Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neobična pojava sa PPPoE

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Neobična pojava sa PPPoE

[ Pregleda: 2129 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wifiadmin
Prigorje Brdovecko

Član broj: 130237
Poruke: 28
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 457219045


Profil

icon Neobična pojava sa PPPoE23.07.2007. u 22:19 - pre 204 meseci
Na internet sam do nedavno išao preko LINKSYS routera, i to je sve ok. Postavio sam MikroTik i sada želim ići na internet preko MTK. Konfiguriram na MTK PPPoE, spojim se na NET i to radi. U lokalnoj mreži isto mogu na internet. Kad ono primjetim da mi se neke web stranice ne otvaraju ili se otvaraju jako sporo. Ovaj forum , ma nema šanse nikako da se učita do beskonačnosti. Prvo sam pomislo da je to trenutna situacija i da će se to promjeniti za dan dva. Međutim to nikako da se popravi. Vratim natrag LINKSYS router i na MTK podesim DHCP Client i tako wan port spojim na LINKSYS
. Eto opet net radi. Probam opet web stranice koje su mi pravile problema, kad se one sada bez problema učitavaju.
Na MTK ništa nisam u međuvremenu promjenio osim što sam desamblirao PPPoE i postavio DHCP client .

Da ne povjeruješ. Ima li itko neka saznanja što bi tome mogao biti uzrok.
Ovako bi to mogao i dalje ostaviti, ali ja bi želio a mi MTK bude dostupan preko neta jer bi i web server bio dostupan preko neta. Ovako to ne mogu izvesti na jednostavan način, a možda i nikako.
 
Odgovor na temu

Sasha_bn
Aleksandar Kamenjasevic
Bijeljina

Član broj: 144252
Poruke: 224
*.telrad.net.

Sajt: www.scwlan.com


Profil

icon Re: Neobična pojava sa PPPoE24.07.2007. u 05:03 - pre 204 meseci
Bas pre dva dana iz jedne firme de odrzavam mrezu zovu me da dodjem posto neradi internet.
Na routeru statistike pokazuju da download je prosek 30kbps a upload 256 kbps manje vishe.
Prvo sam mislio da je kwar do providera pa sam spojio na windows masinu de mi je sve lepo radilo.
Posto nisam video gresku u podesaavanjima krenuo sam da ponovo instaliram. Medju vremenu hard disk je skroz crko.
Zamenio sam HD i sve ponovo radi i download i upload:)


Ovim hocu da ti kazem da proveris hardware. Masu puta mi se desavalo da mi nece neko pravilo da radi zbog dhh-a (prvi put nat, pa konzola itd...)

Pokusaj sa novom masinom pa nam javi :)
 
Odgovor na temu

wifiadmin
Prigorje Brdovecko

Član broj: 130237
Poruke: 28
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 457219045


Profil

icon Re: Neobična pojava sa PPPoE24.07.2007. u 18:24 - pre 204 meseci
Vratio sam MTK koji je prije bio gore, koji samo ima jednu wireless karticu manje, jer nema dovoljno slotova, pa je iz tih razloga i zamjenjen. Identična stvar i kod potpuno drugog računara.
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Neobična pojava sa PPPoE24.07.2007. u 19:15 - pre 204 meseci
Kod PPPoE konekcije takve simptome pravi MTU rata i mangle. Dakle MTU rata na PPPoE adapteru na MT se ne slaze sa onom podešenom kod provajdera. Obavezno uključiti mangle opciju da menja veličinu MSS. Već sam ovakve stvari dosta puta objašnjavao na ovom forumu. Takodje ne rade FTP, MSN messenger.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Neobična pojava sa PPPoE

[ Pregleda: 2129 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.