Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

(Opet) Preporuka za banku za malog preduzetnika koji prima uplate samo iz inostranstva? :)

[es] :: Ekonomija :: (Opet) Preporuka za banku za malog preduzetnika koji prima uplate samo iz inostranstva? :)

[ Pregleda: 1443 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

protech_v2
protech_v2
Novi Sad

Član broj: 12426
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon (Opet) Preporuka za banku za malog preduzetnika koji prima uplate samo iz inostranstva? :)05.10.2015. u 18:06 - pre 103 meseci
Znam da postoji nekoliko tema, prezvakao sam ih, ali sam se nadam da mogu dobiti konkretnu preporuku za slucaj za koji verujem da je sad vec dosta cest kod nas.

Otvorio sam preduzetnicku radnju, i poslujem sa britanskim startupom koji mi isplacuje "platu" mesecno, u funtama. Trebalo bi da otvorim racun za firmu.

Trenutno imam (kao fizicko lice) tekuci i devizni racun u Intezi i "jedino" :D sto bih zeleo je

DA:

- trosim pare koje mi stignu u devizama ili dizuci pare sa bankomata kad zatrebaju, ili placajuci debitnom karticom (kao sto radim sa Visa Electron)
- imam karticu koju mogu da koristim za online placanja (Electron ili Mastercard sad koristim)
- koristim e-banking u redovnom browseru (Intezin mogu i iz Chromea na androidu) sa username/password za menjacke poslove i placanje racuna, bez CD-ova, tokena i ostalih gluposti

A DA:

- ne placam UZASAN kurs Inteze za promenu GBP u dinare
- ne placam proviziju za prebacivanje para na licni racun vise nego sto moram (ili ih i ne prebacujem)
- ne placam proviziju svaki put kad koristim karticu ili dizem pare sa bankomata (kao sto i sada ne radim)

Ne smeta mi odrzavanje racuna, itd.

Da li neko ima preporuku za zgodnu banku koja manje-vise zadovoljava ovo? Cini mi se da to nije nesto narocito zahtevno - jednom mesecno mi stignu pare i hocu da ih koristim za licne potrebe na sto jednostavniji nacin :)

Hvala!



 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: (Opet) Preporuka za banku za malog preduzetnika koji prima uplate samo iz inostranstva? :)06.10.2015. u 17:48 - pre 103 meseci
Firma ne moze podici devize nikako, osim kao dnevnice. Tako da ti izbor banke nece tu nista promeniti :)
 
Odgovor na temu

protech_v2
protech_v2
Novi Sad

Član broj: 12426
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: (Opet) Preporuka za banku za malog preduzetnika koji prima uplate samo iz inostranstva? :)06.10.2015. u 17:53 - pre 103 meseci
Nisam mislio da dizem u devizama, nego dinarima - uz, naravno, prethodnu zamenu. U Intezi deru na kursu za GBP.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: (Opet) Preporuka za banku za malog preduzetnika koji prima uplate samo iz inostranstva? :)06.10.2015. u 18:45 - pre 103 meseci
Kao firma zoves banku i dogovaras se za kurs, ne koristis onaj javni. (samo za sume iznad 1000e)

Ne znam koja banka bi za funte dala dobar kurs.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: (Opet) Preporuka za banku za malog preduzetnika koji prima uplate samo iz inostranstva? :)

[ Pregleda: 1443 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.