Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sony LED pozadinsko osvetljenje kvalitetnije od konkurencije?

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Sony LED pozadinsko osvetljenje kvalitetnije od konkurencije?

[ Pregleda: 1730 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Sony LED pozadinsko osvetljenje kvalitetnije od konkurencije?21.05.2019. u 12:01 - pre 59 meseci
Ovih dana mučim muku sa nekoliko LG i Philips televizora pa sam gledajući po internetu našao milion youtube klipova kako ljudi krpe i popravljaju led diode pozadinskog osvetljenja. U tome prednjače uglavnom LG i samsung ali su i ostali prisutni.

Onda sam potražio to isto za SONY televizore i začudio se jer nema ničega. Samo tu i tamo neko krpi elektroniku ili napajanje.

Koje se led diode ugrađuju u sony televizore za pozadinsko osvetljenje i kakav je to sistem kada se ne kvari tolike godine? Jel ima neko informaciju kakav je to sistem? Hvala unapred.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 678



+729 Profil

icon Re: Sony LED pozadinsko osvetljenje kvalitetnije od konkurencije?21.05.2019. u 19:05 - pre 59 meseci
Usr..i su sa Trinitron ekranima na matorim televizorima pa sad moraju da prave ekrane koji nece izdahnuti brzo.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Sony LED pozadinsko osvetljenje kvalitetnije od konkurencije?21.05.2019. u 19:21 - pre 59 meseci
sony ne pravi ekrane za lcd. uglavnom se svelo na nekoliko velikih proizvodjaca od kojih svi kupuju. lg i samsung, sharp u manjoj meri i verovatno jos nekoliko manjih.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1450 Profil

icon Re: Sony LED pozadinsko osvetljenje kvalitetnije od konkurencije?21.05.2019. u 19:57 - pre 59 meseci
Dobro ekrani to je uvek ok a pozadinsko osvetljenje? Ono je problem danas. Da pamtim one trinitronce sto su odlazili u par godina a poznati po dugovecnosti bili. 90tih koliko se sećam 😄 krš i lom
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

nessha
Falcon Crest

Član broj: 94560
Poruke: 838
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Sony LED pozadinsko osvetljenje kvalitetnije od konkurencije?23.05.2019. u 17:58 - pre 59 meseci
Nije bas to kod Sony-ja toliko superiorno, kako bi se ucinilo... pogotovu You tube nije merodavan za izvlacenje bilo kakvog zakljucka. Ja sam imao ite kako kvarova na pozadinskom svetlu kod Sony-ja i to kako kod D-led tako i kod Edge-led. Razlika je, medjutim, sto je ukupno uzev... u masi, Sony mnogo manje zastupljen "u narodu" od pomenutih LG-ija i Samsunga. Moguce je da je eventualno kod Sony-ja driver invertor za pogon LE dioda nesto bolje dimenzionisan pa da to eventualno utice na ucestalost "crkavanja" pozadinskog svetla, ali cak ni to ne bih mogao sa sigurnoscu da utvrdim jer se nisam toliko duboko upustao u komparativnu analizu te vrste !?
Neznanje je veliki izvor hrabrosti!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Sony LED pozadinsko osvetljenje kvalitetnije od konkurencije?26.05.2019. u 20:06 - pre 58 meseci
Paaa možda si u pravu, evo ja otvorio filips led tv kad ono unutra sve samsung hehe nije isključeno da i sony i svi ostali nabavljaju neku krdžu od delova za svoje jeftinije modele do 1000 evra. Mose se mišlju daj da ga zajebbemo opet će posle da kupi neki krš 😂
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Sony LED pozadinsko osvetljenje kvalitetnije od konkurencije?

[ Pregleda: 1730 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.