Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Privatni agent za nekretnine(?)

[es] :: Ekonomija :: Privatni agent za nekretnine(?)

[ Pregleda: 2785 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JakeRS

Član broj: 320098
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Privatni agent za nekretnine(?)27.12.2013. u 13:44 - pre 125 meseci
Ako tema ne pripada ovde onda je pomerite,nov sam,pa se ne snalazim bas najbolje.
Nesto sam razgledao i video sam da agencije za posredovanje pri kupoprodaji nekretina zaradjuju dosta (3% od cene nekretnine ili 750 evra ako je procenat manji od toga),uglavnom negde sam procitao i da ima ljudi koji se privatno bave time (naravno to nije bas 100% legalno,ali..),pa me zanima konkretno cime se oni bave,da li reklamiraju nekretninu i odvedu kupca do stana/kuce ili rade jos nesto? (tesko da bilo sta drugo mogu van agencije,pa ne znam ni kako bi..) ,dakle da li npr. sklope neki ugovor sa kupcem u stilu:ja tebi kupca,ti meni procenat ili drugacije? Ne razumem se bas najbolje,pa izvinite ako je malo laicko pitanje :).
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Privatni agent za nekretnine(?)27.12.2013. u 14:33 - pre 125 meseci
To je sve na crno, nelegalno, i naplata ide po principu snage.
Zakosnki on vise nema nikakvih prava, dok je ranije imao ako je prijavio bilo kakav porez za taj posao.

Hoces da budes taj agent, ili hoces da znas kako da se odbranis od istih? :D
 
Odgovor na temu

JakeRS

Član broj: 320098
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Privatni agent za nekretnine(?)27.12.2013. u 16:24 - pre 125 meseci
Da budem,ali samo ako nije bas ono ,,najcrnji moguci posao,, (mada verovatno ima nekih rupa u zakonu),posto sem nekretnina tesko gde da se moze zaraditi nesto novaca,bar za neki pristojan auto ili letovanje,a da ne budes u dugovima narednih 1000 godina,ovako ako radis kod nekoga dobices max 350-400 evra,samo ako imas srece,a to je jedva dovoljno za prezivljavanje,pa..
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9503
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Privatni agent za nekretnine(?)27.12.2013. u 16:52 - pre 125 meseci
Ako polovni auto pogleda deset zainteresovanih, da bi tek jedanaesti kupio, onda za nekretnine važi da ih pogleda 100 zainteresovanih a tek 101. kupi. Nije lako prodati nekretninu, ali nije lako ni kupiti. Posebno ako vlasnik ne živi u nekretnini koju prodaje, ili ako nije iz istog grada. A kupcu treba pokazati, odvesti ga do nekretnine, kazati osnovne podatke, malo nahvaliti i tako.

Ko to da radi ? Agent za nekrtetnine. Dakle, vlasnik pozove agenta i kaže "prodajte ovu moju nekretninu".

Slično važi i za kupca. Mnogo je oglasa, mnogo stanova. A neko nema vremena da pozove sve oglase, i da ode da pogleda sve stanove koji preko oglasa deluju kao da su OK. (A onda se ispostavi da nije beš sve OK). Zato kupac pozove agenta za nekretnine, i kaže "nađite mi stan koji bih kupio", da je takav i takav, na lokaciji otprilike takvoj, i sa cenom do toliko i toliko. Onda agent traži, prati oglasnike, i jednom u deset dana povede klijenta da obiđe i pokaže mu par stanova koji otprilike oodgovaraju traženom.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Privatni agent za nekretnine(?)27.12.2013. u 17:00 - pre 125 meseci
^ I onda naplati svoj procenat

To sto postavljac teme hoce da radi je u fazonu nadjes dosta ljudi koji prodaju,i sa svakim dogovoris da ti da neki procenat ako mu prodas

Otvori KP oglase,imas dosta oglasa gde vlasnik nekretnine daje i po par hiljada eura onom ko mu nadje kupca,e sad zackoljica je sto su to nekretnine od par stotina tisuca
 
Odgovor na temu

JakeRS

Član broj: 320098
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Privatni agent za nekretnine(?)27.12.2013. u 17:24 - pre 125 meseci
Nije toliko vezano za temu,ali jel Rusi i dalje kupuju po Cg? Tamo tesko da je nesto ispod par stotina hiljada..
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Privatni agent za nekretnine(?)01.01.2014. u 11:37 - pre 125 meseci
Poštovani gledaoci, srećni dobitnik je... trenutak... Jakers.
 
Odgovor na temu

JakeRS

Član broj: 320098
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Privatni agent za nekretnine(?)06.01.2014. u 20:34 - pre 125 meseci
Citat:
biciklista: Poštovani gledaoci, srećni dobitnik je... trenutak... Jakers.

Idi vozi tu tvoju biciklu..
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Privatni agent za nekretnine(?)20.01.2014. u 14:23 - pre 124 meseci
Jakers,

trziste je u takvom padu da za amatere nema mesta. Mozda ako bas naletis na nekoga i ubedis ga u ekskluzivu da mu prodajes stan, inace... Psoto nemas agenciju sve ce biti njegova dobra volja da te casti ako mu zavrsis posao.

Moj brat od strica je agent i ide mu bas dobro, ali on radi non-stop, leze i ustaje sa nekretninama i tako vec 20 godina. Poceo je samouk (ima neku srednju ne znam koju) i vremenom se probijao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Privatni agent za nekretnine(?)

[ Pregleda: 2785 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.