Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

String u obliku charova u string?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: String u obliku charova u string?

[ Pregleda: 2179 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

komplikator
Programer / sys. inženjering
CRO

Član broj: 29755
Poruke: 158
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 13387003


+8 Profil

icon String u obliku charova u string?22.07.2013. u 12:09 - pre 130 meseci
Radim nešto sa CPort kontrolom u zadnjoj verziji i Delphi XE4 I imam problemčić koji sam nekad riješavao drugačije.
Važna su mi StartString i StopString svojstva kontrole koja punim dinamički.

Ukoliko kontroli TDataPacket u svojstvima kažem da je startstring #03#02, a stopstring #13#10 sve radi ok.
No ukoliko imam editbox u kojega upišem istu stvar i napunim njegovo svojstvo text u TDataPacket, tada mi string nije #03#02 nego je '#03#02' tj. ne prepozna charove. Ima li tko ideju kako to konvertirati?
Prije par godina sam to riješavao tako što sam napisao svoje strtohex i hextostr funkcije koje bi gradile stingove na tom principu no sad to elim riješiti kako spada.
Tip na svojstvu kontrole je string, kao i na textbox-u. ko nedostaje mi to parsiranje iz #nn oblika u char.

Hvala!
God is real unless is declared as integer.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: String u obliku charova u string?22.07.2013. u 13:03 - pre 130 meseci
Citat:
Prije par godina sam to riješavao tako što sam napisao svoje strtohex i hextostr funkcije koje bi gradile stingove na tom principu no sad to elim riješiti kako spada.


Ne znam zašto nisi zadovoljan rešenjem koje radi? Ne samo da radi, nego tako i treba da se uradi.

Kao rezervna opcija, znake #03 i #02 možeš da uneseš u tekst tako što držiš ALT taster i otkucaš 03 (ili 02). Što se tiče #13 i #10, tu može da bude problem jer se sekvenca može interpretirati ili kao da je unet znak CR ili kao CR pa da se okine akcija koja je default i da se pređe u novi red.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: String u obliku charova u string?22.07.2013. u 13:03 - pre 130 meseci
> No ukoliko imam editbox u kojega upišem istu stvar i napunim njegovo svojstvo text u TDataPacket, tada mi string nije #03#02 nego je '#03#02' tj. ne prepozna charove.
> Ima li tko ideju kako to konvertirati?

To nisu charovi nego stringovi. Moraš isparsovati taj tekst i pretvoriti u charove, npr. Chr(StrToInt(Copy, Edit.Text, 2, 2));
 
Odgovor na temu

komplikator
Programer / sys. inženjering
CRO

Član broj: 29755
Poruke: 158
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 13387003


+8 Profil

icon Re: String u obliku charova u string?22.07.2013. u 13:09 - pre 130 meseci
Upravo tako, treba sve odparsirati, mada mi nije jasno zašto delphi pravilno može sam konvertirati vrijednost #03#02 svojstva na kontroli, a ne može ako text svojstvo npr. tedit-a. kada su i na kotroli i u teditu tipa string?
Kako god, nije vrijedno vremena, zadržat ću svoj raniji sistem sa hex vrijednostima.
Hvala dečki!
God is real unless is declared as integer.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: String u obliku charova u string?22.07.2013. u 15:33 - pre 130 meseci
> Upravo tako, treba sve odparsirati, mada mi nije jasno zašto delphi pravilno može sam konvertirati vrijednost #03#02 svojstva na kontroli, a ne može ako text
> svojstvo npr. tedit-a. kada su i na kotroli i u teditu tipa string?

Delphi (object inspector) to ne radi, to radi sama kontrola tj. njen properti editor ili setter metoda.
 
Odgovor na temu

komplikator
Programer / sys. inženjering
CRO

Član broj: 29755
Poruke: 158
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 13387003


+8 Profil

icon Re: String u obliku charova u string?22.07.2013. u 20:17 - pre 130 meseci
Možda proeprtyeditor, vidiš nisam se sjetio pročačkati po drugim unitima, sigurno postoji i nekoliko property editora.
Setera nema, property radi read i write direktno u polje tj. private varijablu tipa string. Zato nisam ni imao objašnjenje što se to dešava ako nema konverzije.
God is real unless is declared as integer.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: String u obliku charova u string?

[ Pregleda: 2179 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.