Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???

[es] :: Flash :: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???
(TOP topic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57584 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.urc.rs.ba

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???04.04.2001. u 14:54 - pre 279 meseci
Mnogi sada se tripaju u flash i kazu da ce stari dobri HTML u penziju, djelil ko od vas takvo misljenje ???

Ja ne !!!

[Ovu poruku je menjao dr ZiDoo dana 04-04-2001 u 02:56 PM GMT]
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

r3ct0r

Član broj: 163
Poruke: 390



+2 Profil

icon Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???04.04.2001. u 15:06 - pre 279 meseci
Pa Verovatno Jel Sada Dolazi DHTML i Flash
kroz par meseci moguce da ce se zameniti HTM za DHTML
 
Odgovor na temu

ivand




Profil

icon Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???04.04.2001. u 15:36 - pre 279 meseci
Flash je dobar cak jako dobar
( moj prvi flash rad www.ivand.net)
ali neverujem da ce ikada izbaciti html
tj dhtml sa scene . Neki ljudi jos uvek
smatraju da je flash samo za introe
ili samo za banere a neki cak da samo
usporava internet !!!
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.urc.rs.ba

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???04.04.2001. u 16:51 - pre 279 meseci
e ja sam jedan od tih ljudi (Neki ljudi jos uvek smatraju da je flash samo za introe ili samo za banere). Daj misli flash stvarno cool izgleda, ali ne mozes ni da zamislis da neki sajt koji su cesto osvjezava bude u flashu. Skontaj samo koliko je precedura kada treba da "uguras" novi tekst u sajt, a neki vec... no comment. Samo moje iskreno misljenje da flash nije ni zasta drugo nego za banere. Kada skontas da tamo neka animacija u gifu zauzima 110 kb, a ista takva u flashu mozda 5-6kb. A sto se tice introa, nisam bas neki veliki povornik toga, to mi je nekako lamerski, pazi ono "dobrodosli" "mi vas volimo" i tako ta sranja....ko neko djete da pokazes da si sposoban da uradis nesto da se "vrti" po ekrani. E da jos mislim da bi flash moga fino da udje u upotrebu kao neka adekvatna zamjena za menije. To moze da ljepo zamjeni DHTML bar na tom djelu.....Eto e i jos nesto, flash ti je sasvim ok, samo moje misljenje je da klepis neki zesci font za ona slova u "meniju" )
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

hostbg

Član broj: 87
Poruke: 146
*.ppp-bg.sezampro.yu

Sajt: hostbg.hypermart.net


Profil

icon Re: Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???04.04.2001. u 17:18 - pre 279 meseci
Fles je super stvar. Mnogo vise volim fles sajtove od klasicnih zanimljiviji su i lepsi. Jedina stvar koja kolje je to da se obicno ceo sajt ucitava odjednom ili recimo samo jedan deo a posle su odvojeni filmici koje opet treba cekati da se ucitaju pa se tu gubi na brzini ako trazimo nesto konkretno na sajtu. Po meni je fles najaci za licne strane i slicne stvari, a ipak ozbiljniji komercijalni sajtovi se nikada nece raditi u flesu garant. Isto se slazem da su introi glupa stvar jedino ih opravdavam ako su lepo uradjeni u smislu da se za vreme njihovog prikazivanja ucita ceo sajt.

Citat:
dr ZiDoo wrote:
Skontaj samo koliko je precedura kada treba da "uguras" novi tekst u sajt, a neki vec... no comment.


To nije nikakav problem stavlis da ti se tekst ucitava iz nekog txt fajla i samo njega menjas i uploadujes.

Pozdrav!
Se thelo, se thelo,I wanna know Ki esy me thelis kai to xero Why can't it be just you and me For ever and ever
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???04.04.2001. u 17:42 - pre 279 meseci
Flash je za sada uglavnom samo za staticne sajtove, ili kao ukras pored ostalog html sadrzaja.
Zato ni nema sansi da potisne html.
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.urc.rs.ba

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???04.04.2001. u 20:01 - pre 279 meseci
dragi hostbg aj zamisli ovaj ili neki drugi aktivni sajt u flashu!!!
Flash nije za to, to je ipak sam u ..... formatu jednog filmica ....
aj ti kopiraj text meni na privat sa flsha, mislim moze al to niko ne radiiiiiiii

tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

nullb0x

Član broj: 127
Poruke: 130
*.92.EUnet.yu

ICQ: 28675801
Sajt: www.LINemotion.com


Profil

icon Re: Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???04.04.2001. u 20:30 - pre 279 meseci
Citat:
dr ZiDoo wrote:
aj ti kopiraj text meni na privat sa flsha, mislim moze al to niko ne radiiiiiiii

Ne razumem te???

Citat:
dr ZiDoo wrote:
kroz par meseci moguce da ce se zameniti HTM za DHTML

Sta lupas, kako moze da se HTML zameni za DHTML ?!
DHTML iliti Dynamic HTML je kombinacija JavaSkripta i CSS-a [cascading stylesheets] i naravno HTMLa.
Don't do drugs. Don't have unprotected sex. Don't be violent. Leave that to me!
TML a.k.a. Trunks a.k.a. nullb0x a.k.a. ...
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.urc.rs.ba

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???04.04.2001. u 20:40 - pre 279 meseci
Sta lupas, kako moze da se HTML zameni za DHTML ?!

STA TI LUPAS KO JE TO REKO ???? JEL TI ZNAS CITATI ???

I sta ti prodajs pamet sta je dhtml, nije niko vesla siso ovde !

tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???04.04.2001. u 21:11 - pre 279 meseci
To je Zombi rekao jos gore tamo..
 
Odgovor na temu

hostbg

Član broj: 87
Poruke: 146
*.ppp-bg.sezampro.yu

Sajt: hostbg.hypermart.net


Profil

icon Re: Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???05.04.2001. u 01:29 - pre 279 meseci
Citat:
dr ZiDoo wrote:
dragi hostbg aj zamisli ovaj ili neki drugi aktivni sajt u flashu!!!
Flash nije za to, to je ipak sam u ..... formatu jednog filmica ....
aj ti kopiraj text meni na privat sa flsha, mislim moze al to niko ne radiiiiiiii


Dragi ZiDoo potpuno istu stvar pricamo. Ako jos jednom procitas sta sam napisao videces da sam rekao da je fles dobar samo za licne sajtove mislim na home page trip. A ono sam cisto pomenuo da moze. Sto se nerviras?

;-)
Pozdrav
Se thelo, se thelo,I wanna know Ki esy me thelis kai to xero Why can't it be just you and me For ever and ever
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.urc.rs.ba

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???05.04.2001. u 06:04 - pre 279 meseci
ok ! slazem se , jebiga los dan


tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

gagi
Dragan N.
Ottawa, Canada

Član broj: 166
Poruke: 162
*.162-202-24.mc.videotron.ca

ICQ: 28662024
Sajt: www.z8m.net


Profil

icon Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???05.04.2001. u 06:11 - pre 279 meseci
Ma daj ljudi ste vi normalni, HTML ce uvjek to biti. Mozda nekad nesto izadje novo, ali Flash ga izbacit sigurno nece.

HTML je "standard", dok Flash nepodrzava svaki browser moras imat za svaku verziju flash-a plug-in ...
DDSD!
 
Odgovor na temu

ivand




Profil

icon Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???06.04.2001. u 00:34 - pre 279 meseci
nece jos html u penziju
ajd pokusaj da pises flash
animaciju u notepadu
 
Odgovor na temu

nullb0x

Član broj: 127
Poruke: 130
*.52.EUnet.yu

ICQ: 28675801
Sajt: www.LINemotion.com


Profil

icon Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???06.04.2001. u 17:13 - pre 279 meseci
A jel ti znas da citas?
Kako niko nije rekao kad je Zombi gore napisao?

A zeznuo sam se u quote tag-u.

I dalje mi nije jasno kako DHTML moze da zameni HTML.

[Ovu poruku je menjao nullb0x dana 04-06-2001 u 05:15 PM GMT]
Don't do drugs. Don't have unprotected sex. Don't be violent. Leave that to me!
TML a.k.a. Trunks a.k.a. nullb0x a.k.a. ...
 
Odgovor na temu

marko85
Marko Radisa
Engleska

Član broj: 866
Poruke: 174
*.in-addr.btopenworld.com

ICQ: 153901177
Sajt: www.markoradisa.tk


Profil

icon Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???19.05.2002. u 15:48 - pre 266 meseci
Ja stvarno mislim da ce flash zamenuti html a to ce biti kada broadband zameni 56k modem.Neznam da li ste primetili ali neki sajtovi uskoro pocinju da prave razlicite verzije sajta a svaka je prilagodjena za razlictu brzinu interneta.
ali uvek ce stari dobri html biti okolo. :)
If u can do it i can do it as well
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.dsl.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???19.05.2002. u 16:54 - pre 266 meseci
zamislite google u flash-u?
ili CNET u flash-u?


Noooo
 
Odgovor na temu

Serbian Fighter
Ivan Minic
Decko koji obecava.
Permanently Offline

Član broj: 2583
Poruke: 2316
*.beotel.net

ICQ: 83773127


Profil

icon Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???19.05.2002. u 18:21 - pre 266 meseci
Za sada , za nase uslove , cast izuzecima naravno , ali flash predstavlja samo jedan fancy dodatak sajtovima ... Recimo MrVa radi stalo flash sajtove , ali sama cinjenica da prosecnom Srbinu sa prosecnom vezom treba 4-5 minuta minimum da otvori sajt predstavlja veliki problem , jeste da to lepo izgleda , ali ... E pa u tom ali je poenta.
HTML je osnova i u skorije vreme nece biti prevazidjena , pice mozda dogradjena ili ce je dopunjavati neke druge stvari JAVA , FLASH , JS ...
Jednostavno te dve stvari nisu za poredjenje ...
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???19.05.2002. u 20:17 - pre 266 meseci
Gde ste iskopali temu od pre godinu dana, nije mi jasno.
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
195.252.64.*

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???19.05.2002. u 20:26 - pre 266 meseci
Citat:
Trunks:
Gde ste iskopali temu od pre godinu dana, nije mi jasno.


Nema šta, živim u ljudima...

tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Flash. Jel se to HTML sprema za penziju ???
(TOP topic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57584 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.