Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48305 | Odgovora: 306 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 02:21 - pre 232 meseci
Mikky, aj pokreni peticiju da se to uvede u zakon.
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

Force
Zemun

Član broj: 50211
Poruke: 200
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 02:26 - pre 232 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Bas tako! Kakav bre klub?! Zvezda klub?! Partizan klub?! To nisu klubovi vec institucije za pranje novca i ostale kriminalne aktivnosti. Ako ti jos uvek mislis da njih zanima fudbal i ko ce pobediti u derbiju onda verujem da nisi jos odrastao. A uz to fudbal im je po kvalitetu na nivou trece lige Avganistana. Prvo necu svoj organizam da izlazem takvoj gluposti vec cu da gledam ono sto vredi da se plati da se gleda. Licno mi je jedan igrac Zvezde pre par godina rekao nesto u fazonu "ma zabole nas, kupili smo sve utakmice do kraja". Verovatno je ove godine red dosao na Partizan. Da gledam ligu u kojoj se u narednih 20 godina zna ko ce biti prvi a kod drugi?! Bodrenje kluba?! Gospode...


Ja niti navijam za partizan niti za zvezdu,vec za Zemun.I uopste nisam mislio na njih.Ti si rekao za sve klubove..Ali ako si mislio na zvezdu i partizan onda ok.Moja greska.
May the force be with you!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 02:36 - pre 232 meseci
Nebitno. Ko god da pravi nerede na stadionu treba da bude strogo kažnjen.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 02:51 - pre 232 meseci
Generalno mladi muskarci su pod strahovitim pritiskom i stresom. Od njih svi ocekuju da postanu uspesni poslovni ljudi,da dobro zaradjuju,da budu vrhunski ljubavnici,da se ozene,i slicno... Mnogi mladi momci pucaju pod tim pritiskom jer su neobrazovani,siromasni,neiskusni... Njihove vrsnjakinje jure situirane muskarce u kasnim tridesetim,ili cetrdesetim godinama koji mogu da im ponude cvrst oslonac i materijalnu sigurnost. Mladim devojkama trebaju "udobne fotelje" u koje mogu da se smeste. Tinejdzeri su frustrirani sto ne mogu da smuvaju neku dobru ribu,jer sve atraktivne devojke vec imaju "zastitnike"!
Najelegantnije resenje bi bilo otvaranje javnih kuca u Beogradu,i svim vecim gradovima u Srbiji. Tu bi momci mogli da zadovolje svoju pozudu,i onda bi smireno i stalozeno posmatrali utakmice.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 03:00 - pre 232 meseci
A, ne. Nećemo ići u offtopic. Kakve javne kuće? Ako neki tinejdžer ne može da score-uje, ko mu je kriv? Neka živi sa tim. Nije to briga države. Neka nađe neki drugi "outlet", nije sve u sex-u. Niti u nezakonitom ponašanju.

Samo da se uvedu stroge kazne, i sve će biti mnogo bolje.
Koga navataju, **** je ježa.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 03:12 - pre 232 meseci
Nasi balkanski politicari ne znaju da prave zakone ili jos gore ne znaju da ih sprovode. (Mozda ne zele!?)
Ako vec ne znaju da napisu zakone, onda ih treba da prepisu.
Kao sto je vec neko rekao, neka urede ponasanje na sportskim terenima kao sto su uredili Englezi. Sa potpuno istim kaznama!
Pa kome se isplati, nek lomi stolice i nek se tuce sa policijom.

A policiji... dati odresene ruke. I treba da bije! Jer stoka ne razumije govor samo batine. Ja sam "miran gradjanin", tako da me odresene ruke policiji ni malo ne brinu. Vise me brinu kriminalci i huligani!

A za ovaj put, ja bi `vako!
Na snimku sa utakmice glatko moze da se identifikuje bar 50 huligana. Sto ne pokupe po kucama tih 50 i dobro oplave. Nakacis im napad na pripadnike MUP-a, krsenje javnog reda i mira. Na kraju, spektakl! Zaplenis im imovinu za globu i naknadu stete i jos ih posaljes na robiju bar 6 mjeseci do 2 godine! Plus uslovna kazna! A kako stvari stoje, doticni sad spavaju snom pravednika i boli ih uvo za sve ono sto su danas ucinili.

Mislim da ce klubovi morati vrlo brzo da pocnu sa prodajom ulaznica "sa imenom i prezimenom". A sam ulazak na stadion da bude pod strogom kontrolom. Uz to, da imaju spisak lica kojima je zabranjen ulazak. Nema druge.

Vecina gledalaca, kako ja to vidim, dodje na utakmicu radi fudbala. Onih 100-tinjak majmuna koji dodju radi tuce, vrlo lako je ukloniti. Pogledajte realno. Nikad na tribinama nije problem pravilo 5.000 ljudi. Sav dar-mar pravi 20-50 kretena, a ostatak u "stampedu" bjezi ka izlazu, gdje cesto ni krivi ni duzni dobiju po ledjima.

Yolja
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 08:31 - pre 232 meseci
Da citiram sam sebe
http://www.elitesecurity.org/poruka/681185

"....Svi koji sakate, ubijaju, pljačkaju, demoliraju zaslužuju udarno mesto u vestima, i velike slike u rubrikama crne hronike. Dosta je više bilo N.N (15) i M.B (16)... ako je u interesu istrage da se imena ne objave, onda ih treba objaviti kada se istraga okonča i ovi maloletnici privedu.

....Pod hitno promeniti lične karte, modernizovati ih i uvesti obavezu da već od 16. godine svi moraju da imaju i nose lične karte. Na ulazu, policija propusti tu ID karticu kroz identifikator nalik PDA uređaju koji će osim pretrage prema broju JMBG imati mogućnost da prikaže sliku svakog lica koje poseduje ličnu kartu, i ako zapišti - žao mi je, vi ne možete na stadion. Vrlo jednostavno i efikasno."

Uz malu dopunu za derbi, pojačane snage policije pod punom ratnom opremom koje će malo da prevaspitaju one koji, i pored toga što im je rečeno da ne mogu da prisustvuju manifestaciji, žele da uđu.


 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 10:51 - pre 232 meseci
Citat:
yolja624:
A policiji... dati odresene ruke. I treba da bije! Jer stoka ne razumije govor samo batine. Ja sam "miran gradjanin", tako da me odresene ruke policiji ni malo ne brinu. Vise me brinu kriminalci i huligani!
Yolja


Kome bre odresene ruke? Pa ti mozda ne znas sta je ta policija u stanju da uradi kad im das odresene ruke?! Prvo bi trebalo mnogima od njih ruke treba vezati (i to lisicama od liquidmetal alloy), a sve zbog onoga sto su radili do jeseni 2000 (i nekaznjeno prosli), pa im suditi i dodeliti ono sto im pripada.

A ima tu i jos nesto: mnogi ce ti posvedociti o cestoj, nepotrebnoj i nicim izazvanoj upotrebi sile protiv posetilaca derbija, kako od strane policijske konjice tako i policijske pesadije, dok su cekali u redu za ulazak na stadion.

I to bi trebalo obuhavtiti ZAKONOM. Naravno, uz prepisane kaznene odredbe iz engleskog.
 
Odgovor na temu

Force
Zemun

Član broj: 50211
Poruke: 200
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 11:28 - pre 232 meseci
Citat:
yolja624:A policiji... dati odresene ruke. I treba da bije! Jer stoka ne razumije govor samo batine. Ja sam "miran gradjanin", tako da me odresene ruke policiji ni malo ne brinu. Vise me brinu kriminalci i huligani!


A panduri su bolji?Aha.. Evo primer,da si se nasao na derbiju i pokusao proci,kako ti kazes kao "miran gradjanin",pored policije u toku incidenata,mislis da bi te neki pandur rekao "Izvolite mirni gradjanine prodjite ovde" ? :) Bi bi :D Dobio bi najgore batine u zivotu,prelome i sve ostalo.Panduri nisu nista bolji cak su i gori od navijaca..
May the force be with you!
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 12:48 - pre 232 meseci
Nisam obozavatelj policije, ali brate kakvi navijaci takvi i panduri. Jesi video juce, dva krkana na istoku lome klinca. Pa ja da sam pandur navatao bi tu dvojicu i vaspitavao ih dok ne propisaju krv. Nisam bas za to da na stadionu ljudi sede ko` spomenici, ali pun mi je ku.ac da moras da kontas oces li poginuti na utakmici i da je glavna atrakcija lomljenje stadiona. Kao klubovi nam imaju viska casha pa da im pomognemo da potrose to.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dialup.neobee.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 13:07 - pre 232 meseci
Ja sam za to da se prvo policija dovede u red i onda im dati skoro odresene ruke u tim i samo tim slucajevima. I mislim koji qurac je dolazila policija na utakmicu uopste?! Bili su negde van stadiona i onda kada je pola stadiona polomljeno oni polako kao ovce jedan za drugim atletskom stazom idu da biju. Pa tada nisu morali ni da dolaze. Trebalo je SPRECITI incident. Znaci ZNA SE da je svaki derbi priredba visokog rizika. Znaci svuda na tribinama treba da budu kako uniformisana lica tako i panduri u civilu. Pa da vidim da li ce nekome pasti na pamet da lomi nesto. Plus zakoni. Ali zakone necemo skorije videti jer je debilima iz skupstine lepse da se tamo za debelu dnevnicu zajebavaju i citaju novine. I ja bih isti tako, kada mi se moze. Znaci i njih treba da promenimo. Pa vi vidite dokle ce to ici.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 14:12 - pre 232 meseci
Ja mislim da su ovi moderni policajci korektni i ljubazni momci. Incidentne situacije tendenciozno provociraju male grupice huligana koje na utakmice dolaze samo sa jednim ciljem,a to je da bi se potukli sa neduznim policajcima. Kada su nevini policajci napadnuti ljudi moraju da se brane od nasrtaja krvolocne rulje. Stvarno je skandalozno kada mladi navijaci gadjaju kamenicama u glavu njihove uniformisane vrsnjake!
Policija mora da ubaci agente provokatore u redove najagresivnijih navijackih skupina i mora rutinski da nadgleda sve njihove aktivnosti. Nasi policajci bi mogli mnogo toga da nauce od engleske policije koja svoje razularene navijace ima u evidenciji i redovno ih prati,snima i prisluskuje njihove telefonske razgovore.
 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 14:39 - pre 232 meseci
Divljanje danasnjih navijaca je posledica osecaja paralisanosti i depresije koji je snazno obuzeo zemlju tokom devedesetih. Danas svi placamo za to! I placacemo jos dugo vremena!
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 15:20 - pre 232 meseci
Citat:
crews_adder: Kome bre odresene ruke? Pa ti mozda ne znas sta je ta policija u stanju da uradi kad im das odresene ruke?! Prvo bi trebalo mnogima od njih ruke treba vezati (i to lisicama od liquidmetal alloy), a sve zbog onoga sto su radili do jeseni 2000 (i nekaznjeno prosli), pa im suditi i dodeliti ono sto im pripada.

A sta su kriminalci sve sposobni da urade??? Ma naravno, treba da postoji kontrola u policiji, ali im dati odresene ruke da upotrebe svaku potrebnu silu da zaustave nasilinike! Sta su trebali, da mole idiote sto divljaju na stadionu, da se smire? Naravno, pendrek pa raspali!
BTW, sta su to radili do jeseni 2000? (pazi da ne odes off topic)

Citat:
A ima tu i jos nesto: mnogi ce ti posvedociti o cestoj, nepotrebnoj i nicim izazvanoj upotrebi sile protiv posetilaca derbija, kako od strane policijske konjice tako i policijske pesadije, dok su cekali u redu za ulazak na stadion.

De, sad mi pricas pricu da je neko nekoga dzaba odvalio pendrekom. Ne biva!

Citat:

I to bi trebalo obuhavtiti ZAKONOM. Naravno, uz prepisane kaznene odredbe iz engleskog.

Eto, ipak se negdje slazemo :)

Citat:
Force: A panduri su bolji?Aha.. Evo primer,da si se nasao na derbiju i pokusao proci,kako ti kazes kao "miran gradjanin",pored policije u toku incidenata,mislis da bi te neki pandur rekao "Izvolite mirni gradjanine prodjite ovde" ? :) Bi bi :D Dobio bi najgore batine u zivotu,prelome i sve ostalo.Panduri nisu nista bolji cak su i gori od navijaca..

Kako ti uporedjujes babe i zabe! Pa policija i jeste represivna institucija. Nije Crveni Krst. Bio sam vise puta u zivotu na kojekakvim mjestima gdje dodje do intervencije policije. Nikad, ali nikad u zivotu nisam imao problema. I taj policajac ima oci, i nema nikakvog razloga da reaguje prema bilo kome ko ne pravi probleme. I tacno tako. U jednom slucaju me policajac bukvalno izveo iz mjesta gdje je doslo do tuce.

Yolja
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 15:30 - pre 232 meseci
resenje je dekretom zabraniti fudbalska takmicenja na 5-10 godina,stadione preorati,posejati kukuruz,a "prvotimske zvezdice"uposliti da okopavaju isti.Svim fudbalercicima amputirati medijsku promociju,koga bre boli tuki sa kojom pevaljkom je koji loptoterac spavao ili izasao u disco?Nikad mi nece biti jasno kako neki polupismeni fudbalercic moze da pobere takve pare i publicitet u ovoj drzavi(o,bar da imaju neko fudb.umece!!)
Calexico
 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 15:40 - pre 232 meseci
Posetio sam sajt www.oaza.co.yu (Kliknite na Delije Red Star), i mogu vam reci da na njihovom forumu nema ovako zanimljive razmene misljenja?! Tamo je izgleda na delu stroga cenzura poruka? Meni je jedino poslo za rukom da se registrujem!

[Ovu poruku je menjao Pandora 58 dana 24.04.2005. u 17:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Pandora 58 dana 24.04.2005. u 17:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 15:49 - pre 232 meseci
Kako zaustaviti nerede? Jednostavno: zabraniti sve posete. I kazem: sve posete navijaca na svim utakmicama. Pa neka se biju pored TV-a I tako je to gomila besposlicara punih pogresno usmerenog adrenalina.


 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 16:50 - pre 232 meseci
Bila bi dobra fora da neko od nas postavi na forumu Delija temu o navijacima kao o "gomili besposlicara punih pogresno usmerenog adrenalina"? Pozeljno je da im usput objasnite sta je to adrenalin jer imam utisak da su navijaci koji posecuju taj forum funkcionalno nepismeni!

 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 16:58 - pre 232 meseci
Mislim da bi ti obrisali temu dok si reko "keks"...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 24.04.2005. u 17:11 - pre 232 meseci
Tamo je na delu "spanska inkvizicija"! Ja sam postavio temu sa nekoliko provokativnih pitanja i sklonili su je posle 10.-tak minuta. Izgleda da ljudi koji misle svojom glavom nemaju sta da traze na forumu "Delija"?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48305 | Odgovora: 306 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.