Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Integrisan TeamViewer u Delphi aplikacije

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Integrisan TeamViewer u Delphi aplikacije

[ Pregleda: 1382 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Integrisan TeamViewer u Delphi aplikacije15.04.2018. u 12:34 - pre 72 meseci
Da li je moguće kada neko otvori neki program koji sam pravio u delphiju,da iscita TeamViewer id i pass,i posalje mi nekako,i ja da to vidim,tako da mogu nekako sprečiti korišćenje nečega što sam napravio?Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

salvaric
Novi Sad

Član broj: 53995
Poruke: 204
87.116.180.*



+4 Profil

icon Re: Integrisan TeamViewer u Delphi aplikacije15.04.2018. u 19:31 - pre 72 meseci
Na koji način misliš sprečiti, nakačiti se preko Team-a na njegov komp pa izbrisat program?

Napravi neku vrstu zaštite programa, uzmi parametre hardvera, id (procesora ili hdd) pa vrši proveru nakon startovanja programa. Napravi generator (funkciju) koji će id obraditi i napraviti novi id tvog programa, snimi ga u registry ili neki fajl na kompu, pa ga nakon starotvanja programa uzmi i poredi sa generisanim id hardvera, u koliko je ok nastavi sa radom u koliko ne gasi program ili zahtevaj registraciju programa kroz neki dialog za unos. Na taj način ćeš samo ti moći aktivirati dati program i voditi kod sebe evidenciju o broju korisnika i njihovim id-ovima.

Kod mene ta varijanta radi posao, nije 100% neka zaštita, ali je za mene dovoljna. Ozbiljni programeri mogu to razbiti lako, pitanje je da li je program vredan truda.
Nikad izvini!
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Integrisan TeamViewer u Delphi aplikacije15.04.2018. u 20:20 - pre 72 meseci
Hoces da blokiras rad u tvom programu ako je startovan TeamViewer?
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Integrisan TeamViewer u Delphi aplikacije15.04.2018. u 20:52 - pre 72 meseci
Ja sam za sada koristio da limitiram broj unosa u bazu podataka , i to je za sada okej,ali sam mislio to malo da unapredim,na neki bolji način.Mislio sam da kada se otvori moj program,otvori se i TV i posalje mi id i pass,tj verovatno su negde i ti podaci zapisani u registru...Ne da mu izbrisem program,nego da vidim jel koristi ili ne i u koje svrhe.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Integrisan TeamViewer u Delphi aplikacije15.04.2018. u 21:15 - pre 72 meseci
U .NET System.Windows.Forms.SystemInformation.TerminalServerSession daje true ako se forma korsiti sa remote koneckije. D ali radi smao sa REMote DEsktop iili i sa ostalim remote protokolima to treba proveriti.

Sam Windows se u nekim svojim segmentima tako ponaša, ako je remote konekcija odbija saradnju, i znam da to radi cak i sa VNC i TeamVewer konekcijama. I neki antivirusni programi se tako ponasaju. Sigurno je da to st tebi treba moze samo treba da iskopas kako da to obavis iz Delfija.
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Integrisan TeamViewer u Delphi aplikacije16.04.2018. u 16:22 - pre 72 meseci
Treba ti neka statička IP adresa, na koju instaliraš neku server aplikaciju koji će da prihvata i čuva podatke sa klijent aplikacija.
Kad ti se app startuje ona posalje podatke na server. Ograničiš app da ne radi bez internet konekcije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Integrisan TeamViewer u Delphi aplikacije

[ Pregleda: 1382 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.