Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GUI vs CLI - con's and pro's

[es] :: Advocacy :: GUI vs CLI - con's and pro's

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9458 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: GUI vs CLI - con's and pro's18.03.2005. u 18:08 - pre 233 meseci
Časlave,

slažem se za automatizaciju. Zato i npr. VBA i jeste tako popularan na Windows/Office kombinaciji, kao i WSH na Windows mrežama. Ako treba da dodam 50 korisnika, sa privremenim imenima (user1, user2..), u Active Directory, naravno da ću izabrati skriptovanje kao rešenje. Ili čak ako imena korisnika i ostale podatke već imam na raspolaganju u bazi ili tekst fajlu, isto je lakše sa skriptom.

Ljudi su već napisali na ovoj temi - GUI i CLI se nadopunjuju.

Stvar je da to većini jednostavno ne treba, dokaz toga i jeste Windows u kom ljudi najčešće ne znaju ni za osnovne stvari van GUI. Kad i ako im zatreba, naučiće, možda :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: GUI vs CLI - con's and pro's20.03.2005. u 03:52 - pre 233 meseci
Citat:
Sundance: Šta će ti toliko instanci tog ružnog xterm, multi-gnome-terminal rox (tabovi :)


Zato što je Xterm jedini terminal koji je 100% kompatibilan sa "xterm" tipom terminala ;o). U njemu sve radi, uključujući i full ansi boje i unicode, a posebno je zgodno što se tastatura ponaša kako treba u svim mogućim situacijama (recimo čest slučaj je vim u screenu u ssh sesiji) bez da provedem sat vremena drndajući ~/.inputrc i stty.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: GUI vs CLI - con's and pro's20.03.2005. u 10:10 - pre 233 meseci
Citat:
degojs: Zidoo,

čisto da bude malo poštenije, da prebrojimo prvo koliko puta si kliknuo prstima po tastaturi? :)

Dalje, jedna od dobrih strana GUI-ja je svakako i kreiranje prečica, koliko znam to imaju svi sistemi, pa onda možemo da odbacimo ono Control Panel->Admin Tools->IIS->Biranje sajta. Sve se to odradi jednom i onda imamo lepo prečice na desktopu, do raznih servera i do tačno određenih sajtova....


Ok, trebao sam napisati 4klika = jedan red :).

Što se tiče šortkata, naravno da može i da je to fino ali šta kada imaš par desetina sajtova, stotina. Kupiš adminu 21 colni ;) ekran i rezoluciju 1600x1200 :). A gdje su ostali servisi? Svi na desktop?

Kada smo kod šortkata, možeš ti i u linuxu napisati skriptu koja će se konektovati na udaljeni server, otvoriti fajl i eventualno naći red za upis. Nije to teško, 3 min posla.

Upust, treba toliko klik klik. Nije to toliko loše nego htio sam kažem da nije bas uvjek brže.

tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: GUI vs CLI - con's and pro's

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9458 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.