Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Folder lock problem na windows 10

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: Folder lock problem na windows 10

[ Pregleda: 29271 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Krky90

Član broj: 210051
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Folder lock problem na windows 1015.05.2016. u 22:40 - pre 95 meseci
Odavno koristim Folder Lock kako davno na XP-u tako i na Windows 7 do verzije 7.2.5 koja je radila savrseno.
Presao sam na Windows 10 i probao da instalira tu verziju 7.2.5 ali nije kompatibilna sa Win 10. Uspeo sam da instaliram i otvorim zasticen FLKB fajl ali kada probam da zatvorim onda nastaje crash, windows 10 puca i restartuje se.
Naravno pokusao sam i novije verzije sve do poslednje 7.6.0 koje su kompatibilne sa windows 10 ali sad se javlja drugi problem, kada otvorim zasticen FLKB fajl i ubacim nesto novo u njega i probam da ga zatvorim sad se racunar ne restartuje ali nikako nece da ga zatvori. Javlja da ga neka aplikacija koristi i da ne mogu da dismountujem tj zatvorim FLKB fajl. I dalje je otvorena ta virtualna particija cak i posle restarta.

Jel zna neko kako da resim problem?
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Folder lock problem na windows 1015.05.2016. u 23:04 - pre 95 meseci
udji u Safe mode, pa probaj odtale da zatvoriš tu virtualnu particiju.
 
Odgovor na temu

Krky90

Član broj: 210051
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Folder lock problem na windows 1015.05.2016. u 23:37 - pre 95 meseci
Jel ima neko resenje da se problem resi za stalno?
Bez veze je da svaki put kada zelim da zatvorim fajl tj da unmauntujem taj virtualni da moram svaki put u safe mod.
Pise da sajtu da je kompatibilna sa win 10 ali mrka kapa ima ogroman bug, sta znaci coveku da kada otvori zasticen fajl da moze da ga zatvori :(
 
Odgovor na temu

Krky90

Član broj: 210051
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Folder lock problem na windows 1017.05.2016. u 21:13 - pre 95 meseci
Nasao sam resenje, posle cackanja da vidim koji to proces drzi particiju otvorenom :D

Stari dobri vrhunski program "Everything" je pravio problem, koristim ga odavno jos od XP-a i toplo ga preporucujem pogotovo korisnicima XP-a operativnog sistema.
On sluzi da u trenutnku nadje zeljeni fajl u racunaru, FTP serveru itd.
Prostim recima za one koji ne znaju, to je isto ono kad u WinAmpu na dugme "J"(mislim da je J jer ne koristim odavno WInamp) otvoriste pretragu i dok kucate naziv pesme ono vam izlista sve pod tim nazivom u realnom vremenu.
Za korisnike XP-a odlicna stvar i ne gubite vreme viseminutne pretrage, XP je los po tom pitanju, trazi 3 sata :D

Sad da se vratim na temu.
U tom programu Everything pa u Options->Indexes->NTFS otkloniti kukice na toj virtuelnoj particiji u mom slucaju "Z" particija i necete imati problem.

Takvih problema nisam imao na XP-u i na Windows 7 sve je lepo radilo i bez otklanjanja kukica ali na Windows 10 nije htelo bez toga.


Ostavio ga i screenshot:
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: Folder lock problem na windows 10

[ Pregleda: 29271 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.