Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Triput hura za Windowse!

[es] :: Advocacy :: Triput hura za Windowse!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7702 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Triput hura za Windowse!13.04.2006. u 19:26 - pre 220 meseci
Sjedam za kompjuter, taman imam zgotovit programce do sutra, za prezentaciju klijentu.

Palim Windowse 2000, ulogiram se, kompjuter bloka. Cim krene "loading your personal settings". Nevjerovatno.

Resetiram kompjuter, podignem opet, opet bloka. Hmm, skroz cudno. Instalacija je stara par mjeseci, imam lijep obicaj svako 3-4 mjeseca reinstalirat sistem, prevencije radi. I jos jutros windoze radile. I jutros kad sam radio, nit sam isao na Internet, nit sam sta instalirao/deinstalirao. Jednostavno - upalio BCB, otipkao nesto koda, ugasio kompjuter, i otisao pit kafu. Vratim se nazad, i pedercina ne radi.

Dobro - nema problema. Odem u safe mode, bez problema. Prokopam po registry-u, nema nista cudno. Prokopam po listi drivera, i tamo sve po starom. Odem u event viewer, ni tamo nista posebno. Jedino kriticne greske mreznih servisa, naravno kad smo u safe mode bez networka. Jos neke gluposti, ali sve radi nepodignutih servisa. Hmm. Resetiram se, probam ovaj put normalno, al s drugim userom. Opet isto, blokada. Vratim se u safe mode, i schedulam chkdsk na iducem rebootu. Reboota se - chkdsk se upali, sve super, disk radi ko po loju. Idem se logirat, pogodite sta? Blokada.

Ajmo na drivere, nazad u safe mode. Svaki driver skidaj, pa vidi oce li pomoc. Ovo je bio definitivno last resort, jer sve komponente koje imam su teski brand name, i svi ti driveri rade vec ohoho vremena, odlicno. Naravno, nista nije pomoglo. I onda otkrijem zakon-ultra-super-cool stvar! Sistem, kako vec kazem, bloka kad se ulogiram i kad taman pocne dizat personal settings. Ali, blokat ce i prije, samo maknes misa! Nisam to primjetio, jer se uvijek logiram iskljucivo koristeci tastaturu. Znaci, dok jos stoji "Welcome to bla bla...press Ctrl+Alt+Del", maknes misa, i ooooddee!

Ovo nije flame, vec mi nista nije jasno. Windowse 2000 na ovom kompjuteru, koristim, a prakticki vec godinama. Nikad nikakvih problema. Vidio sam jedan BSOD u zivotu na svojoj dviljadarci, i to ocekivan, uzrokovan testriranjem nekih sugavih drivera. Sve je radilo savrseno. Svaki sistem odrzavam i "brinem se o njemu" do kraja.

I sad, kad mi najvise trebaju, jer trebam obavit jebeni posao do ujutro, puknu. Nikad nisu, a sad puknu. E Bille, Bille, pa nisi mogao puknit dok sam trosio veceri igrajuci Heroje, sa ukljucenim autosaveom? Nego bas sad...mamu ti j**em >:-|

P.S. Nema govora o hardveru. Sve je brand, a ovo pisem sa tog kompjutera, iz BSD-a. Sve radi...osim Windowsa.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!13.04.2006. u 22:04 - pre 220 meseci
Hebem mu sunce zarano :) pa ju cu stvarno da pomislim da sam neki guru zajedno sa jos par ljudi koji su na ovom forumu prijavili da im Windowsi rade bez problema godinama. Da bude "gora" situacija, imam Windowse na nekoliko kompjutera u kuci, od XP do 2003 Servera i radi pa radi majku mu..

Inace z@re, za takve situacije "radio bez problema i onda bez razloga puuuks" uglavnom se ispostavi da se ipak nesto desilo. Prekjuce je objavljen malo veci apdejt za Windows pa ako si automatik, mozda tu trebas potraziti problem. Mislim, secam se jos dobro xtraje kome je svaki Windows BSODovao iz cista mira, pa je posle bio kriv AV, pa onda tranzicija u Srbiji i na kraju memorija. Ko zna sta je istina od svega..


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!13.04.2006. u 22:12 - pre 220 meseci
Od XPa do 2003 Servera?! Wow! Pa koji su to grdni Windowsi, 'leba ti, od XPa do 2003?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!13.04.2006. u 22:24 - pre 220 meseci
Pa Windows 2000 Server :-) Nisam mislio vremenski.. nego po "snazi" :)

Inace, prica z@reta je kao kad neko nakon 3-4 godine popije sut kartu kod devojke pa onda krene sa pricom kod ortaka: "Ma ionako je ona glupa.."

:)))



[Ovu poruku je menjao degojs dana 13.04.2006. u 23:25 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!14.04.2006. u 00:00 - pre 220 meseci
Citat:
degojs: Hebem mu sunce zarano :) pa ju cu stvarno da pomislim da sam neki guru zajedno sa jos par ljudi koji su na ovom forumu prijavili da im Windowsi rade bez problema godinama. Da bude "gora" situacija, imam Windowse na nekoliko kompjutera u kuci, od XP do 2003 Servera i radi pa radi majku mu..

Inace z@re, za takve situacije "radio bez problema i onda bez razloga puuuks" uglavnom se ispostavi da se ipak nesto desilo. Prekjuce je objavljen malo veci apdejt za Windows pa ako si automatik, mozda tu trebas potraziti problem. Mislim, secam se jos dobro xtraje kome je svaki Windows BSODovao iz cista mira, pa je posle bio kriv AV, pa onda tranzicija u Srbiji i na kraju memorija. Ko zna sta je istina od svega..


Naravno da se nesto desilo...da se nije nista desilo, sve bi radilo ko prije...

Jedini driver kojeg nisam skinuo inicijalno je bio onaj od Matroxice. I ispostavilo se da je upravo to rjesilo problem. Medjutim, ne vjerujem da je do samih drivera problem, a niti do graficke iz tri razloga :

- Graficka je stara ko biblija, 7 godina. Svih tih sedam godina radi bez problema.
- Driveri su datuma : 2002.08.29, Win2000 WHQL certified, radili uvijek bez problema
- Pod FreeBSD-om, sa HW akceleracijom, i nekim tek tako testiranim OpenGL 3D glupostima, nema problema.

Sad, kad skinem driver, i predjem na onaj Standard VGA, sve radi...al to nije bas lijep prikaz ;)

Ajde ljudi, dajte pomozite. Sigurno nije problem ni do drivera ni do graficke, do cega bi onda moglo bit?

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!14.04.2006. u 00:06 - pre 220 meseci
Citat:
degojs: Pa Windows 2000 Server :-) Nisam mislio vremenski.. nego po "snazi" :)

Inace, prica z@reta je kao kad neko nakon 3-4 godine popije sut kartu kod devojke pa onda krene sa pricom kod ortaka: "Ma ionako je ona glupa.."

Nisam bas stekao utisak da je z@re bilo ko. Covek se razume u te stvari, redovno odrzava, kontrolise itd., i zaista je pitanje ako takovom korisniku Win poludi, sta ostaje za nekog obicnog Jima Perica, prosecnjaka? Nemoj, degojs, nije fer da ga uporedjujes sa tim xtrajom i forama "smetala mu tranzicija". Nije nemoguce da je z@are nesto prevideo, ali se bas on ne zali bas svaki dan i na svasta:
Citat:
Windowse 2000 na ovom kompjuteru, koristim, a prakticki vec godinama. Nikad nikakvih problema.

Ako je tebi ovo tip korisnika kome "smeta tranzicija" onda, da izvines, j...i ga!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!14.04.2006. u 01:20 - pre 220 meseci
Glavna stvar u svemu tome je moja frustracija, jer imam radit na tom sistemu. A sad ne mogu. Nego umjesto da fino obavim posao, i odem negdje vani ko covjek, ja sam morao sad instalirat tonu stvari na drugi kompjuter, ubacivat drugi disk, i bespotrebno izgubit dva - tri sata vremena (P-II...).

Ako tko pronadje neki moj post po ES-u, gdje ja blatim Windowse 2000 sta se tice rada, platim mu pice. Uvijek su mi radili odlicno, razumijem se jaaako dobro u WinNT sisteme, nikad nisam imao problema s nicim, kakav spyware kakvi bakraci. Toliko da sam ja jedan od onih kojima se pojavljuju BSOD-ovi tek tako.

A samo znam da je radi necega puklo, i to u najgorem mogucem momentu. Sad, ne vjerujem da je do grafickog podsustava, iznio sam svoje zasto.

Tomo, ne sekiraj se :) Znas da Windowsasi uvijek vole malo prcat kad god stignu ;) A umjesto da prcaju, mogli su pomoc kolegi s foruma. Kad im vec godinama sistemi rade bez problema. Evo meni u tim godinama staza jedan jedini problem, ali fatalan s obzirom na situaciju.

@Degojs : Nema logike da updejtovi pomognu. Kazem ti : ujutro radilo, popodne nece. Sad do cega je, ne znam da ga j*bes. Nije nikakav nov program instaliran vec sigurno par tjedana, ni driver, ama bas nista. Kazem ti - ujutro upalim kompjuter, ulogiram se, otvorim Borlanda, otvorim projekt, zakodiram nesto, kompajliram, sejvam projekt, zatvorim Borlanda, i udrem shut down. I onda popodne veliko s*****. A to sta sam radio u BCB-u je aplikacija za bazu podataka, nisam se zajebavao sa sistemskim postavkama, bibliotekama ili nesto tako.

P.S. Testirao Matroxicu na tom sekundarnom pentiumu 2, isto pod w2K, s istim driverima koje koristim vamo. Ma radi ko inace. Cisto iz testa odigrao 15 minuti Unreal Tournamenta...



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!14.04.2006. u 02:39 - pre 220 meseci
Citat:
tdjokic:
Nisam bas stekao utisak da je z@re bilo ko. Covek se razume u te stvari, redovno odrzava, kontrolise itd., i zaista je pitanje ako takovom korisniku Win poludi, sta ostaje za nekog obicnog Jima Perica, prosecnjaka? Nemoj, degojs, nije fer da ga uporedjujes sa tim xtrajom i forama "smetala mu tranzicija". Nije nemoguce da je z@are nesto prevideo, ali se bas on ne zali bas svaki dan i na svasta:


A cemu citava ta tema ovde? Ne bi li trebao da trazi pomoc na nekom od Windows foruma? ;)

Inace, ja licno mislim da izmislja. E sad, to je samo moje misljenje, kao sto sam i sada ubedjen da je xtraja izmisljao sve.




[Ovu poruku je menjao degojs dana 14.04.2006. u 03:40 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!14.04.2006. u 03:10 - pre 220 meseci
Citat:
degojs: A cemu citava ta tema ovde? Ne bi li trebao da trazi pomoc na nekom od Windows foruma? ;)

Verovatno smatra ovaj forum najjacim Windows forumom. Ja takodje smatram da jaceg nema, vecina vas ovde poznaje stvari do tancina.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!14.04.2006. u 07:04 - pre 220 meseci
he he, degays na mukama... opet...
(sad kad krene da se znoji i da objasnjava...)

Citat:
Inace, ja licno mislim da izmislja. E sad, to je samo moje misljenje, kao sto sam i sada ubedjen da je xtraja izmisljao sve.


ma kakvi, bas sam u visku s vremenom, toliko u visku da bih po ceo dan sedeo ispred ekrana cekajuci degaysov prepucavajuci post o windowsowskim avionima-kamionima.
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!14.04.2006. u 14:09 - pre 220 meseci
Citat:
degojs:
A cemu citava ta tema ovde? Ne bi li trebao da trazi pomoc na nekom od Windows foruma? ;)
Inace, ja licno mislim da izmislja. E sad, to je samo moje misljenje, kao sto sam i sada ubedjen da je xtraja izmisljao sve.


Na ovo apsolutno nemam komentara.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!14.04.2006. u 18:40 - pre 220 meseci
Pazi kad ni ja nisam imao drugi komentar nego bas taj.

Sta da ti covek kaze: sam rece da godinama bez problema koristis taj Windows i sad kad (AKO) se nesto desilo sad kao - "Lepi moj BSD. Windows je s*****." :-))) Pa sto ne koristis taj lepi svoj BSD sve te godine umesto Windowsa. :)

Lepo rekoh - popijes sut kartu kod devojke pa onda udri okolo pricu - jao kako je ona glupa..(a ja sve ove godine sa njom sto sam bio.. nikom nista :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!14.04.2006. u 20:54 - pre 220 meseci
Ma da, mrtav je sa preko 95% desktop trzista.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!14.04.2006. u 21:29 - pre 220 meseci
@Zelani Obad

Nesto ne delim tvoj optimizam. Sad kad Apple izbaci OSX za PC svi oni na linux forumu koji postavljaju pitanja "Kako da namestim winmodem" ima na njega da predju. Jeste OSX naslednik NextStep i Openstep (sad Cocoa) ali od unixa u njemu ni u nema. Darwin jeste unix kernel, ali to sto su od unixa napravili je mnogo gore nego ista iz Redmonda (pocev od Enlightenment teme Brushed Metal - TigerT) Sve se svodi na autokonfiguraciju i kliktanje misem u Mac fazonu.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 14.04.2006. u 22:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!14.04.2006. u 22:09 - pre 220 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Sve se svodi na autokonfiguraciju i kliktanje misem u Mac fazonu.

A i jeftino je, taman za one koji pitaju "Kako da namestim winmodem" - Mac OS X 10.4.3 (Single User $129.00 odnosno porodicno pakovanje Family Pack (5 license) $199.00
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!14.04.2006. u 22:12 - pre 220 meseci
@tdjokic

Je li ne prodaju licencu za komp nego glavarinu traze? Lele majko!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!15.04.2006. u 00:10 - pre 220 meseci
Citat:
degojs: Pazi kad ni ja nisam imao drugi komentar nego bas taj.

Sta da ti covek kaze: sam rece da godinama bez problema koristis taj Windows i sad kad (AKO) se nesto desilo sad kao - "Lepi moj BSD. Windows je s*****." :-))) Pa sto ne koristis taj lepi svoj BSD sve te godine umesto Windowsa. :)

Lepo rekoh - popijes sut kartu kod devojke pa onda udri okolo pricu - jao kako je ona glupa..(a ja sve ove godine sa njom sto sam bio.. nikom nista :)


degojs, ajde ti lipo prvo procitaj moj post, pa onda komentiraj. A ne cim vidis da netko negativno govori o Windowsima, odma bacis na flejm. Ajde idem ja bit uporan, pa cu quotat malo sam sebe, stas kad trebas bit forenzicar da te ljudi bolje razume.

Prvo ide opis cijelog dogadjaja, pa onda :

Citat:

Ovo nije flame, vec mi nista nije jasno. Windowse 2000 na ovom kompjuteru, koristim, a prakticki vec godinama. Nikad nikakvih problema. Vidio sam jedan BSOD u zivotu na svojoj dviljadarci, i to ocekivan, uzrokovan testriranjem nekih sugavih drivera. Sve je radilo savrseno. Svaki sistem odrzavam i "brinem se o njemu" do kraja.


Gdje ti ovdje vidis "Windows je s*****"?

Citat:

I sad, kad mi najvise trebaju, jer trebam obavit jebeni posao do ujutro, puknu. Nikad nisu, a sad puknu. E Bille, Bille, pa nisi mogao puknit dok sam trosio veceri igrajuci Heroje, sa ukljucenim autosaveom? Nego bas sad...mamu ti j**em >:-|


Opet spominjem kako su uvijek radili tip-top, i kako mi je neobjasnjivi krah dosao u apsolutno krivom momentu. Malo humora na kraju, s njim se najbolje lijeci nervoza, a ja sam bio tad...vrlo nervozan.

Citat:

P.S. Nema govora o hardveru. Sve je brand, a ovo pisem sa tog kompjutera, iz BSD-a. Sve radi...osim Windowsa.


Gdje ti ovdje vidis "lepi moj BSD"? Spomenuo sam BSD u kontekstu hardvera, jer da nesto nevalja s hardverom, ne bi radio ni BSD, jer u momentu pisanja toga posta sa BSD-a, sam pisao iz KDE-a, X11 server sa HW akceleracijom, slusao muziku sa NTFS particije. Znaci, svi podsistemi kompjutera rade. Tocka.

FreeBSD je po meni odlican operativni sistem, potpuno pogodjen za svoju svrhu. Kao i Windowsi 2000 + SP4. I sad, prozivat mene kao nekog Windowsmrzca je krajnje smjesno, i spada u domenu trollovanja. Koristim oba sistema paralelno na istom kompjuteru, vec godinama. Jedan mi treba za jedno, drugi za drugo. Volim cackat i po jednom i po drugom. Moji Windowsi su podeseni, sredjeni i optimizirani po mome, kao i moj FreeBSD, a da odem u krajnost sa malo metafore - s istom dozom ljubavi koristim i jedno i drugo. To sta ja imam simpatije prema FreeBSD project-u, a nemam simpatije prema Microsoftu, to apsolutno nista ne znaci. Nevolim nimalo ni HDZ - pa se nisam iselio iz drzave.

I sad na kraju, ovo pisem iz Windowsa 2000, koji su odjednom proradili. Jutros sam uspio iz safe mode-a skinut neke updejtove, i updejtat drivere za hardver. Kad sam se resetirao u normalu, opet isti simptom. Probam se opet resetirat, opet isto. Odem u FreeBSD, posaljem neke mailove sta sam trebao, probam onaj n-vu WYSIWYG HTML alat (s*****), ugasim kompjuter, odem se prosetat sa curom. Vratim se kuci, i eto tek tako probam opet, i prorade...jednostavno prorade. Ostavim nekakav defrag da se vrti, malo odem, vratim se nakon par sati...komp u standby-u, udrem tipku, vrati me nazad u win skroz normalno, sve radi. Jebe lud zbunjenog. Uglavnom, drago mi je da je proradilo, medjutim nije mi drago sta nisam uspija skontat o cemu se radilo zapravo.





Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!15.04.2006. u 00:24 - pre 220 meseci
Citat:
Zeleni Obad: Jeftin broadband internet je ubio Winblows! :D


Nije mrtav, i drago mi je sta nije mrtav, jer u protivnom ne bih mogao koristiti sve fine programcice ala Cubase SX, Adobe Photoshop, 3D Studio MAX i slicne.

Pravi x86 UNIXoliki OS-ovi su meni zakon za koristenje, ali isto ne lazem sam sebi - njihove multimedijalne sposobnosti su ravne BDP-u Republike Somalije, a broj komercijalnih high-end programa je ekvivalentan sobnoj temperaturi izrazenoj u stupnjevima celzijusovim. Jos je gori Linux - tamo kao i ima productivity alata za muzicku kreaciju, sound processing, 3D, kao i ima hadrversku podsku za ovo i ono. A kad probas, sve to s*****...ekvivalent alata koje sam koristio pod Windowsima 3.11 / ranom dobu 95-ice.

Citat:
bojan_bozovic: @Zelani Obad

Nesto ne delim tvoj optimizam. Sad kad Apple izbaci OSX za PC svi oni na linux forumu koji postavljaju pitanja "Kako da namestim winmodem" ima na njega da predju. Jeste OSX naslednik NextStep i Openstep (sad Cocoa) ali od unixa u njemu ni u nema. Darwin jeste unix kernel, ali to sto su od unixa napravili je mnogo gore nego ista iz Redmonda (pocev od Enlightenment teme Brushed Metal - TigerT) Sve se svodi na autokonfiguraciju i kliktanje misem u Mac fazonu.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 14.04.2006. u 22:37 GMT+1]


Bojane, pa zasto je to lose - mene UNIXu ne vuce ni GUI, ni alati za administraciju. Vuce me filozofija operativnog sistema. Uzmes MacOSX, odes u terminal - i imas cijelu tu filozofiju i tamo. Zasto je onda lose da u istom tom operativnom sistemu postoje automatizirane stvari, GUI administracija, i ostalo? Ko voli jedno, moze, ko voli drugo, moze i to. Treba i sistem koji i nije samo za filozofe.

Ako mislis da si faca jer znas 273 konzolna UNIX programa, mozes napravit ispajpanu redirekcionalnu kobasicu od komande u sh, i jedini alat za administraciju sistema koji ti treba je Midnight Commander, ok faca si. To sta oni "smrtnici" mogu ubost jeftin AV uredjaj u USB, sistem ga odma prepozna, i u 15 minuti naprave amatersku montazu filmica obiteljskog zimovanja, o tome ti jedino mozes sanjat.

Treba raznoraznim UNIXima malo vise trzista, ne smeta meni ako ga Joe Consumeri koriste sa point-and-click taktikom. Naprotiv - market share ti donosi zanimanje kompanija, a to se manifestira u boljoj podrsci za svakojaki hardware, kvalitetom i kvantitetom svakakvih programa, od jednostavnih alatcica do profesionalnih, komercijalnih productivity suiteova.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.fon.bg.ac.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!15.04.2006. u 00:32 - pre 220 meseci
Nisam znao da su kliktanje mišem, automatizacija procesa i autokonfiguracija prevaziđeni :o
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Triput hura za Windowse!15.04.2006. u 01:43 - pre 220 meseci
@zare:

a koja je uopste poenta tvog posta? Mislim, na Advocacy forumu? Pa ako nije obicno flejmovanje, kog djavola radi na ovom forumu a ne na nekom od Windows foruma gde bi ti neko mogao pomoci.

Jasno da od sveg tog nema apsolutno nista i prica je istinita koliko i xtrajino BSOD-ovanje ozbiljne masine mesecima :)

Seljacenje..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Triput hura za Windowse!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7702 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.