Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Carina 3 ista racunara

[es] :: Ekonomija :: Carina 3 ista racunara

[ Pregleda: 1666 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Radisa Djimlas
Webdizajner
Švica

Član broj: 164464
Poruke: 9
*.196-178.cust.bluewin.ch.



Profil

icon Carina 3 ista racunara19.01.2013. u 12:48 - pre 136 meseci
Imam 3 Apple racunara. Ukupna vrednost oko 9000€. Racunari novi, kupljeni u Svajcarskoj, gde se i sada nalaze.
Želim da ih uvezem u Srbiju, platim carinu, sve legalno.

Samo da ih mi ne otmu na granici (npr. zbog 3 ista ili zbog svote ili ko zna čega)?
Ili da ih ne bace u neko skladiste, pa da cekam pola godine.

Da li mogu da se jednostavno prenesu i ocarine odmah na granici?
Kako da prođem najbrze i najbezbolnije?

Inace, isao sam na sajt http://www.carina.rs
Ono je, blago receno, uzas: Treba ti mesec dana da pronadjes informaciju, za koju se ispostavi da je zastarela. Kao nogama da su radili sajt.

Unapred zahvalan na dobroj volji i informacijama
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.238.*



+784 Profil

icon Re: Carina 3 ista racunara19.01.2013. u 13:24 - pre 136 meseci
Mozda je najbolje da nadje neku ekipu koja "uvozi" preko carinika,i jedan preneses kao svoj a za druga dva ti ekipa zavrsi posao za neku kintu
Razumi,banana drzava smo,i sve je lose uredjeno zbog mahinacija nekih tamo ljudi
 
Odgovor na temu

Radisa Djimlas
Webdizajner
Švica

Član broj: 164464
Poruke: 9
*.196-178.cust.bluewin.ch.



Profil

icon Re: Carina 3 ista racunara19.01.2013. u 13:40 - pre 136 meseci
Hvala na odgovoru.

Mislim da ipak moram imati uredne carinske papire.

Razlog:
- Racunari ce zavrsiti u jednoj nasoj kompaniji.
- Kad udje inspekcija, da firma nema problema (ne toliko zbog neke novcane kazne, vec da ne zaplene racunare.)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Carina 3 ista racunara19.01.2013. u 13:43 - pre 136 meseci
EDIT: Posto hoces na svoju firmu da ih uvezes, to je vec problem i moraju ostati u nekom skladistu. Firme da bi uvezle nesto MORAJU da imaju atest, a ti racunari sigurno nisu prosli isti (sem ako iS ili Macola nisu bas iste uvozili i voljni su da ti daju dokumentaciju za atest).

Ono sto je verovatno najbolja solucija je da podje trojica vas, svako na sebe uveze po jedan, plati carinu odmah na granici, nosite sa sobom. Jedino sto tu firma nece imati pravo na povracaj PDV-a, ali ako nisi u sistemu PDV-a onda ti je ovo i najjeftinija varijanta. Onda svako firmi po ugovoru proda taj racunar (moze i za dinar ili da kaze da daje besplatno na trajno koriscenje). Firma je srecna jer ima i dokumentaciju o kupovini a ima i carinsku dokumentaciju.

Doduse, jedino za softver mogu da vas pitaju da li je placen, nemaju za sta da zaplenjuju racunare koji nisu na ime firme bez obzira sto se nalaze u njoj.
 
Odgovor na temu

Radisa Djimlas
Webdizajner
Švica

Član broj: 164464
Poruke: 9
*.196-178.cust.bluewin.ch.



Profil

icon Re: Carina 3 ista racunara19.01.2013. u 14:05 - pre 136 meseci
'Fala, Dexic!

To je dobar scenario. Ako sam te dobro razumeo, ne moze vise od jednog racunara po osobi, zar ne?
Samo sto nas je samo dvojica. Tako da cemo prevesti samo 2 komada u tom slucaju.

Prenosili smo nedavno neke ergonomske stolove, pa su ih drzali nedeljama negde, osedeli smo.
Kao nunklearni otpad da sam uvozio. Na ime firme vise ne uvozim nista.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Carina 3 ista racunara19.01.2013. u 15:49 - pre 136 meseci
Stolove ste mogli odmah da unesete, pod uslovom da je spediter unapred popunio sta treba. Ali tehnicku opremu NE daju bez atesta na ime firme vec neko vreme :( (ranije moglo ono sto je za internu upotrebu, tj. ne za dalju prodaju - sada ne)

jbg... mozda svratim do svice da vam pomognem ako ima jeftina karta ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Carina 3 ista racunara

[ Pregleda: 1666 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.