Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GUI budućnosti - K00l Luminocity OpenGL Videos

[es] :: Advocacy :: GUI budućnosti - K00l Luminocity OpenGL Videos

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5663 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
195.178.35.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: GUI budućnosti - K00l Luminocity OpenGL Videos 01.04.2005. u 08:28 - pre 233 meseci
Citat:
Sundance: GUI budućnosti...možda na linuxu, a koji nije budućnost desktopa, tako da dođe kao GUI budućnosti na OS-u u kojem većina zealota mrze GUI per se, ergo, dok ne izađe vijoreći MGT džaba vam i GNOME na streroidima


Znas kako ja sam napucao sebi ovo cudo na gnome i to na winXP ne mogu da vidim da ima ovakve fancy mumbo jumbo efekte.

Ne znam doduse od vas koji ste probavali one buildove longhorna, jeste li naleteli na neke ovakve fancy efekte.

Sta da ti kazem pojedi se od muke
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: GUI budućnosti - K00l Luminocity OpenGL Videos 01.04.2005. u 09:10 - pre 233 meseci
A jebga :) Ovi Avalon CTP primjeri u VS su isto tako kul...ali nije to baš tako drastična modifikacija cijelog desktopa :)

I ja također iskreno sumnjam u funkcionalnost takvog "valovitog" GUI-a.

BTW koliko memorije to čudo ždere?
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
195.178.35.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: GUI budućnosti - K00l Luminocity OpenGL Videos 01.04.2005. u 09:40 - pre 233 meseci
Citat:
Sundance:
I ja također iskreno sumnjam u funkcionalnost takvog "valovitog" GUI-a.


Pa znas kako mozes da trzas brzo prozore bez bojazni da pukne Word :)))))))))) (za one sa jeftinijim ulaznicama neka procesljaju advocacy, nisam mogao da odolim a da ne ponovim ovu nadasve cuvenu izjavu :) ) i tako trzajuci prozore vidis sta je ispod njih, ha strava zar ne :), sto se funkcionalnosti tice ista mu je kao da koristis KDE ili gnome klasican.

Citat:
Sundance:
BTW koliko memorije to čudo ždere?


Iskreno da ti kazem ne zdere nista posebno manje nego KDE, ono gde se napucani resursi do kraja jeste GPU, koji iskreno da pricamo stoji skroz besposlen u klasicnom radu tako da se ne oseti nista na performansama.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: GUI budućnosti - K00l Luminocity OpenGL Videos 01.04.2005. u 09:42 - pre 233 meseci
3D accelerated desktop je buducnost GUIa na svim platformama (a na Macu, bogami i sadasnjica (samo sto i oni imaju perf probleme)). Na stranu 'wobbly window' efekti - to je vise demonstracija sta sve moze da se uradi, a ne sta ce stvarno ljudi da koriste. Poenta je u engineu koji je ispod.

Nije tesko promeniti window manager (na bilo kom OSu) da renderuje prozore pomocu 3D kartice. To trenutno ima u beta verziji svaki veliki OS. Medjutim, ono sto jeste tesko je to napraviti tako da radi u real-world uslovima. To znaci da radi kada neko otvori 30-tak prozora na dva ekrana (efektivna rezolucija 3200 * 1200), da se updatuje nekoliko od tih prozora i da ostane vremena za druge stvari. Ukoliko 3D composition engine ne moze da se scaluje na ozbiljnu upotrebu, onda to nema smisla. Takodje, moramo da definisemo cenu ovako necega. Composition engine koji zauzima 20% CPU i GPU resursa je skup engine.

Cak i sami ljudi iza Luminocity-ja kazu da to nije tehnologija za 'real-world' vec je testbed. Teski problemi, oni koje sam malopre spomenuo, jos uvek nisu reseni. A tek kada se to resi mocicemo da vidimo ovako nesto u upotrebljivoj verziji.

Luminocity je sigurno korak u pravom smeru, ali to je jos uvek dosta iza LHa - uostalom, videcete uskoro, zar ne? ;)

[Ovu poruku je menjao Reljam dana 01.04.2005. u 11:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: GUI budućnosti - K00l Luminocity OpenGL Videos 01.04.2005. u 09:58 - pre 233 meseci
Vrlo zanimljiv papir: Longhorn Display Driver Model.

Koliko sam ja shvatio, Avalon na XP-u neće biti potpuni Aero zbog drugačijeg video driver modela, te GPU-ovi će za godinu dana imati tonu elemenata CPU-ova :>

Teško da se ništa ne radi :) Dok se vi tu bakčete sa nekim amaterskim projektima, MS sklapa masne ugovore sa proizvođačima hardvera i radi specifikacije za OS experience novog doba :) Kad LH izađe ima da linuxaši blenu "k'o tele u šarena vrata" :P
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.eunet.yu.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: GUI budućnosti - K00l Luminocity OpenGL Videos 01.04.2005. u 10:04 - pre 233 meseci
Kao neki koji su se odusevljavali kako windows igrice rade brze pod linuxom.
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
195.252.64.*

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: GUI budućnosti - K00l Luminocity OpenGL Videos 01.04.2005. u 10:22 - pre 233 meseci
Opušteno Sundance.

U prošlom topicu mene prozivaš za ono "kada izađe i blabla" a sada ti. Cccc šta su ti ljudi.

Ono što je MS napisao u svom izvještaju o novom OS je stvarno super. I ako MS ispoštuje 50% toga biće to super OS.

Nadam se samo da neće pretjerivati u napucavanju look&feela. Koliko god da imaš memorije moraš je trošiti racionalno, a ne rasipati je na čuvanje informacija o prozorčićima. Ja na winXP još uvjek najviše koristim Windows Classic temu. Ostale teme jednostavno zauzimaju previše prostora na ekranu i pre/glomazne su. To kada surfaš i nije problem ali kada pokreneš neke aplikacije kao PhotoShop ili Corel i dobiješ 7-8 plutajući prozorčića to postaje jako frustrirajuće.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: GUI budućnosti - K00l Luminocity OpenGL Videos 01.04.2005. u 10:29 - pre 233 meseci
Citat:
caiser: Kao neki koji su se odusevljavali kako windows igrice rade brze pod linuxom.


Na svu sreću taj mit smo razbili.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: GUI budućnosti - K00l Luminocity OpenGL Videos 04.05.2005. u 08:36 - pre 232 meseci
Karsten Januszewski - Home video of Avalon presentation at Flash Forward conference

Pogledajte izraze na licu flash developera dok su gledali ovaj demo :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: GUI budućnosti - K00l Luminocity OpenGL Videos

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5663 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.