Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kada ukljucim kompjuter nista se ne desava

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kada ukljucim kompjuter nista se ne desava

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5927 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kada ukljucim kompjuter nista se ne desava15.08.2006. u 23:21 - pre 216 meseci
Sve je to u redu, sto puta provereno, pravu sam reviziju flesovao. Nije ni bitno, necemo sada da nagadjamo ako vec neko ne zna sta je sigurno u pitanju. Samo da ne pocne da se desava cesce. Ovako je ok.

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

mirkoK
loading-\|/-

Član broj: 91767
Poruke: 17
194.165.130.*



Profil

icon Re: Kada ukljucim kompjuter nista se ne desava20.08.2006. u 12:23 - pre 215 meseci
Ko što ti buljko već odgovorio nforce chipseti s ponekad ne podnose s nvidia grafickim i via (koju ti imaš) isto tako se ne podnosi na odredjenim pločama s atijevim grafičkim. U tim slučajevima dobiješ takve efekte da je windows prozor (onaj s učitavanjem) nestao a nakon toga se grafička ugasi a monitor ode u stand-by. Vrati na verziju biosa koja ti je radila kako spada i što bezveze mijenjaš biose ako ti sve radi i bez toga. Pročitaj na proizvodjačevim stranicama što oni kažu glede upgradea BIOSa.

Primjerice danas imam lošu ploču kojoj reset (onaj na kućišu) jednostavno zblesira BIOS u 9 od 10 pokušaja i onda ga moram ugasit na napajanju, pričekat 3 s i tek onda upalit.
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kada ukljucim kompjuter nista se ne desava23.08.2006. u 15:15 - pre 215 meseci


Ja imam nvidia i via ali kakve to ima veze?
Meni se prozor u tim situacijama ni ne pojavi, znaci kada ukljucim kompjuter monitor uopste ne reaguje, ostane u stand-buy-u.
Mozda i nije BIOS u pitanju jer sto neko rece, da BIOS nije ok komp ne bi ni radio.

BIOS nisam menjao bezveze, napisao sam gore zasto sam ga menjao.

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Kada ukljucim kompjuter nista se ne desava23.08.2006. u 20:18 - pre 215 meseci
ne, nego kad ima vecu gresku ne radi uopste, a kad je samo verzija sa nekim bagom, onda redje/cesce pravi problem
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kada ukljucim kompjuter nista se ne desava27.08.2006. u 11:04 - pre 215 meseci
Ljudi, imam oooooogroman problem, pomagajte kumim vas!!!

Ovako, nije mi djavo dao mira i iz @BIOS-a sam flesovao na F14. Nakon toga, prilikom prvog restartovanja WIN-a (posto je to program koji radi iz Win-a) komp isto nije hteo da reaguje!!! Znaci, sve kako sam opisao u prvoj poruci! Nisam mogao da verujem! Gde bas sada kada mi komp bas treba. U svakom slucaju, fora je sto sada nece da reaguje ni posle hard reseta kao pre! Izvadim ja bateriju, vratim je posle 10-ak minuta i komp se butuje, pise CHECKSUM ERROR - DEFAULTS LOADED i Win se podigne normalno!

Vratim ja na F5, BIOS sa kojim je sve radilo normalno (osim temperature) i na prvi pogled pocne sve da radi kako treba, 2-3 restarta sve ok kad' odjednom sve isto i sa njim! Ne reaguje ni sa hard resetom!

Tako ja sada mogu da udjem u Win jedino ako izvadim pa vratim bateriju sto i sada radim. Probao sam i neku staru bateriju ali isto. Jedino da sutra kupim novu pa da vidim da li je to to ali sumnjam. Cim sam sada usao u Win znaci da je BIOS kao BIOS dobar, ali zasto nece da se podigne u normalnim okolnostima?

Da li sam s*ebao plocu?????

Gigabyte via kt600 7vt

P.S. Evo sad' sam ponovo flesovao ali iz QBIOS-a na F15 (najnoviji) i sada se opet kao ranije nekada ucita a nekada ne. Ne znam sta se desava. Mozda je ipak baterija.

Izgleda da sam resio prokletinju, lik sa drugog foruma mi je rekao nesto sto nisam znao - da pre flesa moram sve da vratim na default a meni je komp bio o/c dok sam to radio. Onda sam vratio na def, flesovao istim biosom i sada kao radi... daj Boze da je to to!

[Ovu poruku je menjao Ka2 dana 27.08.2006. u 20:44 GMT+1]
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kada ukljucim kompjuter nista se ne desava31.08.2006. u 23:17 - pre 215 meseci
Ne vredi... opet isto... posle 4 dana normalnog rada malopre ponovo nije hteo da se ukljuci... hard reset je pomogao... ne znam, nije mi jasno, ne shvatam... ali odustajem, definitivno...

Dobro ljudi, kapiram da je ovo sto mi se desava u domenu naucne fantastike, ali zar bas niko vise nema ideju sta bih mogao da radim pre nego sto bacim plocu u djubre?

Da li je moguce da sam pokvario plocu (bios) tako sto sam prvi put flesovao sa o/c masinom, nisam vratio na default?

[Ovu poruku je menjao Ka2 dana 01.09.2006. u 22:13 GMT+1]
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kada ukljucim kompjuter nista se ne desava19.09.2006. u 12:10 - pre 214 meseci
U svakom slucaju, izgleda da je problem bio u opciji SPREAD SPECTRUM EMULATED, za koju sam se raspitivao, jer kada sam nju stavio na DISABLED, sistem se podigao a neposredno pre toga nije hteo kada sam otisao u BIOS i video da ona stoji na ENABLED a malo sam prodzarao po netu i shvatio da ona ne treba da bude ukljucena kada je komp o/c.

Ja bih sada hteo ponovo da flesujem i da obratim paznju na tu opciju... ali se plasim da ponovo nesto ne krene po zlu... sta ako se ispostavi da ipak stvar nije do toga a ipak mi sada kompjuter radi normalno? Mada, nema sta drugo da bude... to je tako logicno kada bolje razmislim... jer, UVEK mi je posle brisanja BIOS-a kompjuter normalno butovao sa default podesavanjima (mada jeste da ja nisam ni probao da furam default da vidim kako ce da radi nego sam odmah na drugom butovanju posle flesa o/c malo kao i uvek). A u BIOS-u lepo pise, bas u tom delu gde se vrsi o/c, da ako nece da se butuje da se obrise BIOS...

I sad' ja pitam... posto je meni sve lepo radilo PRE prvog flesa, kapiras... znaci, onda sam ja flesovao, odradio FAIL-SAFE DEFAULTS i onda NIJE htelo da se butuje, sto znaci da je ocigledno pomenuta opcija PROMENILA opciju Spread Spectrum, ne znam zasto ni kako, i svaki sledeci put kada sam flesovao sa raznim verzijama ta opcija je nesto bila poremecena ali ja tada nisam znao da je to u pitanju! I zato sam pitao - zar ne bi posle flesa sve trebalo da se vrati u normalnu, odnosno na default sto bi trebalo da znaci da sve radi kao sto je radilo pre prvog flesa. Jer, ocigledno je on po defaultu namestio da ta opcija bude iskljucena + nema o/c sto ocigledno ne valjda, kada nema o/c ona mora da bude ukljucena.

Ebes mi mater ako me neko nesto razume a i ovo je samo moja teorija...

P.S. Zakljucak - ja mislim da je problem definitivno u nekoj OPCIJI jer BIOS je u redu, da nije u redu komp ne bi ni butovao a tu teoriju potvrdjuje da je uvek posle neuspesnog butovanja, nakon clear-ovanja se uspesno butovao. Al' ipak mi je frka da ponovo flesujem, taman je agonija prestala.


Da li neko zna sta se ovde desava?
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kada ukljucim kompjuter nista se ne desava

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5927 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.