Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Final Decision: Canon A620 VS Nikon 7900 vs Nikon P1

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Final Decision: Canon A620 VS Nikon 7900 vs Nikon P1

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7826 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Final Decision: Canon A620 VS Nikon 7900 vs Nikon P101.12.2005. u 16:15 - pre 224 meseci
Ha ha ha. DeepBlue, pa nije sve tako strašno. Svi su se ovako mučili kada su kupovali prvi aparat. Bez jeda. Pravo da ti kažem, za ono što ti tražiš, najbolji bi ti bio Canon A510 za 170 eur. Veruj, početniku za every day use, ne nudi ništa manje od ovih ostalih spomenutih. Manja rezolucija se oseti samo ako praviš slike na papiru veće od A4 formata. Isto tako, kod ovako malih aparata, veći je problem optike nego rezolucije senzora jer tako mali objektivi obično nisu u stanju da isprate visoke rezolucije malih senzora.

Ali pošto za njega nisi ni pitao ne bih da odlazimo u OT.
 
Odgovor na temu

DeepBlue

Član broj: 55528
Poruke: 67
62.108.114.*



Profil

icon Re: Final Decision: Canon A620 VS Nikon 7900 vs Nikon P101.12.2005. u 17:50 - pre 224 meseci
Citat:
NShappy: Ha ha ha. DeepBlue, pa nije sve tako strašno. Svi su se ovako mučili kada su kupovali prvi aparat. Bez jeda. Pravo da ti kažem, za ono što ti tražiš, najbolji bi ti bio Canon A510 za 170 eur. Veruj, početniku za every day use, ne nudi ništa manje od ovih ostalih spomenutih. Manja rezolucija se oseti samo ako praviš slike na papiru veće od A4 formata. Isto tako, kod ovako malih aparata, veći je problem optike nego rezolucije senzora jer tako mali objektivi obično nisu u stanju da isprate visoke rezolucije malih senzora.

Ali pošto za njega nisi ni pitao ne bih da odlazimo u OT.



Ma kako bre nije strasno, nocima bre ne mogu da spavam, po cele dane citam kritike, uporedjujem, gledam, razmisljam, cenim, a resenja jos nema, strasno li je dovoljno :-))) Vidi ovako, razgledao sam ja sve aparate i upravu si da bi mi ti Canoni i odgovarali i tacno je da se vise isplate jer manje kostaju, a pixeli ionako nisu bitni, manje vise. Ali....ima tu jedna bitna cinjenica...a ta je da me trenutno niko preterano ne ogranicava sa keshom pa reko' kad je bal nek' je maskenbal pa nek ide zivot. Dacu tih skoro 400€ za aparat i pratecu opremu (kartica i torbica included) i biti potpuno svestan da ih zalud dajem, ali neka, jednom se diplomira :-)))) Ionako za neku "ozbiljniju" fotografiju, ako se nekad za to zainteresujem, imam moj 25 godina stari ruski FED (barem mislim da je to ime firme proizvodjaca) pa cu sa njime da se igram i zezam i izvodim neke kerefeke :-))))))) Ovo malo digitalno cudo nikad, ali nikad, nece uspeti da proizvede fotografije tog kvaliteta......
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Final Decision: Canon A620 VS Nikon 7900 vs Nikon P101.12.2005. u 21:18 - pre 224 meseci
Ixus 700 je sigurno bolji odabir od a620. Oba aparata sam testirao. Primetno bolje fotke pravi Ixus pogotovo ako neku od fotki zelis da plotujes na veci format. Ixsus, prilikom testiranja, nisam uspeo da "prevarim". Radio je nepogresivo i bez skart fotografija. Portreti su bili cisti bez primesa nepravilnog vajtbalansa.

Ako spada u istu cenovnu kategoriju, i ako zelis aparat tog tipa moj je odabir IXUS.
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.nscable.net.



+1 Profil

icon Re: Final Decision: Canon A620 VS Nikon 7900 vs Nikon P102.12.2005. u 11:43 - pre 224 meseci
Obtrati pažnju i na relativno novi Nikon L1.

5x zoom i veeliki display u veoma kompaktnom kućištu za oko 300 eur. Ima ga po radnjama kod nas.
 
Odgovor na temu

DeepBlue

Član broj: 55528
Poruke: 67
62.108.114.*



Profil

icon Re: Final Decision: Canon A620 VS Nikon 7900 vs Nikon P102.12.2005. u 20:36 - pre 224 meseci
Citat:
NShappy: Obtrati pažnju i na relativno novi Nikon L1.

5x zoom i veeliki display u veoma kompaktnom kućištu za oko 300 eur. Ima ga po radnjama kod nas.



Znam da ima, u NS sam aparate i gledao, danas i pre 2 dana. Video sam i taj L1. Nije los, ali je malo veci od Nikona iz mog izbora, display ima isti kao i P1, malo bolje rezolucije doduse, ima veci opticki zoom, manje pixela, verovatno je to lep neki odnos, ali koristi obicne AA baterije, ima "los" video mod. Nije mi bas nesto sto bi mi uslo u izbor.
 
Odgovor na temu

DeepBlue

Član broj: 55528
Poruke: 67
62.108.114.*



Profil

icon Re: Final Decision: Canon A620 VS Nikon 7900 vs Nikon P102.12.2005. u 20:40 - pre 224 meseci
Citat:
zarsilic: Ixus 700 je sigurno bolji odabir od a620. Oba aparata sam testirao. Primetno bolje fotke pravi Ixus pogotovo ako neku od fotki zelis da plotujes na veci format. Ixsus, prilikom testiranja, nisam uspeo da "prevarim". Radio je nepogresivo i bez skart fotografija. Portreti su bili cisti bez primesa nepravilnog vajtbalansa.

Ako spada u istu cenovnu kategoriju, i ako zelis aparat tog tipa moj je odabir IXUS.



Mislim da spada u istu cenovnu kategoriju, ali je meni licno nekako isuvise zenskast, nesto kao ova Nikon S serija, prosto ne bih mogao da zamislim nesto adekvatnije za zensko. Uostalom, aparat je narucen, odabrao sam na kraju ipak P1, noviji je model, ima nekih prednosti u odnosu na 7900, ima i nekih nedostataka, ali mi se cini da prednosti nose prevagu. Nadam se da nisam napravio los izbor....sta bude da bude.....hvala svima na savetima.....bili ste od pomoci....javim se ovde sa prvim utiscima cim aparat stigne....
 
Odgovor na temu

DeepBlue

Član broj: 55528
Poruke: 67
87.250.99.*



Profil

icon Re: Final Decision: Canon A620 VS Nikon 7900 vs Nikon P115.01.2006. u 11:07 - pre 223 meseci
E pa evo da se javim sa utiscima, ako ti ikoga jos interesuje....mozda jedino nekoga ko tek kupuje aparat :-) Uglavnom, sta reci, zadovoljan sam i to jako...mislim da nisam pogresio sto sam odabrao ovaj aparat u odnosu na 7900 jer ipak vredi ono malo manuelnih funkcija koje P1 pruza u odnosu na 7900, pokazalo se korisnim u par situacija, a izasao me skuplji za tricavih 25 €....nije mi zao sto nisam uzeo Canona jer su definitivno precenjeni u ovoj klasi point-and-shoot aparata, znaci ista kategorija aparata, a za 100 € skuplji u proseku...ipak mislim da toliko ne vrede, jer ni Nikon nije juce osnovan pa da ne zna da napravi aparatic da valja, no to nije tema....Uglavnom sa aparaticem se jos uvek nekako upoznajem i pipavo se odnosim prema njemu, mali je, pa mi se sve cini da cu da ga polomim ako budem grublji...nisam imao bas nekih situacija da pravim neke lepe snimke, ali ono sto jesam napravio moze da se vidi ovde....

http://photobucket.com/albums/f260/DeepThrust/

....nije bas nesto, ali je pokusaj....jos uvek se ucim....najvise mi zasad problema zadaje fokusiranje u makro modu, ali izboricu se valjda i sa time...cekam da dodje prolece i da grane sunce pa ce i slike biti lepse valjda....da makar ima snega pa da probam kakve ce slike biti ...... uglavnom, svima koji se dvoume, troume...i dalje razmisljajte, ali uzmite Nikon, definitivno su best-buy, ne preskupi, ni prejeftini, pruzaju mnogo za one pare koje se traze za njih, fali im doduse manuelnih funkcija, ali na mom primeru sam utvrdio da je u stvari najbolji auto mod, najbrzi je, i sasvim lepo procenjuje datu situacije i sve podesava prema njoj....za neke trenutke koje sitacija dozvoljava moguca su experimentisanja sa scene modovima, raznim podesavanjima i tako to, ali auto pokriva otprilike sve....movie mode je fantastican, snima lepo, vibration reduction radi lepo, jedinom i kartica nije velika, ali dobro....baterijom jedino nisam bas odusevlje, ali to uvek moze da se kompenzuje kupovinom jos jedne baterije.....ugavnom to je to, ako koga interesuju jos pokoji detalji...neka pita....i da, napomena, na svim strucnim sajtovima, u specifikacijama ovog konkretnog modela, nigde nije naznaceno da li ovaj model ima Nikkor ED lens, to je meni bilo nesto oko cega sam se vagao izmedju P1 i 7900 jer 7900 ima jasno naznacen ovaj tip optike, dok P1 ne, tek sam u uputstvu, na kraju svescice, u specifikacijama pronasao da i P1 isto ima Nikkor ED lens....nije mi jasno zasto to kod ovog modela ne isticu, no dobro.....


Poz.....

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Final Decision: Canon A620 VS Nikon 7900 vs Nikon P1

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7826 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.