Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako doštampati logo ili deklaraciju proizvoda na već gotovoj ambalaži.

[es] :: Izdavaštvo :: Kako doštampati logo ili deklaraciju proizvoda na već gotovoj ambalaži.

[ Pregleda: 2198 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srdjan63
prodaja baterija
"Konis" doo

Član broj: 317978
Poruke: 1
87.116.179.*



Profil

icon Kako doštampati logo ili deklaraciju proizvoda na već gotovoj ambalaži.28.11.2017. u 19:11 - pre 77 meseci
Potreban mi je savet kako da na već gotovoj ambalaži nekog proizvoda odštampam logo moje firme ili nešto drugo npr: deklaracija proizvoda, rok trajanja i slično. Ja se ne bavim štampom tako da sam po tom pitanju laik. Sve što bih doštampao bi bilo crnom bojom a na taj jedan ili dva kvadratna santimetra na kome bih doštampavao bih prethodno hteo da nanesem belu boju. Sve bi isto izgledalo kao kada bih na belim samolepivim papirićima odštampao željeni tekst ili logo običnim laser štampačem pa to nalepio na artikal, ali ja ne želim da se vidi da je doštampavano a pogotovo ne da je lepljena odštampana etiketa. Kutije na kojima bih to radio liče na kutije od plazma keksa, a mislim i da je debljina tog papira slična, a površina te original kutije je čini mi se lakirana. U pitanju je par stotona kutija koje bih trebao da doradim pa bi mi dobro došao neki savet. Postoji li nekakva transfer folija da ja na nju odštampam željeni tekst a da to posle nekako nanesem na kutiju sa peglom ili nešto slično. Kako da nanesem belu boju (kakva bi to morala da bude bela boja da bi posle prihvatila crnu boju preko bele)? Ima li neka varijanta ( sprej ili slično) da na kraju, na celu kutiju nanovo nanesem lak ?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kako doštampati logo ili deklaraciju proizvoda na već gotovoj ambalaži.28.11.2017. u 20:07 - pre 77 meseci
Ti belom bojom hoces da prekrijes nesto sto vec postoji?!

Po meni,ne gine ti sito postupak,i za belu fleku kao i za to sto ce biti preko nje.

Nauciti,vrlo lako.Ulaganje u ram,emulzija,na laseru odstampan oblik na pausu,svetlo za osvetljavanje,boja,rakel.
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
109.175.96.*



+69 Profil

icon Re: Kako doštampati logo ili deklaraciju proizvoda na već gotovoj ambalaži.29.11.2017. u 08:51 - pre 77 meseci
- Kutija (znači gotov proizvod, savijen, zalijepljen, debljine 200gsm) - zaboravi lakiranje cijele površine ... (a lakova imaš i u spreju ... razne namjene)


-Nikako, ako misliš da to liči na nešto.
-Jeftinije (o kvalitetu da ne govorim) uradi to ponovo - opcija ako si to već radio ... došlo do greške ... imaš već sve potrebno (priprema, ploče i alat u štampariji)


Ako ne ...
-hmm 2 cm2 na kojima bi bio tekst ili logo + navedeni uslovi?

4. Sito štampa - boja na boju, tekst ispod minimuma ~5pt - teško - mrljavo

2. UV-štampa - opet tu treba uzeti kutiju u ruke (čak ni da imaš sliku kutije) da se vidi šta i kako (probati, neke boje ne trpe preštampavanje + npr. UV lampe, hemija ili temperature na kojima se radi). Hm, imaš sve spomenuto ... bijelu boju, kvalitetnu štampu, lak ....

3. Nanodiy tehnike - nanodiy ti je nekao ta tehnika koju spominješ folija + prepeglaš i gotovo ... isto kao za UV (probati, neke boje ne trpe prešta....., .... ).

1. Vosak (ovu opciju si sam u startu eliminisao ali ću navesti) tkz. samoljepljivi 3D stikeri ili ... ne izgleda loše, može se raditi tanje, jesta da je reljef, na kraju krajeva možeš dodavati jači lijepak (ili plastiku) da to u slučaju pokušaja skidanja pokida gornji sloj kartona tj. uništi preštampani dio.

l.p.
:D
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Kako doštampati logo ili deklaraciju proizvoda na već gotovoj ambalaži.

[ Pregleda: 2198 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.