Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)

[es] :: Visual Basic 6 :: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 17384 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 17:15 - pre 232 meseci
Pa, eno ti kod 4-5 postova iznad.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

KiselinaXP
Crna rupa

Član broj: 54030
Poruke: 232
*.teol.net.

Jabber: kiselina@elitesecurity.org
ICQ: 226466859


Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 17:21 - pre 232 meseci
E probo sam taj nece?
A gde je moj moped ko da je u moravu propo!
Pero kojot genije!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 17:31 - pre 232 meseci
Pa ne možeš samo da ga copypastuješ i očekuješ da radi.To je samo ideja kako možeš da prođeš kroz rekordset i proveriš ono što hoćeš.Dakle, napiši kako ti izgleda kod i gde javlja grešku.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

KiselinaXP
Crna rupa

Član broj: 54030
Poruke: 232
*.teol.net.

Jabber: kiselina@elitesecurity.org
ICQ: 226466859


Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 17:38 - pre 232 meseci
Evo jel to to:

Code:

Private Sub cmd1_Click
Dim a As Integer
Dim BrojJedinica As Integer
For a = 1 To 12
If datPrimaryRS.Recordset.Fields(a).Value = "1" Then BrojJedinica = BrojJedinica + 1
Next a
lbl1.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
End sub


i nista ne pokaze
A gde je moj moped ko da je u moravu propo!
Pero kojot genije!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 17:48 - pre 232 meseci
Code:
lbl1.Caption = BrojJedinica

će ti u label lbl1 prikazati ukupan broj jedinica tog učenika.A da postaviš Uspeh na 1 ako ima samo jedna jedinica, možeš nešto ovako
Code:
With datPrimaryRS.Recordset
If .Fields("Matematika").Value = "1" Or .Fields("Fizika").Value = "1" Or...(nabrojis predmete) Then .Fields("Uspjeh").Value = "1"

-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

KiselinaXP
Crna rupa

Član broj: 54030
Poruke: 232
*.teol.net.

Jabber: kiselina@elitesecurity.org
ICQ: 226466859


Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 18:11 - pre 232 meseci
Kad stavim ovaj kod onda i ako nema jedinice on stavi 1 samo u prvi red:

Code:

With datPrimaryRS.Recordset
If .Fields("Maternjijezik").Value = "1" Or .Fields("Stranijezik").Value = "1" Or .Fields(Matematika).Value = "1" Or .Fields(Mjerenjauelek).Value Or .Fields(Istorija).Value = "1" Or .Fields(Eltehmatikomp).Value = "1" Or .Fields(Finomehanickateh).Value = "1" Or .Fields(Fizika).Value = "1" Or .Fields(Informatika).Value = "1" Or .Fields(Sportskakultura).Value = "1" Or .Fields(Osnoveelek).Value = "1" Or .Fields(Radionickevjezbe).Value = "1" Then .Fields("Uspijeh").Value = "1"
End With


A gde je moj moped ko da je u moravu propo!
Pero kojot genije!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 18:54 - pre 232 meseci
Sva polja moraš staviti pod navodnike.Primeti da ti stoji recimo (Matematika) što VB ne prepoznaje kao polje već kao varijablu sa vrednošću nula.Tako je sa još nekim poljima u tvom kodu.Ispravi to, pa probaj.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

KiselinaXP
Crna rupa

Član broj: 54030
Poruke: 232
*.teol.net.

Jabber: kiselina@elitesecurity.org
ICQ: 226466859


Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 19:31 - pre 232 meseci
Oce sada ali prikazuje 1 samo u prvom redu a u ostalim nista
A gde je moj moped ko da je u moravu propo!
Pero kojot genije!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 19:45 - pre 232 meseci
Ajoj, prijatelju, pa pogledaj malo :) I dao sam ti kod samo za jedan red, misleći da ćeš provaliti i snaći se za dalje.Napravi jednu petlju koja će proći kroz sve redove, dakle, recimo ovako
Code:
With DatPrimaryRS.Recordset
Do Until .EOF
If .Fields("Maternjijezik").Value = "1" Or .Fields("Stranijezik").Value = "1" Or...itd
.MoveNext
Loop

-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

KiselinaXP
Crna rupa

Član broj: 54030
Poruke: 232
*.teol.net.

Jabber: kiselina@elitesecurity.org
ICQ: 226466859


Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 20:09 - pre 232 meseci
Marko stavio sam ovaj kod:

Code:

With datPrimaryRS.Recordset
Do Until .EOF
If .Fields("Maternjijezik").Value = "1" Or .Fields("Stranijezik").Value = "1" Or .Fields("Matematika").Value = "1" Or .Fields("Mjerenjauelek").Value Or .Fields("Istorija").Value = "1" Or .Fields("Eltehmatikomp").Value = "1" Or .Fields("Finomehanickateh").Value = "1" Or .Fields("Fizika").Value = "1" Or .Fields("Informatika").Value = "1" Or .Fields("Sportskakultura").Value = "1" Or .Fields("Osnoveelek").Value = "1" Or .Fields("Radionickevjezbe").Value = "1" Then .Fields("Uspijeh").Value = "1"
.MoveNext
Loop
End With


i kad stisnem dugme ispise mi ovu poruku:

Naslov: Microsoft DataGrid control
Row cannot be located for updating. Some values may have been changed since it was last read.
A gde je moj moped ko da je u moravu propo!
Pero kojot genije!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 20:36 - pre 232 meseci
Da li ti se to isto dešava kada podesiš recordsource na SELECT * FROM ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

KiselinaXP
Crna rupa

Član broj: 54030
Poruke: 232
*.teol.net.

Jabber: kiselina@elitesecurity.org
ICQ: 226466859


Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 21:08 - pre 232 meseci
Nerazumijem te kako mislis?

A gde je moj moped ko da je u moravu propo!
Pero kojot genije!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 21:42 - pre 232 meseci
Pa, verovatno koristiš sql query koji privremeno pravi polje Uspijeh.E sad, u takvo privremeno polje ne možeš da upisuješ podatke, jer je su podaci u tom polju rezultat queryja, odnosno ne upisuju se stvarno u bazu.Nisam ispratio šta si uradio sa tim delom koda.Vidim da si promenio bazu, i vidim da još uvek imaš polje Uspjeh.Znači, ukoliko Uspjeh postoji samo kao rezultat queryija onda ti se u stvari ne prikazuje to polje, već privremeno polje kao rezultat queryja, pratiš me ?
Dakle, Ukoliko hoćeš da UPIŠEŠ podatke u polje Uspjeh, onda ne možeš to polje kreirati putem SELECT queryija već koristi execute metodu i naredbu UPDATE...SET.Recimo, ako hoćeš da u polje Uspjeh UPIŠEŠ podatke, onda nemoj da koristiš onaj SQL query o kome smo ranije pričali, već nešto ovako
Code:
Dim datconn As ADODB.Connection
Set datconn = New ADODB.Connection
datconn.Open "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.3.51;Data Source=" & App.Path & "\baza.mdb"
datconn.Execute ("UPDATE [ime tabele] SET Uspjeh = format(((Matematika+Fizika) / 2), '#')")
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT * FROM [ime tabele]"
datPrimaryRS.Refresh

A ako hoćeš ovo što smo zadnje pričali, onda staviš
Code:
datconn.Execute ("UPDATE [ime tabele] SET Uspjeh = 1 WHERE Matematika = 1 OR Fizika = 1")

Šta je najbitnije u svemu.Moraš da odlučiš kako ćeš da radiš program.Znači, da li će ti polje Uspjeh biti rezultat queryja ili ćeš i njega popunjavati stalnim podacima.Ovako, ja zaista ne mogu da znam kako si ti to zamislio.Ovo što sam ti sad dao je kod kojim polje uspeh POPUNJAVAŠ podacima.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

KiselinaXP
Crna rupa

Član broj: 54030
Poruke: 232
*.bc.pttrs.net.

Jabber: kiselina@elitesecurity.org
ICQ: 226466859


Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 21:50 - pre 232 meseci
Evo tebi citav kod koje odradjuje dugme cmdRezultat pa ti vidi sta valja a sta nevalja i ako mozes ispraviti.

Code:

Private Sub cmdRezultat_Click()
On Error Resume Next
'

Dim ukupnoucenika As Integer
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT COUNT(Imeiprezime) FROM [Tehnicari za racunarstvo 2]"
datPrimaryRS.Refresh
ukupnoucenika = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT COUNT(Imeiprezime) FROM [Tehnicari za racunarstvo 2] where format(((Maternjijezik+Stranijezik+Matematika+Mjerenjauelek+Istorija+Eltehmatikomp+Finomehanickateh+Fizika+Informatika+Sportskakultura+Osnoveelek+Radionickevjezbe) / 12), '#') = 5"
datPrimaryRS.Refresh
lblOdlicnih.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT COUNT(Imeiprezime) FROM [Tehnicari za racunarstvo 2] where format(((Maternjijezik+Stranijezik+Matematika+Mjerenjauelek+Istorija+Eltehmatikomp+Finomehanickateh+Fizika+Informatika+Sportskakultura+Osnoveelek+Radionickevjezbe) / 12), '#') = 4"
datPrimaryRS.Refresh
lblVrlodobri.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT COUNT(Imeiprezime) FROM [Tehnicari za racunarstvo 2] where format(((Maternjijezik+Stranijezik+Matematika+Mjerenjauelek+Istorija+Eltehmatikomp+Finomehanickateh+Fizika+Informatika+Sportskakultura+Osnoveelek+Radionickevjezbe) / 12), '#') = 3"
datPrimaryRS.Refresh
lblDobri.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT COUNT(Imeiprezime) FROM [Tehnicari za racunarstvo 2] where format(((Maternjijezik+Stranijezik+Matematika+Mjerenjauelek+Istorija+Eltehmatikomp+Finomehanickateh+Fizika+Informatika+Sportskakultura+Osnoveelek+Radionickevjezbe) / 12), '#') = 2"
datPrimaryRS.Refresh
lblDovoljni.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT COUNT(Imeiprezime) FROM [Tehnicari za racunarstvo 2] where format(((Maternjijezik+Stranijezik+Matematika+Mjerenjauelek+Istorija+Eltehmatikomp+Finomehanickateh+Fizika+Informatika+Sportskakultura+Osnoveelek+Radionickevjezbe) / 12), '#') = 1"
datPrimaryRS.Refresh
lblNedovoljnihu.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "Select count(Imeiprezime) from [Tehnicari za racunarstvo 2] where cint(Vladanje) = 5"
datPrimaryRS.Refresh
Label16.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "Select count(Imeiprezime) from [Tehnicari za racunarstvo 2] where cint(Vladanje) = 4"
datPrimaryRS.Refresh
Label17.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "Select count(Imeiprezime) from [Tehnicari za racunarstvo 2] where cint(Vladanje) = 3"
datPrimaryRS.Refresh
Label18.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "Select count(Imeiprezime) from [Tehnicari za racunarstvo 2] where cint(Vladanje) = 2"
datPrimaryRS.Refresh
Label19.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "Select count(Imeiprezime) from [Tehnicari za racunarstvo 2] where cint(Vladanje) = 1"
datPrimaryRS.Refresh
Label20.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
lblSr.Caption = Format$(((lblOdlicnih * 5) + (lblVrlodobri * 4) + (lblDobri * 3) + (lblDovoljni * 2)) / ukupnoucenika, "0.00")
'
lblProcentodlicnih.Caption = Format$((lblOdlicnih) * (100 / ukupnoucenika), "0.00")
'
lblProcentvrlodobrih.Caption = Format$((lblVrlodobri) * (100 / ukupnoucenika), "0.00")
'
lblProcentdobrih.Caption = Format$((lblDobri) * (100 / ukupnoucenika), "0.00")
'
lblProcentdovoljnih.Caption = Format$((lblDovoljni) * (100 / ukupnoucenika), "0.00")
'
lblProcentnedovoljnih.Caption = Format$((lblNedovoljnihu) * (100 / ukupnoucenika), "0.00")
'
lblUkupno.Caption = (Val(lblOdlicnih) + Val(lblVrlodobri) + Val(lblDobri) + Val(lblDovoljni))
'
lblUkupnoU.Caption = (lblNedovoljnihu)
'
lblProcentukupnou.Caption = Format$((lblUkupnoU) * (100 / ukupnoucenika), "0.00")
'
lblProcentukupno.Caption = Format$((lblUkupno) * (100 / ukupnoucenika), "0.00")
'


datPrimaryRS.RecordSource = "select sum(Opravdano) AS ukupno FROM [Tehnicari za racunarstvo 2]"
datPrimaryRS.Refresh
lblOpravdano = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "select sum(Neopravdano) AS ukupno FROM [Tehnicari za racunarstvo 2]"
datPrimaryRS.Refresh
lblNeopravdano = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
lblCasoviukupno = Val(lblOpravdano) + Val(lblNeopravdano)
'


datPrimaryRS.RecordSource = "select Redbr,Imeiprezime,Maternjijezik,Stranijezik " & _
",Matematika,Mjerenjauelek,Istorija,Eltehmatikomp,Finomehanickateh,Fizika,Informatika, " & _
"Sportskakultura,Osnoveelek,Radionickevjezbe, (((Maternjijezik) +(Stranijezik) " & _
"+ (Matematika) +(Mjerenjauelek) +(Istorija) +(Eltehmatikomp) + (Finomehanickateh) + (Fizika) + (Informatika) + (Sportskakultura) + (Osnoveelek) + (Radionickevjezbe)) /12) " & _
" AS Srednjaocjena, format(((Maternjijezik+Stranijezik+Matematika+Mjerenjauelek+Istorija+Eltehmatikomp+Finomehanickateh+Fizika+Informatika+Sportskakultura+Osnoveelek+Radionickevjezbe) / 12), '#') " & _
" AS Uspijeh,Vladanje,Opravdano,Neopravdano, (Opravdano+Neopravdano) AS Svega from [Tehnicari za racunarstvo 2]"
datPrimaryRS.Refresh

With datPrimaryRS.Recordset
Do Until .EOF
If .Fields("Maternjijezik").Value = "1" Or .Fields("Stranijezik").Value = "1" Or .Fields("Matematika").Value = "1" Or .Fields("Mjerenjauelek").Value Or .Fields("Istorija").Value = "1" Or .Fields("Eltehmatikomp").Value = "1" Or .Fields("Finomehanickateh").Value = "1" Or .Fields("Fizika").Value = "1" Or .Fields("Informatika").Value = "1" Or .Fields("Sportskakultura").Value = "1" Or .Fields("Osnoveelek").Value = "1" Or .Fields("Radionickevjezbe").Value = "1" Then .Fields("Uspijeh").Value = "1"
.MoveNext
Loop
End With

End Sub


Eto pa ti vidi sta mozes sa time...
A gde je moj moped ko da je u moravu propo!
Pero kojot genije!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 22:09 - pre 232 meseci
:) Dođeš mi pivo kad završimo ovaj tvoj projekat :)
Ajde ovako
Potpuno ukloni ovaj deo iz koda
Code:
datPrimaryRS.RecordSource = "select Redbr,Imeiprezime,Maternjijezik,Stranijezik " & _
",Matematika,Mjerenjauelek,Istorija,Eltehmatikomp,Finomehanickateh,Fizika,Informatika, " & _
"Sportskakultura,Osnoveelek,Radionickevjezbe, (((Maternjijezik) +(Stranijezik) " & _
"+ (Matematika) +(Mjerenjauelek) +(Istorija) +(Eltehmatikomp) + (Finomehanickateh) + (Fizika) + (Informatika) + (Sportskakultura) + (Osnoveelek) + (Radionickevjezbe)) /12) " & _
" AS Srednjaocjena, format(((Maternjijezik+Stranijezik+Matematika+Mjerenjauelek+Istorija+Eltehmatikomp+Finomehanickateh+Fizika+Informatika+Sportskakultura+Osnoveelek+Radionickevjezbe) / 12), '#') " & _
" AS Uspijeh,Vladanje,Opravdano,Neopravdano, (Opravdano+Neopravdano) AS Svega from [Tehnicari za racunarstvo 2]"
datPrimaryRS.Refresh

With datPrimaryRS.Recordset
Do Until .EOF
If .Fields("Maternjijezik").Value = "1" Or .Fields("Stranijezik").Value = "1" Or .Fields("Matematika").Value = "1" Or .Fields("Mjerenjauelek").Value Or .Fields("Istorija").Value = "1" Or .Fields("Eltehmatikomp").Value = "1" Or .Fields("Finomehanickateh").Value = "1" Or .Fields("Fizika").Value = "1" Or .Fields("Informatika").Value = "1" Or .Fields("Sportskakultura").Value = "1" Or .Fields("Osnoveelek").Value = "1" Or .Fields("Radionickevjezbe").Value = "1" Then .Fields("Uspijeh").Value = "1"
.MoveNext
Loop
End With

Idemo sad da POPUNIMO potrebna polja (kad ih već imaš definisane u bazi) jedno po jedno.Dakle, umesto ovga šro si uklonio, stavi
Code:
Dim datconn As ADODB.Connection
Set datconn = New ADODB.Connection
datconn.Open "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.3.51;Data Source=" & App.Path & "\baza.mdb"
datconn.Execute("UPDATE [ime tabele] SET Svega = (Opravdano+Neopravdano)")
datconn.Execute ("UPDATE [ime tabele] SET Srednjaocjena = ((Maternjijezik +Stranijezik + _
 Matematika +Mjerenjauelek +Istorija +Eltehmatikomp + Finomehanickateh + Fizika + Informatika + Sportskakultura +Osnoveelek + Radionickevjezbe) / 12)")
datconn.Execute ("UPDATE [ime tabele] SET Uspjeh = format(((Maternjijezik +Stranijezik + _
 Matematika +Mjerenjauelek +Istorija +Eltehmatikomp + Finomehanickateh + Fizika + Informatika + Sportskakultura +Osnoveelek + Radionickevjezbe) / 12),'#')")
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT * FROM [ime tabele]"
datPrimaryRS.Refresh

I na sve ovo dodaj onaj zadnji kod koji sam ti dao, tj. ovaj
Code:
datconn.Execute ("UPDATE [ime tabele] SET Uspjeh = 1 WHERE Matematika = 1 OR Fizika = 1")

samo, naravno, zameni ovo matematika = 1 i fizika = 1 sa svim predmetima koje imaš.Ajde probaj, pa javi šta se dešava

NAPOMENA : NEMOJ da uradiš samo Copy & Paste, jer ima stvari koje moraš sam da ispraviš.Recimo, primeti da sam stavio baza.mdb, e ti umesto toga stvai ime svoje baze.Dalje, stavio sam ti na par mesta [Ime tabele] , pa umesto toga ti stavi naziv svoje tabele koja se nalazi u bazi.Ako ti javi neku grešku, obavezno mi napiši u kojoj liniji, i to, znaš već kako ide.

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 20.04.2005. u 23:53 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

KiselinaXP
Crna rupa

Član broj: 54030
Poruke: 232
*.teol.net.

Jabber: kiselina@elitesecurity.org
ICQ: 226466859


Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 22:19 - pre 232 meseci
E kako da stavim sliku da vidis sta prijavljuje?
A gde je moj moped ko da je u moravu propo!
Pero kojot genije!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 22:23 - pre 232 meseci
Ma samo je okači.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

KiselinaXP
Crna rupa

Član broj: 54030
Poruke: 232
*.teol.net.

Jabber: kiselina@elitesecurity.org
ICQ: 226466859


Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 22:27 - pre 232 meseci
Evo kod je sada ovaj:

Code:

Private Sub cmdRezultat_Click()
On Error Resume Next
'

Dim ukupnoucenika As Integer
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT COUNT(Imeiprezime) FROM [Tehnicari za racunarstvo 2]"
datPrimaryRS.Refresh
ukupnoucenika = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT COUNT(Imeiprezime) FROM [Tehnicari za racunarstvo 2] where format(((Maternjijezik+Stranijezik+Matematika+Mjerenjauelek+Istorija+Eltehmatikomp+Finomehanickateh+Fizika+Informatika+Sportskakultura+Osnoveelek+Radionickevjezbe) / 12), '#') = 5"
datPrimaryRS.Refresh
lblOdlicnih.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT COUNT(Imeiprezime) FROM [Tehnicari za racunarstvo 2] where format(((Maternjijezik+Stranijezik+Matematika+Mjerenjauelek+Istorija+Eltehmatikomp+Finomehanickateh+Fizika+Informatika+Sportskakultura+Osnoveelek+Radionickevjezbe) / 12), '#') = 4"
datPrimaryRS.Refresh
lblVrlodobri.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT COUNT(Imeiprezime) FROM [Tehnicari za racunarstvo 2] where format(((Maternjijezik+Stranijezik+Matematika+Mjerenjauelek+Istorija+Eltehmatikomp+Finomehanickateh+Fizika+Informatika+Sportskakultura+Osnoveelek+Radionickevjezbe) / 12), '#') = 3"
datPrimaryRS.Refresh
lblDobri.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT COUNT(Imeiprezime) FROM [Tehnicari za racunarstvo 2] where format(((Maternjijezik+Stranijezik+Matematika+Mjerenjauelek+Istorija+Eltehmatikomp+Finomehanickateh+Fizika+Informatika+Sportskakultura+Osnoveelek+Radionickevjezbe) / 12), '#') = 2"
datPrimaryRS.Refresh
lblDovoljni.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT COUNT(Imeiprezime) FROM [Tehnicari za racunarstvo 2] where format(((Maternjijezik+Stranijezik+Matematika+Mjerenjauelek+Istorija+Eltehmatikomp+Finomehanickateh+Fizika+Informatika+Sportskakultura+Osnoveelek+Radionickevjezbe) / 12), '#') = 1"
datPrimaryRS.Refresh
lblNedovoljnihu.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "Select count(Imeiprezime) from [Tehnicari za racunarstvo 2] where cint(Vladanje) = 5"
datPrimaryRS.Refresh
Label16.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "Select count(Imeiprezime) from [Tehnicari za racunarstvo 2] where cint(Vladanje) = 4"
datPrimaryRS.Refresh
Label17.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "Select count(Imeiprezime) from [Tehnicari za racunarstvo 2] where cint(Vladanje) = 3"
datPrimaryRS.Refresh
Label18.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "Select count(Imeiprezime) from [Tehnicari za racunarstvo 2] where cint(Vladanje) = 2"
datPrimaryRS.Refresh
Label19.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "Select count(Imeiprezime) from [Tehnicari za racunarstvo 2] where cint(Vladanje) = 1"
datPrimaryRS.Refresh
Label20.Caption = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
lblSr.Caption = Format$(((lblOdlicnih * 5) + (lblVrlodobri * 4) + (lblDobri * 3) + (lblDovoljni * 2)) / ukupnoucenika, "0.00")
'
lblProcentodlicnih.Caption = Format$((lblOdlicnih) * (100 / ukupnoucenika), "0.00")
'
lblProcentvrlodobrih.Caption = Format$((lblVrlodobri) * (100 / ukupnoucenika), "0.00")
'
lblProcentdobrih.Caption = Format$((lblDobri) * (100 / ukupnoucenika), "0.00")
'
lblProcentdovoljnih.Caption = Format$((lblDovoljni) * (100 / ukupnoucenika), "0.00")
'
lblProcentnedovoljnih.Caption = Format$((lblNedovoljnihu) * (100 / ukupnoucenika), "0.00")
'
lblUkupno.Caption = (Val(lblOdlicnih) + Val(lblVrlodobri) + Val(lblDobri) + Val(lblDovoljni))
'
lblUkupnoU.Caption = (lblNedovoljnihu)
'
lblProcentukupnou.Caption = Format$((lblUkupnoU) * (100 / ukupnoucenika), "0.00")
'
lblProcentukupno.Caption = Format$((lblUkupno) * (100 / ukupnoucenika), "0.00")
'


datPrimaryRS.RecordSource = "select sum(Opravdano) AS ukupno FROM [Tehnicari za racunarstvo 2]"
datPrimaryRS.Refresh
lblOpravdano = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
datPrimaryRS.RecordSource = "select sum(Neopravdano) AS ukupno FROM [Tehnicari za racunarstvo 2]"
datPrimaryRS.Refresh
lblNeopravdano = datPrimaryRS.Recordset.Fields(0).Value
'
lblCasoviukupno = Val(lblOpravdano) + Val(lblNeopravdano)
'


Dim datconn As ADODB.Connection
Set datconn = New ADODB.Connection
datconn.Open "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.3.51;Data Source=" & App.Path & "\BazaSkola.mdb"
datconn.Execute ("UPDATE [Tehnicari za racunarstvo 2] SET Svega = (Opravdano+Neopravdano)")
datconn.Execute ("UPDATE [Tehnicari za racunarstvo 2] SET Srednjaocjena = ((Maternjijezik +Stranijezik + Matematika +Mjerenjauelek +Istorija +Eltehmatikomp + Finomehanickateh + Fizika + Informatika + Sportskakultura +Osnoveelek + Radionickevjezbe) / 12)")
datconn.Execute ("UPDATE [Tehnicari za racunarstvo 2] SET Uspjeh = format(((Maternjijezik +Stranijezik + Matematika +Mjerenjauelek +Istorija +Eltehmatikomp + Finomehanickateh + Fizika + Informatika + Sportskakultura +Osnoveelek + Radionickevjezbe) / 12),'#')")
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT * FROM [BazaSkola.mdb]"
datPrimaryRS.Refresh

End Sub


Evo ti slika:
A gde je moj moped ko da je u moravu propo!
Pero kojot genije!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

KiselinaXP
Crna rupa

Član broj: 54030
Poruke: 232
*.teol.net.

Jabber: kiselina@elitesecurity.org
ICQ: 226466859


Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 22:36 - pre 232 meseci
A za pivo nebrini osto sam ti duznik do kraja zivota, valjda ce mo se nekad upoznat... :).
A gde je moj moped ko da je u moravu propo!
Pero kojot genije!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)20.04.2005. u 22:38 - pre 232 meseci
Zaboga, dečače :) Umesto ovog
Code:
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT * FROM [BazaSkola.mdb]"

stavi ovo
Code:
datPrimaryRS.RecordSource = "SELECT * FROM [Tehnicari za racunarstvo 2]"

-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Opet problem sa tabelom! (sabiranje dva polja iz baze)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 17384 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.