Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Benzin skuplji tri dinara

elitemadzone.org :: MadZone :: Benzin skuplji tri dinara

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12508 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

despotbg

Član broj: 63968
Poruke: 431
*.dialup.neobee.net.



+15 Profil

icon Re: Benzin skuplji tri dinara19.06.2007. u 00:58 - pre 205 meseci
Benzin 150din -----> Hleb 50din ------> Ja gladan

Da li je ikome palo na pamet sta sve povlaci poskupljenje goriva...
Mislim da je cena plina skakala iz politickih a ne ekonomskih razloga...Amerika zaratila sa islamcima, Rusi digli cenu svih energenata... Sad mi pade na pamet da je vise taj skok cena doprineo razvoju Rusije od Putina...
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.medianis.net.



+141 Profil

icon Re: Benzin skuplji tri dinara19.06.2007. u 08:09 - pre 205 meseci
Ja stvarno ne znam zasto ovolika rasprava oko ovoga... U stvari, tema i jeste za raspravu ali citati neke nebuloze kao npr. da treba da bude skuplje za toliko i toliko dinara, da je luksus voziti automobil ili izivljavanje nad isitm, mislim da je to suvisno. Svi smo svesni da poskupljenjem goriva dovodi i do poskupljenja ostalih proizvoda od kojih cu da pomenem samo hranu.

Mozda cu otici malo offtopic ali mislim da ce vredeti...
Pre neku nedelju (pijacni dan) u gradu je nastao opsti kolaps. Veliki red kamiona i automobila. O cemu se radi, komunalci su za mesto na pijaci trazili negde oko 10000 din. za kamion a za auto oko 6000 (ne znam bas tacne cifre ali znam da je bilo baaaaas mnooogoooo). Prodavci jednostavno nisu hteli da udju na pijac i toliko da plate. Uglavnom, sve se to zavrsilo ok, dosao predsednik opstine i kao nekako se dogovorili da se vrati stara cena (negde oko 2700 za mesto). E pa zamislite sad kolika je trebala da bude cena paradajza, krastavca, luka itd da nije bilo dogovora? A jos plus na to cena goriva (uzimajuci u obzir da neki ljudi predju i do 100km da bi dosli tu da prodaju nesto)?

I jos nesto, igrom slucaja za 2 dana sam presao 400 km, i sad sledi cista racunica...
400km na benzin: 40 x 80 = 3200 din.
400km na plin: 44 x 31 = 1364 din. (sada je vec 35 mamu im u piiiiiiiip)
Sto izlazi da sam ustedeo 1836 din. (namerno sam uzimao okvirne podatke)

Opala, nisam ni znao, pa ja sam ustedeo vise od 20€... pa ja cu, ako ovako nastavim, za mesec dana da ustedim 300€... jupiiiiii bicu bogat...

Normalno, salu na stranu... jer, da nam nije te sale odavno bi svi mi skrenuli od ovakvih manipulacijama nad prosecnim gradjanima.
E sad, ako Ventura kaze da bi trebalo gorivo da bude skuplje, otvoricu pumpu ako mi obeca da ce da dolazi kod mene da kupuje (mislim, bice to cena samo za njega)
A sta mene najvise nervira, poskupi gorivo jedno 3 puta po 3 din. a posle kao pojeftini za 1, pa o5 tako. I od toga prave neverovatnu medijsku pometnju, kao dobir su, spustili cenu goriva... ovo-ono... ma aaaaaajdeeeeee. Sto se ne sete da na daj nacin povecavaju "radnicima" i plate.

I kao u vecini ovakvih tema, mi raspravljamo ali nista ne mozemo da ucinimo da se to promeni (na zalost). Ostace ova tema samo u arhivi da neko nekad vidi kako smo se bunili na poskupljenje necega
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Benzin skuplji tri dinara

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12508 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.