Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

POS kasa dajte kritike i pohvale za program

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: POS kasa dajte kritike i pohvale za program

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7679 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon POS kasa dajte kritike i pohvale za program15.11.2012. u 21:39 - pre 138 meseci
Evo sam uradio jedan deo programa vezan za Kasu u STR,pogledajte pa mi dajte neke pohvale i kritike za ovaj rad.Doduse kakve sam kase u STR vidjao ovo i nije losa....Nisam jos uradio stampu fiskalnog racuna,ali to ne bi trebalo biti problem....Naravno ima jos dosta toga,ali ovo je samo pocetak,ne bi li cuo neka vasa razmisljanja u kom smeru treba da nastavim.Inace,program pored kase,predvidja i zalihe,tj oduzimanje od stanja i eventualni ulaz,i naravno sve je u zalihama na komad...bar bi trebalo biti...Evo ga program pa ga skidajte....Pozdrav


http://www.mediafire.com/?037f9ypp3sjmqcc

mozda nece hteti ovaj prethodni,pa probajte ovaj

http://www.mediafire.com/?72yf20h297jmhix

[Ovu poruku je menjao popmilan76 dana 16.11.2012. u 10:54 GMT+1]

evo jos neki dodaci,mislim da sada hoce,bar skinite i recite jel hoce da se instalira,gde nema delphi

http://www.mediafire.com/?vwm1ds88m518r7y

[Ovu poruku je menjao popmilan76 dana 16.11.2012. u 12:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

komplikator
Programer / sys. inženjering
CRO

Član broj: 29755
Poruke: 158
...133.40-dsl.net.metronet.hr.

ICQ: 13387003


+8 Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program16.11.2012. u 14:51 - pre 138 meseci
To je neki zadatak za školu ili...?
Da otvorio topic prije 10 godina i rekao da baš migriraš sa Clippera još bi te netko i potapšao po ramenu, ovako... puno toga ima za doraditi. na žalost sad nemam vremena pisati što sve. Za početak uzmi Mastering Delphi 2006 Marca Canutou-a. i malo prouči rad s bazama i još neke stvari, izdvajaj neke poslovne događaje i obrade u zasebne funkcije, ne radi obrade u eventhandlerima, a idealno bi bilo napraviti neki svoj framework.
God is real unless is declared as integer.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program16.11.2012. u 19:44 - pre 138 meseci
Ali za pocetnika nije lose.....jel tako
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program16.11.2012. u 20:06 - pre 138 meseci
Evo ponovo link za one sto nemaju delphi...mislim da bi sada trebalo biti

http://www.mediafire.com/?wf79vlfl2cfzna0
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
212.178.245.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program16.11.2012. u 20:16 - pre 138 meseci
Citat:
popmilan76:
Ali za pocetnika nije lose.....jel tako


Nije lose, samo napred.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program16.11.2012. u 20:26 - pre 138 meseci
Hvala,Burgos,to be continued....
 
Odgovor na temu

medixsa

Član broj: 155471
Poruke: 184
37.205.24.*



+2 Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program17.11.2012. u 18:45 - pre 138 meseci
ok,nije loše ali moras da budes malo uredniji: moraju se postivati neka pravila na samom pocetku kako bi na vrijeme naucio,jer u protivnom
imat ce s puno gresaka..mala sugestija program nije lose,svaka cast ako je upitanju pocetnik poz
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program17.11.2012. u 18:58 - pre 138 meseci
Pa recimo,pocetnicki-srednji nivo,znam za urednsot,ali ponekad nemam volje za to,sve se moze to uraditi,s tim sto radim u d3,pa nekad nesto i nema....Hvala svakako
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program19.11.2012. u 07:50 - pre 138 meseci
Zašto koristiš TEdit za unos artikla?

Code:
query1.Close;
query1.SQL.Clear ;
query1.SQL.Add ('select * from artikli');
query1.SQL.Add ('where artikal = ' + quotedstr(combobox1.Text));
query1.Open;
edit1.Text := inttostr(query1sifra.AsInteger);
edit3.Text := floattostr(query1cena.asfloat);
edit3.Text := (Format('%f', [query1cena.asfloat]));
edit6.Text :=  inttostr(query1kolicina.AsInteger);


Imaš komponentu TDBEdit koju povežeš na DataSource, kažeš joj koje polje joj pripada i ona kupi podatak.


F
 
Odgovor na temu

komplikator
Programer / sys. inženjering
CRO

Član broj: 29755
Poruke: 158
..140.218-dsl.net.metronet.hr.

ICQ: 13387003


+8 Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program19.11.2012. u 07:55 - pre 138 meseci
D3? Ako se dobro sjećam, ja sam D3 koristio negdje tamo 1997. godine? Zašto onda ne pređeš na lazarus koji je bar na nivou D7, multiplatformski je, i još ponešto, a još je i potpuno besplatan?

Hajdemo redom:

Imena varijabli, a samim time i imena objekata (kontrola). Iako u današnje vrijeme mađarska notacija gubi smosao u strong type compilerima, razmisli bar o nekom modrijem i uniformnijem davanju naziva. To je navika koja se na početku usvaja, u spurotnom ćeš (p)ostati programer koji jednog dana ne može održavati ni vlastiti kod, a kamoli da to čini netko drugi, ili da radiš u timu. Varijable naziva prvi, drugi, treci baš i nisu nesšto deskriptivne.

Izdvajanje u procedure ili funkcije. Gledam Unit5 (ista opaska oko davanja imena unitu), na ne znam koliko eventhandlera vrtiš one show/hide metode. Nije li jednostavnije napraviti neku funkciju kojoj proslijediš listu, ili container po kojem sama prođe i posakriva sve što ne želiš i prikaže što želiš (ili obrnuto). Ako nita drugo možeš reći i with kontrola1, kontrola2, kontrolan do visible := False; ili nešto slično. Kod prvog sistema danas-sutra ako dodaješ jednu kontrolu na formu ne moraš razmišljati gdje je sve moraš dodavati na 6 mjesta i sl. a kod drugog je sve znatno preglednije i kraće. Nije mudrost isprogramirati nešto. Treba to isprogramirai da uvijek radi jednako, i da danas-sutra kod bilo koje promjene i dalje radi jednako uz minimalne ili nikakve modifikacije. Kužiš?

Treće, opet "početnički gaf". Dohvaćanje polja prema indexu polja je loša, loša i još jednom loša ideja. Smislena je i koristi se samo kod dohvata nepoznatog broja polja, nepoznatog tipa i sl. primejrice kad želiš sve nazive polja nekog dataseta potrpati u neki combo box, ili nešto prebrojiti, preskočiti, i sl. Polja složena po indexu su (osobito kod TTable) vezana uz redosljed polja u tablici. Ako netko na bazi ubaci neko polje zbog nekog x razloga i poremeti prijašnji redoslijed polaj tvoj program je doslovno mrtav jer ni vrijednosti polja ni tipovi podataka neće odgovoarati onome što si ti imao ranije.

Kloni se direktnog rada s TTable i uporabom filtera i sl. Maksimalno koristi Query i select kojim ograničavaš što sve dobiješ na client (makar to bilo na istom stroju). Ako već imaš podatke na clientu, tada možeš dodatno koristiti filter, no vući sve na client pa primjenjivati filter ili iterirati kroz cijelu tablicu i raditi locate ili sl. je "clipperaški način razmišljanja". kažem to iz iskustva jer sam i sam prije poprilično doba radio i na clipperu i znam koje sam greške radio prelazeći na Delphi, a čak sam i imao iskustvo u jezicima tipa VB.

Formatiranja i validacije.
Ako to već ne radiš na bazi (a na paradoxu ni ne možeš), razmisli o formatiranju i validaciji u definicijama polja. Isto tako, razmisli o formatu polja koji se mijenja ovisno ko tome kako štefica (neka baba iz knjigovodstva) promjeni svoje formate datuma ili decimalni separator (jer to recimo traži neki drugi program) u tvom programu bi se moglo svašta događati.

Nisam gledao kako stojiš s indeksima i kako radiš s primarnim ključem? Kod Paradoxa se pazi zamke koja se zove Auto ID tj. njegov interni mehanizam inkrementacije. Bolja je varijanta emulacije sekvenci/generatora u kojoj svaki put sam svojom procedurom inkrementiraš taj brojač i rezerviraš sekvencu za svoj record. Probaj program višekorisnički (makar ga 100% vremena koristio samo jedan jedni čovjek na jednom računalu) i kako radi na mreži. Paradox opet, iza sebe ima priču o locking tablicama i shared direktoriju na mreži jer ako to ne složiš kako treba imaš problema s višekorisničkim radom, a problema je znalo biti i kod kombinacije 2 različita OS-a. tipa Windows XP i Windows Me/Home (što je ipak iza nas).

Kako ti reagira na null-ove i razne exceptione?

Negdje sam naletio na Table1.Active = True; i odmah potom Table1.Open što je zapravo ista metoda.

Malo uzimaš polja iz dataseta i puniš ih u vizualne kontrole, onda iz njih povlačiš polja i kalkuliraš pa vraćaš u dataset ili sl. Kalkulirati nad vrijednostima iz vizualnih kontrola je veliko žongliranje i preporučujem da se razne kalkulacije i krajnje validan podatak uvijek očitava iz dataseta, ako već nemaš neke svoje business klase. Znači iz kontrola preuzimaš podatak, validiraš ga i šalješ u dataset, podatke uvijek dohačaš iz dataseta, a obrade radiš nad datasetom. također i neki slijed logike. Jedno je događaj koji treba odraditi jer se promijenilo polje u datasetu, a drugo što je netko slučajno mišm kliknuo na formu ili izašao iz fokusa kontrole i sl.

Kao što kaže kolega Picard (Kapetane, jeste li to vi?, nisam vas čitao već 4 zvjezdane godine :) ) kad su u priči datasetovi i datasourcevi tada uz njih koristiš i dbaware kontrole tj. kontrole vezane na dataset. Potraži na netu helpove za D7, tamo je temeljno obrađena izrada DB aplikacija baš sa Paradoxom, mada iz nje treba izvući samo temelje i shvatiti koncepte. Inače, kad su u pitanju razni FishFact demoi u BDE ili s Accessom, oni su na žalost ujedno i loši primjeri kako programirati s bazama, no to ćeš vidjeti kasnije, dok savladaš taj početni korak.


Znači, sve je ovo viđeno i uobičajeno za početnički nivo. Nitko ne zna sve i nitko se nije učen rodio no zato imamo sposobnost učenja i usvajanja. Zato samo dalje, no uz čvrstu šaku nekoga iskusnog jer ćeš u spurotnom krenuti krivim putem i steći pogrešne navike, a njih se cijeli (programerski9 život teško riješiti.

Sretno!
God is real unless is declared as integer.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program19.11.2012. u 10:22 - pre 138 meseci
Odgovor CaptiPicardu,koristi sam edit,jel sam poceo da radim sa dbedit i toliko se iznervirao da sam ga batalio,jer kod njega bre nista ne moze,sve je nesto glupavo....Sto se tice varijabli i komentara to si u pravu,tu jesam aljkav i nesto me bas mrzi da to radim,a uostalom ovo i nisu neki poduhvati u kojima covek moze da azaluta,sto se tice table.active i table open,moguce mi je da je ostalo nege open a negde active,uglavnom koristim active....table filter sam odradjivao samo iz jednog (mozda glupavog razloga) jer kada odradim taj filter na table,mogu da menjam vrednosti u poljima dbedita,a u queyu to moram da da radim sa updatesql,sa kojim sam u nekim projektima radio,ali je to dosta bilo aljkavo,tako da sam samo iz tog razloga koristio table1.filter.Takodje za procedure i funkcije koje treba nesto da rade si u pravu,ali nisu to neki kod mene obimni poslovi i mnogo reda koda,da bih i h koristio....Hvala na primedbama sve su na mestu...Inace sam samouk,i ne radim ni sa kim,sve sam ,i naravno net....Hvala jos jedenom...
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program06.12.2012. u 15:14 - pre 138 meseci
Evo i video uputstvo za program.....

http://www.youtube.com/watch?v=VIZrHjX2BfI&feature=youtu.be
 
Odgovor na temu

bing50
Miroslav
home
home
Zagreb,Hrvatska

Član broj: 310701
Poruke: 6
95.168.117.*



Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program08.01.2013. u 12:25 - pre 137 meseci
Pozdrav..
Naletio sam na tvoju kasu ovdje na forumu ,skinuo je i malo isprobavao...
doradio printanje računa na pos printer itd itd..
zanima me da li si što još možda radio na njoj?
Poboljšanja dizajn ili nešto treće?
Inače i ja proizvodim svoju kasu koja mi bi trebala za moj vid poslovanja u Hrvatskoj sa fiskalizacijom o kojoj sve znam
ali ne znam neke sitnice koje bi ti možda mogao riješiti uz neku nadoknadu.
Javi mi ako si zainteresiran..
Lp
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program09.01.2013. u 09:11 - pre 137 meseci
Pogledaj Inbox,pa mi javi...
 
Odgovor na temu

bing50
Miroslav
home
home
Zagreb,Hrvatska

Član broj: 310701
Poruke: 6
109.227.49.*



Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program09.01.2013. u 14:04 - pre 137 meseci
Hvala na brzom odgovoru
na žalost pošto sam novi ovdje ne mogu ti poslati još poruku na pp
pa moram biti strpljiv da istekne taj rok pa ću ti se javiti i sve objasniti
LP
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program09.01.2013. u 20:13 - pre 137 meseci
Ok,tu sam,pa se javi.....
 
Odgovor na temu

bing50
Miroslav
home
home
Zagreb,Hrvatska

Član broj: 310701
Poruke: 6
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program09.01.2013. u 20:55 - pre 137 meseci
Eto javljam se odmah...
Znači radi se o kasi koju bih koristio u svojoj trgovini,
neki kostur sam već napravio...
ne treba voditi zalihe ( znači nije potreban onaj dio sa upisom i praćenjem
stanja na skladištu)
Modul za upis artikala isto tako može biti odvojen...
Jedino što bi bilo poželjno (na tome sada radim su normativi robe)
tako da dobijem recimo koliko sam kila brašna potrošio za ukupnu prodaju
kruha za taj dan
e sada meni je jako bitno sam modul izdavanja računa ...
znači nešto slično kao u tvojoj kasi samo bi trebalo doraditi dodavanje
artikala,jer
ovo sadašnje ne zadovoljava tj mora se koristiti miš što je nepraktično.
S druge strane ne znam isprogramirati funkcijske tipke (F1-F12),
znaći gumbu na formi dodijeliti da se može i pritiskom na recimo Print ili
F10.
Što se tiče fiskalizacije u Hr u potpunosti sam riješio taj dio ali modul za
izdavanje računa
(znači kasa) isto prije izdavanja samog računa mora izdati jedan TXT fajl
(Racun.TXT) i
u njega točno po specifikaciji upisati podatke o tome računu (specifikacija
slijedi),
nakon toga iz porezne stiže (odgovor.TXT) (cca 2 sekunde) koji se sastoji od
stringa 32; 32; 32),
koji je opet potrebno učitati u kasu i upisati u npr promet.db pod nove
dvije stavke u prometu a koje sam ja
već kreirao (ZKI - zastitni kod izdavatelja racuna i JIR - jedinstveni
identifikator računa ) e sada kada je to
upisano u promet.db mogla bi ići ona naredba batch i upis u bazu Arhiva.db
te ispis samoga računa...
Inače ja sam tvoju kasu i radio u Delphi 7 a i cijela fiskalizacija je
odrađena u delphi 7...
E sada ako mi pošalješ pravi mail (moj je [email protected]) mogao bih ti
poslati ono kaj sam ja napravil
do sada , šta bih želio i kako sam ja to zamislio .
Inače imam kasu na kojoj sam radio do sada i bila je stvarno dobra ali nemam
za nju source tako da je na žalost
ne mogu prepraviti iako je isto rađena u delphiju 7.
E i još jedno pitanje ...može li se tvoja kasa preraditi na ADO ?
U tome slučaju mogao bih koristiti staru bazu i ne bi morao imati dvije kase
još pet godina...
ja sam probao nešto dobio ali funkcionalnost Jok.
Eto toliko od mene i da slobodno kaži koliko bi to bilo para..
Lijep pozdrav
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program09.01.2013. u 21:07 - pre 137 meseci
Poslat ti je odgovor na inbox
 
Odgovor na temu

bing50
Miroslav
home
home
Zagreb,Hrvatska

Član broj: 310701
Poruke: 6
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program09.01.2013. u 22:11 - pre 137 meseci
nema ga
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: POS kasa dajte kritike i pohvale za program10.01.2013. u 09:53 - pre 137 meseci
Jel sada ima...
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: POS kasa dajte kritike i pohvale za program

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7679 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.