Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dojava o prekidu napajanja sa gradske mreže

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Dojava o prekidu napajanja sa gradske mreže

[ Pregleda: 1298 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NetworkGuy
Tehničar za telekomunikacije
Beograd

Član broj: 335971
Poruke: 63



Profil

icon Dojava o prekidu napajanja sa gradske mreže27.10.2017. u 22:28 - pre 78 meseci
Evo ovako, na jednoj lokaciji se nalaze Mikrotik mAnt box, Mikrotik SXT5, Mikrotik LHG5, AirGrid 23 i jedan megabitni, 5oportni switch.
Kupio sam UPS, marke Mustek, model PowerMust 400 USB.
Takodje, stavio sam i ispravnu bateriju i isprobao, sve radi super.

UPS ima USB i serijski port. Ja sam mu pritupio preko serijskog porta (rs232), uz aplikaciju skinutu odavde:
http://winmust.sourceforge.net/

Jasno prikazuje potrošnju, opterećenost, kada se napaja sa baterije, kada sa mreže itd.

Zanimaju me dve stvari:

1. Koji metod da upotrebim da imam dojavu kada uređaji počnu da se napajaju sa baterije?
Pritom, svi uređaji koriste PoE i ne mogu im stavljati dva napajanja, jedno direktno (12V) a drugo preko PoE(18V), pa da ima smisla ona priča sa skriptom, kada napon na uređaju padne ispod npr. 15V, šalje mail, sms, štagod.
2. Da li ikako mogu da pristupim tom UPS-u, ukoliko ga povežem serijskim portom sa nekim mikrotikom (nijedan od navedenih) koji ima serijski port, a koji bi naknadno ubacio. Konkretno, zanima me napon na bateriji, kada UPS pređe u baterijski režim rada - nestane struje.

Pozdrav veliki
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Dojava o prekidu napajanja sa gradske mreže27.10.2017. u 23:15 - pre 78 meseci
Mikrltik podržava replikaciju serijskog porta preko mreže. Nekad davno sam to radio i radilo je sasvim korektno.

https://wiki.mikrotik.com/wiki..._SSH_.2F_telnet_.2F_mac-telnet


 
Odgovor na temu

bmarkovic06

Član broj: 301412
Poruke: 716



+66 Profil

icon Re: Dojava o prekidu napajanja sa gradske mreže28.10.2017. u 13:20 - pre 78 meseci
Najlakse ti je da stavis bilo kakav rutercic direktno na mrezu i pingujes ga sa mikrotika i tako ces znati kad je nestalo struje pa mozes uci u interfejs UPS-a da vidis stanje baterije itd...
 
Odgovor na temu

Glogovacki
begginer
Nigde
PM

Član broj: 335552
Poruke: 30



+5 Profil

icon Re: Dojava o prekidu napajanja sa gradske mreže05.11.2017. u 13:47 - pre 77 meseci
Bilo bi dobro kad bi mogao da podesiš da kad se prebaci na bateriju korisnike redirektuje na neku stranicu sa tajmerom još koliko je vremena ostalo do prekida interneta. TO vreme bi bila neka prosečna vrednost trajanja baterije. Redirekija da se radi na sat, pola sata, 15min 10 i 5 min.
 
Odgovor na temu

NetworkGuy
Tehničar za telekomunikacije
Beograd

Član broj: 335971
Poruke: 63



Profil

icon Re: Dojava o prekidu napajanja sa gradske mreže27.11.2017. u 21:46 - pre 77 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:
Mikrltik podržava replikaciju serijskog porta preko mreže. Nekad davno sam to radio i radilo je sasvim korektno.

https://wiki.mikrotik.com/wiki..._SSH_.2F_telnet_.2F_mac-telnet



Bio sam isuviše zauzet drugim stvarima da bih stigao pre ovo da isprobam.
Sinoć isprobao, radi fantastično.
Uskoro UPS ide na lokaciju, pa ću rado da pratim i kad je sve u redu :)

Hvala veliko!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Dojava o prekidu napajanja sa gradske mreže

[ Pregleda: 1298 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.