Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Terratec Phase X24 problem

[es] :: Muzička produkcija :: Terratec Phase X24 problem

[ Pregleda: 2497 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pan66
Miljan Zivaljevic
Novi Sad, Srbija

Član broj: 336532
Poruke: 1
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



Profil

icon Terratec Phase X24 problem30.03.2017. u 10:04 - pre 85 meseci
Pozdrav ljudi!

Vrlo sam svez, kako na forumu tako i generalno u celoj prici oko dizajna zvuka. Imam jedan problem (naravno) oko kog lupam glavu vec duze vreme.
Nabavio sam stariju eksternu zvucnu - Terratec Phase x24, i ne mogu da dobijem output. Koristim Win7 64bit. Skinuo sam odgovarajuci drajver za uredjaj ali sta se desava? Ako recimo radim u Cubase-u ili pustim bilo kakav zvuk na kompu, potenciometri pokazuju da se zvuk reprodukuje ali ja njega ne cujem.
Postoji jos jedna stvar. Kad ukljucim Phase x24, zvuk se javi na par sekundi ali onda uredjaj kao da se sam od sebe iskljuci i ukljuci opet. Kad se ukljuci, zvuka nema iako potenciometri pokazuju da je sve u redu.

Ako je neko imao slican problem ili ima predstavu sta se ovde desava, molio bih da mi javi. Situacija me ubija.

Hvala unapred.
=
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Terratec Phase X24 problem31.03.2017. u 07:47 - pre 85 meseci
Citat: "Nabavio sam stariju eksternu zvucnu - Terratec Phase x24, i ne mogu da dobijem output."

Pogledaj -->https://www.google.rs/webhp?so...hase+x24+windows+7+64+bit&*

Zbunjuje činjenica: "Kad ukljucim Phase x24, zvuk se javi na par sekundi ali onda uredjaj kao da se sam od sebe iskljuci i ukljuci opet."

Je li sve uredno povezano?
Kakvi su kablovi?
Da li redovno radi Cubase, da li ispravno reprodukuje muziku iz integrisane kartice u kompu?
Da li je sigurno da je Terratec ispravan?
Da li se u Cubase "pušta" Mono ili Stereo, ili MIDI snimak?

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Terratec Phase X24 problem31.03.2017. u 11:05 - pre 85 meseci
Problem je to sto je u pitanju kartica koja je prilicno stara. Malocas sm pricao sa ortakom koji je svojevremeno imao tu karticu i kaze mi da je to bilo (po njegovom secanju) 2009 ili 20010 godine. Koristio je kratko jer je i on imao problem sa karticom i slusanjem (playback-om). Kartica, opet koliko se on seca, dobro radi samo na Windows XP. Iako postoje drajveri za Windows 7 32bit koji je on koristio nije uspeo da je natera da radi kako treba, da se cuje.

U stvari, problem je u FireWire konekciji. Konkretno u FireWire adapteru bilo da je externi u vidu kartice ili integrisan na ploci. Sam FireWire sistem je odlican jer podrzava rad sa 32 kanala IN & OUT (kao i za Video!) i to bez ikakvih setovanja jer prepoznaje uredjaj kao takav i prilagodjava mu se trenutno i bez ikakvih dodatnih i/ili naknadnih namestanja/setovanja pri tom bez degradacije signala u ma kom smislu, u tome prednjaci nad svim ostalim sistemima veza ali je problem u drajveru i samom cipu adaptera, nisu svi potpuno kompatibilni sa cipom adaptera na uredjaju. Problem je to sto je sam sistem nastao u saradnji Apple i Texas Instruments (i jos par nebitnih firmi) za potrebe Apple uredjaja, i optimizovan je konkretno za Apple uredjaje tako da, recimo, MAC kompjuteri imaju „dedicated” FireWire integrisan sistem koji radi savrseno uvek. Sve sto se tice PC-a je prakticno neka vrsta adaptacije i obzirom da nije „dedicated for PC” sama adaptacija/prilagodjenje je manjkavo po raznim aspektima jer mnoge firme to rade... Na PC-u je najbolje kad je u pitanju FireWire adapter (externi ili integrisan) koji ima Texas Instruments cip ali cak i sa tim cipom nije garantovano da ce raditi kako treba. Cipovi sa oznakom ostalih proizvodjaca skoro da garantuju probeme. Sto rezultira time da je nemoguce „snaci se pa ce raditi” - ili radi bez problema ili ako nesto ne radi (u ovom slucaju slusanje) nema nacina da se to resi.

Kako god, kartica je bas previse stara (iako kvalitetna) da bi imalo smisla baktanje oko nje jer nema sigurnog nacina niti saveta koji ce omoguciti trajno dobru upotrebu. Moze da se nabavi za neku pristojnu/pristupacnu sumu novca katrica najnovije generacije koja je kompatibilna sa PC-em i radi bez ikakvog problema po svakom pitanju. (ja licno uvek preporucujem neku od Focusrite Scarlett varijanti https://us.focusrite.com/scarlett-range)



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Terratec Phase X24 problem

[ Pregleda: 2497 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.