Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji USB fles kupito da na njega stavim pasword

[es] :: Security :: Koji USB fles kupito da na njega stavim pasword

[ Pregleda: 25786 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mstevica
ruma

Član broj: 143117
Poruke: 89
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Koji USB fles kupito da na njega stavim pasword10.11.2016. u 22:37 - pre 89 meseci
Pozdrav ljudi
Evo vec drugi put mi je neko urao fles.Hteo bi da kupim fles na koji mogu da stavim sifru.Bukvalno da menoze da e pritupi flesu bez sifre.Citao sam da sami proivodjaci daju neke programe.
Znaci treba mi samo da ima sifra na usb flesu.Naleta sam na neke programe ali oni nerade na nekim oparetivnis sistemima.Znaci akono nadjem da radi na xp i sedmici onada neradi na deseci... Naletao sam i na programe koji traze da bubu intalirani na racunaru sa koga otvaras fels... Ali ni to mi neogovara.Meni treba bukvalno kada uklucim usb da na njemu ima sifra.Ja ukusam sifru pristupim mu iskopiram sta mi treba i to je to.Kada ga iskljucim iz racunara i uljucim on ponovo ima safru.I bitno mi je ako moze da radi na svim oprativnim sistemima od xp do 10.
Da li je neko mozda nelefeo na fakav fles ili program koji se moze tako zakljucati?
Pozz
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Koji USB fles kupito da na njega stavim pasword10.11.2016. u 23:30 - pre 89 meseci
Ako budeš ukcavao šifru tako tačno kao što pišeš, nećeš ni ti pristupiti sadržaju fleša.
 
Odgovor na temu

mstevica
ruma

Član broj: 143117
Poruke: 89
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Koji USB fles kupito da na njega stavim pasword11.11.2016. u 00:48 - pre 89 meseci
Da , da upravu si. :) Nisam se dobro izrazio. Sifra se upisuje a ne ukucava ! :(
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Koji USB fles kupito da na njega stavim pasword11.11.2016. u 08:46 - pre 89 meseci
Nije problem u odgovarajućem izražavanju nego u gomili grešaka pri kucanju. Ako tako budeš grešio i kad ukucavaš/upisuješ šifru, zaštitićeš flešku i od sebe.

Inače, ako želiš da zaštitiš sadržaj fleške, koristi neki program za kriptovanje (Truecrypt, VeraCrypt). Ako želiš da zaštitiš flešku od brisanja podataka, to je nemoguća misija, svako će je bez po muke formatirati i koristiti za svoje potrebe. A ako želiš da je zaštitiš od gubljenja, veži je dugačkom pantljikom za gajku pantalona ili više obraćaj pažnju gde je priključuješ i gde je ostavljaš bez nadzora.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Koji USB fles kupito da na njega stavim pasword11.11.2016. u 10:26 - pre 89 meseci
Ako ne žališ para za zaštitu, onda kupiš nešto poput ovog:

http://www.ironkey.com/en-US/e...e-drives/s1000-enterprise.html

U slučaju da ti ga maznu, možeš ga daljinski "spržiti" (ima ugrađeno kolo koje pusti malo juču struju kroz čip, i on je posle neupotrebljiv)...
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Koji USB fles kupito da na njega stavim pasword11.11.2016. u 11:12 - pre 89 meseci
mozda ovako nesto da porucis!? ako ti ponovo ukradu, morali bi i prst da ti seku! :)
ako ne volis kinesku robu, verovatno da ima i "brand name", samo jedno 5x skuplji i opet kineski!





 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Koji USB fles kupito da na njega stavim pasword11.11.2016. u 11:25 - pre 89 meseci
Aman, dokumente ili sta god da drzis, upakuj u RAR i stavi password protect od 10-ak karaktera i bices bezbedan.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Koji USB fles kupito da na njega stavim pasword24.05.2017. u 18:51 - pre 83 meseci
Znaci, ljudi, ako nisam dobio srcku, necu nikada.

Zadesila mi se Adata C008/16GB fleska i 2 sata mi je trebalo da ubacim Win 10 u nju 4GB. Bajagi coveku hitno da mu se podigne OS i eto, nadrljasmo i on i ja.

Pa ja da sam je kupio, nabio bih je prodavcu u buljju. Ceo dan izgubih sa ovim promasajem od HW-a.
Znaci, imam flesku staru 10 godina od 1GB i 10x je brza od ovog isprdka.

Ako naidjete na ovo, zaobidjite obavezno, jer cete izgubiti zivce sa ovim cudom. Ja ne mogu da verujem u 2017. godini da neko ovo prodaje. Pa floppy ima brzi upis, jbt.

http://www.hakheng.com/Product.aspx?ID=30172

EDIT, ma djavola, ponadao sam se, reko, evo je pred kraj sa kopiranjem i puce. Izbaci `Job Done`, ali nesto pre da iskopira ceo fajl sa programom WinSetupFromUSB_1-7 i puce particija, unformatirao se, a cekao sam 2 sata da odradi. Ccc
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koji USB fles kupito da na njega stavim pasword24.05.2017. u 18:57 - pre 83 meseci
Hm, ako je USB 2.0 i ima bar malo od toga u sebi, ne bi trebalo da traje toliko. Da je nije prepoznao kao 1.1 ili je možda stvarno 1.1?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Koji USB fles kupito da na njega stavim pasword24.05.2017. u 22:14 - pre 83 meseci
Ko ga zna, probao na 2 racunara i ubija kako je spora fleska. Jedva HBCD 220MB da napravim na njoj da bootuje. 220MB prebacivao nekih 15min...da poludis.

Obicno izadaje dole u taskbaru da radi na 1.1, ali ovde jok. Nabavio transcend 16GB i ide ko zmaj, za max 10 min napravih Win10 USB instaler, nekih 4,6GB.

Kada prebacujem na onaj krs od fleske, brizina ide do max 1mbps, ali vise stoji na nekih 700kb...Merio i u HD tune, citanje oko 9mb, transver ni 1mb, uzas jedan kako se napatih.

Jbg, posledju flesku sam posijao pre neki dan, bila 4GB, nemam vise ni jednu vecih kapaciteta za win :D Ta od 4GB je sabijala kako je brza, milina...

Placena je ova adata 800din valjda, kako covek kaze. Najverovatnije neki ubogi pljuckavac cip unutra. Najgori kinez.

hehe, sad pogledah na ofc sajtu, specifikacija...performance N/A
Bar su se ogradili i nisu slagali sa nekim nebuloznim karakteristikama ili covek koji je zapoceo test nije dobacio.

Warranty - - Lifetime Warranty :) Ako uzmes 64GB tri puta ces da lipses nego da je napunis :)
http://www.adata.com/en/specification/107#



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 24.05.2017. u 23:30 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Koji USB fles kupito da na njega stavim pasword

[ Pregleda: 25786 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.