[ podroom @ 17.11.2019. 17:51 ] @
Pozdrav svima,

odnedavno se javlja problem sa pozadinskim osvetljenjem na ovom TV-u. Nasumučno se gasi(kada uperim lampu u ekraan vidi se slika), rasklopio ga i jedino što mi pada na pamet je da pokušam da zamenim kondenzatore na inverterskom delu 25uF 200V ali ne mogu nigde da ih nađem u ponudi. Može li pomoć oko nabavke i ako neko ima možda predlog i napomenu na šta još da obratim pažnju? Da li su low esr ili obični i da li mogu da ugradim neke sa malo većim kapacitetom tipa 33uF 450V.

[ gilopile @ 17.11.2019. 18:35 ] @
Ne muci se bez veze sa zamenom kond u drajveru za LED, nije do njih problem 100%. Problem je u samim LE Diodama. Obicno nekoliko crknu, odu u KS i onda je dovoljno jos jedna da prespaja povremeno u KS da bi drajver odreaogovao i ugasio celo pozadinsko sve do restarta TV-a.
Moze biti i da samo jedna Dioda pravi problem, ali dosta redje.
Tako da, treba da rastavis panel i da dodjes do Dioda i onda ce ti se sve kazati.
[ podroom @ 17.11.2019. 19:34 ] @
@gilopile

Hvala na brzom odgovoru, i ja sam prvo posumnjao na diode ali sam guglao na tu temu i našao na mekom stranskom sajtu da može biti i do oscilovanja izlaznog napona na napajanju za led usled otkazivanja nekog kod kondenzatora. Hvala u svakom slučaju. Pozdrav