Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preloading velikih fajlova! Da li neko ima ideju!?

[es] :: .NET :: Preloading velikih fajlova! Da li neko ima ideju!?

[ Pregleda: 2104 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eyej
Beograd

Član broj: 75252
Poruke: 5
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Preloading velikih fajlova! Da li neko ima ideju!?29.12.2005. u 19:06 - pre 223 meseci
Imam form1 i button1! Kada korisnik klikne na button1 treba da krene avi fajl, i jedan nezavisni wav! To sam uspeo da izvedem uz pomoc MCI-a! Medjutim, u trenutku prvog pokretanja programa (kada jos nista nije u memoriji), na slabijim masinama, kada se pritisne dugme, avi fajlu treba oko sekund-dva, da se ucita, i to secka, a wav se pusti trenutno, sto izgleda mnogo ruzno! Vec pri drugom pustanju sve je ok, jer su fajlovi u memoriji! Mene zanima kako mogu da, kao sto radi flash, napravim preloader, gde cu prilikom ucitavanja forme odmah i ubaciti avi u memoriju!?
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: Preloading velikih fajlova! Da li neko ima ideju!?30.12.2005. u 00:52 - pre 223 meseci
Stavi ucitavanje u konstruktor...
 
Odgovor na temu

eyej
Beograd

Član broj: 75252
Poruke: 5
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Preloading velikih fajlova! Da li neko ima ideju!?30.12.2005. u 01:41 - pre 223 meseci
Ma stavio sam ja u form_load event pa nista! Mislis da ce ovako biti drugacije!? Problem je sto, kada koristis MCI, kreiras jedan objekat tipa Media i onda nad njim pozivas metode. Tako, imam media.open() - on otvori taj fajl, i media.play(); Probavao sam ja na vise nacina da odradim to, stavljao sam svuda, ali uvek isto! Cini mi se da bas na media.play() on krene da ubacuje fajl u memoriju!
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.leased.neobee.net.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Preloading velikih fajlova! Da li neko ima ideju!?30.12.2005. u 06:45 - pre 223 meseci
Pa ti onda stavi u konstruktor media.play() pa media.pause()

[Ovu poruku je menjao Fedya dana 30.12.2005. u 07:45 GMT+1]
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Preloading velikih fajlova! Da li neko ima ideju!?30.12.2005. u 09:04 - pre 223 meseci
Ili, još jednostavnije, reci mu u form_load da ti učita par bajtova iz tog fajla, ne bi li ga OS ukeširao.
 
Odgovor na temu

eyej
Beograd

Član broj: 75252
Poruke: 5
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Preloading velikih fajlova! Da li neko ima ideju!?30.12.2005. u 12:44 - pre 223 meseci
Ma jos samo da smislim kako to da uradim... :)
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Preloading velikih fajlova! Da li neko ima ideju!?

[ Pregleda: 2104 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.