Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opasnost od "crnih lista"

[es] :: Security Coding :: Opasnost od "crnih lista"

[ Pregleda: 4517 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rona
Rona Petrusic
Banjaluka

Član broj: 95582
Poruke: 80
*.teol.net.



+1 Profil

icon Opasnost od "crnih lista"22.10.2012. u 10:10 - pre 139 meseci
Ljudi,

na jednom od sajtova koji trenutno održavam inegrisao sam pomoću IFRAME-a widget za slanje besplatnih SMS poruka sa sajta www.slidesms.com. Vidim da posjetioci sajta pozitivno reaguju na to.

MEĐUTIM! Obratila mi se jedna lokalna firma koja se bavi slanjem sms poruka i rekli su mi citiram:

"Prijateljski savjet jeste da to sklonite je ovako „zaobilazite“ domaće operatere i nanosite im štetu jer se šalje sa stranih SMS centara bez naknade (doduše simboličnu ali se to uvijek prati). Kako ne bi došli na neku „crnu listu“, te ukoliko nemate neku veliku korist od toga da jednostavno izuzmete ovo. Da me pogrešno ne razumiješ (dešavalo mi se i to), mi nemamo dodirnih tačaka sa tim niti nam to predstavlja bilo kakvu vrstu konkurencije ali smo dužni da pratimo sve vrste SMS saobraćaja u BiH."

Šta da radim??? Koje crne liste? Šta su crne liste? Evo guglam već sat vremena ali ne mogu naći odgovor sa kojim bi bio zadovoljan. Hvala!.
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Opasnost od "crnih lista"23.10.2012. u 22:03 - pre 139 meseci
Ta firma očigledno ima mogućnosti da prati konkurenciju, a korišćenjem savremenije tehnologije može da prati određenu informaciju na internetu. Na primjer, vrlo lako može da se napravi spider koji će da prati .nn domen koji ima u svom html-u signaturu po kojoj prepoznaje aplikacije tipa x, y, z. Ukoliko nađe, pokušava na indirektan način da skrene upozori naivne ljude da otklone eventualno problematični sadržaj za koji bi mogao krivično da odgovara.

Nisam baš upoznat sa zakonom ili regulativom o VOIP tehnologiji, međutim ako hipotetički imam PSTN ili mobilnu liniju, i finansiram račun nebitno odakle prema telekomu, i prikačim moj freepbx na taj isti PSTN a sa druge strane javnu web aplikaciju za besplatne pozive unutar moje države - mislim idem u zatvor ili plaćam veliku novčanu kaznu. Država naravno nema kapaciteta da prati (ovo je vrlo slično kao za kockanje preko interneta) kretanje ovakvih stvari (ili ima ali su dvije glave bolje od jedne), onda vrlo vjerovatno biznis u želji da potpomogne sprovođenje zakona upravo šalje ovakva upozorenja (jer im se ne isplati da te tuže za ovakvu sitnicu).

Moja 2c
 
Odgovor na temu

[es] :: Security Coding :: Opasnost od "crnih lista"

[ Pregleda: 4517 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.