Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskreno - Societe Generale

[es] :: Ekonomija :: Iskreno - Societe Generale

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17053 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gost




Profil

icon Iskreno - Societe Generale09.07.2009. u 12:02 - pre 179 meseci
Sta mislite o ovoj kampanji Societe Generale banke?



[Ovu poruku je menjao Milan Gligorijevic dana 09.07.2009. u 13:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale09.07.2009. u 12:53 - pre 179 meseci
Po mom mišljenju, to je ubedljivo najbolja promotivna kampanja kada su u pitanju banke u Srbiji.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale09.07.2009. u 16:35 - pre 179 meseci
Ne secam se da se neko zalio na bankarskeuslove u Societe Generale, ali zato svi odreda kukaju na njihovu komunikaciju sa klijentima:

- kada zoves telefonom javljati se automatska sekretarica sa kojom se ispricas na nekoliko jezika dok ne saznas sta da pritisnes da ides dalje

- imaju vrlo cuno radno vreme

- procedura za ulazak u prostorije banke je kao daulazis u trezor u Fort Noks-u

- itd...



 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
91.150.111.*

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale10.07.2009. u 21:19 - pre 179 meseci
Kampanja je sigurno efikasna, mislim da je pun pogodak.


Sto se uslova tice, pored fiksnih rata za neke kredite (stambene, npr.) znam da je:

- trosak odrzavanja racuna kod njih najveci u Srbiji

- provizija prilikom podizanje novca na njihovom bankomatu sa karticom druge banke je bezobrazno velika

- prodajni (gornji) kurs evra - najveci u Srbiji (cak 3% veci od srednjeg)


Kod svake banke postoji Drina i cuprija, ne mislim da su preterano gori od drugih.

Za Fort Knox se slazem, zato nikada nisam usao u SoGe.

 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale10.07.2009. u 21:47 - pre 179 meseci
Citat:
crews_adder:
- provizija prilikom podizanje novca na njihovom bankomatu sa karticom druge banke je bezobrazno velika


Zar provizija podizanja novca na drugima bankomatima ne zavisi od banke čija je kartica? Kada sam bio u SocGen mogao sam da podignem novac sa bilo kog bankomata u Srbiji i ako nije SocGen automat naplatili bi mi proviziju 100 dinara fiksno. Sada sam u Intesi i naplaćuju mi 2% od podignutog iznosa
Inače, prešao sam u drugu banku samo zato što nisu imali elektronsko bankarstvo (mada im i sada nije baš neko)
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
91.150.111.*

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale10.07.2009. u 22:45 - pre 179 meseci
http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=101054
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale13.08.2009. u 19:58 - pre 178 meseci
Mene je Societe Generale tako gadno prevarila pre mnogo godina (kada je bila zamena maraka za evre), da sam je zamrzeo za sva vremena.

Pitam ja njih za sve detalje oko polaganja neke sume maraka (onih nemačkih) na njihov račun, i oni mi sve lepo kažu da nema nikakvih problema, samo da dođem sa parama i otvoriće mi račun. Ja opet sve detaljno proverim tačku po tačku: donosim pare, otvarate mi račun, pare nisu oročene, pare će biti pretvorene u evre kada bude trenutak, mogu da ih podignem kada god hoću, nema mesečnih troškova održavanja računa, itd... i sve kako treba da bude.

Međutim, nije nego.

Ja lepo dođem sa ženom i donesem pare u zakazanom terminu, ali kad ja tamo a ono međutim: kaže gospođa smrad (nemam drugu reč) ovako: Znate, mi nudimo i vizu preko koje možete podizati pare na bankomatu ovde i u inostranstvu, mi nudimo ovo-ono, kule i gradove (parafraziram), sve to će vas koštati samo nekoliko evra mesečno. Ja kažem da nam takve usluge ne trebaju jer ne koristimo vizu uopšte, a i ne trebaju nam kule i gradovi (parafraziram), pare uvek podižemo isključivo u banci i trošimo isključivo u kešu. Ona opet poče kako smo mi mladi, kako je to mnogo dobro i mnogo korisno, kako možemo da kupujemo na bilo kom mestu na kome se zateknemo, itd... (indirektno nam nagovestila da se ponašamo kao starci - tj. blamiramo pred drugima što nemamo vizu). Ja opet kažem da nam netrebaju nikakve dodatne usluge, da smo došli da pare stavimo na račun bez ikakvih mesečnih troškova, i da ih podižemo po potrebi kada nam odgovara isključivo lično i personalno u ekspozituri, a ne na nekakvom bankomatu naročito ne u inostranstvu. E, ona posle nekoliko minuta natezanja i mog nepopuštanja, zaključi da neće uspeti u tome što je naumila, i reče kako njima nije u interesu da samo drže pare na računu, već žele i da pružaju usluge svojim klijentima (tj. kao mi smo krivi što ne želimo njihve strašno dobre i povoljne usluge). I tu ona odbi da primi ulog. Ja je podsetih da sam se detaljno raspitao pre nego što sam došao, i da takvih uslovljavanja nije bilo, a ona opet ponovi tu priču o pružanju "usluga" svojim klijentima, i tačka.

Iskreno?

Naravno, otišao sam odatle, i pare stavio u Rajfajzen bez ikakvih problema.

Tako da, kada mi neko pomene to đubre od banke, odmah mi se smrači.






[Ovu poruku je menjao pisac dana 14.08.2009. u 00:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

talas405

Član broj: 232996
Poruke: 6
195.252.70.*



Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale06.10.2009. u 23:41 - pre 176 meseci
Ubedljivo najbolja banka, kada treba da te pridobije kao svog novog korisnika, a posle si ga najb,...
pre svega krse zakone. korisnike redovno ne obavesravaju o primenama tarifnika, ne salju redovne mesecne izvestaje, ili ako ih salju, to obavezno cine sa debelim zakasnjenjem. provera stanja na vise razlicitih nacina kod njih, je ravno, ne znam ni sam cemu. kada u toku pola sata, da ne kazem i u kracem periodu, pokusas da proveris stanje putem vokalije, mobilije, e-bank usluge, bankomata i licno na salteru, dobijas 10 razlicitih informacija o stanju na svojim racunima,... u koju li ces od informacija da poverujes?
kada oni tebe trebaju da obaveste o necemu, veoma su neazurni, a kada ti treba nesto njima da potpises, ili iz nekog drugog razloga, jure te na sve moguce nacine...

hvala francuskoj braci na svom postenju i iskrenoscu.
 
Odgovor na temu

factorS

Član broj: 214196
Poruke: 17
93.87.222.*



Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale25.10.2009. u 21:45 - pre 176 meseci
dobra reklama!
 
Odgovor na temu

gpedja_70
programer
Novi Sad, Srbija

Član broj: 224317
Poruke: 53
*.wobyhaus.co.rs.



+2 Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale12.11.2009. u 13:33 - pre 175 meseci
i ja sam misljenja kao talas405 i pedja...
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale12.11.2009. u 15:58 - pre 175 meseci
ma i ja sam im slao neke prigovore, sa vise pitanja i detalja... i gotovo ni na jedno od pitanja mi nisu nista ni odgovorili. a na ona na koja mi i jesu odgovorili, to su sve prazne price, bez ikakvog pokrica... pa sam im ponovo slao odgovor na njihov odgovor, posto u samoj ekspozituri ne mogu da dodjem niti do zeljenih dokumenata, niti do zeljenih informacija,... a na taj ponovni odgovor mi nista nisu odgovorili, ocigledno imaju stav da su oni uvek u pravu, i kada ti jednom odgvoore, svoj odgovor nemaju nameru da menjaju... mislim, u tome naravno da ima logike, ali ako je taj odgovor osnovan, ali ako je neosnavan, onda svakako da imaju obavezu da odgovore shodno cinjenicama i situaciji.

a sto je najcrnje, dok cekam da mi odgovore, oni su mi bez pardona slali prvo neke letke kojima me ubedjuju da im ja pridobim nove klijente. a potom i preteca pisma da ce me tuziti zbog nekog duga, koji moze i na drugaciji nacin da se resi,...

a ubedljivo najodvratnija stvar u njihovoj komunikaciji sa klijentima je sto te svaki put upute na licnog bankara, i ako ti ne mozes sa njim da nadjes zajednicki jezik, ne zele ni na koji drugi nacin da ti pomognu, niti preko drugog bankara iz iste ekspoziture, niti u nekoj drugoj ekspozituri, niti putem vokalije,...

i jos jedno pitanje, na koje bih voleo da dobijem odgovor i od drugih njihovih klijenata: da li vam salju mesecne izvode? ako vam ih ne salju, da li znate iz kog razloga vam ih ne salju? i da li ste bilo sta pokusavali kako biste poceli da ih primate?
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale12.11.2009. u 16:48 - pre 175 meseci
U to djubre ne ulazim ni slucajno!!!!
Bio sam na bolovanju duzim od 3 meseca a zna se da socijalno kasni sa uplatama. Cetvrti dan po plati kad sam najzad mogao je podici (bila je u petak tada subotom nisu radili) na salteru sam se iznenadio da mogu podici ~ duplo nego sto je bila plata.Pitao sam dali je i socijalno platilo? Da imate 2 uplate.Pare potrosih a za neko vreme mi poslali opomenu da odma uplatim dug.Sledeci dan vidim pred bankom okupljen narod ko pred koncert svi sa istom mukom. Kad stigoh do svog bankara kazu neznaju zasto je moja firma 2X uplatila platu pa povukla novac???
Ja ih pitam jel bas u svim firmama radi nas racunovodja?
Posto sam imao jos 3 rate kredita isplatih ga ujedno i podneo zahtev za raskid saradnje,napismeno mi dali da moram neku poveliku kaznu platiti. Napisem zalbu centrali prilozim listinge gde se vidi da u proteklom periodu asmo u 2 meseca nije bilo greski u knjzenjima.Odustali su od kazne tvrdeci da nisu oni gresili!
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale12.11.2009. u 18:23 - pre 175 meseci
ti si jos dobro prosao sa zalbom. ja sam im upucivao pismenim putem nekoliko zalbi, a oni sve nesto kao fini, i kako ja nisam u pravu. a potvrda za to sto nisam u pravu jeste sto me je licni bankar nasankao da retroaktivno potpisem dokument, koji sam trebao da potpisem skoro pola godine ranije, kao i sto su mi pokazivali neka dokumenta koja sam ja KAO potpisao, zapravo KAO popunio odredjene kucice, sto je mogao bilo ko i bilo kada da popuni, posto se na samom tom dokumentu nigde ne vidi niti datum popunjavanja, niti ima bilo kakva overa od strane banke, tj,. licnog bankara da je taj dokument od mene i primio. a njime masu i brane se kao da je ne znam ni sam sta. mislim, sto se samog tog dokumenta tice, ja jesam u njega upisao svoje neke podatke, ali te odredjene kucice nisam popunio, a i da jesam bilo sta popunio, NEMAJU DATUM I OBVERU od bankara, da se vidi kada je i ko je od mene i primio taj dokument.

svojevremeno sam mislio da je jedna domaca banka, ciji sam ranije bio klijent najgora, i iz nje sam pobegao glavom bez obzira, i upao u jos gore *ranje, dolaskom u scgen.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9507
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale13.11.2009. u 09:20 - pre 175 meseci
Is insajderskih izvora znam daje SG imala veeeeeeeelike probleme sa informacionim sistemom. Ali, pazi, stvarno velike probleme. Naravno, oni o tome ćute i kriju tu bruku kao zmija noge. Znam da su naprasno menjali žiro račune firmama (ej, promene ti žiro račun na koji očekuješ uplate komitenata !!!), građanima i još kojekakve ostale gluposti su radili.

Na moju sreću nisam do sada imao nikakva posla sa njima, osim što sam par puta jedva ušao u Fort Knox da bih saznao da su im krediti znatno nepovoljniji od ostalih.




Mene generalno kod svih banaka nervira neupućenost šalteruša, nedostatak PRAVIH informacija, laž i prevare i hiljade sakrivenih troškova. A sve to zavijeno u jednu, do povraćanja odvratnu servilnost "gospodine ovo, gospodine ono ...".

Ne znam da li sam pisao na forumu o ovome: par puta sam popizdeo na njihove poluinformacije i zavlačenja, pa sam u afektu šalteruši počeo da se obraćam na TI (ne ponosim se time) i uz nešto pojačan glas (ali se nisam drao). Da vidiš samo kako onda počnu sa servilnostima !



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale13.11.2009. u 15:42 - pre 175 meseci
ja sam sa svojim licnim bankarom gotovo od samog starta na TI, pa nesto ne vidim da je to urodilo plodom, vec naprotiv. sto si ti sa njima lepse, oni su sa tobom sve gori i gori. valjda misle da si smeksao, ili sta vec, pa te zavlace jos vise...
a vrlo dobro mi je poznat detalj da me je licni bankar gotovo pri svakom dolasku obavestavao o tome da mi je skinuta ta i ta transakcija, u tom i tom iznosu, a NIJEDNOM se nije desilo da mi rekao da su mi skinuti toliki i toliki iznosi za tu i tu NJIHOVU uslugu, ili proviziju ili sta vec drugo.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale21.11.2009. u 19:15 - pre 175 meseci
Citat:
Java Beograd: Mene generalno kod svih banaka nervira neupućenost šalteruša

Grdno se varas!Sve su one izuzetno upucene da ljubaznoscu i sarmom odvuku paznju sa nepovoljnih stavki
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
91.150.106.*



+43 Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale22.11.2009. u 11:07 - pre 175 meseci
Sve banke su tu i tamo iste, ja banku koristim samo da primim platu iz inostranstva i tu se moj odnos sa bankom zavrsava oni mi uzmu 4 evra ja cim dodjem u banku ja preuzmem sve do poslednjeg evra na racunu i ne koristim njihove kartice osim za neka placanja preko interneta i tu me oderu svaki put jer vam je ta kartica sa kojom mozete da placate na internetu vezana za dinarski racun.
Doduse desilo mi se jednom da sam se nasao u Istanbulu i hteo da podignem neke pare sa bankomata imao sam njihovu maestro karticu za devizni racun normalno u 15 bankomata sirom Istanbula ja nisam mogao da podignem novac, zvao sam njih oni su meni rekli kako to uopste nije doslo do njihovog gatewaya i kao nemaju pojma sta je. Tek onda sam provalo da mogu da dizem pare sa visa kartice sto su mi dali ali ta visa je bila vezana za dinarski pa sam morao da pretvaram iz evra u dinare da me tu oderu i onda da dizem sa bankomata i tu da me oderu....

Tako da sad za ubuduce znam da ne koristim kartice ni za sta.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale05.03.2010. u 14:34 - pre 171 meseci
Pa ne znam da li se moze nazvati to "dobrom upucenoscu" salterusa, kada ne znaju da ti saberu dva ili tri broja, i zbog tog svog propusta te zjb, na 48 sati.

Otisao sam kod njih da izmirim sva dospela a neplacenja dugovanja. Salterusa mi je racunala sve i svasta, i to po par puta. Hteo sam da uplatim 200 do 300 dinara vise nego sto je po mojom racunici bilo potrebno, a ona mi je nakon svog silnog racunanja rekla da moram i jos 10 dinara da uplatim, zbog nekih naraslih kamata i provizija, kako bih bio na nuli. Nakon toga sam hteo da sacekam 24h da mi se sve kartice i racuni odblokiraju, kako bih mogao da koristim kreditnu karticu. Posto znam da sam do sada imao veoma losih iskustava sa njima, da mi kartice tek tako, bez neke logike budu blokirane, ipak sam pozvao njihov korisnicki servis telefonom i dobio informaciju da dugujem jos oko 110 din, koje je potrebno da uplatim, kako bi mi kartice bile odblokirane. Nakon par minuta pozovem jos jednom da pitam o kakvih cca 110 dinara se radi, i dobijem sasvim drugu informaciju kako ja nisam u minusu, vec u plusu od oko 60 din. Postavim pitanje, kako sam pre samo 5 minuta dobio sasvim drugu informaciju,... i uz proveru doticna osoba je doznala da ja zaista dugujem tih cca 110 din, bez obzira sto mi je racun u plusu oko 60 din.

Odem ponovo kod iste salteruse i pitam je o cemu se radi, i koliko je meni zaista stanje na racunu, ona mi potvrdi istu pricu, kako mi racun jeste u plusu, a sto se tice tih 110 din, da se radi o nekoj proviziju, za koju ona ne zna o cemu se radi, i da moram da se konsultujem sa svojim licnim bankarom koji je na odmoru, i dolazi tek za 20-ak dana!

A da karticu, zbog njene licne, ili njihove greske mogu koristiti tek za dodatnih 24h, a s obirom da se radi o vikendu, i da prodajni objekat u kom sam zeleo karticu da upotrebim vikendom ne radi, ja sam zbog njihovih glupih propusta osudjen da cekam cak 3 dana, da bih mogao da upotrebim kreditnu karticu, pri cemu postoji mogucnost da mi se u toku vikenda jos neka dodatna provizija ili kamata zaracuna, pa da tako i nakon vikenda karticu ne mogu da koristim. Jednom recju bezobrazluk glupih salterusa, ili onih koji su ih na to mesto i zaposlili...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9507
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale05.03.2010. u 14:50 - pre 171 meseci
A preko vikenda će tehnika da poskupi ...
Bilo kako bilo, Societe General je poznata po najgorem informacionom sistemu među bankama u Srbiji. Bilo je reči, ovde na forumu. sveukupno - katastrofa !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

talas

Član broj: 72726
Poruke: 10
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Iskreno - Societe Generale06.03.2010. u 13:04 - pre 171 meseci
Iskreno, begam iz te banke sto pre mogu, sto savetujem i svim ostalim njihovim korisnicima.

Jer, iako imam na racunu dovoljno novca za placanje anuiteta za kredit, oni meni namerno skinu tek sa jednim danom zakasnjenja, pri cemu mi obracunaju i kamatu za kasnjenje od tog jednog dana,... Lopovi kako god okrenes.

A salteruse su im posebno glupe i neupucene u svoj posao. Da bi ti rekle koliko te deru za mesecno odrzavanje, moras da im fizicki pokazes sve kartice koje imas, i opet ti kazu pogresnu tarifu :( .
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Iskreno - Societe Generale

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17053 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.