Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Are You Safer With Firefox?

[es] :: Advocacy :: Are You Safer With Firefox?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4979 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

byM4k5

Član broj: 22363
Poruke: 428
*.etfbl.net.



Profil

icon Re: Are You Safer With Firefox?16.05.2005. u 12:12 - pre 231 meseci
Citat:
Sundance: Nisam ponosan nego je samo nekim ljudima potrebno nacrtati da FF nije tako divan kao što izgleda i da je već sad i više nego povoljna platforma za distribuiranje malwarea i da je apsolutno jedini razlog zašto to nije taj što još nije dovoljno široko distribuiran. Ako se i to promijeni, začepit će gubicu i onima koji govore da ne postoji FF-specific malware, i da je inercija krajnjih korisnika u apliciranju patcheva glavni i jedini razlog zašto cvjeta spyware industrija i zašto svi misle da je i patchovani IE magnet za spyware.


Apsolutno se slazem... Nemam sta za dodati...

Citat:
Sundance: ali ako nisi probao, moj "exploit" je droppao i pokretao program koji je radio ShellExecute() na www.maxthon.com (tj. pokretao defaultni browser -> FF na tu adresu)...i ispisivao prikladnu poruku, ofcoz :>


Ne zelim... Hvala na ponudi...

Citat:
Sundance: I nemoj ti meni govorit šta je lame. Šta si ti to uradio mighty guru da ja humble vx-er mogu začepiti kad mi kažeš da sam lame? Da čujem.


Za mene je lame kada ti je glavni argument "pi-ejč-pi-ovci wannabe programeri"...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Are You Safer With Firefox?16.05.2005. u 22:54 - pre 231 meseci
Citat:
Mislio sam na funkcionalnost aplikacije... :) Jok, na sekjuriti... :)


Aplikacija je "super funkcionalna", odnosno, pošto je šuplja kao stara kanta, ima i neke neočekivane funkcije kad se poseti odgovarajuća stranica. I to samo posetimo stranicu i eto nam ekstra funkcionalnosti, neočekivane.

Firefox: neočekivana sila koja dolazi iznenada i ne rešava stvar :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Are You Safer With Firefox?19.05.2005. u 06:20 - pre 231 meseci
Citat:
byM4k5: Za mene je lame kada ti je glavni argument "pi-ejč-pi-ovci wannabe programeri"...


Gle dečko, nisam ti ja kriv što si ispao gl00p pa si onaj PoC išao testirati na 6 verzija FF-a na 18 OS-eva i svečano zaključio da:

Citat:
byM4k5: Exploit jednstavno ne radi!


umjesto da si ga otvorio u notepadu i u x-toj (gdje je x<5) liniji koda vidio nepravilno splittan string.

Inače pisanje web aplikacija u PHP-u i dizajniranje sajtova u Dreamweaveru i sl. i samo to kao izvor primarnih programerskih vještina dovodi do zanimljive pojave wannabe gurua čijih se ja gluposti svakodnevno nagutajem, što IRL što na ircu i forumima :>

Nope, onaj tko ne zna šta radi while (*p++ = *s++) džaba mu svi PHP-ovi svijeta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Are You Safer With Firefox?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4979 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.