Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera

[es] :: Windows desktop :: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3424 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Wonderfall
Novinar, EMG
Beograd

Član broj: 263746
Poruke: 17
87.116.177.*



Profil

icon Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera06.09.2019. u 22:25 - pre 55 meseci
Pozdrav,

imam čudan problem za koji nikako da nađem rešenje, pa rekoh da se obratim ovde, možda neko ima neku ideju.

Na desktop kompjuteru (Windows 10) imam problem sa USB portovima. Naime, kad pokušam da prekopiram fajlove na eksterni hard disk, fleš ili telefon, oni se prilikom transfera unište. Kod MP3 fajlova to se recimo manifestuje tako što svaki fajl zvuči kao kada preskače CD. Na koji god spoljni uređaj pokušam da iskopiram fajlove, desi se isto, tako da me je to navelo da zaključim da su u pitanju USB portovi (dešava se na svakom).

Ne znam da li ima veze to što je eksterni hard 3.0, dok su svi USB portovi 2.0, to jest da li bi pomoglo ako bih ugradio 3.0 USB portove na komp?

Takođe, da li je moguće da je u pitanju napajanje?

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera07.09.2019. u 03:40 - pre 55 meseci
Pre ideje pitanja, da li koristiš prednje USB portove ili one pozadi? Da li koristiš neki USB hub ili produžni kabl? Da li si probao drugi kabl?
 
Odgovor na temu

Wonderfall
Novinar, EMG
Beograd

Član broj: 263746
Poruke: 17
*.116.176.0



Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera07.09.2019. u 08:46 - pre 55 meseci
Pokušao sam i prednje i zadnje portove i nisam koristio nikakve habove, direktno sam priključivao sve.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera07.09.2019. u 08:55 - pre 55 meseci
USB 3.0 radi preko USB 2.0 samo ne moze da ostvari maksimalnu brzinu. Isto tako USB 2.0 radi preko USB 3.0.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera07.09.2019. u 08:55 - pre 55 meseci
Butuj Linux sa CD-a i probaj da pises po eksternim uredjajima. Ako to prodje znas da nije hardver.
 
Odgovor na temu

Wonderfall
Novinar, EMG
Beograd

Član broj: 263746
Poruke: 17
*.116.176.0



Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera07.09.2019. u 09:02 - pre 55 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
USB 3.0 radi preko USB 2.0 samo ne moze da ostvari maksimalnu brzinu. Isto tako USB 2.0 radi preko USB 3.0.


Znam da ne bi trebalo da ima veze, ali toliko me ovaj problem već frustrira da sve opcije uzimam u obzir :/
 
Odgovor na temu

bokinet

Član broj: 29844
Poruke: 574



+50 Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera08.09.2019. u 08:58 - pre 55 meseci
Probati preko Total Commander ili nekog drugog programa kopiranje sa ukljucenom verifikacijom prilikom kopiranja i videti da li to prolazi ili ne.

Pomenuli ste eksterni usb hard disk i ostale usb mass storage medije u vasem postu na pocetku.

Da li kopirate podatke koji se fizicke nalaze na vasem internom hard disku racunara ili se oni nalaze na nekom drugom eksternom uredjaju (u vasem slucaju pomenutom eksternom usb hard disku) i iste kopirate na ostale usb mass storage medije?

 
Odgovor na temu

Wonderfall
Novinar, EMG
Beograd

Član broj: 263746
Poruke: 17
87.116.178.*



Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera08.09.2019. u 09:47 - pre 55 meseci
Podatke pokušavam da iskopiram sa internog hard diska na eksterne uređaje. U Event Vieweru sam saznao da postoji nekoliko različitih grešaka:

Volsnap 1 (The shadow copy of volume L: could not create shadow copy storage on volume K:)

NTFS 131 (The file system structure on volume K: cannot be corrected. Please run the chkdsk utility on the volume K:)

NTFS 55 (A corruption was discovered in the file system structure on volume K: The Master File Table (MFT) contains a corrupted file record. The file reference number is 0x1000000000029. The name of the file is "<unable to determine file name>".

Samo da napomenem da je eksterni hard disk potpuno nov.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera08.09.2019. u 10:00 - pre 55 meseci
To je normalno ako je neispravan hardver u tvom slucaju komunikacija preko usb-a ima greska ili imas neki malware koji presrece komunikaciju sa usb-om.
Kako je NTFS djubre od fajl sistema, naravno da ce biti ostecen zbog toga.
 
Odgovor na temu

Wonderfall
Novinar, EMG
Beograd

Član broj: 263746
Poruke: 17
87.116.178.*



Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera08.09.2019. u 10:53 - pre 55 meseci
Skenirao sam sistem na viruse i malver, nisam pronašao ništa.

Šta bi moglo da bude eventualno rešenje? Da li bi pomoglo ako bih ugradio nove USB portove?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera08.09.2019. u 11:17 - pre 55 meseci
Pogledaj u device manageru mozda drajver za usb controller nesto prijavi. Osim toga koji anti-virus
koristis? moze i on da bude problem...
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera08.09.2019. u 11:52 - pre 55 meseci
Ja sam imao (mada još uvek imam, ali ne znam gde mi je) WD Passport, koji je par puta slučajno tresnuo o pod, jednom u hotelu kad sam zaboravio da sam ga spustio na ćebe na krevetu da bih se javio na telefon, a onda uhvatio ćebe obema rukama i naglo ga povukao da ga lepo zategnem, a disk napravio "fenomenalnu" balističku putanju i tresnuo o pod. Tada je čak na jednom uglu ona plastika ispala iz žleba, ja lepo vratio i proverio sa više fajlova, disk radi normalno, super.
Posle mesec dana ostao uključen u laptop, međutim bila gomila nekog društva i neko je pomerao laptop tako da je disk više puta izgubio konekciju (ali nije ništa kopirano niti snimano) i posle toga kreću problemi.
Prvo sam primetio da slike ne mogu da otvorim na disku, ali kad prekopiram na računar, sve u redu. Hitno prekopiram te foldere sa slikama, jer su bile za nekog drugog i nisam smeo da ih izgubim. Nekoliko fotki je i nakon kopiranja bilo nečitljivo (datum i svi ostali podaci neizmenjeni).
Kasnije prekopiram sve podatke, i nađem tu i tamo poneki fajl koji je nepopravljiv. Kod nekih tekstualnih sam video da na pojedinim segmentima postoji "đubre" umesto čitljivog teksta.
Pošto je bio 160GB, a odmah sam kupio od 1TB, nisam se ni cimao da ga testiram, mada sam pri konačnom kopiranju svih fajlova sa njega uzeo nov kabl. Izgleda da je disk tu i tamo nešto zabrljao, da li ranije ili pri tom kopiranju kad sam ukapirao da ima neki problem. Međutim, oštećeni fajlovi su tako "random" raspoređeni da mi jedino pada na pamet da je u pitanju FAT (odnosno NTFS).

U principu, čim se pojavi prvi simptom (oštećen fajl i sl.) sa nekim uređajem, treba sve prekopirati pa onda istestirati uređaj adekvatnim programom.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera08.09.2019. u 11:54 - pre 55 meseci
Koliko kapiram, problem je sa svime sto nakaci na usb portove, ne samo taj disk.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera08.09.2019. u 11:56 - pre 55 meseci
Dodatna kartica moze da pomogne , samo ako je hardverski problem i to sa USB-om na ploci u pitanju . Ako je soft problem , onda nista .

Dobio si dobre savete .

1. Deinstall antivirusa . Nece ti nista biti kompu ako bude 1 dan bez njega .

2. Podizanje virtualnog sistema . Ako ne znas da radis sa Linuxom , podigni Win 7 sa DVD-a Live verziju . Dovoljno da istestiras kopiranje par fajlova .

3. Posle tacke 1 i 2 znaces da li je problem soft ili hard prirode . Ako proradi USB na Live win 7 onda je soft priroda problema . Ali i za Live treba deinstal antivirusa , jer oni upisuju podatke na root bloku . Zato posle deinstalla AV-a uvek ide restart sistema .
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera08.09.2019. u 11:59 - pre 55 meseci
Deinstaliraj USB drajvere pa scan for hw changes i neka ponovo instalira HUB.

Pokusaj i preko Live Linux-a, pa ako je problem i dalje prisutan, ili napajanje pravi neki sum u naponu koji smeta transferu ili je USB kontroler otkazao u neku ruku. Mozda i sama filtracija napoona 5V nije ok...mozda na ploci.

Ubaci neku PCI/PCI-e USB karticu i cepaj dalje.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera08.09.2019. u 12:32 - pre 55 meseci
Imao sam sličan problem sa Ubuntuom prilikom kopiranja fajlova sa internog hard diska na USB. Koristio sam neki od file managera, ne mogu da se setim da li je bio Krusader ili Double Commander. Problem je bio u tome što je korišćeni program prijavljivao iskopirane fajlove, progress indikator dogurao do 100%, ali izgleda da saam operativni sistem nije "ispraznio bafere" do kraja, pre nego što sam otkačio USB-a.

Zbog toga sam jedno vreme koristio strategiju da "napunjeni" USB držim još neko vreme prikačenog na kompjuter, onoliko koliko procenjujem da bi mu bilo dovoljno da zaista završi sa kopiranjem. Probaj i ti slično, moguće je da sam OS zavitlava.

Zapravo, Ubuntu kada klikneš na ikonicu USB-a na desktopu da bi removeovao ne pušta odmah da se izvuče USB, nego tek nakon nekog vremena, kada se čuju dva kratka "klika" ;) Onda obično bude sve OK.

Bez obzira na to, kada treba nešto da iskopiram, prvo ga arhiviram, pa zatim tu arhivu prebacim na drugi računar i tamo istestiram i raspakujem arhivu.

Dakle, probaj i ti da mu daš "fore", možda je sve zapravo ispravno.

Alternativno, dao mu "fore" ili ne, probaj da uporediš izvor (interni hard disk) i odrediše (USB) Total Commanderom. Ako je reč o neispražnjenim baferima, verovatno će se i dalje isto dešavati.

Ali uzmi neku veliku datoteku ili stablo, iskopiraj na USB, daj mu "fore" npr. 30-tak minuta ili koliko već proceniš, pa odradi binarnu komparaciju izvora i odredišta. Ako prođe, znači da je sve ispravno. Ako ne prođe, onda si u velikom problemu :(


 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera08.09.2019. u 12:51 - pre 55 meseci
To je sve nepotrebno maltretiranje, novi OS-ovi USB fleševe optimizuju za "quick removal", što znači da se ništa ne drži u baferu kao ranije, već se odmah upisuje. Čak i Win 10 od neke novije verzije optimizuje USB fleševe i diskove za "quick removal".
U svakom slučaju, nije zgoreg koristiti neki poseban program, pošto ima i onih koji omogućuju da se USB uređaj ponovo priključi (softverski) ako je isključen, tako da ne mora fizički da se isključi i uključi.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Wonderfall
Novinar, EMG
Beograd

Član broj: 263746
Poruke: 17
87.116.178.*



Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera08.09.2019. u 13:07 - pre 55 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Pogledaj u device manageru mozda drajver za usb controller nesto prijavi. Osim toga koji anti-virus
koristis? moze i on da bude problem...


Koristim Avast i Windows Defender, a što se drajvera tiče, sve sam ih proverio, Windows kaže da su ažurirani. Ne znam da li da probam da deinstaliram potpuno USB controller, pa da ga instaliram opet?
 
Odgovor na temu

Wonderfall
Novinar, EMG
Beograd

Član broj: 263746
Poruke: 17
87.116.178.*



Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera08.09.2019. u 13:11 - pre 55 meseci
Citat:
stameni:
Imao sam sličan problem sa Ubuntuom prilikom kopiranja fajlova sa internog hard diska na USB. Koristio sam neki od file managera, ne mogu da se setim da li je bio Krusader ili Double Commander. Problem je bio u tome što je korišćeni program prijavljivao iskopirane fajlove, progress indikator dogurao do 100%, ali izgleda da saam operativni sistem nije "ispraznio bafere" do kraja, pre nego što sam otkačio USB-a.

Zbog toga sam jedno vreme koristio strategiju da "napunjeni" USB držim još neko vreme prikačenog na kompjuter, onoliko koliko procenjujem da bi mu bilo dovoljno da zaista završi sa kopiranjem. Probaj i ti slično, moguće je da sam OS zavitlava.

Zapravo, Ubuntu kada klikneš na ikonicu USB-a na desktopu da bi removeovao ne pušta odmah da se izvuče USB, nego tek nakon nekog vremena, kada se čuju dva kratka "klika" ;) Onda obično bude sve OK.

Bez obzira na to, kada treba nešto da iskopiram, prvo ga arhiviram, pa zatim tu arhivu prebacim na drugi računar i tamo istestiram i raspakujem arhivu.

Dakle, probaj i ti da mu daš "fore", možda je sve zapravo ispravno.

Alternativno, dao mu "fore" ili ne, probaj da uporediš izvor (interni hard disk) i odrediše (USB) Total Commanderom. Ako je reč o neispražnjenim baferima, verovatno će se i dalje isto dešavati.

Ali uzmi neku veliku datoteku ili stablo, iskopiraj na USB, daj mu "fore" npr. 30-tak minuta ili koliko već proceniš, pa odradi binarnu komparaciju izvora i odredišta. Ako prođe, znači da je sve ispravno. Ako ne prođe, onda si u velikom problemu :(




Češće kopiram na eksterni hard, koji je sve vreme priključen za komp, tako da pretpostavljam da ima dovoljno fore da se iskopira sve što treba. Ali hvala na postu, probaću ovo sa Total Commanderom, možda saznam nešto :/
 
Odgovor na temu

Wonderfall
Novinar, EMG
Beograd

Član broj: 263746
Poruke: 17
87.116.178.*



Profil

icon Re: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera08.09.2019. u 13:35 - pre 55 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Koliko kapiram, problem je sa svime sto nakaci na usb portove, ne samo taj disk.


Upravo, nije problem samo sa eksternim hardom, ista stvar se dešava i kada kopiram fajlove na USB ili čak telefon. Zato sam zaključio da je problem možda u USB portovima. Kada probam da sa drugog kompjutera kopiram fajlove na te uređaje, nema nikakvih problema.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Problem sa USB portovima, fajlovi se unište tokom transfera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3424 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.