Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows vs Linux - programiranje

[es] :: Advocacy :: Windows vs Linux - programiranje

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 35198 | Odgovora: 246 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje01.06.2005. u 13:41 - pre 230 meseci
@degojs

Ne pričam uopšte napanet, već viđam hiljadu takvih postova dnevno. M$ Winblows sux, Linux je s*****. Treba li da ti bacim linkove? Naravno da ne pričam napamet. Pogledaj šta je Palma pisao unazad.
Citat:
Palma: Comrade Stalj… ovaj Nedeljko

Staljin je inače bio veliki zločinac, što je potvrđeno i u celom svetu prihvaćeno.
Citat:
Palma:  Comrade ti je ono što se u komunizmu zvalo "drug" - znaš ono drug Stall... ovaj Staljin, drug Tito, drug Fidel itd.

Citat:
Palma: He he, pa nisam ti ja drug. Drugovi su ti Axez, tdjokic, dinke (koji nikako da se javi povodom onog Zend Optimizera), i ostale komunjare. (bolje reći kupusari ).

Nemoj mi samo degos reći da ovo nije vređanje ne ličnoj osnovi ili da je to u skladu sa pravilnikom. Štaviše, u pravilniku eksplicitno piše da će takve poruke biti momentalno editovane i brisane. Ko bi time trebalo da se bavi? Ja koji nemam administratorske privilegije (koje ne želim ni da imam) ili moderatori?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje01.06.2005. u 13:47 - pre 230 meseci
Oko akademije mogu da polemišem sa nekim drugim ako hoće. Sa Palmom ne.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje01.06.2005. u 17:31 - pre 230 meseci

E baš si me rasplak'o, eve davim se u suzama!
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje02.06.2005. u 03:13 - pre 230 meseci
Nedeljko: nisi me razumeo, nije se odnosilo na to o čemu pričaš . Nije ni bitno.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xxxrugby

Član broj: 16068
Poruke: 653
*.ericsson.net.

Sajt: www.zagreb-rugby.hr


Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje16.06.2005. u 19:30 - pre 230 meseci
Hmm Win vs Lin programiranje.
Sta se tice standardnog programiranja. Standardnog koda.
Npr. Standardni ANSI C ili C++
onda je isto.!
Sta se tice standardnog koda isto je.!

E sad sta se tice igrica onda Windows. Jer podrzava DirectX itd.

Sta se tice programiranja s Formama.
Onda ti je laksi Windows zbog .NET Framworka i laganog i lijepog Drag and Drop principa.

Onda oped imas pod LInuxom dodatne bilblioteke za rad s QT. Tako da ni pod Linuxom nije tesko radit Framework.

Tako da sam ja u dvojbi. No ja sad radim nesto za sebe.
I moj princip je uzmes jedan jezik. Naucis ga. Napravis nesto i onda ga napravis i za drugi OS.

Ako oces od programiranja zaradjivat novce onda Win programiranje.
Ako oces brat programersku slavu i rec da si programerski bog onda Linux programiranje.!

xxxrugby: "We are all philosophers, when question is about politics!"
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
195.175.37.*



Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje20.06.2005. u 19:10 - pre 230 meseci
Citat:
xxxrugby: Hmm Win vs Lin programiranje.
Sta se tice standardnog programiranja. Standardnog koda.
Npr. Standardni ANSI C ili C++
onda je isto.!
Sta se tice standardnog koda isto je.!


Slabo nešo danas aplikacija ne koristi OS-specific API/ABI. Možda u gnju svijetu je tako, na win definitivno nije.

Citat:
Onda oped imas pod LInuxom dodatne bilblioteke za rad s QT. Tako da ni pod Linuxom nije tesko radit Framework.


.NET je malo više od WinForms....

Imaš doduše i Kylix za linux...najbolji RAD alat na svijetu bio portan na linux, pitaj Borland developere što misle o tom neuspjelom experminentu..

Citat:
I moj princip je uzmes jedan jezik. Naucis ga. Napravis nesto i onda ga napravis i za drugi OS.


Jezik je samo alat. Sl. kao matematika. Moraš ovladati fizikom (tj. API-jima) da bi napravio nešto što valja.

Citat:
Ako oces od programiranja zaradjivat novce onda Win programiranje..


Ofcoz.

Citat:
Ako oces brat programersku slavu i rec da si programerski bog onda Linux programiranje.!


Želiš reći da su linux programeri bolji od win programera?? cccc... :>

Ovo me podsjeća na onu provalu da mali gnomovi koji iz hobija pišu sw rade to bolje (iz "strasti"!) nego profi developeri. Svašta.

Samo ti skini besplatnu betu 2 Visual Studio 2005 i programiraj do mile volje.

Ili ako nemaš brzi link naruči je ovdje:

http://www.microsoft.com/emea/msdn/betaexperience/

MS šalje besplatno 4 DVD-a.

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 21.06.2005. u 07:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje20.06.2005. u 23:07 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance:
Imaš doduše i Kylix za linux...najbolji RAD alat na svijetu bio portan na linux, pitaj Borland developere što misle o tom neuspjelom experminentu..


Evo ti šta misle (šta je reći nego --- stoka. Ovaj ti donosi prvoklasan alat, niko te ne tera da ga kupiš, ali jok):
Citat:
Kylix may have been a victim of coming out too early.

One of the biggest surprises to me was how vocal and aggressive certain portions of the Linux market were to not wanting other tools. They were saying things like Why are you bringing that Delphi stuff over here? We don’t want that. Get that stuff out of my backyard. Emacs and C++ is all anyone ever needs’, and that was disheartening.


http://www.builderau.com.au/ar...i/0,39024602,39194366-1,00.htm

Danny Thorpe is the chief scientist at Borland Software, and was part of the original team that developed Delphi. Builder magazine caught up with Danny to talk about the move to .NET, Kylix, and the future of Delphi.
....

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xxxrugby

Član broj: 16068
Poruke: 653
*.ericsson.net.

Sajt: www.zagreb-rugby.hr


Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje21.06.2005. u 00:33 - pre 230 meseci
Citat:
Želiš reći da su linux programeri bolji od win programera?? cccc... :>

Nisu bolji. Mislim dobar programer je dobar programer.
Bio on Linux ili Windows programer.

Nego vise ono kao bit ce veca faca kod prijatelja. Ako se oce preseravat.!
xxxrugby: "We are all philosophers, when question is about politics!"
 
Odgovor na temu

basicD
Beograd

Član broj: 47449
Poruke: 70
195.252.87.*



+26 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje21.06.2005. u 23:56 - pre 230 meseci
Citat:
xxxrugby:
Onda oped imas pod LInuxom dodatne bilblioteke za rad s QT. Tako da ni pod Linuxom nije tesko radit Framework.


Da a ne samo to nego imas i Kdevelop koji je sigurno najbolji IDE za rad pod Linux-om a bogami kako
stvari stoje i uopste a na ovom linku imate i dokaz :

[url] http://programming.newsforge.com/article.pl?sid=05/04/12/1357202 [/url]

U svakom slucaju Qt + Kdevelop je idealna RAD kombinacija
History, in general, only informs us what bad government is.
Thomas Jefferson
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16688
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje22.06.2005. u 00:11 - pre 230 meseci
Interesantno, zasto mi se cini da nigde u zivotu nisam video Visual Studio .NET 2004 ;-) A i izvor je vrlo obecavajuci ;-)

Clanak je naravno pun totalnog bshita, pogotovu u onom delu za dokumentaciju - mogao je bar F1 da pritisne negde u kodu (ako je i otvorio neki kod ;-) pa da vidi sta je MSDN... u stvari on se ponosi cinjenicom kako KDevelop dolazi samo na 13 MB... mozda bi trebao da se zapita zasto MS razvojni alati zauzimaju DVD-ove... sasvim slucajno mozda zbog dokumentacije? ;-) Autor zapravo izgleda da uopste nije radio sa VS-om osim sto ga je startovao i rekao "gee... vidi kako izgleda" i malo kliktao tu i tamo...

http://www.vlug.org/pipermail/discuss/2005-April/017891.html

Takodje...

http://www.vlug.org/pipermail/discuss/2005-April/017894.html

Elem, dolazi VS .2005: integrisani project management, direktan form editor za mobilne uredjaje, naravno totalna .NET podrska, i jos mnogo novotarija ;-)

Citat:

Da a ne samo to nego imas i Kdevelop koji je sigurno najbolji IDE za rad pod Linux-om a bogami kako
stvari stoje i uopste a na ovom linku imate i dokaz :


KDevelop je definitvno bolji nego vi+make, ali porediti ga sa VS .NET-om i nazivati KDevelop "najbolji IDE uopste" je nista drugo nego pateticno ;-)

Kao sto kolega Caboom kaze - opet je neko pio Kool Aid ;-)

I.. gde je Visio? ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje22.06.2005. u 00:18 - pre 230 meseci
Sad će da kaže: kome još treba Visio?

BTW, gde je MS Project?

A da: kome još treba MS Project i čemu to uopšte služi?

Deja Vu...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje22.06.2005. u 01:24 - pre 230 meseci
Ovaj članak na newsforge je jako glup i pun netočnosti. Nije čudo da sve svoje "argumente" zealoti crpe iz ovakvih retardiranih sajtova.

Nek sad još dođe tdjokic i spomene distrowatch, eto veselja....
 
Odgovor na temu

basicD
Beograd

Član broj: 47449
Poruke: 70
*.beotel.net.



+26 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje22.06.2005. u 02:14 - pre 230 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Interesantno,
I.. gde je Visio? ;-)


Bice, polako!

Autor je lepo rekao da je dokumentacija koja stize uz Visual Studio bolja i da je to njegova velika prednost,
ali upravo je pisanje dokumentacije za Kdevelop ono cemu se trenutno pridaje velika paznja.
A drugo ja sam lepo rekao Qt + Kdevelop a uz Qt stize stvarno odlicna dokumentacija.
Citat:

Elem, dolazi VS .2005: integrisani project management, direktan form editor za mobilne uredjaje

Qt ima Qtopia-u SDK koji je namenjen mobilnim uredjajima a integracija sa Kdevelop-om je odlicna.
Inace u tekstu se poredi pre svega funkcionalnost IDE-a i ne kaze se izricito da je Kdevelop bolji nego da
se na tom polju jednostavno mogu porediti i svako ko je probao nove verzije Kdevelop-a >=3.2.0 to moze
da potvrdi jer je izrazito brzi od Visual Studija , pregledniji je , bolja je integracija sa third-party bibliotekama,
recimo ja sam koristio Visual Studio + Qt i mogu reci da je integracija izrazito losija i to narocito na polju gde
bi Visual Studio trebalo da blista - Code Completion koji gle cuda uopste ne radi.
Kdevelop je pogodan za skidanje sa net-a (13MB download) za nas sa dial-up-om + prokleti pcm
uredjaj( *ebi ga ja zivim u Srbiji).

Ali ipak u tekstu mi se najvise dopada sledece :
Citat:
Given the choice between these two contenders, I'd be more likely to place my bets on the Linux-based solution. And if Visual Studio existed as a native Linux application? I'd still rather use KDevelop.


Citat:
SundanceOvaj članak na newsforge je jako glup i pun netočnosti.


Pa ne moze se tako ofrlje govoriti, jednostavno probaj novi Kdevelop pa onda kazi sta mislis i
naravno poredi se samo IDE jer neko koristi Qt a neko .NET sto je vec pitanje izbora Framework-a.

Citat:
Dragi Tata: Sad će da kaže: kome još treba Visio?


Pa stvarno kome još treba Visio (Sala naravno - mozda nekom i treba).
History, in general, only informs us what bad government is.
Thomas Jefferson
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje22.06.2005. u 02:19 - pre 230 meseci
Citat:
Imaš doduše i Kylix za linux...najbolji RAD alat na svijetu bio portan na linux, pitaj Borland developere što misle o tom neuspjelom experminentu..


A oni su se kao potrudili u tom portovanju? Prekompajlirali Delphi sa winelibom... To je isto kao i onaj port Photopainta... bshit... Najkorisceniji u Linux svetu su KDevelop, Glade i u poslednje vreme Lazarus (koji je klon Delphija)...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje22.06.2005. u 02:36 - pre 230 meseci
Citat:
basicD: li upravo je pisanje dokumentacije za Kdevelop ono cemu se trenutno pridaje velika paznja.


cccc...stvarno misliš da nekoga zaboli za kondicionalni futur? Valja ili ne valja. Ne valja. Točka.

Citat:
Qt ima Qtopia-u SDK koji je namenjen mobilnim uredjajima a integracija sa Kdevelop-om je odlicna.


Neko smeće ni približno usporedivo po integraciji i rasprostranjenosti kao .NET.

Citat:
Inace u tekstu se poredi pre svega funkcionalnost IDE-a


Članak je glup i ne može se uzeti kao referentan.

Citat:
da potvrdi jer je izrazito brzi od Visual Studija , pregledniji je , bolja je integracija sa third-party bibliotekama,


VS je izrazito customizable, ima više od 10 000 3rd party pluginova koji mu funkcionalnost protežu koliko hoćeš, 100 puta bolji debugger, dokumentaciju, brži kompajler..ako je tebi to manja "preglednost" i "integracija" ...

Citat:
recimo ja sam koristio Visual Studio + Qt i mogu reci da je integracija izrazito losija i to narocito na polju gde
bi Visual Studio trebalo da blista - Code Completion koji gle cuda uopste ne radi.


Ispravak netočnog navoda: tebi ne radi.

Citat:
Kdevelop je pogodan za skidanje sa net-a (13MB download) za nas sa dial-up-om + prokleti pcm
uredjaj( *ebi ga ja zivim u Srbiji).


http://www.microsoft.com/emea/msdn/betaexperience/

Naruči, dobit ćeš za dž (jedino poštarina) 4 DVD-a koje ti MS šalje.

Citat:
Pa ne moze se tako ofrlje govoriti


Može se govoriti jer je članak iznimno glup i pun netočnosti, i samo je brain-damaged linux emacs-i-autotools-ruljz zealot u stanju napisati ovako biased, glupav i tašt članak.

Citat:
jednostavno probaj novi Kdevelop pa onda kazi sta mislis inaravno poredi se samo IDE jer neko koristi Qt a neko .NET sto je vec pitanje izbora Framework-a.


Probao sam prije godinu dana, ništa bolje od stotine sl. besplatnih win IDE-a. Probaj ti Delphi 2k5 ili ovaj novi VS2k5 pa ćeš vidjeti što su alati :))
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje22.06.2005. u 02:42 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla: A oni su se kao potrudili u tom portovanju? Prekompajlirali Delphi sa winelibom...


A Delphi je najbolji RAD alat na svijetu. Kylix je iznimno komforan za rad koliko sam ga malo koristio i bio je daleko bolji nego što su bilo koji development alati čak i danas na Linuxu.

Milijoni Delphi i C++ Builder programera u svijetu su mogli samo tako preći na Linux..Ogroman se broj aplikacija mogao portati vrlo brzo zahvaljujući CLX biblioteci, i na kraju ništa od svega toga...

A zašto? Zato jer LINUX SUX!
 
Odgovor na temu

basicD
Beograd

Član broj: 47449
Poruke: 70
*.beotel.net.



+26 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje22.06.2005. u 15:13 - pre 230 meseci
Citat:
Probao sam prije godinu dana.


Razvoj software-a za Linux je izrazito dinamican a ne kao na win-u gde se po nekoliko
godina nista bitno ne desava i to sto si probao pre godinu dana danas je 100 puta brze,
lepse i bolje.

Citat:
Sundance & degojs & Ivan
glup i pun netočnosti
retardiranih sajtova
iznimno glup
Neko smeće
Zato jer LINUX SUX!
PC world sux. FF sux
šta je reći nego --- stoka
pun totalnog bshita


Interesantno kako win zealoti imaju gomilu "argumentovanih" stavova.
History, in general, only informs us what bad government is.
Thomas Jefferson
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16688
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje22.06.2005. u 15:35 - pre 230 meseci
Citat:

Interesantno kako win zealoti imaju gomilu "argumentovanih" stavova.


Naravno da je clanak pun totalnog bshita - jer se jasno vidi da doticna osoba zapravo nije ni koristila jedno od ta dva okruzenja (mozda nije ni drugo, ne bi me iznenadilo), sta vise reci o nekom ko na osnovu nekoliko klikova moze uopste praviti clanak koji treba shvatati ozbiljno.

I sta reci o trecoj osobi koja na osnovu clanka koji sam kaze:

Citat:

This article just scratches the surfaces of these IDEs. An in-depth look at and comparison of all the features would require a much larger scope.


Kaze ovo ;-))

Citat:

Da a ne samo to nego imas i Kdevelop koji je sigurno najbolji IDE za rad pod Linux-om a bogami kako
stvari stoje i uopste a na ovom linku imate i dokaz :


Mislim... nije nego...

Citat:

Razvoj software-a za Linux je izrazito dinamican a ne kao na win-u gde se po nekoliko
godina nista bitno ne desava i to sto si probao pre godinu dana danas je 100 puta brze,
lepse i bolje.


Samo u mom segmentu, kojim se ja licno bavim:

Na Win-u se vrti poslednja generacija multimedijalne tehnologije bazirane na H.264 (AVC) i MPEG-4 AAC V2 (parametric stereo) standardima, potpuno optimizovana za Intel (i ARM za mobilne uredjaje) i temeljno optimizovana za kvalitet.

Na Linuxu (pricam o GPL Linuxu, ne o komercijalnim closed-source i vendor-specific resenjima!) AVC jos ne postoji ni kao dekoder (koriste se Windows binary za AVC ili polu-ispravan open-source dekoder) - a AAC dekoder je inace pisala jedna firma ;-) O enkoderima da ne pricam... postoji open-source AAC enkoder koji je po kvalitetu daleko iza komercijalnih, i AVC eksperimentalni enkoder koji je ... to sto se kaze - eksperimentalni ;-)

Ovo su 2 tehnologije koje ce se nalaziti u set-top boxovima i DVD-ovima sledece generacije... Pojavice se naravno i na Linuxu, i to kao komercijalna closed-source resenja.

Dovoljno dobre GPL verzije toga ce se mozda pojaviti... za par godina do nikad.

Kad smo zavrsili sa tehnologijama - da predjemo na proizvode.. na Windowsu i MacOS-u se ne vrte samo te "tehnologije" nego visoko kvalitetni proizvodi za authoring, streaming i playback, seamless connectivity ... out-of-the box, one-click i tako to ;-)

Dakle, u segmentu digitalne multimedije Linux je bar jedno 3 godine iza Windows i MacOS platforme. Btw, jel postoji neki HD-DVD dekoder ili Lightscribe burner u GPL izvedbi ;-)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 22.06.2005. u 16:44 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje22.06.2005. u 15:36 - pre 230 meseci
Citat:
basicD: Razvoj software-a za Linux je izrazito dinamican a ne kao na win-u gde se po nekoliko godina nista bitno ne desava i to sto si probao pre godinu dana danas je 100 puta brze, lepse i bolje.


AHAHAHAHAHA.

Daj ne seri.

Citat:
Interesantno kako win zealoti imaju gomilu "argumentovanih" stavova.


Članak je tako retardirano glup da nemam namjere potrošiti ni 2 mikrodžula energije da ga popljujem. Ako ti imaš neke komentare na račun VS-a kao razvojnog alata, volio bih ih čuti, ili ako barem daješ neke "referentne" linkove, da ne dolaze sa linux-zealot-oriented sajtova.
 
Odgovor na temu

basicD
Beograd

Član broj: 47449
Poruke: 70
*.beotel.net.



+26 Profil

icon Re: Windows vs Linux - programiranje22.06.2005. u 16:38 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: Ako ti imaš neke komentare na račun VS-a kao razvojnog alata, volio bih ih čuti, ili ako barem daješ neke "referentne" linkove, da ne dolaze sa linux-zealot-oriented sajtova.


Pa u stvari i nemam, Visual Studio.NET je dobar za ono zasta je namenjen a ja sam rekao da je moja
preokupacija Qt programiranje gde je Kdevelop realno bolji i da je sa mog stanovista Linux platforma
dobra za programiranje koje mene interesuje.E sad jedino mozda sl:

Citat:
Naruči, dobit ćeš za dž (jedino poštarina) 4 DVD-a koje ti MS šalje.


Lepo je sto je za dž ali 4 DVD-a!!! Pa koliko to zauzima prostora na disku - 20,30,40 GB kad se otpakuje pa ja u stvari i nemam gde da ga instaliram,pazite ovo drasticno povecava cenu izrade .NET aplikacija :
windows + boga/pitaj/sta + V.S.NET + hard disk, e pa meni ovo nikako ne odgovara,drzacu se ja GPL-a!

A sto se tice .NET-a odgovor ste sami dali ovde :
[url] http://www.elitesecurity.org/tema/117518 [/url]

mislim da je poprilicno referentno narocito ono sto kaze :

Citat:
Dragi Tata
Sve ima svoju primenu. Ovo što je Sundance nabrojao je više potencijalna nego stvarna predost, jer današnji JIT-eri de fakto ne koriste te mogućnosti. U praksi to izgleda malo drugačije: je li neko probao Paint.NET koji se često uzima kao dokaz da je .NET spreman za image-processing? Sporo, brate, mnogo sporo. Ne vidim da će na polju "boxed" aplikacija managed kod da zameni native u dogledno vreme.


obratite paznju na Sporo, brate, mnogo sporo.
Ja se sa ovim u potpunosti slazem,eto vidite da smo negde i istomisljenici.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Dakle, u segmentu digitalne multimedije Linux je bar jedno 3 godine iza Windows i MacOS platforme. Btw, jel postoji neki HD-DVD dekoder ili Lightscribe burner u GPL izvedbi ;-)


Pa verovatno si u pravu ovo je oblast u koju se ne razumem, ali ovde je tema programiranje a ne
digitalna multimedija, inace skoro je odrzano u Beogradu negde predavanje
¨multimedija na Linuxu¨ i znam da su neki ljudi bili odusevljeni time ali ovo me u stvari uopste ne
interesuje tako da nema smisla ni da komentarisem, inace na mojim zvucnicima od 5.5 eura se
oseti bas velika razlika kad ukljucim te AVC i AAC encodere!
History, in general, only informs us what bad government is.
Thomas Jefferson
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows vs Linux - programiranje

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 35198 | Odgovora: 246 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.