Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanja vezana za kupovinu karti javnog prevoza u Malme-u

[es] :: Vodič za emigraciju :: Pitanja vezana za kupovinu karti javnog prevoza u Malme-u

[ Pregleda: 640 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Pitanja vezana za kupovinu karti javnog prevoza u Malme-u18.12.2017. u 09:00 - pre 76 meseci
Pozdrav svima,

Postavljam ovo pitanje ovde jer računam da će najviše ljudi, koji prati problematiku migracija, znati odgovor na moje pitanje, a opet ako administrator smatra da pitanje nije za ovde, neka premesti.

Planiram turistički da odem do Malme-a pa gdedam javni prevoz u okviru grada i do Kopenhagena. Sve sam čini mi se pregledao što na sajtu njihove firme za prevoz, što na Youtube-u i opet imam neke dileme vezano za najpovoljniju kupovinu karata za prevoz. Usput, postoji i jedan video na Youtube gde devojka, po govoru bih rekao da je negde sa severa Evrope (da ne tvrdim Šveđanka) koja se ne može snaći da kupi kartu na tom njihovom automatu, pa otuda još jedan razlog za moje pitanje.

Vezano za JO JO karticu:

1. Rekao bih da je to kartica na koju možete kada je kupite u kiosku i uplatiti određenu svotu novca i kupiti kartu na automatu, od određene lokacije do druge određene lokacije koju birate na automatu? Da li sam u pravu?
2. Tu postoji dilema jer gledajući njihove spotove (prevoznika) oni primiču tu JOJO kartu pri ulasku u bus. Kako znaju do koje lokacije plaćaju kartu? Ili su to samo takozvane "period" karte koje važe određeno vreme, a sa ovim koje se dopunjuju parama morate obavezno kupiti kartu na automatima pre ulaska u bus ili voz i njih ne primičete automatu u bus-u?
3. Postoji li mogućnost kupovine na automatu pomoću te JOJO kartice ili kešom dnevne ili trodnevne karte za neograničeni broj vožnji (to nađoh na jednom našem sajtu ali prevoznik to nigde ne pominje) i kako se u tom slučaju, naravno ako postoji, odrediti prema zonama, kojih ima valjda 14 da se ne nađem u neugodnoj situaciji u slučaju kontrole?
4. Može li se pomoću JOJO kartice kupiti karta za bus do Kopenhagena (nisu više zeleni već žuti autobusi) ili za voz?

Hvala svima na što detaljnijim odgovorima i iskustvima ako su ih imali, puno će mi pomoći.

blaki


Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Pitanja vezana za kupovinu karti javnog prevoza u Malme-u

[ Pregleda: 640 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.