Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

moja prijateljica ima problem oko podele stana posle razvoda, potreban savet

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: moja prijateljica ima problem oko podele stana posle razvoda, potreban savet

[ Pregleda: 1622 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mirjana11

mirjana11
Član broj: 282699
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon moja prijateljica ima problem oko podele stana posle razvoda, potreban savet09.04.2011. u 07:59 - pre 158 meseci
Molim sve dobre ljude, ako su prosli kroz slican problem da pomognu savetom. Citiram njeno slovo, a u ime
dugogodisnjeg prijateljstva.
Suprug je napustio bracnu zajednicu uz obrazlozenje da se zaljubio, te smo se prosle godine u junu mesecu sporazumno razveli, i u toj brakorazvodnoj parnici saglasni smo da se stan prodaje i da se deli dobit na pola, s tim sto sam ja apsolutni vlasnik stana stecenog u toku trajanja tog braka. Kako sam imala pritiske od njega da prodam taj stan i da spustam cenu, doslo je do prodaje ovih dana, ali on sada nece da potpise saglasnost i trazi da mu se isplati jos hiljadu e (napravljen je samo predugovor).
Da li mi je potrebna njegova saglasnost pored resenja o razvodu braka, gde je vec iskazana saglasnost i moja i njegova.

Sada mi situacija ne dozvoljava da ovaj predugovor raskinem, jer bih morala da vratim rekaparu, koju nemam.
Hvala sto me citate...
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: moja prijateljica ima problem oko podele stana posle razvoda, potreban savet09.04.2011. u 09:26 - pre 158 meseci
A da ona konsultuje advokata umesto sto trazi odgovore preko interneta?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

mirjana11

mirjana11
Član broj: 282699
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: moja prijateljica ima problem oko podele stana posle razvoda, potreban savet09.04.2011. u 09:42 - pre 158 meseci
zato i pitamo ovde, jer rok predugovora istice,
ako ovde postoji neki advokat koji bi uzeo odmah to da radi, neka se javi.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: moja prijateljica ima problem oko podele stana posle razvoda, potreban savet09.04.2011. u 09:54 - pre 158 meseci
"Predugovor stranke zakljucuju kada sporazumno utvrde sve bitne sastojke ugovora, ali iz nekog razloga nema jos uslova za zakljucenje glavnog ugovora. Predugovor obavezuje stranke da po prestanku tih razloga zakljuce glavni ugovor. Ukoliko jedna strana to odbije da ucini, druga moze u sporu da zahteva da sud obaveze ugovaraca na zakljucenje ugovora, a ako tu obavezu ne ispuni, smatrace se da je glavni ugovor zakljucen pod uslovima iz predugovora."




Dakle, predugovor, ukoliko je overen u sudu se mora ispostovati. Ukoliko nije overen, nikom nista. Vraca se ta "kapara" ali ne u dvostrukom iznosu, nego primljena suma.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: moja prijateljica ima problem oko podele stana posle razvoda, potreban savet

[ Pregleda: 1622 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.