Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8022302 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srbijadamus1
teolog
Novi Sad

Član broj: 253939
Poruke: 59
176.106.127.*



+21 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.07.2013. u 14:45 - pre 132 meseci
Azil
Sansa da se dobije azil iz Srbije i sa pasos Srbije ili Kosova u skandinaviji 2013 je ravna nuli ukoliko niste special case tj zbog politickog javnog delovanja vas progone.Posto je prijatelj gradjevinac to nije moguce ni pod tackom razno .Pre nego dodje ovde neka nazove i pita
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.07.2013. u 18:53 - pre 132 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
Iseljenik u pokusaju:
PPozdrav svima ,


Polako citam postove u ovoj temi i prikupljam informacije u vezi sa Norveskom,do sada nisam nasao ni u jednom postu,pa ako neko moze zna i hoce da mi kaze.Kakva je mogucnozt zaposlenja u oblastima proizvodnje i montaze namestaja.Imam iskustvo od nekih 6 godina pretrzno u montazi mada se polako obucavam da radim i na masinama za secenje,kantovanje rad na tiplerici iverice i medijapana. Jedini mi je problem to sto sam zavrsio srednju trgovacku skolu,a radim kao monter namestaja.Posto mi je supruga med.sestra nadam se da bi ona mogla da dobije posao pa ja i klinac polako za njom .


Hvala za odgovore unapred


Ja ti ne mogu konkretno dati odgovor e imas sanse da se zaposlis u toj bransi ali ono sto cu ti reci...ovde kod mene u Tromsu,kada sam ja kupovala namestaj i opremala stan sve je bilo da sam ja trazila privatna lica da mi pomognu tj.muz moje sefice i sin su mi prenosili sve zivo,a ja sam negde mislila da kada kupis nesto od namestaja kao kod nas uz tu kupovinu ide i transport uz neku normalnu doplatu i montaza.U jednoj prodavnici namestaja su mi rekli da to moze ali je toliko kostalo da mi se uopste nije isplatilo.Tako da kako je na jugu ne znam,ali ovde je tako.Kupis komad namestaja,sklopis sam a prevezes takodje sam ili nadjes nekoga da ti pomogne.Te usluge konkretno u Tromsu tako funkcionisu jer ljudi vecinom i uglavnom prilikom kupovine namestaja gledaju kada je neko snizenje,ponuda i organizuju se sami jer im ne pada na pamet da placaju montaze i transport.Ponavljam to je moje isustvo ovde,e sada kako je dole morace da ti kazu ovi sa juga :D
Inace celokupna usluga po restoranima,kaficima je jako puno zasnovana na principu "uzmi karticu,stani u red,naruci,plati pa ponesi za svoj sto" a negde ti donesu za sto ali prethodno si narucio sam...na prilicno mnogo mesta...to je usteda ljudstva i navika stanovnistva.Naravno da postoje restorani gde je usluga kompletna ali ja govorim uopsteno i ono cega ima najvise.
Kod nas je puno vise...konobar dolazi za sto.ti narucujes on donosi kao i kupis namestaj uz neku doplatu ide transport i montaza...Ovde se to gleda svesti na minimum...konkretno te usluge...

Medjutim kada dodjes na pripoj porodice,mozes da radis toliko poslova koji se ponude na trzistu i u zavisnosti gde ces biti lociran tako da do tada guraj suprugu da ona uspe jer njen uspeh je i tvoj uspeh a prenos namestaja gurni u cosak za sada...:D
Pozdrav i srecno!



Hvala ti za odgovor puno moze li mi neko reci kolika je pocetna plata za bolnicare u NO posto je moja supruga izuzetno skepticna jer je negde nasla podatak da je plata oko 2000 eura ,a kako smo listali razne forume sa tim novcem nisam siguran da moze da se prezivi mesec dana u NO

pozzzz i hcvala za odgovore unapred
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.ftth.trollnet.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.07.2013. u 19:38 - pre 132 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
tijanam:
Citat:
Mirjana Savicic:
Ako na mene mislis nemam.Pitala me Sofija isto pitanje ...od svega imam kopiju sastava negde jer jedino ti to daju da poneses dakle za deo skriftlig produksjon...a ona ima super testove za Trinn3 koje sam ja u to vreme koristila...imala sam i to,kada dodjem kuci mogu proveriti ali mislim da kada sam se selila iz Karasjoka za Tromsø da nisu preziveli...pa ja da imam ja bih okacila nije problem ali od celokupne norsk biblioteke zadrzala sam samo dva recnika (veliki i mali)...tako to s vremenom ide...


Ne, Mirka, ne mislim na tebe. Opusteno...

Btw, danas sam dobila personnummer. Eto, cekala sam malo vise od nedelju dana na njega. Moze i meni da se posreci, sa samo nedelju dana.


a ja sam zavrsio sa samfunnskunnskap om i dobio slatki papiric da sam oslusao tih 50 casova

valjda ce mi personnummer stici sledece nedelje da zavrsim konacno i banku i bacim ovu deciju visa karticu.

Ja dobio sve te džidžabidže od banka zajedno sa onim generatorom koda ali i dalje kartica je kartica i sa slikom i bez nje trenutno stanje je 0. Dakle i dalje tvrdim ono što sam i onomad rekao, možeš imati 10 slika na kartici ako ti nemaš rešen status i para na njoj vredi isto koliko i ona bez slike.
I pošteno da mi kaže onaj ko je rekao da mu kartica služi kao legitimacija kada se zadnji put ovde legitimisao, video sam više puta popa na ulici nago policajca a popa sam video čak jednom za dva meseca.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.lynet.no.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.07.2013. u 19:51 - pre 132 meseci
boki pa legitimacija nije samo za cajkane, malo malo pa me negde pitaju za legit.ja sad trazim sobu od avgusta...nije lako...
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.ftth.trollnet.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.07.2013. u 20:09 - pre 132 meseci
I onda im pokažeš karticu sa slikom i oni presretni ? Ja bih se sad raspisao na tu temu ali odustajem. Mislim bankovne kartice sa slikom i bez nje služe samo jednoj svrsi, a to je da bude što manje štampanog novca u opticaju tj virtuelni novac zamenjuje papirni. I ne mogu da prihvatim da je kartica sa slikom išta bolja od one bez slike jer i dalje je problem isti, IMAŠ PARA - NEMAŠ PARA - REŠEN STATUS - NEREŠEN STATUS sve ostalo je prašina u oči i sigurno kartica nije sretsto kojim se ljudi legitimišu. Kad god praviš neki ugovor tražiće ti pers num, adresu, zvaničnu legitimaciju sa datumom rođenja i sl. Barem bi tako trebalo da bude mada ovde je sve moguće. Zoki i ja ista banka a skroz druga procedura, isto D num a sve drugačije.

[Ovu poruku je menjao boban 13 dana 05.07.2013. u 21:21 GMT+1]
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.07.2013. u 20:36 - pre 132 meseci
Ja sam napravila karticu bez slike. Nije mi ni ponudjena opcija sa slikom. I razmisljam nesto kao Boban13. Sta ce mi slika na visi, ako tamo ne pise moj personnummer? Ili ako nemam novac na njoj, sacuvaj Boze. Uvek mogu da se identifikujem pasosem i pokazem personnummer. A sa druge strane, zgodno je, kad te neko priupita za legitimaciju da samo izvadis tu visu sa slicicom... Ta prasina u oci radi svoje kod Norvezana, tror jeg. Razmisljam se da podjem put banke i zamenim karticu i trazim tu sa slikom, sad kad imam personnummer. Secam se kad sam izlazila na NP3 u januaru da su napisali da je potrebno sredstvo identifikacije- bank.kartica ili pasos. Pa sam bila u cudu, sta ce mi bankovne kartice. Ja jedina imala pasos. Tesila sam se cinjenicom da je to pokazatelj da sam ja tek dosla a oni su tu duze kad vec imaju kartice. :)

KOristan sajt za sve medicinare: helsebibliotek.no. Ima svega i svacega, za svaciji ukus. Malo je vise, da kazem, nastrojen lekarima, ali mislim da je dobar za ucenje tih strucnih izraza i za upoznavanje sa sistemom. Npr antibioka behandling.
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.lynet.no.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.07.2013. u 21:20 - pre 132 meseci
ljudi sta vam je :D bankovna kartica sa slikom je validni i zvanicni identifikacioni dokument u Norge :) pa necu valjda pasos da secam svaki dan, da ga poguzvam ili ne do bog izgubim...ovo cudo staje u novcanik...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.07.2013. u 08:30 - pre 132 meseci
Joooj,Bobane...
Ta kartica konkretno kod izdavanja stana a i kod drugih stvari pokazuje vise nego sto ti mislis.
Dakle kada sredis tu karticu sa slikom,na licu mesta je provera da li je to bas tvoja kartica,na njoj pise personnummer a to znaci da si zavrsio sa poreskom upravom i da imas i skattekort.A to opet povlaci sa sobom da radis imas konto u banci...jednim pokazivanjem pokazes im puno legalnosti,jer to njih najvise interesuje - legalnost.
Kazes,identifikacioni dokument...broj jedan i najvazniji identifikacioni dokument je ta bankovna kartica jer ona nije samo to vec i licna karta u Norveskoj.Dakle,mi imamo u Srbiji licne karte i vazne su nam...e to je ovde ta kartica.
Norvezani odu u inostranstvo i ponesu nju a ne pasos pa ih onda ganjaju a oni se cude...jer ovog tipa uredbu sa sve slikom nemaju bas mnoge zemlje.Pa ta slika se ne stvalja da se covek hvali "vidi,sto sam lepo ispao na slici"...vec to je kao slika u nasoj licnoj karti u Srbiji...
Sada su uzeli da zezaju sa slikom ili bez ali ranije kada sam ja dosla i sa D nummer-om se izdavala slika (imala je ja)...
Medjutim,treba shvatiti da je to ujedno i licna karta.A stanje na racunu je nesto drugo...to je vec pitanje finansija...koje ti kaze jesces pekmez ili jesces dimljeni losos...i ne spada u opis znacenja kartice kao dokumenta.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.dialup.ice.net.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.07.2013. u 17:05 - pre 132 meseci
Pozdrav drustvo! Ajde da Vas sve onako lepo zamolim za malu pomoc. Da objavite na Vasem profilu link jedne grupe i tekst koji cu vam prekopirati ovde.
I da pomognemo svi koliko mozemo.

https://www.facebook.com/group...962479/?notif_t=group_activity

Sesnaestogodisnjoj Neveni Jankovic iz Zitoradje hitno je potrebna operacija transplantacije pluca koja kosta 120 000 evra i treba da se obavi u Becu jer joj je zivot ugrozen. Ova devojcica boluje od "cisticne fibroze" i trenutno joj pluca rade samo sa 20% kapaciteta.
"Moja cerka sada koristi kiseonik 24 sata dnevno. Zdravstveno stanje joj je veoma pogorsano. Ne postoji drugi nacin, vec da se obavi transplantacija pluca u Becu. Ovakvu operaciju su nam predlozili na institutu za majku i dete u Beogradu, nakon cega smo mi bili u Becu gde su nam kazali da mogu da obave ovakvu operaciju kojom bi Neveni bio spasen zivot", govori vidno potresena majka obolele devojcice, Ljiljana Jankovic.
Nevena boluje od "cisticne fibroze" od samog rodjenja. Radi se o genetskoj bolesti koja se u poslednjih 5 godina pogorsavala. Najpre je Nevena koristila kiseonik nocu, da bi poslednjih meseci njeno zdravstveno stanje bilo znatno pogorsan, pa sada, 24 casa kositi kiseonik da bi mogla da dise.
Njena porodica poziva sve ljude dobre volje da pomognu da se prikupi 120 000 evra da bi mogli da spasu zivot obolele cerke.

Objavljujemo dinarski i devizni racun na koji se mogu uplatiti novcana sredstva za operaciju Nevene Jankovic.

Dinarski racun: 205-9011005105980-50, Komercijalna banka

Devizni racun: RS35205903101957752590, Komercijalna banka
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.07.2013. u 18:04 - pre 132 meseci
Nas fakultet DIF se priznaje od strane Nokuta u celosti.Crno na belo dobio nas covek.Bilo je reci ranije o ovom faksu i eto odgovora.
Dakle,drugo je pitanje nedeficitarnost i zaposlenje u okviru te struke,ovo je samo info nostifikacije diplome radi...
Pozdrav.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg2.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.07.2013. u 18:40 - pre 132 meseci
Those who cannot work - teach, those who cannot teach - teach gym.
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.lynet.no.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.07.2013. u 08:00 - pre 132 meseci
mirka, poznajem jednog bugarina difovca, on trenutno ovde radi kao trener part time ono 2x nedeljno, i ceka uverenje od nokuta...bas mi je cudno sta ce njemu nokut, mislio sam da je to sammo za non-EU... e sad ja sam njega uputio dalje ka udir, tj. ministarstvu obrazovanja gde se mora dodatno nostrifikovati diploma za nastavnika fizickog u skolama... dakle i meni je moja diploma od nokuta bila priznata kao bachelor (3) + 1, ali sam morao da idem dalje kroz ministarstvo i sa tim nema izuzetaka za nastavnike iz bilo koje zemlje...

@isabeau... not everyone can be a teacher ;))
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.07.2013. u 08:20 - pre 132 meseci
ha ha ha , that was a joke
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.lynet.no.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.07.2013. u 08:24 - pre 132 meseci
It better be :P
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.07.2013. u 08:58 - pre 132 meseci
But it was good one.
Evo jos jedna:

Ei jente i telefonen:
Jente: Hei bestemor. I dag har jeg fått nye sko!
Dame: Jeg tror du har fått feil nummer.
Jente: Nei da. De passer akkurat!
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.lynet.no.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.07.2013. u 09:10 - pre 132 meseci
ljudi ne znam da li znate za ovaj sajt ali bas he nyttig...

utdanning.no


ukucate svoju struku i imate sve opste informacije, koje obrazovanje je potrebno, sta se radi, i kolika je plata...

evo samo za isabeau za nastavnike :D

http://utdanning.no/yrker/beskrivelse/laerer

ja mogu da radim u svim navedenim strukama, a krecem od ove prve hihi :D dok norveski ne dodje na svoje mesto a onda se more prilika otvara :)

koga zanima, za vaspitace plata od 360 000- 430 000

za nastavnike u osnovnoj od 360-555 000

za lektore u srednjoj 435-555 000

i za defektologe od 350 000 pa navise...

nije nesto mnogo, ali je daleko bolje nego u Srbiji, Bosni, Hrvatskoj, Makedoniji itd. :)


a evo je i mirkana http://utdanning.no/yrker/beskrivelse/sykepleier

mirka ima pogolemu platu od mene i isabeau :D
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.lynet.no.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.07.2013. u 09:19 - pre 132 meseci
i da se zna ko je najsasvim najsasvim najveci dasa :D (sto se primanja tice naravno, a i za struku najveci respekt od mene)

http://utdanning.no/yrker/beskrivelse/lege

 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.07.2013. u 11:18 - pre 132 meseci
Citat:
stefanko23:
ljudi ne znam da li znate za ovaj sajt ali bas he nyttig...

utdanning.no


ukucate svoju struku i imate sve opste informacije, koje obrazovanje je potrebno, sta se radi, i kolika je plata...

evo samo za isabeau za nastavnike

http://utdanning.no/yrker/beskrivelse/laerer

ja mogu da radim u svim navedenim strukama, a krecem od ove prve hihi dok norveski ne dodje na svoje mesto a onda se more prilika otvara

koga zanima, za vaspitace plata od 360 000- 430 000

za nastavnike u osnovnoj od 360-555 000

za lektore u srednjoj 435-555 000

i za defektologe od 350 000 pa navise...

nije nesto mnogo, ali je daleko bolje nego u Srbiji, Bosni, Hrvatskoj, Makedoniji itd.


a evo je i mirkana http://utdanning.no/yrker/beskrivelse/sykepleier

mirka ima pogolemu platu od mene i isabeau



Stefanko,to si tek sada otkrio...?
Pa na forumu je taj sajt u opticaju od pre jedno dve godine...
Nemam Stefanko pogolemu platu ako se gleda osnovno radno vreme i jedan posao.Ono sto pravi razliku to je prekovremeni rad,hjemmevakter i moj drugi posao u bolnici...A ja kroz takav nacin zivota malo imam slobodnog vremena i sva moja javljanja na forumu su uglavnom sa posla...komp je cesto pri ruci pa se moze ako se lepo organizujes .Kelly me juce pita jesam li ziva...ali ne mozes sve imati i platu i slobodno vreme,jbt...(ovo jbt nisam stavljala ranije,nego kradem vase fore sa foruma ) he he.
Kod mene na onkologiji je rudnik,a u domu je tesko psihicki jer kod mene je psihijatrija uglavnom zastupljena...tako da ja dane sate,minute sve brojim do odmora i Srbije ove godine.
Inace kako Noskici funkcionisu leti...3 nedelje pre odmora uzimaju bolovanje,a onda odmor od 4 nedelje i to je 7 nedelja...u cugu van turnusa i posla...a ti kao stranac,tj.ja pa mogu i ja da uzmem,znam ja to ali moj i njihov polozaj nije nikada isti
Zdravstvo je rudnik moj profesore Stefanko...
Jedan nas covek,inzenjer on kaze meni ok,rudnik jeste ali ti mozes da radis dodatno ako hoces a ja ne mogu meni je to ordinarno vreme sto mi je i to je to...a na dva mesta ne mogu da izvedem sa smenama da radim...
Tacno je,samo pitala bih ga da radi u zdravstvu jedno pola godine da li bi promenio misljenje...
Ne kukam,a znam da deluje tako...ali istina je...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.07.2013. u 11:19 - pre 132 meseci
Citat:
stefanko23:
i da se zna ko je najsasvim najsasvim najveci dasa :D (sto se primanja tice naravno, a i za struku najveci respekt od mene)

http://utdanning.no/yrker/beskrivelse/lege



Ne...nisu lekari najplaceniji...
Najplaceniji su procesni inzenjeri za naftu i gas...To je zaista cifra.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.07.2013. u 11:25 - pre 132 meseci
Citat:
stefanko23:
mirka, poznajem jednog bugarina difovca, on trenutno ovde radi kao trener part time ono 2x nedeljno, i ceka uverenje od nokuta...bas mi je cudno sta ce njemu nokut, mislio sam da je to sammo za non-EU... e sad ja sam njega uputio dalje ka udir, tj. ministarstvu obrazovanja gde se mora dodatno nostrifikovati diploma za nastavnika fizickog u skolama... dakle i meni je moja diploma od nokuta bila priznata kao bachelor (3) + 1, ali sam morao da idem dalje kroz ministarstvo i sa tim nema izuzetaka za nastavnike iz bilo koje zemlje...

@isabeau... not everyone can be a teacher )


Vidi,za rad u nekoj teretani,fitnes centru sasvim je dovoljno da pokaze NOKUT priznanje...jer nas takav covek nema skoro nikakve sanse da se u skoli zaposli kao profesor fizickog.Kao prvo takav lik dodje na pripoj porodice,mnogo vode protece dok se ne nauci jezik a za prosvetu ti treba fini jezik ja bih tu rekla da je to nivo i veci od zdravstva,da se razumemo...
Potreba za takvim profilom je minimalna,pogledaj oglase...
Ali za rad u teretani,fitnes centru je to super...
Budimo realni...mada nas niko na to ne primorava,doduse
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8022302 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.