Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[ Pregleda: 3335 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

despotsi
održavanje
VIA PRINT d.o.o
Belgrade

Član broj: 291659
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.viaprint.rs


Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.02.2016. u 23:24 - pre 99 meseci
Ovako,


Ubi nas sramota koliko nam je dobro gledajući drugi dnevnik u pola 8. Mojoj supruzi sve manje izdrživo, ona je farmaceut po struci, ide u školu Norveškog i jedan je od boljih đaka tamo. Kaže da su oni povezani s agencijom koja svakih dal pola godine ili već nešto slično organizuje intervjue i odlazak na posao tamo.
Ozbiljno se zagrejala i čini mi se da ja sam kao čovek imam otprilike izbor ili da ostanem bez porodice, ili da i ja se sa njom zaputim tamo. Ovde imam neki svoj mali posao koji se sastoji od prakse održavanja računarskih sistema po firmama . Izađemo oboje oko 120-130.000 dindži neto, sa sve stambenim kreditom, i dvoje dece od 4 i 1 godine.
E sad, Imam poljoprivredni fakultet , zootehniku, i još sam stigao do 3 god poslovne informatike na Singidunumu i zbog posla ostao tu. Imam 45 god i mogu da dobijem gomilu preporuka od krajnje ozbiljnih domaćih i stranih firmi da znam svoj posao itd. A da bi veselje bilo veće , srednja škola mi je medicinska , mada nikad nisam radio u struci.
Ako bi na kraju opisanim preduslovima na kraju pošli u No, šta ja mogu da očekujem i gde bih i kako lakše mogao sebi naći neki posao, pošto sam čitajući forum shvatio da je jednačina krajnje prosta : diploma+jezik=posao.
Za jezik mi je jasno.
Kako sam video, poljoprivredni je prilično neatraktivna diploma tamo, pa vas sve pitam:
Šta mi je bolje činiti - da se zaputim na Poljoprivredni i završim neku specijalizaciju iz ribarstva (god. dana), ekologije (god dana) i sl. ili da završim tu jednu godinu na Singidunumu i dobijem diplomu iz informacionih tehnologija. Ili da ne radim ništa, pa da vidim šta ću kad dođem, ako dođem tamo.

Ili da sedim kući i čuvam decu, što mi ne izgleda rešenje za duže staze...

Možda sve ovo vama ne izgleda strašno, no problem jeste veliki.

Sve najbolje svim ljudima dobre volje,
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[ Pregleda: 3335 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.