Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U cemu je ovde problem?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: U cemu je ovde problem?

[ Pregleda: 1786 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ravie
Sid, Srbija

Član broj: 328688
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon U cemu je ovde problem?23.07.2015. u 14:40 - pre 105 meseci
Pozdrav...
Naime imam par problema sa kompjuterom, kao prvo kada je ugasen moram vise puta da stisnem dugme da bi se upalio. Ocajno sporo se pali osim nekad kad sistem podigne veoma brzo. Ako ga gasim pomocu windows shut down, slika se izgubi ali svi cooleri i dalje rade sve dok ne iskljucim na prekidacu napajanja. Kad ga resetujem on se ugasi na oko 5sec i onda se upali ponovo.
Evo nekih slicica temperatura i voltaze:
Ova je uzeti dok sam ovo pisao znaci browser sa par otvorenih tabova i nista vise:
http://www.dodaj.rs/f/3c/f1/GdDm0AW/slicica.jpg
Ova je posle 15-20 minuta igranja Crysys3 na very high:
http://www.dodaj.rs/f/Q/9D/3JZUUymB/slicicaca.jpg
Nije to nista preterano koliko ja vidim, bar sto se temperatura tice. Ipak su ovo pakleni dani :D Nisam sigurno 2-3 meseca ni igrao igre i juce skinem dotu i posle 2 partije mi se resetuje pc, danas posle nekog vremena isto. Da napomenem da se problem sa gasenjem, znaci cooleri rade i dalje poceo desavati kad sam zamenio graficku, slucajnost ili ne, ne znam...Problem sa paljenjem je bio prisutan i pre toga.
Eto ako je neko upoznat sa problemom neka podeli neke savete.
Unapred hvala! :D
 
Odgovor na temu

mrIronMan

Član broj: 327770
Poruke: 146
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: U cemu je ovde problem?23.07.2015. u 14:50 - pre 105 meseci
Od cega je temperatrua 90 C ??? ta temperatura moze biti zabrinjavajuca, da li ti se sistem podize sporo ili se sporo podize bios ?, kad si polsednji put radio sistem i kako ga odrzavas. Otvori kuciste i ocisti ga od prasine ako vec nisi. Sto se restartovanja racunara tice upravo ona temperatura moze biti uzrok. ako je kuciste cisto uzrok zagravanja moze biti dotrajala termalna pasta.
 
Odgovor na temu

Ravie
Sid, Srbija

Član broj: 328688
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: U cemu je ovde problem?23.07.2015. u 18:13 - pre 105 meseci
To je temperatura cpu socketa i video sam primere gde ljudima pokazuje i preko 100 stepeni, al opet ne znam, mozda je i ovo puno. Uhm sistem se po nekad jako sporo podize a nisam radio sistem sigurno vise od pola godine. Sto se tice kucista ima tu malo prasine al' nista strasno, ocistim ga s' vremena na vreme. Recimo da je razlog takvog restartovanja temperatura, zasto onda nece da se upali jednim pritiskom na dugme i zasto se cooleri ne gase kad ugasim pc? Ja sve nekako mislim da je problem u napajanju ili maticnoj ploci.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: U cemu je ovde problem?19.08.2015. u 07:08 - pre 104 meseci
Kako bre 100C temperatura socketa u redu, pa silikon se degradira na 90c. Drugo, razlicite su ti temperature jezgara na procesoru. Meni tu deluje da pasta nije lepo stavljena izmedju CPU i hladnjaka. A i svaki racunar bi ti se ugasio da dostigne 100C, mislim cak i 90C na AMDu.

Ja na 8x5.0GHz imam ¬50c socket temp i ¬60c CPU core temp pri stress testovima. Ako ti dobijas ove temperature i pri malim opterecenjima obavezno za pocetak menjaj pastu pa onda vidi da li se ista drugacije desava.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Slave82
Novi Sad

Član broj: 143289
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: U cemu je ovde problem?19.08.2015. u 12:39 - pre 104 meseci
Zlatni-bg da nisi mozda zakasnio sa odgovorom? vidis da je bilo pre mesec dana,ako se nejavlja za pomoc posle 2-3 dana verovatno je resio!
Napajanje mu nevalja,tacnije grana 12 volti
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: U cemu je ovde problem?20.08.2015. u 03:25 - pre 104 meseci
Pa nije fora da imamo 500 otvorenih tema bez resenja na forumu... ako je grana bila problem, moze to i da se napise... Nekom drugom ce zatrebati...
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: U cemu je ovde problem?

[ Pregleda: 1786 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.