Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako serovati folder i jos nesto...

[es] :: SOHO Networking :: Kako serovati folder i jos nesto...

[ Pregleda: 3528 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.adanet.co.yu.



+17 Profil

icon Kako serovati folder i jos nesto...12.03.2007. u 07:30 - pre 209 meseci
Imam jedan racunar na kojem se nalazi mysql server. Takodje imam jedan folder koji je serovan i na kojem se nalaze programi koji vide ostali racunari. Dosta cesto dolazi do izmena programa i ja na serveru osvezavam programe.. Taj folder je mapiran i vide ga ostali korisnici.. Kada korisnik pokrene program ja ne mogu da brisem, niti da radim bilo sta sa tim fajlom... Kako bih mogao resiti ovaj problem jer ima ljudi koji su dosta udaljeni, zaborave da ugase racunar a ostanu u programu. Kada napravim neku izmenu i iskompajliram program u exe treba da overwrite-ujem taj fajl na serveru, medjutim ne mogu jer uvek ima neki korisnik koji se nakaci na taj fajl i server mi ne da... Kako bih mogao da odradim ovo?
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kako serovati folder i jos nesto...16.03.2007. u 02:59 - pre 209 meseci
Da restartujes server pa ce automatski da "pukne" ta konekcija sa zaboravnim korisnikom? :)
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
80.93.236.*



+52 Profil

icon Re: Kako serovati folder i jos nesto...16.03.2007. u 08:40 - pre 209 meseci
Ja recimo imam slicnu stvar, ali resena je tako sto poslednje verzije stoje na ftp serveru a program je doradjen tako da se sam exe fajl pokrece sa klijenta. U stvari dodat je jedan mali programcic kojeg pokrece klijent (umesto glavne aplikacije on pokrece samo taj programcic koji je uvek na njegovom disku i koji nema promene verzije), taj programcic prilikom pokretanja se nakaci na ftp server, uporedi datum promene fajlova i povuce nove verzije ako ih ima. Kad zavrsi pokrene exe fajl glavne aplikacije (koji je sada na klijentovom disku) i prekida sa radom.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Kako serovati folder i jos nesto...

[ Pregleda: 3528 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.