Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?

elitemadzone.org :: MadZone :: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9838 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sanja ha
sanja ha
bgd

Član broj: 238787
Poruke: 14
93.87.191.*



Profil

icon da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?07.11.2009. u 11:25 - pre 176 meseci
Nisam bila zadovoljna uslugama banke preko koje su mi plaćali platu, pa sam otvorila tekući u drugoj banci. Ali sad mi plata prvo legne na račun u prvoj banci, pa je proslede na račun u drugoj banci. Posledica ovoga je da mi plata, naravno, kasni dan dva i ono što mene ustvari nervira, prinuđava me da plaćam održavanje računa u banci čijim uslugama nisam zadovoljna.

jel neko zna nešto o ovom?
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?07.11.2009. u 11:36 - pre 176 meseci
Obrati se onima koji rade knjigovodstvo u preduzecu gde radis. Tvoj rukovodilac verovatno tako nesto radi iz neznanja, preduzecu je zapravo potpuno sve jedno gde ti uplacuje plate i ne postoji nijedan razlog zasto bi se bilo ko mesao u to gde ti imas svoj racun. Nalog za uplatu plate je obican virman, na kome pise tvoj broj racuna i nista vise (prva tri broja u identifikacija banke), tako da je potpuno sve jedno...
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.hfc.comcastbusiness.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?07.11.2009. u 13:10 - pre 176 meseci
upravo tako. samo dostavi novi broj racuna, i to je sve. poslodavac moze da isplacuje plate na 235 razlicitih banaka, to nema apsolutno nikakve veze :)
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?07.11.2009. u 15:20 - pre 176 meseci
Ima tu jedno ALI... postoje firme koje imaju neki ugovor sa nekom bankom... znam par takvih firmi... i zbog tog ugovora ne mogu da uplacuju zarade u drugu banku... prvo proveri to... ako nema takvog ugovora, onda nije uopste bitno... mogu da uplate bilo gde.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.207.*



+363 Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?07.11.2009. u 16:37 - pre 176 meseci
Pivara u Apatinu npr. ima jedan takav ugovor sa Intesom...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?07.11.2009. u 17:25 - pre 176 meseci
Kakve veze ima ugovor koji neko preduzece ima sa bankom sa time gde radnik drzi svoj novac?

Odakle preduzecu, ili banci, pravo da sklapaju ugovor u ime trece strane (zaposlenog)? Ne samo da je taj ugovor nistavan, nego mislim da bi i inspekcija bila zainteresovana za tu "informaciju".
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

sanja ha
sanja ha
bgd

Član broj: 238787
Poruke: 14
212.200.202.*



Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?07.11.2009. u 17:54 - pre 176 meseci
upravo zato i pitam. jel neko ima informaciju, pravno gledano, ima li poslodavac pravo da 'primorava' zaposlene da imaju tekući račun u nekoj banci. I meni zvuči neverovatno, ali s druge strane radim u javnom preduzeću pa mi nije logično da rade protivzakonito...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?07.11.2009. u 18:20 - pre 176 meseci
U firmi gde radim (Javno preduzece), pre nekih 10 godina, plate su se upacivale ISKLJUCIVO u jednu banku. Kada sam trazio da mi novac uplacuju u drugu banku (zbog mogucnosti raznih usluga placanja karticama), doziveo sam velike neprijatnosti s finansijskim direktorom kada sam izrazio takvu zelju.

Inace, ta banka jeste imala interes da plate 'idu' preko nje, jer su naravno imali posao (da ne bude zabune, banka je u to vreme bila samo obicna kasa), naplacivali 'ulazak u minus', a imali su 'pravo' da na dan leganja novca na racun ne isplate platu ako ste prethodno bili u bilo kakvom minusu (jednu paru). Identicno je bilo i u Posti, gde smo svi po komandi presli, kada je Dinkic mnoge banke pomnozio nulom.

Secam se da mi je jednom prilikom novac (nisu postojale kartice) bio preko potreban. Nisam otisao ni na posao, morao sam da zavrsim taj posao, cekajuci samo trenutak uplate, nervozno refreshujuci Internet stranicu gde sam mogao da vidim uplate. I onda IZNENADJENJE... PETNAEST MINUTA PRE UPLATE, ide PLACANJE - Godisnji troskovi odrzavanja kartice, sto me je odmah stavilo u MINUS, sto dalje zaci da toga dana novac nisam mogao podici. :) Dzabe je bila kasnija uplata.

Odmah sam se setio GENIJALNOG direktora koji je nekom programeru dao zadatak da ispali magicni SQL upit i vidi koliko ce para zaraditi ako PRVO idu "Godisnji troskovi odrzavanja kartice", pa tek onda uplate.

Od tada Posta za mene ne postoji.



Ipak, danas su valjda takvi monopoli prevazidjeni i mislim da nema nikakvih prepreka da izrazis svoju volju, u koju banku zelis TVOJE pare.
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.duga-net.com.



+101 Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?07.11.2009. u 22:30 - pre 176 meseci
U mom bivšem preduzeću, svi smo bili preko Poštanske Štedionice. Meni je to tada odgovaralo, jer sam tamo podizao očevu penziju,
imao sam homebanking, uplaćivao kredit za net, mobilni, dve kartice, dovoljno čekova i, jednostavno mi nije odgovaralo da to menjam.
Jednog dana je stigla direktiva da se pređe u drugu banku i onda je krenuo sistem pritiska i ucenjivanja u firmi i plasiranje lažnih pretnji.
Prvo su pokupili "niže slojeve" - fizikalce i čistačice i grupno ih poslali u novu banku, onda su se mnogi pobunili da neće pristati ni u ludilu,
da neće podleći pritiscima, da ovi na to nemaju pravo, da je ovo stvar ličnog izbora.
Već sutradan ih se 50 posto predomislilo, jer su puštene priče, da ovima koji nisu prešli neće biti uplaćene plate, a ljudi u kreditima,
počinju da razmišljaju, - što bi ja talasao, kad već mora, znate kako već to ide.
Ja baš nisam hteo čekao sam da vidim šta će da se desi, pa ako moram, šta ću idem i ja.
I kada je prebačeno dovoljno u novu banku, recimo otprilike 70%, onda je to stalo, moglo je da ostane, ko želi u PŠ.
Pričalo se šta je diša dobio zauzvrat od te nove banke, ali o tome ne bih ovde.
Znači tako je to bilo u mojoj bivšoj firmi!
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
93.86.183.*



+269 Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?09.11.2009. u 07:11 - pre 176 meseci
A sve je to vec vidjeno i prevazidjeno. Moja firma ima racune ( i kredite ) u 7 banaka i sa svima ima neke takve kaubojske dogovore - ugovore. Toga se vise niko ne stidi niti se libi da prizna. A ni firma se mnogo ne potresa sto sve prihvati, klimne glavom i radi po starom. Normalno ni druga strana nije bolja. U jednoj banci su zbog neblagovremenog placanje lizinga za firmina vozila ukinuli dozvoljeni minus radnicima !!!

Zemlja Srbija! BRE !

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?09.11.2009. u 07:36 - pre 176 meseci
Poslodavac nema nikakvo pravo da zaposlenog primorava da prima platu u nekoj određenoj banci. Svako takvo prisiljavanje može se okarakterisati kao mobing.

(Jedino nisam siguran da li i dalje postoji gotovinska isplata kao opcija)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?09.11.2009. u 08:33 - pre 176 meseci
ja bih uvek odabrao banku gde i firma ima racun jer tako je lakse dobiti krediti posto banka ima uvid u poslovanje firme. Inace sto se tice samog placanja za racunovodstvo je to jedan klik i svejedno je gde ti salju racun, moze i na sejsele. Novac je oporezovan i putuj igumane.

Citat:
ali s druge strane radim u javnom preduzeću pa mi nije logično da rade protivzakonito...


ukhm, kmh, hrkkgm....
 
Odgovor na temu

sanja ha
sanja ha
bgd

Član broj: 238787
Poruke: 14
79.101.164.*



Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?09.11.2009. u 18:57 - pre 176 meseci
U pitanju je banka koja ima 4 bankomata (poštanska) u gradu, tako da ostanak u takvoj banci ne dolazi u obzir, a pošto je u pitanju javno preduzeće u skoro svim bankama imam manje više povoljne uslove. Bila sam rešena da se žalim zbog ovog, ali kako je u pitanju veliki sistem, niko tačno ne zna ko je nadležan za to, sve funkcioniše samo ako je po šablonu ...
Mene samo zanima, da li neko sa sigurnošću zna, da poslodavac nema prava na ovako nešto, pošto moja firma nije usamljeni slučaj. S druge strane i pre sam mislila da je nemoguće da je nešto po zakonu, pa se ispostavilo da jeste.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?09.11.2009. u 20:09 - pre 176 meseci
Posto ovde nema nekoga ko moze da ti da takvu informaciju "sa sigurnoscu" zasto ne pozoves Ombudsmana ili tako nekog? Zamolis pismeno za odgovor, a onda sa takvim odgovorom mozes i da odes tamo i da im ga gurnes "pod nos".
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Kempesh
Cacak

Član broj: 236989
Poruke: 60
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?09.11.2009. u 20:53 - pre 176 meseci
Sa sigurnošću i iz iskustva tvrdim da poslodavac NE SME i NEMA PRAVO da odredjuje radniku u kojoj će banci imati račun i gde će primati platu. Radnik može svaki mesec da menja banku. Potrebno je da samo knjigovodstvu dostavi broj računa i to je to.

Poznato je da poslodavac kada ugovara saradnju sa nekom bankom za više usluga ( krediti,pozajmice,garancije itd.. ),banka uvek pita da li može da se utiče da radnici primaju platu preko njihove banke kako bi dobili još jedan broj klijenata. To dosta poslodavaca prihvati i vrši pritisak na radnike,ali nemaju pravo.U prethodnoj firmi gde sam radio vlasnik firme je insistirao da plate primamo u jednoj banci.Naravno,nema pravo na to

Znači, tvrdim da nema pravo poslodavac da odredjuje gde će ko primati platu. Ovlašćeno lice sam u firmi i dobro poznajem tu tematiku
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?09.11.2009. u 21:07 - pre 176 meseci
Kempesh, znam o cemu pricas jer i ja radim slican posao, ali se secam da sam cuo da neke drzavne firme (policija i sl.) imaju neku foru da mogu da uticu gde ce zaposleni (policajci) imati racune. Zato i kazem, kod njih ponekad ima posebnih fora, a lako je pitati....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?11.11.2009. u 20:18 - pre 176 meseci
Policajci primaju platu u komercijalnoj banci...bar u Smederevu, i mislim da svi do jednog primaju tamo platu. Nisam cuo slucaj da je neko pokusao da promeni banku i da li je uspeo....mada meni je jako lose da te neko uslovaljava gde ces primati platu, pogotovo u javnom preduzecu. Sto se tice privatnih firmi, ja tu vidim samo jednu racunicu...interne naloge ne placaju banci, pa gledaju da svi radnici primaju platu u onoj banci gde imaju najvise prometa, tako da mu to dodje kao neka usteda (ja nisam cuo za uslovaljanje banke). Bivsi poslodavac moje majke je zamislio jednu goru stvar...insistirao je isplatu "na ruke", iako su radnici bili uredno prijavljeni, ja sam terao majku da proveri da li joj se uplacuju doprinosi..i sve je bilo regluparno...ali je on insistirao da to ide na ruke (da ne bude zabune, plata je visa od minimalca). Nakon par svadja, odlucio je da joj uplacuje na racun.
 
Odgovor na temu

xenox
ex Memodata sysadmin
Beograd

Član broj: 6903
Poruke: 168
195.178.35.*

ICQ: 7682925


+3 Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?12.11.2009. u 03:18 - pre 176 meseci
Pa delimicno je to i zbog elektronskog placanja. Ako nema karticu za uplate sa vasom bankom, onda birokratija mora da mrdne svoje cenjeno, i da napise nalog za uplatu. Ako je elektronsko placanje, onda je to samo par klikova misem.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?12.11.2009. u 09:35 - pre 176 meseci
Ljudi, imam prijatelje koji rade u nekim privatnim firmama i MORAJU da primaju platu u odredjenoj banci jer firma ima "nekakav" ugovor s tom bankom!
Znaci, NE dozvoljavaju im uplate na drugi racun! Mozes da napravis ugovor samo s tom bankom da ti seli pare na racun koji ti zelis ali platu moras primiti u odredjenoj banci.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?12.11.2009. u 10:11 - pre 176 meseci
Ne vidim zasto bi neko morao da koristi usluge bas odredjene banke... Ja kad sam bio na civilnom odsluzenju vojnog roka svima su uplacivali platu (da, ta mizerna nadoknada je ipak plata) na racun u bilo kojoj banci, gde ko vec ima racun, a ne u nekoj odredjenoj. Takodje, radnici u toj ustanovi imaju pravo da imaju racun gde god pozele.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: da li poslodavac ima pravo odabira banke u kojoj vam leže plata?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9838 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.