Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!

[es] :: Advocacy :: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!
(Zaključana tema (hardlock), by markom)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18734 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.kulbank.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!10.09.2007. u 10:06 - pre 203 meseci
definitivno linuxo ili ms nisu baš dobri za statistiku, jer ovaj prvi posećuju najviše korisnici linuxa/bsd-a/unuxa takoda pi po njima procenat zastupljenosti bio negde oko 50% linuxa što je daleko od istine. naravno isto to se odnosi i na drugu stranu. ali postoje sajtovi koje svi posećaju, mada pitnaje je koliko su i oni validni, recimo na ovom forumu najviše postova ima čini mi se baš u linux sekciji tako da bi se i ovde dobila nerealna statistika.... sve je to čudno...
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!10.09.2007. u 10:14 - pre 203 meseci
Za neki objektivni prikaz zastupljenosti OS-eva treba uzeti podatke sa news portala, online banaka i sajtova za zabavu - jer su to svakodnevne stvari koje radi vecina korisnika racunara, bez obzira na OS.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.pool.mediaWays.net.



+27 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!10.09.2007. u 10:45 - pre 203 meseci
Jedan zanimljiv izvor statistike upotrebe operativnih sistema možete posmatrati u stvarnom vremenu — raspodela klijenata u p2p mrežama. Tako se već duže vreme može videti odnos eMjul 98%, aMjul na Linuksu 1,5% i aMjul na MekOSu 0,5%. (uzorak je obično 500-1000 klijenata, u zavisnosti od indeksara). To bi otprilike potvrđivalo navedenu „jedan-i-žilet“ statistiku Linuksa.

Dalje, ovaj izvor može biti važan i po tome što, rekao bih, odslikiva brojnost „pravih“ korisnika Linuksa. Dok neko može biti prisiljen da koristi Linuks za neku posebnu namenu (npr. na poslu ili na fakultetu), za teranje p2p programa prvo je potrebna mašina pod sopstvenom kontrolom (u poslovnim/univerzitetskim mrežama p2p programi su obično zabranjeni), i drugo da je program stalno u pogonu.

Citat:
Ivan Dimkovic: Cenim da vecina menadzera (a i inzenjera) ne zna bas da podesava taj Pokemon [...]

Ostav' ti inženjere :) Ako sam doskora i mogao da sumnjam da malo preterujem, više nema ni govora: „All entering students must be proficient in mathematics, engineering analysis, and computer programming.“ (kriterijumi za prijem u jedan masters program mašinstva/vazduhoplovstva, http://www-mae.uta.edu/ae/graddegreereq.html). Da im neće slučajno programiranje trebati za pisanje poslovnih brzalica na javi/C#...
 
0

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!10.09.2007. u 10:57 - pre 203 meseci
dimkovicu, koju skolu ti imas?
 
0

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.pool.mediaWays.net.



+27 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!10.09.2007. u 11:08 - pre 203 meseci
Citat:
biotech: dimkovicu, koju skolu ti imas?

Ti bi možda mogao malo da probistriš netiketu. Posebno u ovakvoj raspri, ovo te pitanje trenutačno diskvalifikuje.
 
0

str-es

Član broj: 156460
*.247.eunet.yu.



Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!10.09.2007. u 11:22 - pre 203 meseci
Citat:
biotech: dimkovicu, koju skolu ti imas?


Ma koja bila, diplomski je bio na temu:
"Kako napraviti glupu temu na forumu"
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!10.09.2007. u 12:03 - pre 203 meseci
Citat:
Časlav Ilić
Ostav' ti inženjere :) Ako sam doskora i mogao da sumnjam da malo preterujem, više nema ni govora: „All entering students must be proficient in mathematics, engineering analysis, and computer programming.“ (kriterijumi za prijem u jedan masters program mašinstva/vazduhoplovstva, http://www-mae.uta.edu/ae/graddegreereq.html). Da im neće slučajno programiranje trebati za pisanje poslovnih brzalica na javi/C#...


Pa dobro, fakat da jedan inzenjer mora da poznaje racunarsko programiranje i ne treba da cudi posto je vecina inzenjerskih poslova danas takva da ce se pre ili kasnije susreti sa potrebom da razvije neko programce pa makar to bilo puko testiranje nekog hw. uredjaja koji je napravio ;-)

Doduse, nisam bas siguran da termin "poznavati racunarsko programiranje" znaci i da znas da namestis X preko xorg.conf, pa cak i da uopste koristis Linux. Razvijati softver je moguce i na Windowsu a i na Mac OS X-u, cak sam prilicno siguran da Windows ima kvalitetnija razvojna okruzenja za odredjene programske jezike od Linuxa.

Mislim, potpuno je jasno da neko ko ima dovoljno dasaka u glavi da postane sw. inzenjer sigurno moze da nauci da se bakce sa Linuxom, ako mu posao tako nalaze. Sto ne znaci da je to nesto obavezno i da ce ga svako (pa cak i vecina!) drzati u glavi.

Citat:
biotech
dimkovicu, koju skolu ti imas?


Ne znam zasto je moje formalno obrazovanje bitno za ovu diskusiju, ali vrlo sam siguran da u linku na moj LinkedIn profil sa leve strane od ovog posta stoje sve adekvatne informacije u vezi tog pitanja koje te zanima.

Citat:
str-es
Ma koja bila, diplomski je bio na temu:
"Kako napraviti glupu temu na forumu"


Vidim da je moja tema ipak izazvala reakcije - ima par narodnih izreka u vezi sa tim ;-) Takodje mogu primetiti da deo advocacy komune vrlo voli da se bavi licnim pljuckanjem (u narodu poznato kao ad hominem) ocigledno u nedostatku kvalitetnijih argumenata :)

Ali moje cestitke i dalje stoje - lepo je pobediti Windows 98, pa makar i u 2007-mog godini - a eto, Ubuntu dobija i fail-safe VGA mode... mislim da je Linux komuna na korak od cilja :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!10.09.2007. u 12:07 - pre 203 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Za neki objektivni prikaz zastupljenosti OS-eva treba uzeti podatke sa news portala, online banaka i sajtova za zabavu - jer su to svakodnevne stvari koje radi vecina korisnika racunara, bez obzira na OS.

Nisam najsigurniji da su ti uzorci nepristrasni. Čak i pretpostavka da svaki korisnik računara koristi internet, može, obzirom na malu zastuplenost Linux-a i stanje sa modemima na njemu, može da da značajnu relativnu grešku. Ja bih se lično najviše pouzdao u ulične, ili još bolje telefonske, ankete.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

str-es

Član broj: 156460
*.138.eunet.yu.



Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!10.09.2007. u 12:26 - pre 203 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ali moje cestitke i dalje stoje - lepo je pobediti Windows 98, pa makar i u 2007-mog godini - a eto, Ubuntu dobija i fail-safe VGA mode... mislim da je Linux komuna na korak od cilja :)


Otvorio si mi oci
Ostaje nam samo da sacekamo viruse/antiviruse pa da bude kompletan OS vredan paznje.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!10.09.2007. u 12:58 - pre 203 meseci
I stari dobri FUD... ;-) Sad treba i BSOD da se ubaci, i bice sve na mestu :)

Ostaje vam samo da obrisete tu drugu (tj. prvu ;-) particiju sa XP-om ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.dlr.de.



+27 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!10.09.2007. u 14:28 - pre 203 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa dobro, fakat da jedan inzenjer mora da poznaje racunarsko programiranje [...]

Konkretno, mislim na „klasičnije“ inženjerske grane, ne na one direktno vezane za razvoj softvera. U tom smislu, i nije baš važilo do skora da takav inženjer mora da ume da programira (koliko-toliko); naprotiv, često sam na svoje gunđanje dobijao odgovore tipa „ne treba inženjer da programira, ima ko će to“. Zaista, nije tako česta pojava sada da prosečni inženjer čuka kod, ali je po mom mišljenju to budućnost. Očigledno, i neke obrazovne institucije su sličnog mišljenja.

Nije li, onda, ovo pomalo čudna situacija? Nije li trebalo da uredni, formalni, posvećeni, stručni proizvođači softvera zadovoljavaju potrebe korisnika sve više i kvalitetnije, tako da sve manji broj ljudi kojima razvoj softvera nije posao mora da se hvata u koštac sa programiranjem? Ispada kao da umesto toga klizimo „unazad“ na 60-te, 70-te, kada je svaki inženjer koji je koristio računar bio sam svoj programer.

Citat:
Ivan Dimkovic: Doduse, nisam bas siguran da termin "poznavati racunarsko programiranje" znaci [...] da uopste koristis Linux. [...] cak sam prilicno siguran da Windows ima kvalitetnija razvojna okruzenja za odredjene programske jezike od Linuxa.

Zapazi da je u pitanju inženjerstvo koje se ne bavi razvojem softvera kao takvog, čak ni izbliza. Ako pogledaš na gornjem sajtu spisak ponuđenih predmeta, videćeš: Mehanika fluida i aerodinamika, Elastičnost tela i konstrukcija, Pogon letelica, Mehanika leta i upravljanje... Ni pomena bilo čega vezanog za softver.

Već je u pitanju programiranje radi rešavanja konkretnih problema na svakodnevnim inženjerskim poslovima. A to znači, pre svega, povezivanje heterogenih programa radi izvršavanja određenih zadataka, koji se izvršavaju u još heterogenijim okruženjima, i dopunjavanje takvih lanaca sopstvenim proračunskim programima, uposebljenim za datu priliku i problem. Što skupa izađe na: uređivač teksta, terminal, „pametni“ jezik (perl/piton/...), „mišić“ jezik (fortran/c/c++), udaljene računare, računska jata; kreativno razmišljanje, štap i kanap.

Vindouz, MekOS? Ha. Za kupusarski posao, kupusara.
 
0

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!11.09.2007. u 00:48 - pre 203 meseci
e bas cu da idem da citam tvoj profil da vidim koju skolu imas...da imas cime da se pohvalis trubio bi na
sve strane

p.s.
ajd jos jednom ponovi to VGA fail safe, eto onako bezveze
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!11.09.2007. u 03:04 - pre 203 meseci
Citat:
e bas cu da idem da citam tvoj profil da vidim koju skolu imas...da imas cime da se pohvalis trubio bi na
sve strane


Ivan da li ima čime da se pohvali? LOL

I kakve to veze ima sa kupusarom? Nikakve..

P.S.
A kad još takve komentare pišu ljudi koji ne smeju imenom i prezimenom da se potpišu iza svojih poruka...
Commercial-Free !!!
 
0

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!11.09.2007. u 03:32 - pre 203 meseci
Citat:
degojs: kad još takve komentare pišu ljudi koji ne smeju imenom i prezimenom da se potpišu iza svojih poruka...


Pa pretender... :>
 
0

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!11.09.2007. u 11:16 - pre 203 meseci
pa vidim da je u profilu stavio obrazovanje vrtic ( ovde se nasalio ) a zaposlenje je tretirao ozbiljno onako kako jeste
da ima neko ozbiljno formalno obrazovanje pohvalio bi se on, tj. trubio bi na sve strane, al jebiga nema :D

i nemoj da ke*as vise o LINUX-u, svako ko ga koristi jasne su mu njegove prednosti u odnosu na windows
a oni koji ga ne koriste mogu samo laprdaju.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!11.09.2007. u 11:35 - pre 203 meseci
Citat:
biotech
da ima neko ozbiljno formalno obrazovanje pohvalio bi se on, tj. trubio bi na sve strane, al jebiga nema :D


Nemam razloga da se hvalim sa mojim formalnim obrazovanjem, imati diplomu u menadzmentu na UK univerzitetu i raditi MBA na istom je nesto sto je manje-vise standardna stvar u ovoj industriji i ne vidim zasto bi to bila neka specijalna zasluga ili nesto sto bi trebalo lepiti svuda - to obicno rade ljudi koji osim obrazovanja nemaju nista drugo kao zaslugu u zivotu, a kako nisam medju takvim nemam razloga da se hvalim sa mojom skolom, niti cu to raditi ikad.

Uostalom, ti si se raspitivao za moje obrazovanje, pa bi se ocekivalo da se potrudis da to pronadjes ako te bas toliko zanima :)

Citat:

i nemoj da ke*as vise o LINUX-u, svako ko ga koristi jasne su mu njegove prednosti u odnosu na windows
a oni koji ga ne koriste mogu samo laprdaju.


E, ovako je vec bolje - malo vise odaje sliku o pravim bolnim tackama ;-) Vidim da je ona moja tema o Ubuntu Linuxu izazvala trajne emotivne tegobe kod nekih ljudi, mozda je trebalo da stavim "disclaimer" da nije za one sa slabim srcem pogotovu pre one fantasticne Ton_Majstorove video kreacije ;-)

Ja ne "kenjam" o Linuxu vec sam samo preneo vesti, dakle jedino mozes okriviti W3 Counter da k**** sa fantasticnih 1.34% korisnika Linuxa po njihovim statistikama - ako je nekom to "kenjanje" onda mu preporucujem da prestane sa pijenjem Kool-Aida... Takodje, mozes optuziti i Siemens grupu za kenjanje jer su predvideli 20% desktop penentracije Linuxa za 2007-mu pre 4 godine... mada sa tim bih se potpuno slozio sa tobom, to jeste kenjanje kao i vecina stvari koju linux advokati pricaju ;-)

Sto se one druge teme tice o Ubuntu-u tice, vidi - ja sam samo opisao kako izgleda instalacija Ubuntu Linuxa kod mene, nisam nista hteo da menjam i videlo se kako je zamrznuo moj racunar prikazujuci novu epizodu Borata... Nekom kenjanje, a nekom jasna slika kako izgleda OS/2... tj. polovina OS-a :)

Nisam ja kriv sto je u pitanju polufabrikat koji nije u stanju da prepozna trenutno najprodavaniju NVidia karticu. Za kenjanje o tome se mozes obratiti ekipi koja je zasluzna za taj polufabrikat, ne meni ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!11.09.2007. u 12:01 - pre 203 meseci
[off topic]

diplomu u menadzmentu na UK univerzitetu

ouch!

a) true
b) false
c) i don't know

hmm, jes vala, upoznao sam dosta njih sa tih biznis skola, pucaju od znanja

MBA? distance learning? vecernja skola? (Cisto da malo pljujem po necemu kao ti)

Masters degree? to su mi dali na faksu a nisam im ni trazio

E, ovako je vec bolje - malo vise odaje sliku o pravim bolnim tackama ;-) Vidim da je ona moja tema o Ubuntu Linuxu izazvala trajne emotivne tegobe kod nekih ljudi, mozda je trebalo da stavim "disclaimer" da nije za one sa slabim srcem pogotovu pre one fantasticne Ton_Majstorove video kreacije ;-)


evo idem odma da se lecim, evo, evo oblacim patike da strcim dole u apoteku da uzmem neko smirenje i vracam se odma

poenta cele price je: ako nisi koristio linux, i ako ne znas nista o njemu -> ti nemas onda nista relevantno da kazes, kapiras? ako nisi uspeo da ga instaliras, pokusaj ponovo ako odustanes - reci nije to za mene ne znam nista o tome...
1.34% populacije ima IQ veci od 145, koja je tvoja poenta? ono sto je prosek je ono sto je najbolje?


 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!11.09.2007. u 12:12 - pre 203 meseci
Ivane, budi malo realan. Rok za simensovo predviđanje ističe 31.12.2008. Treba sačekati. Možda će Linux do tada zaista imati 20% tržišnog udela. Ako je pre neki dan imao 1.34%, to i dalje ne znači da će do kraja 2008. tako i ostati.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!11.09.2007. u 12:17 - pre 203 meseci
@biotech

Koje su formalno obrazovanje imali, pitaj Evarista Galoaa, Nikolu Teslu, Majkla Faradeja, kao i mnoge druge velikane. O stručnim kvalitetima čoveka pre svega govore njegova dela.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!11.09.2007. u 12:20 - pre 203 meseci
Citat:
Nedeljko: @biotech

Koje su formalno obrazovanje imali, pitaj Evarista Galoaa, Nikolu Teslu, Majkla Faradeja, kao i mnoge druge velikane. O stručnim kvalitetima čoveka pre svega govore njegova dela.


slazem se, ali isto tako je verovatno da niko od njih nije komentarisao nesto o cemu nema pojma
 
0

[es] :: Advocacy :: Cestitke Linux Zajednici na Velikoj Pobedi u 2007-moj godini!
(Zaključana tema (hardlock), by markom)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18734 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.