Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

odnos vere i razuma

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: odnos vere i razuma

[ Pregleda: 3955 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BlueChupka
Tijana Petrovic
Nis

Član broj: 123897
Poruke: 1
*.135.eunet.yu.



Profil

icon odnos vere i razuma04.12.2006. u 16:08 - pre 211 meseci
Ljudi ja imam veliki problem! Imam temu za seminarski iz logike odnos vere i razuma. Nemam literaturu i ne znam koju treba da koristim. POMAGAJTE!
TPetrovic
 
Odgovor na temu

Cooyta

Član broj: 218403
Poruke: 1
93.86.58.*



Profil

icon Re: odnos vere i razuma02.04.2009. u 18:38 - pre 183 meseci
Ja to imam za maturski...na internetu jos nisam nista nasao...ali su ove knjige dobre na tu temu
Karen Armstrong : Istorija Boga
Fridrih Niče : Ecce Homo
Mišel Onfre : Ateološka rasprava
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: odnos vere i razuma02.04.2009. u 20:06 - pre 183 meseci
Moze li se znati u kojoj se to skoli/fakultetu daju takve teme? Mislim, deluje mi kao zloupotreba obrazovanja u ideoloske svrhe, pa bi bilo dobro da ministarstvo prosvete preispita da li je to stvarno tako. Kad sam isao u skolu to se moralo tolerisati - jedan profesor "partizan" a drugi "cetnik" pa ni kriv ni duzan po ceo dan moras slusati pljuvacinu po drugoj strani. Mislio sam da je odavno gotovo sa time. Izgleda da nije?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
77.46.216.*



+111 Profil

icon Re: odnos vere i razuma03.04.2009. u 00:06 - pre 183 meseci
Budi odredjeniji, nisu ti valjda samo zadali temu, dali su ti sigurno i literaturu, objasnili o cemu da pises i sl.

Buduci da je seminarski iz logike nisam siguran da li je u pitanju vera u smislu vere u Boga.

Ako jeste onda pokusaj da nadjes esej Laseka Kolakovskog " O teoloskom nasledju u savremenom misljenju" ( pokusaj na http://www.studfor.org) ili neku njegovu knjigu posto se dosta bavi tom temom a i savremeni je autor, dosta cenjen.

Ako je vera u epistemoloskom kontekstu (odnosu verovanja, mnjenja i znanja) ima dosta dobrih tekstova Zivana Lazovica, Svetlana Knjazev-Adamović, proguglaj malo nacices. Ili pokusaj da nadjes neki esej o Platonovom Teetet-u.

Ako je pak u nekom drugom kontekstu budi odredjeniji.


Ne bih da sirim temu, ali ne vidim nikakvu zloupotrebu cak i da je rec o odnosu religijske vere i razuma, zbog cega bi bilo sta u vezi sa ateizamom ili deizmom bilo tabu tema?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: odnos vere i razuma03.04.2009. u 13:27 - pre 183 meseci
Citat:
cozi: Ne bih da sirim temu, ali ne vidim nikakvu zloupotrebu cak i da je rec o odnosu religijske vere i razuma, zbog cega bi bilo sta u vezi sa ateizamom ili deizmom bilo tabu tema?

Pazi "tema" u smislu razmene misljenja je sasvim OK, ali "tema" u smislu da se namece stav vernik=debil ili ateista=debil, to nije u redu, a kazem iz prve ruke da je toga ranije dosta bilo i iskreno se nadam da je nastavno osoblje danas na malo visem nivou svesti. A ako i nije, lakse im se moze stati na put i reci "nisi ti za nastavnika, idi lepo u kafanu pa tamo pricaj o tome onima slicnim sebi".
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: odnos vere i razuma

[ Pregleda: 3955 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.