Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Orionova optika za Internet, TV i telefon

[es] :: ISP :: Orionova optika za Internet, TV i telefon

[ Pregleda: 2134 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Orionova optika za Internet, TV i telefon17.11.2018. u 12:29 - pre 65 meseci
U doba dial-upa koristio sam EUnetov POP3 i SMTP. Posle Veratovog ADSL-a prešao sam na (kablovski) Ikom, a potom i na SBB, pri čemu koristim i SBB-ovu televiziju i telefon.

Da ne bih menjao email adresu, hostovanu kod EUneta, koristio sam EUnetov POP3, a SBB-ov SMTP, i ta je kombinacija funkcionisala do početka maja ove godine, kada su admini SBB-a odlućili da za pristup SMTP-u SBB-a moram da imam i hostovanu email adresu kod njih. Međutim, ja bih to da izbegnem.

U međuvremenu pojavio se provajder Orion, koji takođe nudi Internet, TV i telefon, pod sličnom cenom kao i SBB, ali sa optičkim kablovima, pa me zanimaju iskustva onih koji su neki od Orionovih paketa isprobali.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Orionova optika za Internet, TV i telefon17.11.2018. u 20:05 - pre 65 meseci
Čim piše ORION, to znači da treba da zaobiđeš u širokom luku.

Ako ti je Eunet imejl bio dobar onda prosto napravi nalog na google.com i koristi njihov imejl i neces imati problema sa menjanjem provajdera.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Orionova optika za Internet, TV i telefon18.11.2018. u 08:30 - pre 65 meseci
Na osnovu kog iskustva Peđa pišeš ovo? Probao si Orionov optički Internet u Užicu? Nisi, naravno.

Na osnovu iskustva par kolega i poznanika, internet im je sasvim ok, optički paketi imaju akciju gde izađu upola jeftiniji od deračkog SBBa, ali im je tehnička podrška i dalje očajna.

Ovo je ta akcija: https://oriontelekom.rs/akcija-orion-trojka/ a ujedno i najbolja ponuda za one koji imaju tehničke mogućnosti naravno i ko nema mogućnost za Exe-net.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Orionova optika za Internet, TV i telefon19.11.2018. u 07:29 - pre 65 meseci
Rekao sam: Čim piše ORION, to znači da treba da zaobiđeš u širokom luku. Optiku nisam pomenuo. Prosto tu firmu treba zaobići. To je namoral na svakom koraku.

 
Odgovor na temu

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Re: Orionova optika za Internet, TV i telefon19.11.2018. u 16:31 - pre 65 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:
Čim piše ORION, to znači da treba da zaobiđeš u širokom luku.


Pošteno, počela je da me svrbi optika, a MTS još uvek "ne dobacuje" do mene...

Ipak:

Citat:
Ako ti je Eunet imejl bio dobar onda prosto napravi nalog na google.com i koristi njihov imejl i neces imati problema sa menjanjem provajdera.


Ovo je odlična ideja; uopšte se nisam toga dosetio.

Međutim, imam problem sa konfigurisanjem Gmailovog SMTP-a. Evo mojih podešavanja, pa ako neko ima ideju šta ne valja, zamolio bih ga da javne...

Code:

Server Name: smtp.gmail.com
Port: 465
Username: [email protected]
Authentication method: Normal password
Connection Security: SSL/TLS

 
Odgovor na temu

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Re: Orionova optika za Internet, TV i telefon20.11.2018. u 11:17 - pre 65 meseci
Pitanje o Gmailovom SMTP serveru postaviću u odgovarajućem potforumu, a iskustva sa Orionovim paketima ne vidim zašto ne bi bila dobrodošla :)
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.mediaworksit.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Orionova optika za Internet, TV i telefon05.12.2018. u 14:06 - pre 64 meseci
@Predrag Supurovic

Covek pita za opticki internet i jedino je @bachi mu dao informacije.

Posebno se jezim od komentara kako treba zaobilaziti Orion u sirokom luku, a nije ni probao uslugu iste kompanije. Slazem se da je podrska za rez korisnike losija, ali jel u SBB-u/Telekomu bolja? Sve botine do botina.

Elem @stameni da se vratimo na optiku, GPON je u pitanju, ono sto platis to i imas.. uzmi, testiraj, neces se pokajati :-)




 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Orionova optika za Internet, TV i telefon05.12.2018. u 22:21 - pre 64 meseci
Marko ja sam probao i nemašp pojma kakvo je olakšanje bilo kada sam uspeo da se trsim tog linka.
Zato i kaem, Orion zaobilazite u širokom luku kao firmu, Nek vam nude ne znam kako dobar interneti ne znam kao dobru cenu, bežite od toga ko đavo od krsta.
 
Odgovor na temu

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Re: Orionova optika za Internet, TV i telefon09.12.2018. u 16:17 - pre 64 meseci
Citat:
Marko Cukalac
Posebno se jezim od komentara kako treba zaobilaziti Orion u sirokom luku, a nije ni probao uslugu iste kompanije. Slazem se da je podrska za rez korisnike losija, ali jel u SBB-u/Telekomu bolja? Sve botine do botina.


Upravo mi ovakvi odgovori znače -- iskustva u praksi, bilo da su pozitivna, bilo da su negativna. Hvala :)

Citat:
Elem @stameni da se vratimo na optiku, GPON je u pitanju, ono sto platis to i imas.. uzmi, testiraj, neces se pokajati :-)


Uzeću ovu poruku u ozbiljno razmatranje :)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Orionova optika za Internet, TV i telefon

[ Pregleda: 2134 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.