slucaj. Treba ti ime i prezime i datum rodjenja majke.

Izvadio sam stavku koja se nalazi/ nalazila u spisku dokumenata potreban za drzavljanstvo:
"7. (Ako je potrebno) zvanicni dokument o promeni imena ili zvanicni dokument o identicnosti osobe sa razlicitim imenima."

Ako ste menjali prezime iz npr. u OV na IC, onda treba da je to negde naznaceno. Npr. u izvodu ili na posebnom dokumentu iz SUP-a.
Raspitaj se u konzulatu ili kontaktiraj na mejl MP Sofije kako izgleda "zvanicni dokument o identicnosti osobe sa razlicitim imenima" i gde i ko ga overava.

Pogledaj tacno gde ti se sve ne slazu podaci pa onda pokusaj da to promenis u Opstini ili u pomocu gore navedenih dokumenata.






[Ovu poruku je menjao Skipper77 dana 08.03.2017. u 11:41 GMT+1]


Ok,hvala pokusacu. Verovatno mi treba ime te prababe,a ne majke ili ?
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.03.2017. u 16:31 - pre 87 meseci
U tim maticnim knjigama koje se nalaze u seoskim mesnim kancelarijama treba da odes licno ili da pozoves telefonom da ti maticar proveri sta pise u njima u rubrici narodnost za tvoju majku, tj. njene roditelje. Maticari vec znaju zasta nam to treba pa brzo proveravaju i daju savete.
Meni su otac, baba i deda rodjeni u jednom selu i tamo sam uzeo ovo uverenje. Ne znam kakav je slucaj sa tobom, ali sada imas neku polaznu osnovu.

Posalji na mejl u MP sliku tog prababinog izvoda sa pitanjem da li je ovo dovoljan dokaz o poreklu, pa da znas da li treba da pise narodnost ili ne na njemu. Ako moze takav, onda se povezi do tebe bez i jedne greske. Ako ne moze ovaj izvod, onda proveravaj po maticnim knjigama.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.03.2017. u 19:07 - pre 87 meseci
Povezao sam ja do sebe bez ikakve greske, problem je u tom izvodu, samo ne znam u cemu je problem, da li sto nema narodnost, dal sto pise da je muskog pola a tu ja vec nista ne mogu, to je njihova greska. I to je selo u okolini negotina, u tom selu nema vise nicega od tih starih dokumenata,isao sam i u skolu da vidim ali nista,rekli su samo da probam u istorijskom arhivu u negotinu, ja sam tamo zvao oni nisu tada mogli nista da nadju. Ali oticicu licno, do sad nisam trazio vise tolilo jer sam se sve nadao da cu moci preko ujaka kada on dobije,ali jbg nemam srece. Probacu jos i taj obrazac,ali nesto me ne greje sunce da oni nesto cuvaju od tih knjiga. Ako mozes mail da mi pustis u pp poslacu ti taj izvod da vidis.
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.03.2017. u 14:29 - pre 87 meseci
Citat:
Zapro: Povezao sam ja do sebe bez ikakve greske, problem je u tom izvodu, samo ne znam u cemu je problem, da li sto nema narodnost, dal sto pise da je muskog pola a tu ja vec nista ne mogu, to je njihova greska. I to je selo u okolini negotina, u tom selu nema vise nicega od tih starih dokumenata,isao sam i u skolu da vidim ali nista,rekli su samo da probam u istorijskom arhivu u negotinu, ja sam tamo zvao oni nisu tada mogli nista da nadju. Ali oticicu licno, do sad nisam trazio vise tolilo jer sam se sve nadao da cu moci preko ujaka kada on dobije,ali jbg nemam srece. Probacu jos i taj obrazac,ali nesto me ne greje sunce da oni nesto cuvaju od tih knjiga. Ako mozes mail da mi pustis u pp poslacu ti taj izvod da vidis.


Vodi racuna jer ako te po drugi put odbiju u DABC gotov si zauvek. Nema treceg puta da probaš, ne daju!
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.121.113.82.net.de.o2.com.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.03.2017. u 18:30 - pre 87 meseci
Dok ne pokusam ne znam dal ce da me odbiju,a pokusacu jos jednom pa sta bude.. nakon nekog vremena uz odredjenu zalbu ce moci sigurno da se preda opet,ako nadjem nesto bolje. Jel to proverena informacija 100% ? Sada kako pricaju ako je to tacno,ne mozes da budes odbijen jer kako kazu ako su ti dokumenta ok onda ih prihvataju i u 99% slucajeva je to to,jer po novom nema vise dopune,tako se prica po forumu. Tako da ako nesto ne bude ok ,oni ce me vratiti odma sa saltera i necu ni uci u proces.

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 09.03.2017. u 19:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.03.2017. u 17:10 - pre 87 meseci
ima li koga da je bio dva meseca i duže na finalnu?
 
Odgovor na temu

Nikol84
Komaromi Eleonora
Ne radim
Nema

Član broj: 335829
Poruke: 21
*.ftth.abo.bbox.fr.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.03.2017. u 20:03 - pre 87 meseci
Ima,moj muž čeka od decembra .
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.03.2017. u 20:26 - pre 87 meseci
kažu čeka se od 2 do 4,meseca
 
Odgovor na temu

mikim71

Član broj: 332362
Poruke: 52



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.03.2017. u 20:32 - pre 87 meseci
Zdravo!
- 4.12.2015. godine sam predao dokumenta u DABČ, 20.2.2016. je "izdadeno udostvorenie", a posle jedno 20-ak dana ga je potpisao predsednik DABČ-a. U Sofiji sam bio 16.3. 2016. godine i zakazao intervju za mart 2017. godine.
- Intervju sam imao 6.3.2017. godine. Istog dana mi je „Obrazuvana prepiska“. (Takođe sam saznao da sada intervjue zakazuju za treću dekadu juna 2018. godine).
- 10.3.2017. godine mi se status promenio u „Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane".

To je to za sada. Pozdrav!



[Ovu poruku je menjao mikim71 dana 10.03.2017. u 22:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.03.2017. u 20:39 - pre 87 meseci
Nisu ti nista ubrzali intervju, a meni posrednik prica pricu kako ce taj datum sto mi zakazu da se pomeri par meseci unapred kasnije.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.03.2017. u 10:03 - pre 87 meseci
Citat:
mikim71:
Zdravo!
- 4.12.2015. godine sam predao dokumenta u DABČ, 20.2.2016. je "izdadeno udostvorenie", a posle jedno 20-ak dana ga je potpisao predsednik DABČ-a. U Sofiji sam bio 16.3. 2016. godine i zakazao intervju za mart 2017. godine.
- Intervju sam imao 6.3.2017. godine. Istog dana mi je „Obrazuvana prepiska“. (Takođe sam saznao da sada intervjue zakazuju za treću dekadu juna 2018. godine).
- 10.3.2017. godine mi se status promenio u „Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane".

To je to za sada. Pozdrav!



[Ovu poruku je menjao mikim71 dana 10.03.2017. u 22:07 GMT+1]

taj bi status trebao da ti stoji do oko gidinu dana,jedan mesec više manje
 
Odgovor na temu

mikim71

Član broj: 332362
Poruke: 52



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.03.2017. u 11:29 - pre 87 meseci
@ Vojkanche Da li mislio na to da će ovaj drugi status da mi stoji oko godinu dana do sledećeg, trećeg statusa, a to je "Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo", ili pak do zadnjeg statusa tj. izdavanja samog Ukaza?
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.03.2017. u 11:35 - pre 87 meseci
mikim71 loše sam ti napisao,od intervjua bi trebalo da prodje toliko vreme,barem do sada je tako bilo
 
Odgovor na temu

mikim71

Član broj: 332362
Poruke: 52



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.03.2017. u 11:59 - pre 87 meseci
@Vojkanche Da, slažem se, tako je do sada bilo, oko godinu dana, manje više....Mada, koliko sam video kod nas na forumu, ali i makedonskoj "Kajgani", nešto je zapelo oko finalnog statusa i prelaza na sledeći, četvrti status (naravno ppod uslovom da je sve u redu sa dokumentima)...neki ljudi su na finalnom još od septembra 2016. godine, i ništa se još ne dešava...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3547164 | Odgovora: 15779 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.