Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veliki broj poseta iste stranice na sajtu

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Veliki broj poseta iste stranice na sajtu

[ Pregleda: 3071 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

0x8000
Mladen Milosavljević

Član broj: 100080
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Veliki broj poseta iste stranice na sajtu07.12.2011. u 17:50 - pre 149 meseci
Nedavno sam na mom sajtu koji je baziran na CMSu uključio modul za statistiku kako bi prikazao najposećenije članke sajta. Tada sam primetio da određene IP adrese nekoliko puta na dan posećuju jednu te istu stranicu na sajtu. Međutim, u google analitici ta ista strana ne spada u najposećenije stranice, ima vrlo mali broj poseta, a na sajtu je postavljena pre nekoliko meseci, dok je u bloku najposećenijih članaka, taj članak, tj. stranica na prvom mestu.
Interesuje me da li je neko imao slična iskustva? Da li je u pitanju neki bot ili web crawler, koji posetama forsira tu stranicu kako bi bila na prvom mestu zbog njenog sadržaja? Banovao sam ove adrese, ali sam kasnije primetio, da se skoro ništa nije promenilo sem drugih IP adresa koje ciljaju istu stranicu.
Ili mi samo preostaje blokiranje IP zemalja u .htaccess.


[Ovu poruku je menjao 0x8000 dana 07.12.2011. u 22:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.ptt.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Veliki broj poseta iste stranice na sajtu07.12.2011. u 20:59 - pre 149 meseci
Citat:
0x8000: Nedavno sam na mom televizoru koji je baziran na katodnom CMSu uključio modul za statistiku kako bi ...


--
Moguce da ti je neki crawler pokupio samo tu stranicu u svom indexu kao pogodnu za [dopisi po zelji]1, i onda je neki bot koristi za [dopisi po zelji]2.
1 spam
2 upis komentara sa linkom.

--
Sledeci put procitaj ponovo sta si napisao, pre neko sto kliknes posalji.
 
Odgovor na temu

0x8000
Mladen Milosavljević

Član broj: 100080
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Veliki broj poseta iste stranice na sajtu07.12.2011. u 22:23 - pre 149 meseci
Ispravio sam propust u tekstu, mada se moglo razumeti iz konteksta poruke, ako se pročita do kraja, da se ne radi o televizoru već o sajtu (ko se razume shvatio je). Blokirao sam problematični IP u .htaccess, i za sada je problem rešen.

cyBerManIA: [[dopi 1i]2 po 3elji]

1 š
2 upiši
3 ž
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Veliki broj poseta iste stranice na sajtu

[ Pregleda: 3071 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.