Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oboriti cene kvadrata za 200 evra

[es] :: Ekonomija :: Oboriti cene kvadrata za 200 evra

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42496 | Odgovora: 252 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Oboriti cene kvadrata za 200 evra11.11.2011. u 13:34 - pre 151 meseci
SRBIJA | ČETVRTAK 10.11.2011 | 18:00
Oboriti cene kvadrata za 200 evra
IZVOR: TANJUG
Beška -- Sekretar Odbora za građevinarstvo u Privrednoj komori Srbije Goran Rodić kaže da bi trebalo preispitati cene nekretnina u Srbiji.


On je rekao da je najveći problem u platežnoj moći stanovništva.

"Niža cena se jedino može postići smanjivanjem dela koji uzima država, jer to značajno podiže cenu kvadrata. Izvodjači za stambeni kvadrat naplaćuju 350 do 400 evra, u šta ne ulaze razne takse, naknada za zemljište i komunalije", istakao je Rodić.

On kaže da ako bi stambeni kvadrat bio niži samo za oko 200 evra veliki broj porodica bi se odlučio za kupovinu stana.

Rodić je naveo da bi država što pre trebalo da skine naplatu PDV-a za građevinski repromaterijal, kao što je to nekada bilo ili barem da ga vrati sa sadašnjih 18 na četiri odsto, što bi odmah uticalo na smanjivanje cena kvadrata.

"Samo to bi u velikoj meri pokrenulo građevinsku industriju Srbije", naglasio je sekretar Odobra za gradjevinarstvo u PKS.

U trećem kvartalu ove godine u odnosu na isti period lane manje je odobrenih stambenih kredita za 15,6 odsto i u 2011. se u celoj Srbiji obavilo svega oko 2.000 kupoprodaja.

http://www.b92.net/biz/vesti/s...11&dd=10&nav_id=556675
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra12.11.2011. u 04:22 - pre 151 meseci
Manji porez - veci prostor za zaradu. A ne nize cene. Cene bilo cega se tesko menjaju na nize. Mozda da je porez bio u startu nizi.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra12.11.2011. u 09:31 - pre 151 meseci
Ne treba niko ništa da preispituje, doćiće cene same na 800-1000 evra za običnu jefitnu novogradnju po Beogradu tipa Belvila, oni malo 'ekskluzivniji' moći će dobiti eventualno 1200 evra po kvadratu i to je to..

Nestalo je glupave mase kojima su gomile keša pale sa neba, pa su po svaku cenu kupovali stanove da 'sačuvaju' novac pa u Beogradu digli cene kvadrata na idiotskih 2-3 hiljade evra...

Neka normalna profitna marža u Srbiji za niskorizične poslove tipa građevinarstva je 15%, to znači da ako investitora košta kvadrat stana u izgradnji 800 evra, 1000 evra je sasvim korektna prodajna cena, i sasvim korektan profit... Međutim treba ipak nešto više vremena da to investitori prihvate, jer svi bi da se vrate ona vremena kad su takve kvadrate prodavali po 2100-2400 evra...
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra12.11.2011. u 09:39 - pre 151 meseci
Citat:
Jagnjeca brigada: SRBIJA | ČETVRTAK 10.11.2011 | 18:00
Oboriti cene kvadrata za 200 evra
IZVOR: TANJUG
Beška -- Sekretar Odbora za građevinarstvo u Privrednoj komori Srbije Goran Rodić kaže da bi trebalo preispitati cene nekretnina u Srbiji.


On je rekao da je najveći problem u platežnoj moći stanovništva.

"Niža cena se jedino može postići smanjivanjem dela koji uzima država, jer to značajno podiže cenu kvadrata.
....


Koliko li će koštati kvadrat u ovom delu od sad pa na dalje...? Treba li se sniziti cena..? Ili se tu ne treba polemisati o novcu već o jako, jako većem problemu?

U-Vinci-skladiste-nuklearnog-otpada

Nuklearni otpad... "hmmm.. let me think.. "
about:networking
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra12.11.2011. u 10:30 - pre 151 meseci
U mom kraju(Unutrasnjost Srbije) cena je od 450-650e za m2 nove gradnje.CG + Garaza + Podrum
I nemaju kome da prodaju.Uglavnom ako se proda nesto to je jednosoban stan ili do kvadrature 50m2.
Ostalo je tesko.

 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra12.11.2011. u 10:57 - pre 151 meseci
Besplatne akcije, manji porez, "pokretanje građevinske industrije"... Ali bez rezultata, sve u oblacima.

Uskoro izbori...
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra15.11.2011. u 20:44 - pre 151 meseci
NBS NE POPUŠTA - NIŠTA OD PROMENE PRAVILA U CILJU PODIZANJA PRODAJE STANOVA
Guverner Šoškić: Ne planiramo da smanjimo učešće za stambene kredite
Iako je ministar prostornog planiranja Oliver Dulić ukazao da je odluka NBS da poveća učešće za stambene kredite na 20 odsto dovela do drastičnog pada prodaje stanova, guverner Dejan Šoškić smatra da je pad zaduženosti građana u toku krize normalan i ističe da NBS nema u vidu promenu ove odluke

http://pressonline.rs/sr/vesti...%87e+za+stambene+kredite+.html



"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra16.11.2011. u 07:25 - pre 151 meseci
Vece ucesce ce vise da smanji cenu kvadrata nego ukidanje raznih poreza :)
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra16.11.2011. u 11:12 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: Ne treba niko ništa da preispituje, doćiće cene same na 800-1000 evra za običnu jefitnu novogradnju po Beogradu tipa Belvila, oni malo 'ekskluzivniji' moći će dobiti eventualno 1200 evra po kvadratu i to je to..

Nestalo je glupave mase kojima su gomile keša pale sa neba, pa su po svaku cenu kupovali stanove da 'sačuvaju' novac pa u Beogradu digli cene kvadrata na idiotskih 2-3 hiljade evra...

Neka normalna profitna marža u Srbiji za niskorizične poslove tipa građevinarstva je 15%, to znači da ako investitora košta kvadrat stana u izgradnji 800 evra, 1000 evra je sasvim korektna prodajna cena, i sasvim korektan profit... Međutim treba ipak nešto više vremena da to investitori prihvate, jer svi bi da se vrate ona vremena kad su takve kvadrate prodavali po 2100-2400 evra...
Kada mislis da ce se dogoditi pad kvadrata na cenu od 1000e?

Ne znam sta je konkretno problem trzista nekretnina u bg, logicsn odgovor bi bio da trziste i nije u krizi kao sto se to prica, cim su cene prilicno visoke.

Pored toga mislim da je za privrednike bilo tesko preci iz posla prodaje droge, reketiranja i ratnog profiterstva gde je profit neogranicen u posao gradjevine, a onda jos teze prihvatiti cinjenicu da ti profit u gradjevini nije vise 200% vec 15%.

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra16.11.2011. u 11:48 - pre 151 meseci
Citat:
milivoje t: Kada mislis da ce se dogoditi pad kvadrata na cenu od 1000e?

Vrlo brzo... U narednih godinu, dve, tri će celokupno tržište doći na taj nivo, a već sada možeš da nađeš poneke kojima je dogorelo do noktiju..

Citat:
milivoje t:
Ne znam sta je konkretno problem trzista nekretnina u bg, logicsn odgovor bi bio da trziste i nije u krizi kao sto se to prica, cim su cene prilicno visoke.

Cene su visoke jer oni kojima još uvek ne gori pod nogama ne odustaju od starih cena... Ali kad budu videli da više nema budala koje će da plate običan kvadrat 1800-2000 evra u Beogradu, moraće da spuštaju cene... Eno ga Belvil, krenuo je sa 2100 evra, pa 1800, pa 1600, pa sada daju za po 1400 bruto cena, samo da se reše stanova.. Ja imam prijatelja koji je kupio stan u Belvilu po full ceni od 2100 evra, i sad mu nije nimalo prijatno saznanje da je za godinu i kusur dana izgubio 50.000 evra na nekretnini (koje se u Srbiji smatraju za svete krave koje nikad ne gube vrednost)... Ja neću da mu stajem na muku sa onim "told you so..." ali tako je..

Istina je da će masa investitora pući na tim stanovima ako ih prodaju po 1000 evra po kvadradu jer su plaćali nenormalne cene za zemlju.. Ali i to je život, i nigde nema sveto pismo u kom stoji da se na nekretninama ne može izgubiti novac.. Investitore je bolelo uvo koliko plaćaju za zemljište, i koliko stanova daju u zamenu, kad imaju maržu od 300% .... Sada kada je marža 30%, onda će morati itekako da vode računa i o tome..
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra16.11.2011. u 12:08 - pre 151 meseci
Meni nije jasno kako ti investitori nisu vec odavno prsli .
Podigli su zgrade i stanove, sto znaci valjda su se zaduzili kroz neki bankarski kredit a nece da spustaju cenu nego "cekam dok ne dodje kupac za 2-2.5k evra/m2" .
Nije mi jasno odakle onda presipaju lovu za otplatu kredita a vec 2 godine stoje jake cene a kupaca nigde .
Ili je velika lova tu bila u cistom kesu za izgradnju ...

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra16.11.2011. u 12:13 - pre 151 meseci
Pa oni koje su banke stisle prodaju to po realnim cenama.. Ja sam imao jednu ponudu, zgrada sa 3 dupleksa po 200 kvadrata na Zvezdari, cena je bila 140.000 evra po jednom stanu, jer mu je banka pretila oduzimanjem pa je bilo daj šta daš...

A ovi ostali, pazi kad imaš maržu 300%, dovoljno je da prodaš 30-40% kvadrata i ti si rešio dug prema banci, a sve ostalo je čist profit.. Tako da svi čekaju i nadaju se da će cena doći na onu iz 2008, ali kako vreme prolazi, moraće da se rešavaju tog mrtvog kapitala... A danas u Beogradu, 9 od 10 stanova u oglasima prodaju vlasnici iz Crne Gore - dovoljno govori o tome ko je podigao cene kvadrata.

[Ovu poruku je menjao ventura dana 16.11.2011. u 15:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra16.11.2011. u 12:20 - pre 151 meseci
Citat:

A danas u Beogradu, 9 od 10 stanova u oglasima prodaju vlasnici iz Crne Gore - dovoljno govori o tome ko je podigao cene kvadrata.

Verovatno, i to je znaci cist kesh dobijen od ruske bratije kad su masovno kupovali po cg obali .
Uzmu pare i otvore gradiliste u bg-u i ne treba mu kredit. A sad ceka "dobra stara vremena" i nerealnu cenu .

Mislim da bi grad nekim regulativama morao da ih pritisne sa prodavanjem jer je to sve sto kazes mrtav kapital .
Mozda bi nekim dodatni porezima bili prinudjeni na tako nesto .



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra16.11.2011. u 12:22 - pre 151 meseci
Eh da je čist.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra16.11.2011. u 12:25 - pre 151 meseci
Citat:
jnk: Eh da je čist.


Eh da, s obzirom da je potekao od Rusa nije sigurno 100%

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra16.11.2011. u 13:27 - pre 151 meseci
Ventura prica ovu pricu poodavno i svako ko prati trziste poslednjih godinu dana moze da se lako uveri da je u pravu.

U visnjickoj banji je pre 2 godine kvadrat malih stanova bio oko 1400-500, a sad ima za 1100. Ko mase kesom dobija za 1000 garant. Ja sam tada pricao da bih tu platio kvadrat ne vise od 800 eur mada je i to mnogo. Sada kada se do bulevara i cvetkove pijace stize za 5-10 minuta kolima 800 bih dao, a toliko ce i biti vrlo brzo. Zivi bili pa videli.

Kod mene u kraju iza kapija i toplane na Konjarniku isto pre 2 godine sam se raspitivao za nekog drugara kod vlasnika i kako se pojavim masu glavom i kao sve je rasprodato, a jos zgrada ni do pola nije stigla. Prosle godine u ovo vreme taj isti krece da pravi novu zgradu, 4. u kraju (usladilo mu se valjda) i sad je zavrsava. Prosle nedelje dolazi kod mene na vrata da me pita da li mi treba stan ili znam nekoga ko hoce da kupi.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra16.11.2011. u 14:05 - pre 151 meseci
Realizovane cene su tu negde, u 10%, u odnosu na cene od pre 10 godina u DM.
To što pišu po oglasima, piše i na tarabi...

Takođe je bitno primetiti da će se u sledećih 5 godina ovde iskristalisati cilj kome ova država teži i biće mnogo jasnije da li ćemo kroz deceniju-dve biti neka nova Tunguzija ili neka nova Slovenija, te će se i cene nekretnina uskladiti sa situacijom.

Što se tiče sledećih godinu dana, možda padnu realizovane cene još 5%, eventualno kome je baš hitno da spusti još malo. Sve ostalo su puste želje. Kraj godine je po pravilu mrtav period za nekretnine, posebno sad što idu ove nedelje štednje, spremanje za slave, nove godine i čuda... Obično rikne i neka baba zimi i naleti neka svadba, pa ode 5000 dok trepneš, odnosno pola učešća za stan.

Razloga za rast cena na žalost nema, ali, koliko se sećam iz tuđih priča, u centru BG-a su stanovi išli po 1500-2000DM i u jeku ratova, pre 16-17 godina, tako da ovde nikada nije bilo puno mesta za izvođenje logičnih zaključaka.

A Belvil je tipična navlakuša za malograđanštinu i ne može se uzimati kao primer ni za šta drugo. Okružen ciganima, puno psećih g*vana i đubreta na sve strane, buke koliko nećeš, pogled na ništa, lokacija "udri do zore", ali novo je novo i Srbin najbolje zna šta vredi...

Naravno, uvek će biti ludaka koji bi neke šupe i podrume na Vračaru da prodaju za 3500 fiksno ili onih likova iz blokova, što bi 50kvm starih 50 godina da prodaju za "120k€ hitno", bez 1 dinara uloženog i bez obzira što čitava naselja neodoljivo podsećaju na Pripjat.

Na pridošlice što bi da kupe po cenama u svom selu, tipa kvadrat za 400 evra itsl. ne vredi obraćati pažnju, kamoli trošiti reči.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra16.11.2011. u 14:18 - pre 151 meseci
Citat:
A Belvil je tipična navlakuša za malograđanštinu i ne može se uzimati kao primer ni za šta drugo. Okružen ciganima, puno psećih g*vana i đubreta na sve strane, buke koliko nećeš, pogled na ništa, lokacija "udri do zore", ali novo je novo i Srbin najbolje zna šta vredi...

Bio si tamo pa znaš ili si samo prošao pored? Ima cigana ali to je verovatno rešiv problem a buka je samo onima koji su okrenuti ka glavnoj autobuskoj stanici ili direkt ka delta šitiju. A što se tiče naselja nisam primetio da je bilo prljavo, šta više bilo je baš čisto a kvalitet završnih radova kao i samog stana u kom sam bio je na nivou boljih novogradnji u bg koje su se prodavale za mnogo veće pare. Naravno ko je tamo kupio stan izgubio je pare, ali najveći broj stanova u belvilu je prodat pre početka krize kada je kvadrat soc stana kod arene koštao 3,000 eur.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra16.11.2011. u 14:21 - pre 151 meseci
Citat:
Boris Tadić: Realizovane cene su tu negde, u 10%, u odnosu na cene od pre 10 godina u DM.
To što pišu po oglasima, piše i na tarabi...


Pisalo ne pisalo ljudi su vrlo placali cene iz oglasa do pre godinu-dve zato su cene i bile takve. Sada kad niko zivi vise nije lud da placa 2000 i kusur kvadrat u blokovima onda su pocele stvari da dolaze na svoje mesto. Kako je ponuda trenutno veca od potraznje, a nema nekih opipljivih izgleda da ce se situacija poboljsati posebno ako posle izbora ostane "the ekipa" cene moraju da idu jos nize konacno do razumne cifre otprilike one koju je Ventura gore navodio.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Oboriti cene kvadrata za 200 evra16.11.2011. u 14:43 - pre 151 meseci
Citat:
jnk: Bio si tamo pa znaš ili si samo prošao pored? Ima cigana ali to je verovatno rešiv problem a buka je samo onima koji su okrenuti ka glavnoj autobuskoj stanici ili direkt ka delta šitiju. A što se tiče naselja nisam primetio da je bilo prljavo, šta više bilo je baš čisto a kvalitet završnih radova kao i samog stana u kom sam bio je na nivou boljih novogradnji u bg koje su se prodavale za mnogo veće pare. Naravno ko je tamo kupio stan izgubio je pare, ali najveći broj stanova u belvilu je prodat pre početka krize kada je kvadrat soc stana kod arene koštao 3,000 eur.

Nehigijenska naselja su stanovnicima Belvila kratkoročni problem. Dugoročni problem je izmeštanje glavne autobuske i železničke stanice odmah pored njih, čime će oni parkići između zgrada postati novi picin park... A cenim da stanovi u i oko picinog parka se ne smatraju za baš privlačne nekretnine.

Sledeći, mnogo veći problem je struktura stanara. U Belvilu su stanove pokupovali uglavnom ljudi iz unutrašnjosti, ne baš tako visokih obrazovnih profila, i ima ih mnogo. Dakle to nisu zgrade sa po 5-10-20 stanova, već zgrade sa stotinama stanova. U Belvilu će održavanje biti strašno velik problem, i on već i jeste. Tamo se već čuje gomila komentara "kome je prljavo nek plati", "ja neću da plaćam čuvara, meni ne treba" i sl. to je nešto što se i dalo i očekivati od ljudi takvog profila, a rezultat toga je da Belvil već izgleda unutra toliko zapušteno kao da je star bar 15 godina, a kroz koju godinu će izgledati gore nego oni stari soliteri na Novom Beogradu jer to sada apsolutno niko ne održava... Imam jednog drugog prijatelja koji živi u 'novoj' zgradi na Voždovcu, uselio je pre 2 godine, i ta zgrada unutra izgleda toliko katastrofalno, lift išaran, sandučići poodvaljivani, zidovi izlepljeni, po podovima toliko prljavštine i smeća da je to neverovatno.. Samo zato što stanari ne mogu da se dogovore i da plate najobičnije čišćenje zgrade, a kamoli šta drugo.. Kad im se pokvari lift, to će verovatno na tome i da se završi...

Dakle pored strukture stana, lokacije, cene, jedna od najbitnijih stvari je sam komšiluk, i ja sam uvek voljan da i platim stan nešto više, a da imam normalan komšiluk, nego obratno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Oboriti cene kvadrata za 200 evra

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42496 | Odgovora: 252 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.