Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva sa dobijanjem MIK od ISP-ova?

[es] :: ISP :: ADSL :: Iskustva sa dobijanjem MIK od ISP-ova?

[ Pregleda: 2851 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Iskustva sa dobijanjem MIK od ISP-ova?20.01.2012. u 12:03 - pre 148 meseci
Kao što tema kaže, zanimaju me vaša iskustva sa dobijanjem migracionog koda od provajdera (nije bitno kog) i koliko je vremena potrebno da internet "potekne" ponovo?
Naime, danas sam išao do mog ISP-a da se raspitam za proceduru za dobijanje MIK-a i baš sam se razočarao. Razočarao sam se jer sam naseo na priču "Bez brige, garantujemo nastavak korišćenja ADSL usluge, bez prekida i mogućnosti da ostanete bez ADSL priključka i u periodu prelaska na ADSL Telekoma Srbija."
U Orionu su mi rekli da mi MIK mogu izdati tek nakon što vratim opremu (u roku od 24 sata), i to je ok jer neko može da im ukrade tu opremu... ali opet. Taj 4-portni ADSL ruter sam platio jednokratno 3000 dindži... za te pare sam mogao da kupim neki TP link... Elem, ugovor sa novim ISP-om ne mogu da zaključim bez MIK-a...
Moje je pitanje kakva su vaša iskustva i da li je uopšte moguće ne praviti prekid u korišćenju usluga?
Neću ja propasti za par dana bez interneta ali me nervira što se tako reklamira kao da je sve pojednostavljeno a meni se čini da nije, ili možda grešim?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Iskustva sa dobijanjem MIK od ISP-ova?20.01.2012. u 13:01 - pre 148 meseci
Ja sam svojevremeno uzeo MIK od Sezama, pitao sam ih za proceduru i rekli su mi da donesem opremu i brzo dobijam MIK. Odneo sam oko 11h a posle možda sat vremena mi je stigao SMS da je MIK tu i da mogu da dođem po njega. Oko 14h sam bio na šalteru Telekoma, prijavio se i odmah je odrađeno pošto sam imao port. Posle par sati su me i oni pozvali da dođem po opremu. MIK valjda važi mesec dana i za to vreme ti ne diraju port ... mada je kod nas sve moguće.
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Iskustva sa dobijanjem MIK od ISP-ova?20.01.2012. u 13:12 - pre 148 meseci
Mile-Lile: je l' mi mozes reci, ako nije tajna, razlog prelaska sa Oriona na drugi ISP ?
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Iskustva sa dobijanjem MIK od ISP-ova?20.01.2012. u 13:49 - pre 148 meseci
Mogu, naravno da nije tajna. Zbog cene. Za manje para veći paket. E sad, kod mene lično je u pitanju i to što želim da otkažem kablovsku (kod Kopernikusa sam) jer je jako loša slika i imam neke probleme sa njima... Alternativu trenutno vidim u IPTV-u. Kod Oriona ne postoji mogućnost da uzmeš IPTV za 2 TV-a a meni je to potrebno (da sad ne objašnjavam zašto, delim kuću sa još nekim itd.). Telekom neće da pusti IPTV ako imaš ADSL kod drugog provajdera u pitanju je nešto oko porta... Inače sam jako zadovoljan sa Orion ADSL-om. Za godinu dana nisam ima bukvalno nikakvih problema i nijedan prekid... mada možda dobro radi jer je centrala blizu. Jednom mi je jedan drug rekao da kad je u pitanju ADSL uzmem neki ko je u tom trenutku najpovoljniji, da je kvalitet kod svih isti...
 
Odgovor na temu

Louisss
Darko Horvat
Kulpin,B.Petrovac

Član broj: 266627
Poruke: 60
*.ptt.rs.



+3 Profil

icon Re: Iskustva sa dobijanjem MIK od ISP-ova?22.01.2012. u 17:46 - pre 148 meseci
Kad sam ja prelazio sa "Telekoma" na "PTT-NET", zvao sam telefonom i po uputstvu odneo opremu i dobio MIK odmah, a cekao sam posle modemod PTT-a jer ih nisu imali na lageru, ali su mi vec sutradan javili da mogu koristiti njihov ADSL ako imam svoju opremu. Znaci nikakvo cekanje ili problemi ni sa jedne ni sa druge strane.
 
Odgovor na temu

kenparker

Član broj: 338376
Poruke: 1
87.116.191.*



Profil

icon Re: Iskustva sa dobijanjem MIK od ISP-ova?02.04.2018. u 19:25 - pre 72 meseci
Drug je hteo da promeni ADSL provajdera, vratio je opremu i uzeo MIK.

E sad, pošto je shvatio da se "preračunao" i da ipak neće da menja provajdera, zanima me da li može sa tim MIK kodom da se opet prijavi, kao novi korisnik, kod istog provajdera?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Iskustva sa dobijanjem MIK od ISP-ova?

[ Pregleda: 2851 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.