Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lazarus - ListBox greška prilikom pokretanja

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Lazarus - ListBox greška prilikom pokretanja

[ Pregleda: 1431 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

salvaric
Novi Sad

Član broj: 53995
Poruke: 204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Lazarus - ListBox greška prilikom pokretanja31.01.2017. u 13:38 - pre 87 meseci
Instalirao sam poslednju verziju Lazarusa, da li je reč o nekom bug-u, vjerovano jeste, nisam siguran.

Ako neko radi sa ovim alatom, u klasičnom primeru je demonstrirana problematika.

Kreirane su tri forme, prva poziva drugu a druga treću (putem ShowModal funkcijom), u trećoj se prikazuje samo običan ListBox komponenta, forma otvara sledeću formu pritiskom na Button.
Prvi put kad se dođe do treće forme ide sve ok, al kad se izađe iz treće pa iz druge, vrati na glavnu formu, i ponovo pokrene druga pa treća, izbaci grešku "Invalid type cast".

Sa svim drugim komponentama radi, al kad se doda ListBox neće. Radi i sa ovom kad se forme pozivaju sa Show procedurom, ali meni treba sa ShowModal.
Nikad izvini!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Lazarus - ListBox greška prilikom pokretanja31.01.2017. u 14:28 - pre 87 meseci
Sad sam probao i meni normalno radi. Doduse ja ne koristim standardni Lazarus i FPC vec NewPascal. Instaler koji sam koristio je FPCDeluxe, treba verovatno jedno sat vremena dok sve ne skine, kompajlira ali posle radi lepo.
 
Odgovor na temu

salvaric
Novi Sad

Član broj: 53995
Poruke: 204
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Lazarus - ListBox greška prilikom pokretanja31.01.2017. u 16:00 - pre 87 meseci
Očito je greška u kompajleru, instalirao sam stariju verziju, i radi kako treba.
Nikad izvini!
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
*.e-info.ba.



+62 Profil

icon Re: Lazarus - ListBox greška prilikom pokretanja01.02.2017. u 08:03 - pre 87 meseci
Au... koji propust Lazarus-a.

Jesi li javio autorima? Da im posaljes ovaj zip/exe?
Probao sam i ja exe koji si stavio, nema sumnje, greska je tu. Znaci da nije u pitanju okruzenje u kojem se exe izvrsava (dlls itd.), vec je bug bas u kompajleru.

Pozz
 
Odgovor na temu

salvaric
Novi Sad

Član broj: 53995
Poruke: 204
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Lazarus - ListBox greška prilikom pokretanja01.02.2017. u 16:41 - pre 87 meseci
Javljeno, ispravili su grešku, neko je već ranije intervenisao, samo što sam ja skidao direktno sa njihovog oficijalno sajta poslednju verziju, nisam ni skidao zakrpe. Big propuust, al dešava se. Delphi jeste klasa za Lazarus, al meni radi posao sasvim korektno.

[Ovu poruku je menjao salvaric dana 01.02.2017. u 18:15 GMT+1]
Nikad izvini!
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Lazarus - ListBox greška prilikom pokretanja

[ Pregleda: 1431 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.