Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)

[es] :: Ekonomija :: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32280 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)16.03.2013. u 20:57 - pre 135 meseci
Cudi me da niko ne komentarise pljacku Kiparskih stedisa od strane sopstvene prezaduzene vlasti, btw one iste koja je satro po zakonu garant depozita . Hvatajte beleske, isti recept ce i nama ponuditi pre ili kasnije.

Za one koji su propustili akciju, Kiparska vlast je pod pretnjom EU uvela jednokratni porez na sve stedne uloge u kiparskim bankama, 6.6% na depozite ispod 100.000evra I 9.9% za depozite iznad tog iznosa.

http://news.sky.com/story/1065...t-savers-lose-money-in-eu-deal

Ostaje samo dva pitanja

1. Kako planiraju da sprece potpuni i kompletni capital flight iz zemlje?
2. Gde misle da se sakriju od ruskih mafijasa I oligarha kojima su upravo oteli 10% love
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)16.03.2013. u 21:02 - pre 135 meseci
Hebiga, tako je to vazda bilo, velike pare veliki problemi, male pare mali problemi.
Bogte, sad se nešto mislim koliko sam ja srećan, PA JA UOPŠTE NEMAM PROBLEMA!?
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)16.03.2013. u 21:09 - pre 135 meseci
Postavio sam istu temu na Ekonomiji, ali izgleda da MadZone ima daleko veci protok ljudi; raznih fela

Na Kipru je trenutno 70 milijardi na racunima, od toga 20 milijardi je ruskog porekla, a ostalih 50 milijardi je kiparsko.

Najava novih vremena...

Moje misljenje:

1. nikako, vec ima ozbiljnijih komentara na Blombergu, gde se brokeri pitaju sta bi bilo da im je u tom trenutku bio novac na Kipru (a ima firmi koje trguju iz EU za Ukrajinom i Rusijom preko Kipra, sasvim legalno)

2. BAM, BAM, KABOOM? Neki se pitaju da li je ovo doneto na pritisak Rusije i Putina koji pokusava da obuzda domaci kriminal...

U svakom slucaj ozbiljan presedan koji nikog ne bi trebao da ostavi ravnodusnim.

Dosta ljudi ide malo dalje i misli da ce kapital bezati iz CELE EU sada.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)16.03.2013. u 21:20 - pre 135 meseci
Zbog jednokratne otimačine 5 milijardi evra, uništili su kompletnu ekonomiju koja se zasnivala na offshore-u, odnosno finansijskim servisima. Cenim da im je ta industrija toliko godišnje donosila u GDP. Bar da su nacionalizovali 100% svih uloga, da im malo lova potraje, jer ionako su sve upropastili.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)16.03.2013. u 22:05 - pre 135 meseci
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt kad ce da grune bankrot u luksemburgu tamo gde nemci bogati cuvaju pare? ???

opsta pljacka gradjana koji snose teret gresaka PRIVATNIH banaka!!! uzas!!!

i da dodam da ce sad sigurno biti ''nesrecnih slucajeva'' saobracajnih nezgoda sa politicarima sa kipra :-)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)16.03.2013. u 22:14 - pre 135 meseci
Koliko sam shvatio, to je porez i taj novac uzima drzava a ne banke, tako da nema veze sa greskama privatnih banaka vec drzave. Drzava je ta koja se zaduzivala i sad uzima na ovaj nacin od gradjana da bi to resavala. Nadam se da ovi nasi nece prepisivati...
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)16.03.2013. u 22:27 - pre 135 meseci
Shadowed@ zaboravio sam da dodam banaka i politicara :-)

''Kiparske kooperativne banke su danas zatvorile svoja vrata nakon što su deponenti pohrlili u filijale u nastojanju da zaštite svoj novac.''

zajedno su krivi zato sto su sprecili podizanja novca jer novac je MOJA imovina a ne NJIHOVA!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)17.03.2013. u 00:30 - pre 135 meseci
Taj deo je druga stvar i drugi problem (mada je pitanje kolikim je to delom tacno). Medjutim, sam porez nikako nije za resavanje problema banaka. Bankama on ide na stetu.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)17.03.2013. u 05:40 - pre 135 meseci
@Ivan Dinkovic - gde je sad ona prica kako se kod Nemaca zna koliko ces platiti unapred i nema cimanja? :D (vezano za pricu o rastu poreza na kamate na stednju kod nas - a sada Nemci forsiraju Kiprane da uvedu do sada nezapamcen porez :))
Jedina stvar koju ne vidim nigde je da li ovo vazi i za racune firmi? (ne racunam povecanje poreza po odbitku na kamate)
 
Odgovor na temu

zliker

Član broj: 313184
*.teol.net.



Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)17.03.2013. u 18:34 - pre 135 meseci
Nije mi jasno iz medija da li se ova otimacina odnosi na fizicka ili i na pravna lica?

Oke, skapirao sam da su pogodjeni fizicka lica koja su rezidenti Kipra, kao i nerezidentna fizicka lica koja imaju novac deponovan na Kipru?

Hipoteticki: ako imam holandsku kompaniju sa bankarskim racunom na Kipru i pri tom nemam nikakve ekonomske aktivnosti na samom Kipru, da li se ovaj porez odnosi i na moju kompaniju? Odnosno na novac holandske kompanije koji se u datom momentu nalazi na racunu u Kiparskoj banci.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)17.03.2013. u 20:03 - pre 135 meseci
Porez se odnosi na sve depozite u kiparskim bankama, fizicka i pravna lica. Od poreza su izuzete strane banke (mada koliko sam skapirao njih je veoma malo i uglavnom su investicione banke bez depozita), kao i vlasnici depozita koji imaju deonice ili bondove banaka u kojima su depoziti sto je takodje statisticki irelevantno.

Mada pitanje je sta ce biti sutra, sve partije sem njegove (predsednikove) su najavile odbijanje plana, morace nekako da ih ubedi da mu dopuste da ovo uradi. Sa jedne strane iz a kiprane je bolje da izgube deo stednje nego da izgube sve i da ko zna kad dobiju deo svojih depozita iz garanacije drzave. Medjutim mnogo gore je to sto ce ovo da ubije poverenje u banke glabalno, sto ce se i u drugim zemljama pare masovnio slivati iz zivog kapitala u banci i mrtve pare u slamarici i time jos vise produbiti krizu. Sve i da priczive pokolj ruske mafije kipar ce postati ekonomska i industrijska ruina samo sporijim tempom.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)17.03.2013. u 21:23 - pre 135 meseci
EUR/USD je pao za ~1.1% iz odma' pri otvaranju marketa.

Edit: A metali krenuli na gore.

Videcemo da li je to samo inicijalni spike ili pocetak vece promene.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 17.03.2013. u 23:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)18.03.2013. u 10:41 - pre 135 meseci
Uh, oh

http://www.nasdaq.com/article/...r-and-dangerous-20130318-00082

"Mr. Putin said that such a decision, if adopted, would be unfair, unprofessional and dangerous," said his spokesman Dmitry Peskov.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)18.03.2013. u 11:03 - pre 135 meseci
Nije u pitanju samo par ruskih milijardi. U igri je ceo bankarski sistem.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)18.03.2013. u 11:50 - pre 135 meseci
Nacionalizacija #2?
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)18.03.2013. u 11:56 - pre 135 meseci
Ovo je gore. Ovde su svi zrtve otimacine.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)18.03.2013. u 12:04 - pre 135 meseci
Fallout je potpun:
http://www.cnbc.com/id/100561106


Nemci peru ruke, kazu nismo mi to trazili mi smo trazili da opljackate samo bogatije
http://www.courant.com/busines...0318,0,2823433.story?track=rss


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)18.03.2013. u 12:07 - pre 135 meseci
Ovim zadiru u srž savremenog društva, kapitalizma, ekonomoije i prava: neotuđivost privatne imovine. Šta je sledeće ?

Poslednja vest je da je galsenje o zakonu u parlamentu odloženo za utorak, 19.mar 2013. Usvojili ili ne - Kipar više neće biti isti. Od stranog kapitala u Kiparskim bankama ostaće pozitivna nula.
A ako usvoje zakon, i kao članica EU otmu privatne pare građanima, čitav svet će se promeniti.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)18.03.2013. u 14:13 - pre 135 meseci
Mislim da ovo nije loša vest. Kipar je ionako služio za pranje i skrivanje novca. Dosta novca će izgubiti ljudi koji nisu državljani Kipra, a to su sve ruski i balkanski kriminalci. Svi oni imaju uloge preko 100.000. Inače, postoji mogućnost da Kiprani ovo rade zato što znaju da stranci neće povući svoj novac iz njihovih banaka tako lako. Razlog je što mogu jednostavno da javno objave koliko novca razni Dinkići, Šarići, Miškovići imaju na njihovim računima. To bi pomenute kriminalce moglo da košta još novca. Nema ništa lepše kada si u poziciji da ukradeš novac od kriminalaca. Kriminalci u koju god zemlju da sklone novac, opet im novac neće biti 100% siguran pa će ga ostaviti tamo gde jeste, ali će se potruditi da ubuduće imaju 50%+ kiparskih narodnih poslanika na svom platnom spisku.

Jednostavno, pranje novca košta i to mora da se plati.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)18.03.2013. u 14:23 - pre 135 meseci
@Brodoplovac

Ovo je samo probni balon. Pa ako tamo uspe onda ce isto uraditi u Spaniji i Italiji. Kriminalci su tu kao pokrice i da zamazu oci. Kao sto je vec navedeno njihovi ulozi su 30%, ostalo je gradjana Kipra.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Kiparska prica, iliti osiguranje depozita na delu :)

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32280 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.