Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program u asembleru obara sisteme :)

[es] :: Security :: Program u asembleru obara sisteme :)

[ Pregleda: 6128 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Program u asembleru obara sisteme :)10.03.2016. u 08:56 - pre 98 meseci
Posto danas, mreze funkcionisu na aplikativnom nivou, tj. postoje kompresije i zavisnosti. Niko vise ne salje ciste nule i jedinice. Ne znam kako da se izrazim. Ali i ruteri i firewall -i se osvrcu na neki kernel, stite od upada preko odredjenih portova i odredjene aplikacije blokiraju. Ali.

Kad bi spustili kod na asemblerski nivo, ne bi bili ograniceni cak ni na portove, ni programe i operativni sistem, vec samo na hardver. I onda ako ne postoji FIZICKI prekidac, koji iskljucuje neku mrezu ili uredjaj, taj asemblerski program bi MOGAO da prodre u sve sisteme. Jel to tacno? Jeste.

 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Program u asembleru obara sisteme :)10.03.2016. u 09:00 - pre 98 meseci
Nije.
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Program u asembleru obara sisteme :)12.03.2016. u 18:21 - pre 97 meseci
Ovo je dobro! > "Niko vise ne salje ciste nule i jedinice", "na neki kernel". Na NEKI KERNEL!!! Vidim neko zeli da filozofira o arhitekturi danasnjih sistema. Mnogi prizeljkuju da se kompletna arhitektura promijeni iznova, ali opet bi dosli na slicno. Kada bi nekako rijesio problematiku pouzdanosti sistema i prenosa podataka, onda bi mogli da pricamo o ovoj temi. Potom bi presli na ostale nadovezujuce teme, tipa integritet, autenticnost, prioritete, CIJENU SVEGA (isplati li se tako nesto?) itd.
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Program u asembleru obara sisteme :)12.03.2016. u 18:29 - pre 97 meseci
Cekaj malo.. S kim ja pricam? Hm.. valjda sam te uzeo za ozbiljno. Ti i nemas ideju kako da rijesis problem arhitekture danasnjih sistema? Jel da?

Cek.. Da metaforicki ovo prevedem. Postavimo sine po dijelovima tijela, koracne motore po zglobovima, i kada hocemo da obavljamo osnovne funkcije, sta ce nam mozak zapravo kada mozemo u jedan raspberry pi da isprogramiramo u asembleru sve sto nam treba? Pa da. Ja sam genije. Cek da te upucam dezintegratorom.
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Program u asembleru obara sisteme :)12.03.2016. u 19:13 - pre 97 meseci
hahaha, zanimljivo.

Ali asembler ce uvek biti mama za sve, samo sto je malo ludaka koji ga uce.
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Program u asembleru obara sisteme :)12.03.2016. u 22:34 - pre 97 meseci
Malo je i ludaka koji danas sviraju gusle. Ja da sam cekao da me astronaut vozi od Podgorice do Beograda, prije bih dosao puzeci. O tome ti pricam.

p.s. jos uvijek se asembler izucava, bar na tehnickim fakultetima. nije nam nepoznanica.
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Program u asembleru obara sisteme :)12.03.2016. u 22:48 - pre 97 meseci
Znam da se uci "jos uvek" ali mene to "jos uvek" obeshrabruje. Jer mora da se uci doveka. Ako zaboravimo asembler, zaboravicemo i kako kompjuter radi. A onda moze neki klinja da napise virus u nekom visem programskom jeziku i taj virus da bude ultra mega giga jak i obori citave sisteme. Ja imam zelju da ucim asembler, ali niko to u srbiji ne zna dovoljno.

Programi u asembleru su neverovatno brzi, neverovatno mali kad se iskompajliraju i nemaju rupa osim ako ih namerno ne napravimo. :) No dobro, i volcvagen buba je dozivela svoj kraj, kao i recimo katodne cevi...

https://www.google.rs/search?q...UIvXIKHZHpDAsQsAQIIA&dpr=1

ovo danas kosta boga oca i kvalitetniji je zvuk za hiljadu posto ;)

Ali sta zna danasnji svet , hm
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Program u asembleru obara sisteme :)13.03.2016. u 00:21 - pre 97 meseci
Ako možeš, u PM mi pošalji broj tvog dilera. Šta god ti pušiš, oću i ja jbt.

I prouči malo OSI layere:
https://en.wikipedia.org/wiki/OSI_model
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Program u asembleru obara sisteme :)13.03.2016. u 09:58 - pre 97 meseci
Citat:
goropad: Ako zaboravimo asembler, zaboravicemo i kako kompjuter radi.


Sa ovim bih mogao da se slozim. Ostavio sam ovu temu bas iz ovog razloga. Na jednoj Blackhat konferenciji je upravo bila ovakva debata: Ko ce biti mocniji u buducnosti, ljudi na low levelu ili na high levelu? Na kraju su se slozili da ipak ljudi "odozdo" mogu da vide vise. Poenta debate je ta da AI preuzima stvari u Google i Facebooku, te apsolutno vise niko ne zna sta se desava u pozadini, te je krajnji zakljucak zapravo pitanje "Sta dalje?" i "Kako rjesavati bezbjednosne stvari u buducnosti kada AI preuzme dobar dio posla?"


Citat:
goropad:
ovo danas kosta boga oca


I "tada" je kostalo MNOGO. I bas zato su izmislili tranzistore kako bi reprodukcija zvuka bila pristupacnija i pouzdanija. 1000%? Ne bih se bas slozio, ali "prirodniji" zvuk u odnosu na "analiticki" jeste.

Citat:
burex: Ako možeš, u PM mi pošalji broj tvog dilera. Šta god ti pušiš, oću i ja jbt.

I prouči malo OSI layere:
https://en.wikipedia.org/wiki/OSI_model


I ja, i ja! :D

A pusti ga sa apstraktnim nivoima, tek ces ga zbuniti haha
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Program u asembleru obara sisteme :)13.03.2016. u 10:37 - pre 97 meseci
Cisti pijacni duvan, nabijen masinicom u kucnim uslovima...nego mozda mi povuko vlagu :)
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Program u asembleru obara sisteme :)13.03.2016. u 12:48 - pre 97 meseci
Asembler, lampasi... I rolas masinicom? Pffff... :))
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Program u asembleru obara sisteme :)13.03.2016. u 13:29 - pre 97 meseci
hahahaha, dobra fora, trust meeee..
 
Odgovor na temu

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Program u asembleru obara sisteme :)13.03.2016. u 19:46 - pre 97 meseci


zezajte se vi, meni pre neki dan stigla knjiga, polako do beskonacnostiiii ;)
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Program u asembleru obara sisteme :)13.03.2016. u 21:28 - pre 97 meseci
E taman jedan hacker(police)-proof tobacco humidifier svima da nam napravis/isprogramiras. Obavezno u asembleru ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Program u asembleru obara sisteme :)

[ Pregleda: 6128 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.