Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samba, Ubuntu 14.04, dozvola admin useru pristup svim home direktorijumima svih ostalih usera

[es] :: Linux mreže :: Samba, Ubuntu 14.04, dozvola admin useru pristup svim home direktorijumima svih ostalih usera

[ Pregleda: 2687 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.static.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Samba, Ubuntu 14.04, dozvola admin useru pristup svim home direktorijumima svih ostalih usera01.03.2018. u 08:01 - pre 74 meseci
Kako omoguciti da jedan (glavni - nazovimo ga admin) user ima pristup svim home folderima od ostalih korisnika na serveru?
Taj user je vec u root grupi ali to nije nista promenilo, i dalje taj user vidi samo svoj home directory.

Imam instaliran Webmin i obicno sve u vezi Samba servera podesavam preko njega.

U pitanju je Ubuntu 14.04. ne znam koja je verzija Samba servera.

Ako treba jos nesto od informacija pitajte.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.static.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Samba, Ubuntu 14.04, dozvola admin useru pristup svim home direktorijumima svih ostalih usera01.03.2018. u 08:44 - pre 74 meseci
Hmmm... recimo da sam resio problem.

Nisam mislio da ovo moram uraditi posebno, mislio sam da se moze negde samo upisati neki parametar tako da svi home direktorijumi budu vidljivi admin user-u, ali sam na kraju napravio share ka /home folderu
Code:

[home]
    valid users = admin_user
    public = no
    path = /home
    browseable = no
    include = /etc/samba/smb.%U.conf


Pa sam napravio file /etc/samba/smb.admin_user.conf sa sadrzajem:
Code:

[home]
    browseable = yes


Jedino sto sada admin_user nema prava da pise u te home foldere bez obzira sto je u root grupi... ne znam kako ovo da resim ali mislim da cu to lakse skontati.
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Samba, Ubuntu 14.04, dozvola admin useru pristup svim home direktorijumima svih ostalih usera05.03.2018. u 15:24 - pre 73 meseci
Umesto stavke "valid users" postoji baš "admin users" opcija. Samo, .... ja bih bio izuzetno oprezan sa korišćenjem ovoga u produkciji.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: Samba, Ubuntu 14.04, dozvola admin useru pristup svim home direktorijumima svih ostalih usera

[ Pregleda: 2687 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.